DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 12. 2005.   #61
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Šta ti pričaš sad ovo za Apple? Kakve licence, ko je o tome rekao bilo šta?

Pričao si o inovacijama, pričao si o kopiranju.

Apple čitav OS zasnovao na FreeBSD-u, a Safari takođe na tuđem radu i ti našao da pričaš nešto o kopiranju?

Ista stvar vredi i za Google. Inovacije? Smešno.

Komentar na ostalo sledi kad se vrnem
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #62
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Outlook vs Thunderbird: znam da ne spadaju u isti koš, ali ih često porede. Razlog je jednostavan: OE Thunderbirdu nije ni do kolena pa moraju da ga porede sa ozbiljnijim proizvodom iste kompanije, a to je Outlook. Uostalom, ja sam sa Outlooka prešao na TB, ne sa OEa.

PS: Degojs, pričao si o KRAĐI! Korišćenje tuđeg koda objavljenog pod OS licencom u skladu sa istom NIJE KRAĐA. U tom kontekstu sam pričao o Appleu. Naravno, treba napomenuti da je Apple odradio odličan posao što se modifikacije spomenutog koda tiče (i OS i browser). Šta mu možeš zameriti?

BTW: Ja se isključujem iz diskusije Znam gde ovo ide

Poslednja izmena od Ilija Studen : 24. 12. 2005. u 22:57.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #63
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Evo mene taman nazad, a ti uteče.

Evo da i ja završim polako: Google je inovativan na webu koliko i Microsoft na desktopu. Tačno otprilike tako, a ti ako misliš drugačije, šta da ti radim (mada, ukupno gledano, Microsoft ima daaaaleko veći asortiman proizvoda i usluga). Osim toga, Google i jeste morao da ponudi bar nešto drugačije od Hotmaila i Yahoo da bi uopšte privukli bilo koga.

Ko koga kopira.. kako rekoh --- nije najvažnije biti prvi, već najbolji. Pa ćemo tako da vidimo šta će biti kada i MS i Yahoo izbace svoje ponovljene verzije servisa.

Ni Google nije bio prvi pretraživač. Pa šta? To ti ne smeta..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 24. 12. 2005. u 23:11.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2005.   #64
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Ufff.. moram.

I stajem (sa tobom) posle ove poruke, obećajem.

"Buđavi IE koji je prepun bagova"? LOL Pa jeste, slažem se. No, da vidimo kakvi su drugi..

Firefox, za godinu dana imao čak 7 verzija, sve donele nove mogućnosti, a nisu bile ispravke rupa. Da, da. A o verziji 1.5 tek da se ne priča. Pa to ždere memoriju samo tako. Užas. A ne, ne.. nije to curenje memorije. Jok. Nije Firefox imao 7 verzija za godinu dana, nisu to bile bugfix verzije.. ne, ne. Jok. IE je jedini buđav, MS je evil, itd

A ti se pravi da Firefox nema bagova, da nije imao 7 verzija za godinu dana i stavljaj "Get Firefox" i pričaj kako je IE nešto poseban po pitanju bagova. Šta je ovo: http://www.elitesecurity.org/tema/147864/0 Ma nemoguće..

I usput kad tako započneš advocacy, okrivi mene što primećujem da je i Firefox bagovit

Citat:
PS: Degojs, pričao si o KRAĐI! Korišćenje tuđeg koda objavljenog pod OS licencom u skladu sa istom NIJE KRAĐA. U tom kontekstu sam pričao o Appleu. Naravno, treba napomenuti da je Apple odradio odličan posao što se modifikacije spomenutog koda tiče (i OS i browser). Šta mu možeš zameriti?
Gde sam pričao o krađi? Jesi pri sebi Ilija sine?

Pričao sam o tome da je smešno da pričaš o Appleu i Safariju u kontekstu inovacija i da u isto vreme pominješ kako Yahoo i MS KOPIRAJU nekog drugog.. Suviše je smešno, jer se zna da osnova OS X i Safarija nisu delo Apple-a. Nigde nisam pomenuo da je problematično što koriste OSS, već samo da je smešno nekom drugom nabijati KOPIRANJE na nos, a u isto vreme koristimo FreeBSD i KHTML za osnovu našeg sistema. To nije kopiranje, aaa ne! (totalno je nebitno da li je legalno - naravno da jeste, ko je to doveo u pitanje? Pa nisu ni MS ni Yahoo ukrali Ajax od Google-a, niti ja tvrdim da si ti to rekao.. LOL)
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 25. 12. 2005. u 04:14.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #65
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

My 2 cents...

