DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 03. 2010.   #11
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Sad kad bih jos znao da li mogu direktno da se podizu devize sa te kartice (npr. kad si u inostranstvu) to bi bilo sjajno
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2010.   #12
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao rex Pogledajte poruku
Koju intezinu karticu koristis za online placanje hostinga, registracije domena, softvera, online marketinga i sl ?

Sta ti najvise smeta (cime si najvise nezadovoljan) u poslovanju sa bankom?
Visa Business Electron koju dobijaš skoro po defaultu (meni su za DOO odmah dali nisam ni tražio, dok sam bio preduzetnik podnosio sam zahtev) može da se veže za namenski devizni račun i fercera i za plaćanja putem Interneta. Ne baš svuda, ali radi. Konkretno ThePlanet radi, GoDaddy radi. iWeb hosting recimo neće...

Šta me najviše nervira kod Inteze?! Dranje prilikom realizacije ino čekova po osnovu troškova "korespodentske banke" kada se ček realizuje na pravno lice/preduzetnika. Dakle ako će ti ino prilivi da ti budu neki AdSense ili affiliate čekovi, traži drugu banku.

@dinke Visa Business Electron ko i svaka druga, ako radi na netu, sigurno će raditi i na POS terminalu ili bankomatu negde u inostranstvu. Samo dobro proveri pre nego kreneš na put da li je sve vezano OK. Mislim da je i Moreno imao isti problem kao i ja, barem po onom što smo twitovali. Otvore ti namenski račun za VISA electron karticu a zaborave da ga vežu za karticu.

Poslednja izmena od mileusna : 25. 03. 2010. u 19:09.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2010.   #13
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Mene u Intesi nervira što nema kompletnog izveštaja za wire transakciju. Znači od kad klijent plati pa do rasporeda na mom deviznom računu, koja banka je uzela koliko i po kom osnovu. Ona ino provizija koju oni navode nema veze sa životom. Oni otprilike to obrađuju po sistemu "stiglo vam je toliko, pa vi sad vidite kako i zašto".

Ne znam da li je tako u svim bankama?
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 03. 2010.   #14
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
@rex, Visa Business Electron se moze koristiti za placanje preko interneta, potrebno je samo naznaciti da se veze i za devizni racun firme. Posto nije kreditna, vec debitna, lako ju je dobiti.
Pretpostavljam da se ne vezuje za tekuci devizni vec za poseban devizni (namenski) racun na koji mogu da prebacujem sredstva po potrebi sa tekuceg deviznog racuna?
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 03. 2010.   #15
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Visa Business Electron koju dobijaš skoro po defaultu (meni su za DOO odmah dali nisam ni tražio, dok sam bio preduzetnik podnosio sam zahtev) može da se veže za namenski devizni račun i fercera i za plaćanja putem Interneta. Ne baš svuda, ali radi. Konkretno ThePlanet radi, GoDaddy radi. iWeb hosting recimo neće...
Pretpostavljam da imas knjigovodju (cujem da neki samo zavrsni daju na izradu knjigovodji, zbog relativno malog obima prometa), kako "pravdas" ovakve troskove u knjigovodstvu i da li se oni mogu voditi kao troskovi osnovnog poslovanja?

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Šta me najviše nervira kod Inteze?! Dranje prilikom realizacije ino čekova po osnovu troškova "korespodentske banke" kada se ček realizuje na pravno lice/preduzetnika. Dakle ako će ti ino prilivi da ti budu neki AdSense ili affiliate čekovi, traži drugu banku.
Sigurno necu imati cekove za naplatu. Uglavno wire transfere (loro doznake?) od strane resellera ili krajnjeg kupca softvera (pravna lica) sto namece par novih pitanja koja su verovatno zanimljiva i ostalima. Mozda neko vec ima iskustva sa ovakvim scenarijem pa moze da pomogne:

Poslovanje sa resellerom softvera:

1. Da li je generalni ugovor na engleskom jeziku sa resellerom dovoljan osnov za izradu mesecnih faktura koje bi pratile doznake? Reseller jednom mesecno vrsi uplatu na racun firme.

2. Po svemu sto sam do sada uspeo da iskopam PDV se ne naplacuje u ovom slucaju (pruzanje usluga pravnom licu sa sedistem u inostranstvu).

Poslovanje sa krajnim kupcem (pravno lice - inostranstvo)

3. Da li je dovoljna faktura (takodje bez pdv-a) za ucinjene usluge (softver) ili mora da postoji i neka vrsta ugovora za svaki priliv?

Poslovanje sa krajnim kupcem (fizicko lice - inostranstvo)

4. Da li je neko ko je organizovan kao doo imao ovakav slucaj?

Za sve one koji razmisljaju o zapocinjanju poslovanja vrlo korisne informacije mozete naci na adresi: http://www.mena.rs/kakopoceti/sadrzaj.html
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 03. 2010.   #16
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Gargoyle Pogledajte poruku
Mene u Intesi nervira što nema kompletnog izveštaja za wire transakciju. Znači od kad klijent plati pa do rasporeda na mom deviznom računu, koja banka je uzela koliko i po kom osnovu. Ona ino provizija koju oni navode nema veze sa životom. Oni otprilike to obrađuju po sistemu "stiglo vam je toliko, pa vi sad vidite kako i zašto". Ne znam da li je tako u svim bankama?
Mislim da je tako u svim bankama. Jedini nacin da probas da smanjis troskove je da se raspitas kod koje banke ima racun onaj koji ti salje novac a potom u lokalnoj banci trazis nove instrukcije. Moguce je da lokalna banka ima korenspodentski odnos sa tom bankom.
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 03. 2010.   #17
Captain
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 28.02.2010
Poruke: 30
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Captain is on a distinguished road
Default

Za placanje preko neta ti je najpametnije da uzmes Visa Internet karticu ( pricam o Intezi), ili Visa Virtuon ( Raiff), mada je bolje Internet posto nema depozita i nikakvih troskova... Probao na masi mesta, i nigde nije odbijena.
Captain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 03. 2010.   #18
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Captain Pogledajte poruku
Za placanje preko neta ti je najpametnije da uzmes Visa Internet karticu ( pricam o Intezi), ili Visa Virtuon ( Raiff), mada je bolje Internet posto nema depozita i nikakvih troskova... Probao na masi mesta, i nigde nije odbijena.
Nije u pitanju fizicko lice, vec firma (doo).
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 03. 2010.   #19
Captain
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 28.02.2010
Poruke: 30
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Captain is on a distinguished road
Default

Aha, nisam primetio, izvinjavam se.
Captain je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Preporuka za MFP rex Hardware 16 10. 12. 2010. 21:30
Preporuka za VPS? vidak Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 27 09. 11. 2010. 23:31
Preporuka za ASP.NET VPS Marko Medojevic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 0 07. 10. 2010. 18:01
Preporuka za monitor nixa Hardware 105 23. 01. 2009. 21:52
Preporuka za banku koja ce vas tretirati kako treba dinke e-Business 45 25. 10. 2008. 08:34


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.