DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 07. 2010.   #51
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

@ Miljana

Ugodno iznenadjen za IPG sajt. Respect za pozicioniranje za glavninu kljucnih reci...uglavnom 1-3 mesto.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku:
Staro 08. 07. 2010.   #52
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao webgazda Pogledajte poruku
koliko sam ja primetio, svako ko nudi izradu sajtova sebe smatra SEO strucnjakom... medjutim nesto nisam primetio rezultete istih sem u par slucaja nekih ljudi koji zasnjivaju ceo svoj biznis na SEO i koji to uspesno rade... te ljude mogu smatrati SEO strucnjacima, a to je u vrh glave 3! Ostalo je prodavanje tople vode, tako mogu i ja da budem SEO strucnjak a da nemam ni jednu referencu tj uspesan projekat.

Bar pola njih koji primaju adsense DHL-om su Seo Strucnjaci. Posto istih ima oko 200 ... ima bar 100 njih koji zaradjuju veoma dobro sa adsensom. A naravno neki ljudi i ne koriste adsense tako da najverovatnije ima bar 200 seo strucnjaka u srbiji minimum.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 07. 2010.   #53
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
@ Miljana

Ugodno iznenadjen za IPG sajt. Respect za pozicioniranje za glavninu kljucnih reci...uglavnom 1-3 mesto.
Hvala! Gume se ne kupuju često, tako da prodaja za sada u većoj meri zavisi od broja novih posetilaca, a u manjoj meri od toga koliko su kupci zadovoljni svim elementima kupovine koju su obavili preko nas. Stoga je jedan od najbitnijih zadataka bio (i dalje jeste) postići što bolje rezultate na pretraživačima na što veći broj ključnih reči i fraza. Konkurencija još uvek nije velika tako da smo za sada u tome uspešni
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 07. 2010.   #54
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Ukoliko nije problem, voleo bih da napises ko su tih "10 do 15 pravih SEO strucnjaka" u Srbiji. Siguran sam da nisam jedini koga to zanima. Naravno - vrlo pozeljno je da stavis jednu recenicu sa referencama za svakog.
Evo znam ja jednog, zato sto se, ko sto neko rece, "macujem" s njim na serpu.

Tip je iz Zajecara, "trci" za skoro sve najtrazenije kw u Srbiji, i to sa po nekoliko sajtova na prvoj strani serpa. Radi za svoj dzep, izvor prihoda adsense...

Za 8 najtrazeniju rec u Srbiji on je trenutno na #2 i #9 na prvoj strani serpa (a ja na #1, #8 i #10). Tako da nas dvoje imamo 50% rezultata za tu kw, ako on nema jos koji sajt.

Veoma bi bilo glupo da objavim vise podataka od ovog.

Verovatno je i clan ovde (ako jeste moze na pp). Pozdrav.

Poslednja izmena od lurker : 08. 07. 2010. u 17:07. Razlog: tipo
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2010.   #55
Tepif
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 16.04.2009
Poruke: 34
Hvala: 0
7 "Hvala" u 6 poruka
Tepif is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao SSpin Pogledajte poruku
A inače "zarada na domaćem netu" je poprilično širok pojam, i svašta pod to može stati.

Zarada koju imaju blogeri, novinari/urednici honoraci, web dev ekipa ...

A i oko samog sajta postoji mnogo "grana". Mislim da je pluskvamperfekat ako se neko nada "ajd da napravim sajt i zaradim, će bude nešto".

Ekskluzivnost, nešto neuobičajeno i ekstra zanimljivo/privlačno, rešavanje problema, i autorski rad su se uvek naplaćivali i naplaćuju se danas.

Znači treba biti realan i videti da "ništa ne pada sa neba", mora dakle postojati neka ideja, koncept. Npr:

Lokalna cvećara, prosečan sajt, dobar SEO na neke reči koje se dosta traže (nekakvi cvetni buketi..) - pogodak; već ih zovu ljudi iz inostranstva, indirektno su povećali prodaju, razmišljaju i o e-shopu.

Neko je već pomenuo seksi kostime i wtfjeans - to su dobri primeri.

Ispitivanje privrednih grana je takođe vrlo važan detalj u planiranju nekog online biznisa, ko što reče Varagić. Pa zaista, npr. vidite da malo ljudi prodaje gume ili nameštaj online i veća je šansa da će takav biznis uspeti ukoliko sve uradite kako treba.

