DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 12. 2005.   #81
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa dobro, i pitanje oko "zaštite korisnika" je ono po čemu mene Microsoft mnogo nervira. Ja recimo nemam instaliran XP baš zbog gomile takvih stvari. Setite se samo outlook express i koliko puta ste morali da objašnjavate onome kome pošaljete mail da ste poslali ok, međutim njihov outlook express blokira attachemnte po defaultu.

Pravo pitanje je koliko softver treba da se "pravi pametan" oko ovih stvari. Po meni je prirodnije da prolaze svi attachmenti, ništa ne može biti executed (neki script ili bilo šta) a uz svaki potencijalno opasan attachment da ide 1, 2 ... 5 upozorenja korisniku, pre nego onemogućiti attachment u potpunosti.

Nego, skrećemo sa teme (ko sada zna bez gledanja, koja je bila originalna tema, ima pivo od mene ). Napisao sam odgovor na ovu temu još jutros i ne znam da li da pošaljem ili ne... ipak ću napisati samo uvodni paragraf da ne bih dalje širio flame, mada ne mogu da se suzdržim da ne napišem ovo:

Ilija, tvoje nepoznavanje ove materije ne začuđuje koliko začuđuje što si toliko tvrdoglav oko stvari u koje se očigledno ne razumeš dovoljno. Ili to, ili jednostavno kontriraš zbog kontre, re-kontre, sup-kontre... Ne mogu da zamislim treće objašnjenje ovoga što pišeš.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2005.   #82
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Slažem se generalno sa bluesmanom, uz ipak jednu razliku: u Outlook Expressu svako može da podesi da li se attachment može "otvoriti", ali i poruka i attachment uvek stižu do primaoca.

Sa Gmailom to nije slučaj: poruka i attachment neće ni da stignu do primaoca, ako Gmail odluči da prikačeni fajl nije siguran.

A ako uporedimo Gmail sa Yahoo i Hotmailom, mislim da ova dva druga servisa rade tačno kako treba - attachment se uklanja samo ako pronađu virus, ali čini mi se da i tada dobiješ poruku.

Ono što je meni neverovatno jeste da ovi što toliko hvale Gmail vide samo jednu stvar: Ajax. A ove druge stvari, nikom ništa. Gmail do ovog meseca nije dakle imao ni antivirus, ali očigledno sve to nije bitno nego samo Ajax pa Ajax. Kako već rekoh, ljudima koji su na brzoj internet konekciji, taj Ajax i nije baš toliko velika stvar.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 25. 12. 2005. u 23:38.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2005.   #83
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Pravo pitanje je koliko softver treba da se "pravi pametan" oko ovih stvari.
95 % softvera se pravi pametno (citaj: ispadne glupo) jer se pise za jos pametnije (citaj: gluplje) korisnike.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2005.   #84
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ne mogu da zamislim treće objašnjenje ovoga što pišeš.
O čemu se tačno radi? Ova diskusija teče u više pravaca istovremeno.

-----

Istina je da sam tvrdoglav, samo ne toliko da ne popuštam pred dobrim argumentima. To što ne popuštam znači samo jedno: argumenti koje koristiš nisu dovoljno jaki da promene moje mišljenje.

Svi mi imamo pametnija posla od prepiranja na forumima tako da neću zalaziti u to da li imaš (imate) vremena, volje i želje da svoje stavove braniš i objašnjavaš u dovoljnoj meri, posebno kad druga strana jednostavno "neće da sluša". Najverovatnije nemaš...

Samo jedna molba: nemoj reći za nešto da je besmislica ako nisi spreman da ARGUMENTOVANO to dokažeš. Najjednostavnije je reći: "to što pričaš je besmisleno, ali ja nemam vremena, živaca i volje da ti objašnjavam zašto", ali je to daleko od kvalitetne diskusije.

Toliko

Poslednja izmena od Ilija Studen : 26. 12. 2005. u 09:49.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2005.   #85
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

9 stranica! ne znam ko je blesaviji, ja koji sam ovo iscitao ili vi koji se pobiste medjusobno zadnjih par dana... oko cega?
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2005.   #86
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Pa lepo rece bluesman, ko se seti originalnog naslova teme, ima pivo od njega

Nego, cisto me interesuje, zasto je Ilijin member title "I know it all"?
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2005.   #87
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao zextra
Nego, cisto me interesuje, zasto je Ilijin member title "I know it all"?
To dobiješ kad prebaciš 300 poruka. Eto je motivacija
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2005.   #88
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Evo i mojih prvih utisaka sa novim Yahoo Mailom: ima tabove - fina stvar, može i da se klikne desnim dugmetom na mail pa odabere neka opcija kao u desktop klijentima, mailovi mogu da se prevlače i slično. Sve opcije nisu još tu.. Inače sad sam primetio da je moj prostor povećan na 2 GB. Nije da bi mi smetalo da je ostao na 1 GB ili 100MB.

Opet, ne vidim čemu *toliko* uzbuđenja.. Možda sam ja staromodan. Doh, što bi rekao Homer Simpson.


Kad smo već tu evo i malo statistika:

A Jupiter Research survey of 4,000 U.S. consumers this summer found:

- 25 percent used Yahoo! Mail as their primary personal e-mail account
- AOL with 23 percent
- Hotmail with 14 percent
- Gmail with 2 percent.

US:


Wikipedia:
Hotmail has a 33% market share and Yahoo Mail has a 30% share. Gmail, despite causing quite a stir of publicity, only has 4%.


Pa sad, prilično mi je jasno zašto je Gmail ponudio što je ponudio, kako bi inače privukli i tih nekoliko % korisnika da nisu? Opet, sad kad i Yahoo i Hotmail nude više prostora, a i Ajax samo što nisu.. ne znam kako to Google misli da privuče više korisnika. Videćemo.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 26. 12. 2005. u 10:58.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2005.   #89
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Aj samo neka mi neko objasni sta ce dobiti ako ubijedi onog drugog da je "bolji" Google || Yahoo || Microsoft? Koliko sam ja uspio skontati, uglavnom se tema svodi na to, pored par drugih izleta (Ilija vs bluesman npr )

__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2005.   #90
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Off-topic:
Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Samo jedna molba: nemoj reći za nešto da je besmislica ako nisi spreman da ARGUMENTOVANO to dokažeš. Najjednostavnije je reći: "to što pričaš je besmisleno, ali ja nemam vremena, živaca i volje da ti objašnjavam zašto", ali je to daleko od kvalitetne diskusije.
Ej Ilija, šta si ti meni ono odgovorio vezano za onaj singleton? Ako se sećam bilo je otprilike: "Zato što hoću. Imaš li problem sa tim?"

Tehničko objašnjenje sa možda malo koda, nikad nismo videli..

Hehehe.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google daje 10 miliona dolara MarkoBmax Opušteno 3 21. 10. 2008. 23:49


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.