DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 12. 2006.   #21
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

srpskih ili ex-yu... ex-yu oma mogu 10 da nabrojim... srpskih... a da nisu xxx ? tesko


edit:
neznam kako posluje donesi.com ali to je redak primer cak i ako posluje kako treba
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #22
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Jos je rano je za donesi.com, ne razmisljamo o tome barem za sest mjeseci, a za sada nismo ni 2 mjeseca onlajn
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #23
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao zira
Jos je rano je za donesi.com, ne razmisljamo o tome barem za sest mjeseci, a za sada nismo ni 2 mjeseca onlajn
spominjem donesi.com kao svetao primer iako je dosta rano mnogo ljudi van it sveta je culo za njega, znam da je rano samo sam se... pitao
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #24
jopa
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 22
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jopa is on a distinguished road
Default

pa jel nije nostalgija.com srpski sajt?

na stranu da je sve to što oni rade nelegalno, no čini mi se da oni mlate dobre pare. pitanje je samo do kada.
jopa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #25
jopa
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 22
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jopa is on a distinguished road
Default

što se tiče HR weba evo nekih profitabilnih sajtova.

Uvjerljivo najjači i najprofitabilniji (NEZAVISNI!) web je adriatica.net. 2. poredu po profitabilnosti je sigurno MojPosao.net.

Neki od ostalih sajtova koji sigurno ostvaruju profit, a da posluju isključivo putem weba (nije po redu):
- index.hr (+ bloger.hr)
- posao.hr
- monitor.hr (+ forum.hr)
- blog.hr
- sportnet.hr
- mojblog.com
- smokva.com
- adriagate.com
- KupiProdaj.net (+ CentarNekretina.net + 4Kotaca.net)
- vau.hr
- pogodak.hr
- net.hr (bivši iskon.hr)
- mojnovac.net
- aukcije.hr
- muzika.hr
- croatiabiz.com
- burza.hr
- kosarka.hr
- kupi-jeftinije.com

tu bi se dalo dakako dodati i sajtova koji ostvaruju profit no iza sebe imaju i druge djelatnosti (npr. vecernji.hr, jutarnji.hr, poslovni.hr, tportal.hr, 24sata.hr, oglasnik.hr, auto.hr, vip.hr, nacional.hr, bug.hr, bankamagazine.hr, liderpress.hr)
jopa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #26
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Definiši "profitabilno". Evo ja znam "jedan" koji je profitabilan ali to nije neka lova da bude ono "ima se - može se". Šta je profitabilno? Da pokrije svoje hardverske troškove + može da podeli plate zaposlenima + ima nešto preko? Bez marketinga?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #27
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Biće, biće... Ali izgleda da ovde nove stvari mogu samo polako da se dešavaju.

Imam primer iz sopstvene (nedavne) prakse, koji govori da sve veći broj (velikih) firmi uvrštava (uglavnom određene) Web sajtove u svoje godišnje budžete. Više puta sam čuo varijantu po kojoj za sada jedan broj (većih) firmi izdvaja mesečno između 500 i 1.000 EUR za jedan broj sajtova na kojima se inače oglašava. Naime, za moj novi projekat (u potpisu) već su se javile dve firme (nismo ih zvali mi nego oni) da najave da će se reklamirati sledeće godine, kada im predlog za oglašavanje na ovom sajtu uđe u budžet. Razlog je tematika sajta i odabir konkretnih tema na sajtu.

Da bi se ušlo "u krug" ovakvih sajtova obično je potrebno ili da je sajt u direktnoj vezi sa ciljnom grupom firme/sajta, ili da firma/sajt ima dobre prodavce.

Jedan od meni interesantnijih primera za pomenuto već više godina je sajt www.photonino.com (od nedavno i subotica.info) koji se sa pravom tretira kao najposećeniji sajt u Subotici. Neka subotičani ispričaju malo o ovom sajtu, a pogledajte ko se sve tamo oglašava.

[Vratio prethodno - slučajno sam imao original].

Poslednja izmena od Dragan Varagić : 20. 12. 2006. u 23:15.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #28
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Jopa: poznajem, što posredno što direktno, ljude sa polovine sajtova sa tvoje liste i mogu ti provjereno reći da ni jedan od njih ne pravi pare. Prave samo troškove i uglavnom su spin-off firma nekog profitabilnijeg biznisa čiji novac krše u nadi da će jednog dana biti para od Interneta...

Adriatica.net vise od pola godine nije "nezavisan sajt" (ma sta to značilo), nego ih je kupila jedna mnogo vece grupacija

Poslednja izmena od mungos : 20. 12. 2006. u 22:09.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #29
jopa
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 22
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jopa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Jopa: poznajem, što posredno što direktno, ljude sa polovine sajtova sa tvoje liste i mogu ti provjereno reći da ni jedan od njih ne pravi pare. Prave samo troškove i uglavnom su spin-off firma nekog profitabilnijeg biznisa čiji novac krše u nadi da će jednog dana biti para od Interneta...

Adriatica.net vise od pola godine nije "nezavisan sajt" (ma sta to značilo), nego ih je kupila jedna mnogo vece grupacija
Pojam nezavisan u ovom slučaju znači da im je temeljna djelatnost isključivo bazirana na radu i plasiranju usluga preko interneta (weba).

mislim da si dosta gluposti izrekao u svom postu tako da mi je uopće glupo odgovarat na takav ho-ruk post. Malo najprije razmisli pa onda ponovo napiši post ili ako ti nije jasno opet nema problema, razjasnit će ti se, al prvo ispeci pa onda reci jer ovako nema smisla konstruktivno razgovarat
jopa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #30
jopa
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 22
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jopa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Definiši "profitabilno". Evo ja znam "jedan" koji je profitabilan ali to nije neka lova da bude ono "ima se - može se". Šta je profitabilno? Da pokrije svoje hardverske troškove + može da podeli plate zaposlenima + ima nešto preko? Bez marketinga?
mnogi pametni prije mene su definirali pojam profita i profitabilnosti tako da ja nemam namjeru. O visini profita bi se dakako dalo raspravljat.

Ono što je u ovom slučaju značajno je da se isplati uloženo (hosting, domene, prostor, režije, tehnika), pokriju honorari i eventualno ostane nešto i za daljnje investiranje u razvoj, marketing.... dakako, sve to i (kvalitetan) investitor mora imati na umu.

ono što ovdje nismo spominjali su i sponzorstva, kompenzacije i drugi oblici suradnje koji kod startanja posla mogu iznimno puno značiti pogotovo u okruženju gdje nešto naplatiti nije jednostavno
jopa je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potrebna osoba za SEO i Internet Marketing vladagiga Poslovne ponude i zapošljavanje 1 21. 04. 2009. 17:44
Šta je IMA - Internet Marketing Agencija? Nikola Vavic Marketing i SEO 18 22. 11. 2007. 01:03
Internet Marketing saradnik g@rfild Poslovne ponude i zapošljavanje 0 29. 11. 2006. 11:07
Internet marketing tematika u marketing časopisu Taboo Dragan Varagić Marketing i SEO 0 17. 08. 2005. 13:46


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:34.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.