Koristim Yahoo, a ne Gmail ili Hotmail jer vec koristim Yahoo i ne vidim nikakav razlog da ga promenim.

Sto se pretrage tice Google je br.1 ali voleo bih da je konkurencija jaca u tom pogledu. Ako se Google stavi izmedju svih informacija na web-u, nece MS biti taj koji je 'zao'.

Degojs je u pravu da je Ajax prenaduvan (na [es] dobro nije bilo flejma ) jer se na zapadu koristi skoro iskljucivo broadband. Dalje, oni koji ne mogu da plate broadband ili su iz Mongolije, sigurno nisu zainteresovani za proizvode ili usluge koje reklamiram

Razlike izmedju MS, Y! i Google ne postoje! Ako ne verujete:

http://www.google.com/search?client=...utf-8&oe=utf-8

YHOO Market capitalization 57.36B

http://www.google.com/search?hs=Qvx&...OG&btnG=Search

GOOG Market capitalization 127.03B

http://www.google.com/search?hs=yGd&...FT&btnG=Search

MSFT Market capitalization 284.10B

Dakle, onaj koji ima 127 milijardi $$$ je dobar, a onaj koji ima 284 milijarde je los? WTF?

Da dodam - podrzavamo OSS (FF, Thunderbird) i protiv smo velikog i zlog MS, ali kad isti OSS udari webmastere po dzepu, peva se sasvim druga pesma
http://www.sitepoint.com/forums/showthread.php?t=320634
dakle, sve subjektivno...

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 25. 12. 2005. u 01:22.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #66
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ilija, svaka tvoja poruka moze da ide na forenzičku analizu, i to rečenica po rečenica, ali mi ne pada na pamet to da radim jer očigledno nema svrhe.

Hteo sam da se nadovežem na ovo poslednje što je degojs napisao.... baš skoro sam (ne baš ovako detaljno kao na sitepoint) analizirao sa jednim ortakom. Ko bre pravi te ekstenzije? Ima sjajnih ekstenzija ali većina ih je neverovatno stupidnih a neke čak treba i zabraniti.

Recimo, one AdBlock akstenzije. Skoro SVI sajtovi se izdržavaju od reklama, i dođe neki "pametnjaković" i napravi ekstenziju kojom se blokiraju reklame. Pa toga ladno treba tužiti za "pljačku". Mislim da je to problem Firefox i njihove odluke u kom pravcu žele da idu. Mislim da i Firefox treba da uvede neke sertifikate za ekstenzije, nisu više mala grupa geekova koji se igraju sa pravljenjem browsera.

Da ne spominjem one "stupidne" ekstenzije, tipa "preload" koji ti "pogađaju" koju ćeš sledeću stranu da otvoriš i onda keširaju tu stranu. Prave ogroman problem i tebi i vlasniku sajta.

Preporučujem ovaj članak sa sitepoint, mnogo je detaljnije objasnio ono što sam ja "ćaskao" sa ortakom. Očigledno su neki ljudi totalno zaslepljeni i ne vide šta rade.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #67
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ne mogu da odolim... sorry svima... Ilija, jel' ti to porediš Microsoft Outlook i Thunderbird? Kaži mi molim te da nisi to radio.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #68
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Mislim da i Firefox treba da uvede neke sertifikate za ekstenzije, nisu više mala grupa geekova koji se igraju sa pravljenjem browsera.
Mislis da nisu vise? Zasto onda toga nema u Netscape 7.2 ili Netscape 8 (a AOL/Netscape je vlasnik sors koda za Mozillu i Firefox), zasto ga nema u Operi?

Adblock je isto sto i Scumware - menja izgled sajta bez odobrenja autora u meri koja najcesce nije prihvatljiva (high-contrast je nesto sto nije neprihvatljivo npr.)

