DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 12. 2010.   #61
Visitors
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.12.2007
Poruke: 23
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
Visitors is on a distinguished road
Default

Ma jok, Rajfajzen banka je bila prva u koju sam usao i kad mi rekla 500 mesecno ja se zaprepastio, kasnije kad su mi u jos 2-3 banke rekli slicnu cenu, vec sam navikao i shvatio da je to to, nema dzabe )

Hteo sam u Komercijalnoj za 190, ali kod njih se ne dobija nista za te pare, cak ni kartice, a ovamo za 400 pokriveno sve a i vec sam kod UniCredit banke sa fizickim racunom i odgovara mi sto mogu da prebacujem novac sa racuna na racun bez dodatnog naplacivanja jer je ista banka, dakle samo onih 0,5% provizije placam.
Visitors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2010.   #62
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Cek, jel' to sa kreditnim ili sa debitnim karticama? Ako je debitnim, to dobijas u svakoj banci besplatno
Besplatan e-banking nije lose, to se svugde, koliko sam video, naplacuje.
Intesa moze da ispadne jeftinija (pogotovu za recimo pausalca), ali stvarno je tesko doci na red i dobiti informacije kod njih Da sam bio u jednoj filijali, rekao bih "slucajnost", ali nije.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2010.   #63
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

I ja otvaram racun u Unikredit banci za svoju firmu.

Javljam utiske.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2010.   #64
Visitors
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.12.2007
Poruke: 23
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
Visitors is on a distinguished road
Default

Pa dobro, ne znam bas dal se svugde debitne kartice dobijaju besplatno, mislim da ta usluga kosta, bar kosta za fizicka lica kad je u pitanju odrzavanje na godisnjem nivou.

U Intesi je uvek guzva i ne pada mi na pamet da za svaku sitnicu cekam po pola sata. UniCredit banka je uvek prazna tako da mi to odgovara
Visitors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2010.   #65
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Kad Raiffeisen ne naplacuje debitne za mala i srednja preduzeca tesko da neko drugi naplacuje
Za Intesu se slazem sto si rekao, moje iskustvo je jos gore... cesto ne da ima guzve nego nema radnika za pravna lica
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 12. 2010.   #66
Consultant
IT Preduzetnik
 
Datum učlanjenja: 19.12.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Consultant is on a distinguished road
Default

Da podelim moja iskustva sa Raiffeisenom (mada sam doo a ne preduzetnik). Kod njih sam već pet godna, i generalno sam zadovoljan. U početku su bili znatno povoljniji, ali su onda počeli da podižu naknade i provizije. Sada u proseku plaćam oko 1000 din za naknade i provizije, plus 1% na Visa transakcije koje takođe ranije nisu naplaćivali.

Nekako imam utisak da se sve više okreću velikim firmama i da im male nisu interesantne. Više puta sam od drugih banaka sa kojima ne sarađujem dobijao ponude za kredite ili pozajmice. Iz Rajfajzena, ne sećam se da me je iko pozvao da ponudi neku dodatnu uslugu za koju bih možda bio zainteresovan.

Ako ste mala firma i treba vam kreditna kartica -- zaboravite RFB. Imam njihovu Visa Business Electron karticu, kojom je moguće plaćanje preko interneta (Google, Facebook, Godaddy...). Smara me što moram prvo da otkupim devize da bih mogao da plaćam. Kreditna mi treba samo da bih to izbegao.

Kada sam pre par meseci zvao da se raspitam za kreditnu, rekli su mi da po trenutnim pravilima banke moram da imam godišnji promet od 10 mil RSD da bi zahtev uzeli u razmatranje!! Navodno, i kartice se tretiraju kao kredit.

Ono što mi se sviđa kod Rajfajzena je što svu komunikaciju sa njima obavljam elektronski, uključujući i plaćanja prema inostranstvu ili otkup deviza. Svega dva ili tri puta godišnje možda imam potrebu da odem u banku.
Consultant je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 12. 2010.   #67
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Pa kreditne kartice i jesu kredit. Meni su ponudili, bez obzira na manji promet od toga, ali nisam hteo ni da razmatram zbog 1%.

Kako mozes bez odlaska u banku da placas ka inostranstvu i da radis otkup/prodaju deviza? Za za placanje ka inostranstvu i za prodaju deviza (banci) su mi trazili original fakture i da pecatiran zahtev odnesem u banku. Znacili bi mi podosta da sve to moze elektronski.
(ironija je da mogu izjavu o prilivu iz inostranstva elektronski da saljem :P).
Inace, u Intesi, za kreditne, ako firma nije barem godinu dana radila traze depozit fizickog lica kao garanciju, bez obzira na trenutni promet firme (verovatno ima izuzetaka naravno ). A nesto sumnjam da bi vecini ovde i posle dali kreditnu na osnovu (haoticnog) prometa.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2011.   #68
mLAN
čitalac
Na probnom radu
 
Avatar mLAN
 
Datum učlanjenja: 14.08.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 28
Hvala: 10
3 "Hvala" u 3 poruka
mLAN is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za mLAN
Default

Evo posle par meseci prvi utisci iz RF-a:

1. Kontakt sa klijentima bi mogao biti daleko bolji. Ponekad nedostaje ljubaznosti i izlazak u susret klijentu je misaona imenica...
2. Svaka isplata zahteva originalan dokument, znači ne može se uplatnica/isplatnica poslati faksom nego se mora kod njih predati (podneo sam zahtev za ebanking [pa ce se valja ovo lakse resavati kad dobijem opremu)
3. Broj filijala u Novom Sadu gde se radi sa pravnim licima je 1. Poslovnica kod Apolo centra je radila sa pravnim licima dok "koleginica nije zatrudnela"...
4. Plaćanja iz inostranstva rade bez greške samo je prethodno potebno popuniti onaj dokument o prilivu i poslati faksom. meni je to predstavljalo problem jer sam u insotranstvu i nisam imao pečat sa sobom no iskombinovao sam sa suprugom i sve im je poslato tako da swu i plaćanja brzo realizovana...

Sve u svemu, od 1-10 za sada je ocena 6. Videćemo kako će biti sa e-bankingom.
mLAN je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2011.   #69
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

2. Isto je za svaku banku, to je pitanje zakona, ne njih.

Za e-Banking, imajte na umu da Halcom ispadne jeftiniji i laksi za upotrebu od obicnog.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Banka Intesa Internet Placanje - Info sa eTrgovine nixa e-Business 65 02. 05. 2007. 17:10
Raiffeisen Banka uvodi IBAN kai e-Business 10 12. 01. 2006. 16:45
Delta Banka e-banking bluesman e-Business 18 28. 09. 2005. 21:56


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:56.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.