DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 03. 2010.   #1
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Exclamation Spamer Dušan Ostojić, strikes again

Tamo negde krajem 2006-te je Dušan Ostojić poprilično ustalasao strasti na DP, Tehnopolisu i još nekoliko mesta svojim besomučnim spamovanjem preko imejla. (pogledajte http://www.devprotalk.com/showpost.p...9&postcount=12)

Ovih dana, Dušan Ostojić je ponovo počeo da deluje. U poslednje vreme je u online a i drugimmedijima poprilično blizu centa šažnje humanitarna organizacija humanitarni.org/osmehzasve.com. Pažnji javnostije privukla žestokom marketinškom kampanjom.

Nažalost, ta kampanja je podrazumevala i spamovanje, zbog čega sam ih ja prozvao na svom blogu. Iako su znali za to da sam ih javno etiketirao kao spamere oni se nisu ustručavali da i u drugom talasu ponovo spamuju tako da sam ih na blogu prozvao još jednom. Tada se u komentrima začela "diskusija" u kojoj je Dr. Dušan Ostojić, predstavivši se kao predsednik upravnog odbora organizacije pokušao da iskoristi blog za dalju promociju svoje organizacije.

Ipak na direktna pitawa vezana za spamovanje nije se mnogo obazirao, mada je u svojoj nesmotrenosti otkrio neke poražavajuće detalje, kao na primer to da su za spamovanje angažovali neku domaću marketing agenciju - nažalsot, nije rekao koju.

Pošto je počeo ozbiljno da me smara što na blogu, što imejlom, preko i fejsbuka, zainteresovao sam se malo i počeo da istražujem.

Prvo što sam iskopao je upravo starad iskusija na DP u kojoj je on bio u centru pažwe, zatim nastavak diskusije na Tehnopolisu a zatim još nekoliko mesta na internetu gde se diskutovalo o ovom spameru. KAda se saglea cela slika, sasvim je jasno da se radi o istom čoveku, em korsiti iste imejl adrese i telefone, em je sedište humanitarni.org upravo na istoj adresi koju je kao svoju u spamovima navodio Dušan Ostojić.

Vise detalja koje sam iskopao možete videti namom blogu: http://pedja.supurovic.net/humanitar...u-novom-pohodu

Interesuej me da li je još neko dobijao spam od ovog spamera ili ove organizacije u poslednje vreme i da li neko ima više podataka o nezakonitim postupima Dušana Ostojića?
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2010.   #2
Dusan001
novi član
 
Datum učlanjenja: 29.03.2010
Poruke: 2
Hvala: 0
9 "Hvala" u 1 poruci
Dusan001 is on a distinguished road
Default

Pedja

Mozda ovo budete i objavili pa neko procita i iz tih razloga bih za sve one koji zele da znaju pravu istinu.

Dusan Ostoji predstavnik organizacije… (da ne reklamiram) je u deo svoje kampanje za promociju akcije …. planirao dve vrste obavestavanja direktnu postu i e mail obavesenja. za direktnu postu smo sklopili ugovor sa … a za e mail obavestenja sa ….. cena koju smo dogovorili je direktna posta za 9 dinara po pismu tezine do 20g a za e mail obavestenja cena je bila za o,oo9 centi po pismu.

Za pismo koje je Vama stiglo Pedja ja sam vam poslao izvinjenje u par navrata cak sam dobio i dobronamernu poruku na licni mail od jedne osobe koja je diskutant na ovom blogu da Vam se izvinim. To sam i ucinio i ovoga puta to cinim.