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 25. 12. 2005. u 02:39.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #69
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Sta je to google ponudio ljudima novo u kao samo jos jedan pretrazivac?
Sta ? "SAMO" relevantnije rezultate pretraga, ljudi su na trzistu koje je bilo solidno dobro pokriveno, izasli u susret potrebama ljudi i to je to...
jos jednom "samo" to ... velike mudrosti pruziti ljudima ono sto zele ...

Sto se tice gmail-a , opet ajde malo da oslusnemo sta ljudi hoce, axa prepunjavaju im se inbox-i 25mb nije dovoljno hajde da pruzimo vise 1gb je dosta ? ma nek ide zivot nek bude 2gb (overselling kljucna rec) jos jedan od problema web-mail klijenata ne omogucavaju komfor koji imamo u radu sa klasicnim desktop mail aplikacijama ok tu je web 2.0 , ajax ... po nekom mom skromnom misljenju savrsena primena nove tehnologija ...

Ok nismo napravili nista revolucionarno samo smo izaslji u susret ljudima i pruzili im ono sto su zeleli ...

Apple ?
Recimo uzmimo za primer samo iPod. Bilo je nebrojeno mnogo mp3 pleyera na trzistu pre pojave ipoda slozicemo se ... ali sta je ipod doneo novo ?
Nesto revolucionarno ??? ne nista revolucionarno
Samo ono sto je ljudima do sada falilo, na prvom mestu i pre svega jednostavno koriscenje, samog pleyera, itunes , jednstavnu kupovinu muzike na netu, veliki kapacitet, dobru autonomiju...
Opet dolazimo do toga da nisu izmislili nista revolucionarno samo su pruzili ljudima ono sto zele i dobijemo najprodavaniji mp3 player na svetu ...
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #70
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Arture, slažem se sa ovim što si napisao vezano za pretraživanje i Google. Zato i rekoh da je Google kao MS na desktopu: ništa revolucionarno, nisu bili ni prvi, ali na kraju ipak bolje od ostalih. Tako je i Google uradio sa pretragom.

Mada: Google već ima konkurenciju za pretraživanje, a pošto će i Yahoo i Hotmail uskoro biti sa Ajaxom, dakle ni to (Ajax) neće biti nešto posebno što nudi samo Gmail. A Ajax nije jedina stvar: i Yahoo i MSN imaju još dosta drugih stvari koje nude u svojim servisima, a kako vidim Google to jednostavno nema. Ne znam, možda će da ponude, ali ne pričaju ništa.

Stvar je da je Google MORAO da ponudi nešto kako bi privukao korisnike koji se nisu naložili na pozivnice Međutim, i ostali ili već nude (prostor) ili će da uskoro daju istu stvar (Ajax) tako da.. ne znam, kako će to Google da bude nešto posebno, po bilo čemu?

(Posebna je glupost da ne možeš da pošalješ zip fajl preko Gmaila. Za mene je to lično jednako neupotrebljivom mail servisu. Džaba im sav Ajax ovog sveta kad ja ne mogu da pošaljem zip fajl, niti neko može da ga primi.)


Sa tim što je Apple ponudio.. ja lično ne vidim ništa što ne nude drugi, čak mnogo povoljnije, ali mislim da je malo viša cena iPoda upravo smišljen potez - kao "dajemo više i bolje, pa je normalno da platite malo više". Čini mi se da je ovde imati iPod više neka moda nego bilo šta drugo. Kao što su se ljudi kod nas nekad dičili svojim "posebnim" mobilnim telefonima i pokazivali ih, otprilike mi tako izgleda. Dobar marketing Apple-a i to je sve.

Po mom mišljenju samo se budale lože na Apple. Apple je tako lepo godinama ložio ljude glupostima na relaciji PowerPC vs Intel, da su Apple korisnici godinama tako srdačno branili PowerPC A onda: Apple prelazi na Intel!! A ljudi su im ladno verovali u te bajke, kao što i danas veruju u Appleove bajke za Mac OS X i iPod. Ovde ne računam ljude koji imaju profesionalne razloge da koriste Appleove proizvode.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 25. 12. 2005. u 07:16.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google daje 10 miliona dolara MarkoBmax Opušteno 3 21. 10. 2008. 23:49


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:59.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.