Jbg, nekad i nema pravila. Sve ide nekako sporo, ali mi se čini da ide. Ljudi danas više troše na web(u) nego pre 5, a kamoli pre 10 godina.

Ne treba se zaletati. Dobra ideja i biznis plan su uvod za uspeh...
Meni se nekako ovaj post dopao, valjda zato što sam se dosta prepoznao u njemu. Otvorili smo sajt http://www.poljoprivredaiselo.com na kom je prvenstveni cilj bio da se reklamiraju izdanja nase firme u pisanoj formi. Posto nas zbog originalnih tekstova google voli (ni sad mi nije jasno otkud nam cetvorka, ni sam sebi je ne bih dao), uz minimalna ulaganja (ciljnoj grupi na koju mi pucamo nije previse bitno da li wp ili neki ekstra dizajn) dosli smo do solidne posjete, nista epohalno, ali dosta ljudi je saznalo za nas, zarada od googla i banera je nula, ali bio je tu solidan broj promotivnih tekstova, sad ce da bude novi sajt na istom principu za jednu organizaciju, bice uskoro i za drugu i sa minimalnim internet znanjem se dodje do solidne crkavice. Nisu to avioni, kamioni, ali se slazem da se sa solidnom idejom (meni se recimo svidja kako je organizovan portal gdje covjek reklamira stomatologe) moze doci i do solidnih para i po meni je to pravi put. Zarada kojoj mnogi teze sa prekrstenim rukama i nogama dok posjetioci prave stotine hiljada posjeta mi ipak izgleda prilicno nedostizno.
Tepif je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2010.   #56
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao lurker Pogledajte poruku
Za 8 najtrazeniju rec u Srbiji on je trenutno na #2 i #9 na prvoj strani serpa (a ja na #1, #8 i #10). Tako da nas dvoje imamo 50% rezultata za tu kw, ako on nema jos koji sajt.
A koje su to najtraženije reči u Srbiji?
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2010.   #57
aleksej
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 14.07.2010
Poruke: 46
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
aleksej is on a distinguished road
Default

To i mene zanima?
aleksej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2010.   #58
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Ja sam zaradio na "domaćem netu"... Lik pokupio fotke od mene, ja mu rekao daj 50 evra i štampaj ih gdje hoćeš i radi šta hoćeš....

Samo pare nisam nikada vidio jer je jadan "zaboravio" da plati... Ipak fin je osjećaj drmati lovu... moram priznati...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2010.   #59
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
A koje su to najtraženije reči u Srbiji?
Jedan strucnak za internet marketing kao sto ste vi, bi to trebalo da zna. Na tome se zaradjuju pare, ili mozda gresim ? :-)
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 07. 2010.   #60
novii
profesionalac
Qualified
 
Avatar novii
 
Datum učlanjenja: 12.09.2007
Lokacija: Apatin
Poruke: 105
Hvala: 31
9 "Hvala" u 6 poruka
novii is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za novii
Default

Citat:
Originalno napisao Tepif Pogledajte poruku
(meni se recimo svidja kako je organizovan portal gdje covjek reklamira stomatologe)
Reklamiranje lekarskih usluga nije dozvoljeno, kao ni advokature. Neznam baš kako stoje stvari sa zakonom, ali sa moralne strane to nije u redu. Nešto u fazonu oni se zarađuju na tuđoj nesreći, pa im ne dozvoljavaju njihove komore to.
A što se tiče zarade od Adsensa, tu već poseta mora biti zaista velika.
__________________
Dozvolite nam pristup informacijama i slobodu odlučivanja
Novii blog < > Poljoprivredni forum
novii je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Skromna zarada srpskih sajtova Dejan Bizinger Linkovi 107 18. 12. 2011. 11:53
domaći phishing Nemanja Avramović Opušteno 4 16. 05. 2008. 15:21
Zarada i troskovi jasmanac e-Business 4 16. 02. 2008. 03:07
Statistika AdSense zarada ppavlovic e-Business 16 06. 06. 2007. 13:00
Najveca zarada od Google AdSensa na ovim prostorima ? Nedim Dedic e-Business 59 16. 02. 2007. 15:17


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:00.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.