DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 06. 2009.   #51
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

pametan cita, mudar posmatra... bolje bistar no magistar
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 06. 2009.   #52
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku
Da li je vec pomenuto znanje prodaje svojih usluga klijentima?
Mislim, dzaba sve ostalo ako toga nema...
Naravno to jeste bitno ali to nema veza sa tim da li je neko Internet marketing ekspert ili bilo koji ekspert nego iskljucivo sa prodajom. Neko moze da bude sjajan Internet ekspert i to mu niko ne moze osporiti cak i ako ne zna da proda svoje usluge. U tom slucaju mu mogu reci samo da nije ekspert iz prodaje ali ako bi se prodaja povezivala sa primarnom delatnoscu onda mnoge osobe iz razlicitih zanimanja se ne bi mogli nazvati ekspertima cak i kada to jesu.

Webmaster ili Internet marketing konsultant koji ima najvise posla nije obavezno i najbolji webmaster ili konsultant vec onaj koji najbolje "prodaje" ono sto radi. Cak i ne mora da bude nikakav ekspert vec samo dobar prodavac i da ima dobru "spiku". Vrlo cesto je to slucaj i sa manekenkama, glumcima, sportistima...sve sto ima veze sa eksponiranjem i "prodajom". Ko se najbolje zna "prodati" taj je najbolji i cesto tu najmanje ima veze sa strucnoscu.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 24. 06. 2009. u 13:11.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 06. 2009.   #53
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Naravno to jeste bitno ali to nema veza sa tim da li je neko Internet marketing ekspert ili bilo koji ekspert
Ako je upitanju teorijska disciplina i složio bi se, jer tu postoje načini za merenje uspeha, ali oblast o kojoj govorimo je čista praksa.
Džaba ga bilo znanje ako nisu u prilici da ga testiraš u realnim uslovima.
U prilici si da ga testiraš u realnim uslovima ako si u stanju da prodaš svoju uslugu.

Konkretno:
"Miloje da li je Bizi internet marketing ekspert?"
"Definitivno jeste!"
"Na osnovu čega to tvrdiš?"
"Pogledajte šta je uradio sa Karikama"
Ali da bi uradio to sa Karikama morao si prvo da se prodaš Rateu.
Potreban i dovoljan uslov u matematici.

I još nešto važno za ovu temu. Jesi li ekspet za nešto ili ne je stvar percepcije onoga ko kupuje tvoje usluge ili te zapošljava a ne našeg mišljenja o sebi ili o tome koliko je važno to što znamo.
"Slika je u oku gledaoca".
Ona se stvara na osnovu procene koliku korist možeš da doneseš klijentu ili poslodavcu. Jedini bitan kriterijum za tu procenu je ono što si uradio.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Miloje Sekulic za poruku:
Staro 24. 06. 2009.   #54
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Slazem se to za realne uslove. Iako kada je rec o Internetu programer npr. moze praviti super program da bi sebi i prijateljima pokazao sta zna i koliko moze a mozda te programe niko nikad ne kupi/ne koristi ili vrlo mali broj samo iz razloga sto je mali broj ljudi cuo za isti ili nije dobra promocija. Neko sa svojim znanjem SEO moze da postavi svoj sajt medju top 3 na googleu za relevantne kljucne reci za taj sajt ali i pored toga mnogi i ne moraju da znaju ko je ta osoba koja je to uradila. Sem ako se dobro ne "proda".

Isto tako, kada pricamo o korelaciji neceg sto je dobro i prihvaceno i prodaje to mozemo videti i sa sajtovima. Npr. mozes da imas dobar sajt bez dobrih prodajnih rezultata i mnogo losiji sajt sa super prodajnim rezultatima. Cesto ta prodaja nije rezultat "prodaje" koliko drugih stvari ali da ne ulazimo sad u to.

Dobar si primer dao za mene, hvala . To je tacno, medjutim samim tim sto neko uspe nekom da se "proda" je potreban ali ne i dovoljan uslov ako vec pricamo matematickim jezikom :-). Posle 3 meseca ta "prodaja" moze da se zavrsi kada izostanu rezultati.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 24. 06. 2009. u 14:55.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 06. 2009.   #55
Milos Jankovic
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Milos Jankovic
 
Datum učlanjenja: 17.05.2009
Lokacija: Smederevo-Beograd
Poruke: 28
Hvala: 8
1 "Hvala" u 1 poruci
Milos Jankovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ivan_Nis Pogledajte poruku
^ Ne bih se slozio sa tobom.
Ja sam morao da procitam dve od tri knjige kada sam svojevremeno prolazio obuku za prodavca a momak koji je bio vrhunski prodavac ("Wurth") je ucio iz istih knjiga, pogotovu Hopkinsa.

Pomenuti sada radi u banci i iskustvo prodavca mu je itekako pomoglo da ima dobru komunikaciju sa klijentima.

E, sada, naravno da neces da prodajes na potpuno isti nacin oglas na sajtu i srafciger recimo ...
Iz ovoga ne vidim sta zelis da kazes tj, u cemu se ne slazes sa mnom?
Nista nisam rekao sto je u suprotnosti sa tvojim postom, ne znam kako si razumeo, ali i ja mislim da je ta literatura itekako korisna.