Sto se tice akcije prodaje adresa odgovorno tvrdim da to nije rec o Dusanu Ostojicu tj.meni, nikada nisam prodavao adrese niti imam ikakav program za pravljenje adresa….drugo Dusan Ostojic se nikad nije bavio prevarama i piraterijom….Dusan Osojic je bio potpredsednik jedne partije , sada je u mandatu odbornika u SO Aleksinac, predsednik je Skupstine pozorista,kolumnista par sajtova, novinar i voditelj radio programa, autor niza dokumentarnih filmova od kojih je jedan i za potrebe izborne kampanje usmerene protiv jedne od aktuelnih stranaka….da ne pricam mnogo o sebi ….te konstrukcije koje su se pojavile na internetu su deo blacenja pojedinih ljudi sa kojima sam ja svojevremeno bio na sudua imale su zadatak da me pred jedne izbore na svaki nacin oblate pa su osim novinskih tekstova pisali i po internetu sve i svasta….stvar je resena poravnanjem, njihov zadatak je bio da povucu te podatke sa interneta…po njihovoj prici oni su od 5 internet strana i njihovih administratora dobili odgovore da ne mogu da skidaju nista sa sajta osim ako im sud ne nalozi…jedno takvo pismo sam video bas od sajta B92 na kojem je takodje bilo price i spominjanja mog imena…..

Drugo o akciji koju sam pokrenuo je bio i obavesten jos jedan od ovde navedenih diskutanata koji radi za jednu PR kucu kome smo poslali e mail i koji je obecao da ce da angazuje neke od svojih klijenata za nasu akciju…

jos jedan paradoks sto se vise pise o nama na ovom blogu poseta nasem sajtu raste a donacije koje smo dobili su za 30% vece nego obicno, mozda je to koincidencija ili je zaista rangiranje bilo efikasno…jos jednom Pedja izvini za poruku koja ti je stigla i budi siguran da vise necemo koristiti taj mehanizam reklamiranja.

S puno postovanja
dr Dusan
www.humanitarni.org

http://www.aleksinacnews.com/kolumne-duan-ostoji

Poslednja izmena od Dusan001 : 29. 03. 2010. u 19:01.
Dusan001 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2010.   #3
novii
profesionalac
Qualified
 
Avatar novii
 
Datum učlanjenja: 12.09.2007
Lokacija: Apatin
Poruke: 105
Hvala: 31
9 "Hvala" u 6 poruka
novii is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za novii
Default

Izvinjenje deluje OK, ali linkove možda treba obrisati.
__________________
Dozvolite nam pristup informacijama i slobodu odlučivanja
Novii blog < > Poljoprivredni forum
novii je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2010.   #4
Leftfield
član
Certified
 
Avatar Leftfield
 
Datum učlanjenja: 11.10.2009
Lokacija: Budva
Poruke: 83
Hvala: 14
19 "Hvala" u 17 poruka
Leftfield is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja
Ako malo bolje pogledate moj blog, videćete da ja sve spamere tretiram na isti način, koji, to sam vam već rekao u ranijem odgovoru.

Svoje nezadovoljstvo treba da usmerite ka marketinškoj agenciji kojoj ste platili da vas uvali u ovaj problem. Ja sam u celoj ovoj priči oštećena strana, napadnuta spamom. Mene zakon štiti upravo tako što spam zabranjuje. Ja se branim tako što objavljujem ko me spamuje.

Ponoviću, ja nemam ništa protiv vaše organizacije...
Amin!
__________________
Intervjui | SEO
Leftfield je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Leftfield za poruku:
Staro 30. 03. 2010.   #5
Ivalex
profesionalac
Qualified
 
Avatar Ivalex
 
Datum učlanjenja: 01.11.2008
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 124
Hvala: 47
9 "Hvala" u 7 poruka
Ivalex is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivalex
Default

Stop bitching about it.

Samo "mark as spam". Ili ako se vec toliki legalista prijavi ga.

Ako hoces coveku da naudis, samo udri, tebi ide na karmu sto ce verovatno za njegovo ime biti ,a vec je ovaj thread 4ti u guglu za to ime, za par dana ce biti prvi. Bravo, bravo, to si hteo?

Zato zbog privatnosti ovoga coveka predlazem da se tema izbrise.
Na nama nije to da dokazujemo. Niti da zloupoterbljavamo SEO moc ovog mesta.


A ti na svom blogu pisi sta hoces....