Sto se tice prodaje i ljudkih odnosa americka literatura je neuporedivo jaca (evropljani ne obradjuju tu oblast u toj meri) tako da je neizbezna, ali neke ideje ne treba uzimati zdravo za gotovo.
Ne kazem da ta literatura nije upotrebljiva za nas mentalitet (pobogu svi smo ljudi) nego da treba imati u vidu razlicitosti.
Zato kazem, ne kopirati nego prilagoditi. Ja licno najvise zamerki imam na njihove teorije medjuljudksih odnosa (sto je sustina prodaje) jer su te ideje koje se propagiraju manipulativne prirode.
Milos Jankovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2009.   #56
Maramax
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 04.07.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 61
Hvala: 8
5 "Hvala" u 3 poruka
Maramax is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Maramax
Default

Treba da ima dobru komunikaciju sa klijentima, sposobnost ubedjivanja klijenta da je sve kako treba da bude i da se napreduje.

Mozda sam jedno duze iskustvo sazela u jednu recenicu pa nije bas najjasnije sta sam htela da kazem.
Maramax je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2009.   #57
Leftfield
član
Certified
 
Avatar Leftfield
 
Datum učlanjenja: 11.10.2009
Lokacija: Budva
Poruke: 83
Hvala: 14
19 "Hvala" u 17 poruka
Leftfield is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Maramax Pogledajte poruku
Treba da ima dobru komunikaciju sa klijentima, sposobnost ubedjivanja klijenta da je sve kako treba da bude i da se napreduje.

Mozda sam jedno duze iskustvo sazela u jednu recenicu pa nije bas najjasnije sta sam htela da kazem.
Kad se to tako kaze sve je puno jasnije.
__________________
Intervjui | SEO
Leftfield je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 03. 2010.   #58
Ivalex
profesionalac
Qualified
 
Avatar Ivalex
 
Datum učlanjenja: 01.11.2008
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 124
Hvala: 47
9 "Hvala" u 7 poruka
Ivalex is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivalex
Default

Evo da posolim i ja malo ovde
Ako hoces da se bavi ovime za pare (a ne za svoje potrebe), trebalo bi da zna sledece.

Sve internet marketing kanale kao svoj dzep:
SEO, PPC, Video, Content, Email, Affiliate, Banner, Social Media, Offline za Online, Viral... I da pravi (moju omiljnu rec) sinergiju izmedju njih po potrebi. Dok trazi najprofitabilinije i najprikladnije resenje za klijenta i njegov budzet.

Pored toga sto treba da zna navedene kanale mora da zna i sisteme promocije na njima , bilo bi pozeljno da ih vec ima razvijene i predefinisane. Up to date!

Mora da pozaje psihologiju kupca, ali ozbiljno ozbiljno ozbiljno.

Mora da zna da je sve TEST. I da uvek moze bolje.

Nemora da zna da kodira i dizajnira, ali osnovno obrazovanje u ovoj sferi je obavezno.

Sve u svemu jos uvek nisam upoznao takvog coveka ovde , a i gore navedeni posao je za tim ljudi.

Najuspesiji IMer na koje sam naleteo on line su uglavno imali jako dobre "product lunch" sisteme, kao i email kampanje.


Imena od kojih bi trebao da krene da uci su : Fank Kern, Yanik Silver, Eben Pagan, John Reese , Mike Filsaime...

Fank Kern (uzima $100k plus 15% profita svojim klijentima)
John Reese (prvi covek koji je zaradio 1 milon dolara za 24 sata "product lunch" sistemom)
Eben Pagan (zaradjuje oko $21m godisnje na svojim proizvodima, koje sam marketira)
Mike Filsaime (legenda..)
Janik Silver (jos jedna legenda...)
Ivalex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 03. 2010.   #59
NoviS
novi član
 
Datum učlanjenja: 05.03.2010
Poruke: 4
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
NoviS is on a distinguished road
Default

Mislim da Internet marketing ekspert pre svega treba da poznaje Internet trziste i ima 'zivotnu skolu', teorija iz prirucnika moze malo da znaci. Prakticni rezultati cine nekoga Internet marketing eskpertom.

Iznenadi me kada neko za popularnost veb sajta pogleda Alexa statistiku da pri tome ne zna kako se ta statistika izracunava, ili da se ne obazire na PageRank unutrasnjih strana vec sudi prema PageRank-u samo pocetne strane.
NoviS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 03. 2010.   #60
zoki
član
Certified
 
Avatar zoki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Serbia
Poruke: 57
Hvala: 2
8 "Hvala" u 7 poruka
zoki is on a distinguished road
Default

Evo ja prvi ne znam kako se izracunava Alexa statistika... niti gledam Alexa statistiku, niti se obazirem na PR. OMG I am not an expert

Moja vodilja je prosta: Da li zaradjujem pare ili ne?
zoki je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Preporuka za banku koja ce vas tretirati kako treba dinke e-Business 45 25. 10. 2008. 09:34
Šta je IMA - Internet Marketing Agencija? Nikola Vavic Marketing i SEO 18 22. 11. 2007. 01:03
Zasto se treba zaposliti u internet kompaniji? Miloje Sekulic Opušteno 67 26. 09. 2007. 12:56
Internet marketing tematika u marketing časopisu Taboo Dragan Varagić Marketing i SEO 0 17. 08. 2005. 13:46


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:15.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.