Tako je i pakomov kameleon shop prosao kod mene.
Nije imao opciju unsubscribe... Maked as spam.
Ivalex je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Ivalex za poruku:
Staro 30. 03. 2010.   #6
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja se slažem sa Ivalex, jeste smarno ali od kada koristim gmail i ne znam šta je spam, a i ne propustim da označim pošiljaoca kao spam ako se neki i provuče.

Iskreno, Peđa, mislim da malo preteruješ sa ovim. Kao sto sam ti napisao u PP pre 3-4 sata - počeo si da prozivaš ljude gore nego ratne zločince
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 30. 03. 2010.   #7
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

U prevodu doticni gospodin je ne prodaje email adrese, vec ih kupuje za o,oo9 po komadu. Nije sija nego vrat.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje cvele za poruku:
Staro 30. 03. 2010.   #8
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Bluesmane, a što je to problem? 90% emailove je spam, to je ozbiljna pošast koja ugrožava najvažniji internet servis.

Na kraju krajeva, spam je u Srbiji zabranjen zakonom i to vrlo ozbiljno.

Ja baš ne mogu da razumem kako to da ti se toliko promenio stav. Pre nekog vremena si bio vrlo oštar antispamer a sad im maltene povlađuješ. Ranije je na DevProTalk bilo vrlo jako antispamersko raspoloženje, šta se to sa vama dešava?
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2010.   #9
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

i ja mislim da je Pedja preterao, jedno je "boriti se" protiv spamera, a drugo je ovakvo javno vredjanje i ponizavanje i sl.

ili mark as spam, ili ga prijavi eto policiji (wtf??), i zavrsi sa tim, a nemoj ovako ogorceno da ides i ulazes vreme i efektivno da TI spamujes NAS sa tvojim hejtom prema nekom drugom spameru.

realno.

koga briga sto si ti ljut na spamera.
idi pisi njemu.
right? :P

i samo savet za tebe, nemoj nikada da pises ovakve stvari:
"...da li neko ima više podataka o nezakonitim postupima Dušana Ostojića?"

- jer, osim ako je on krivicno gonjen, i dokazano kriv za to sto ga ti optuzujes (a siguran sam da nije, jer je spam i dalje "stagod" u Srbiji), on moze sada opusteno da te tuzi za dusevnu bol i klevetu, za narusavanje javnog ugleda i sl, i da ti izbije 60-70.000 dinara iz dzepa + sudski troskovi.

sad stvarno ispade da mi branimo spamera - ako je spamer - ko ga jebe, svi smo to sada shvatili, i eto, ignorisacemo ga, but please dude - ne spamuj ti nas sa tvojim zgrč-stavovima :P

just my $.02
dootzky je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2010.   #10
Dejan Topalovic
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Wien, Austria
Poruke: 304
Hvala: 121
47 "Hvala" u 26 poruka
Dejan Topalovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dejan Topalovic
Default

Po meni rjesenje "mark as spam" nije produktivno i efikasno, jer svaki dan dolazi spam sa drugih adresa, a ja ne zelim da gubim vrijeme i zivce brisuci te email poruke i oznacavajuci ih kao spam...
Treba se boriti protiv spamera i ne zatvarati oci pred najezdom doticnih!

@Pedja: Ako je spam u Srbiji kaznjiv po zakonu, onda bi spamere trebalo prijaviti nadleznim tijelima... Ovako ce se malo ovdje talasati, a vec nakon 2 sedmice ce svi zaboraviti ko je Dusan Ostojic, sve dok opet ne pocne nova spam invazija...
__________________
Blog: Baze podataka
------------------------
Oracle OCP DBA
Oracle OCE SQL Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
Dejan Topalovic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dejan Topalovic za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chuck Norris strikes again jasmanac Opušteno 0 13. 03. 2009. 21:14
Yahoo Answers - Y! strikes back bojan_bozovic Linkovi 10 30. 03. 2006. 16:33
Spamer osvojio zlato u Torinu Srpko Marketing i SEO 9 18. 02. 2006. 02:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:59.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.