DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 06. 2009.   #111
razno
Miljenko Rebernišak
Qualified
 
Avatar razno
 
Datum učlanjenja: 05.03.2009
Lokacija: Jagodina-Beograd
Poruke: 191
Hvala: 4
25 "Hvala" u 22 poruka
razno is on a distinguished road
Default

Citat:
U svakom slučaju, dotična agencija za sve pružene usluge nije dobila više od 200.000 din (uključujući i PDV). U principu bih mogao da tražim taj ugovor na uvid i saglasnost UO za objavljivanje tačne cifre, ali ne vidim kako ćemo biti pametniji zbog toga što znamo da je ugovor bio 80.000 din ili 150.000 din, koji novi kvalitet će takav info dati celoj ovoj priči?
Cisto da znamo koliko se mozete naplatiti instaliranje Joomle,obrada slika isl. Mozda ce da izadje na videlo "kolko para toliko muzike" pa da se ne cudimo za kvalitet
razno je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #112
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Miloje je tu negde u pravu kad kaze da malo treba sad vec i da oladimo - ali kako kad je cela ova diskusija a gift that keeps on giving?
Na pr. to da ako ljudi hoce promene na bolje da treba da se uclane u odbor/skupstinu/whatever. Da znate svi ubuduce, ako hocete da pijete bolju vodu, najbolje bi bilo da postanete clanovi upravnog odbora vodovoda. E, da, za to se placa clanarina! wtf?
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #113
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

200,000 din je nesto jace od 2000 evra... ova kampanja i sajt vrede 200, sto znaci da je neko dobio jednu nulu vise nego sto je zasluzio...

svi koji radimo u ovoj zemljici na brdovitom balkanu znamo kako se vade pare iz neprofitnih organizacija, sitna nabavka ovde, sajt tamo, kampanjica s vreme na vreme, svaki put se plati malo vise nego sto vredi, razlika podeli i moze bogme fino da se zivi kad se sve sabere. I sve to bude ispod limita za sitne nabavke i sve bude legalno. Da se odmah ogradim, ne tvrdim da je to ovde slucaj, nemam pojma, mozda jeste, mozda nije...a i da jeste prstom bih upro prvo u doticnog direktora, a ne u clanove UO (bar ne u neke koje znam i cenim), ali opet, razumljivo mi je da su se ljudi narogusili.. u kranjoj liniji te pare koje su potrosene na nesto ovako imbecilno su otisle iz naseg dzepa, to jesto od novca koje korisnici placaju za domene, pa mi, kao korisnici, imamo valjda pravo i da se bunimo...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje ivanhoe za poruku:
Staro 07. 06. 2009.   #114
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Mislim da ovih par poslednjih postova daju jedan sasvim validan odgovor na Slobino pitanje:
Citat:
Originalno napisao smarkovic Pogledajte poruku
zanima me šta konkretno misliš da sada nije transparentno, a trebalo bi da bude.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #115
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Zašto kritiku nazivate hejt? Kao "hajde da spustimo loptu", a ovakvim nazivima diskreditujete učesnike u diskusiji. Kad god nekome ne odgovara drugo mišljenje - to je "hejt"?

Hajde da definišemo "hejt" prostim rečima da osnovac može da razume: hejt je kada neko sere bez razloga. Ako misliš da se mi ovde proseravamo bez ikakvog razloga i da su sve ove naše kritike neopravdane pa mogu da se nazovu "hejt", da se mi lepo razilazimo i da ne gubimo vreme više sa ovim.

BTW, stalno nešto prozivate kao "učestvujte u radu RNIDS", a u isto vreme kukakte kako ste vi protiv (skoro svega) što je loše tamo ali ne možete ništa da uradite. Da vam se pridružimo onda i mi pa da "pevamo" zajedno istu pesmu?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #116
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Zašto kritiku nazivate hejt?
Zato što mislim da je ova diskusija odavno prešla granicu konstruktivne kritike koju obično ne prelaze diskusije na ovom forumu.
Zato što na deset strana diskusije nisam našao skoro ništa što daje odgovor na pitanje koje je postavi Blogowski a ja linkovao.
Zato što je previše besa koji nema nikakve veze sa konkretnim razlogom zbog koga je tema pokrenuta.

Off Topic: Nema potrebe da se razilazite, odoh ja da ne smetam više
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #117
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Da se ova diskusija povela samo par meseci kasnije, verujte da bih zeleo da aktivno doprinesem boljem poslovanju RNIDS-a, tako sto bih zakucao na vrata i ponudio usluge moje konsultanske firme u osnivanju. Ovako, na brzinu pomoc u dva koraka:

1. Posto radite zajedno i po desetak i vise godina, i poznajete jedni druge tako dobro, jasno vam je da ako ljudi sistematski prave greske, ti ljudi moraju da odu iz organizacije. To je zlatno pravilo. Moj predlog kao konsultanta bi bio da svi odete, uz predlog da se dobro iskomunicira sa strukom i opstom javnoscu vasa vera u projekat i zalaganje u tranzicionom periodu i do dolaska nove uprave.

2. Posto radite zajedno i po desetak i vise godina, i poznajete jedni druge tako dobro, mozda verujete da ti ljudi mogu nesto da naprave u boljoj organizaciji, onda promenite organizaciju. Nadam se da gresim, ali sa sajta se stice utisak da izvrsnu funkciju obavlja 10 ljudi, od kojih je samo jedan direktor i 9 clanova UO. Moj predlog kao konsultanta bi bio da se radikalno smanje plate clanova UO, kako bi se napravile sluzbe i bar 2 pomocnika direktora. Ukinuti svaki oblik neformalnog izvrsnog delovanja clanova UO i formalizavati ih kroz zaduzenja pomocnika direktora i samih sluzbi. Verovatno su vam sastanci u fazonu "Slobo, ajde vidi ti sa ICANN u vezu sa tim i tim, ako mozes, lakse ces ti nego neko drugi". Jasno iskomunicirati da su troskovi osoblja realni, dok clanovi UO rade za prestiz i posredne benefite, koji se ne odrazavaju na cenu domena i finansije organizacije.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #118
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

@jablan
Osim očekivanja da se objavi iznos ovog konkretnog ugovora, ja nisam video neke konkretne predloge. Ako sam nešto propustio, molim da me ispraviš.

@bluesman
Pod hejtom podrazumevam svaku neosnovanu kritiku (recimo, aludiranje na postojanje nekog krivičnog dela, bez realnih indikacija da bi ono zaista moglo da postoji), kao i kritiku koja u sebi ne sadrži predlog za poboljšanje.

Uvek mi je najžalije kad vidim da u nekoj zanimljivoj online temi, o kojoj bi svakako moglo dosta upotrebljivog da se kaže i pročita, većina ljudi traći svoju energiju i vreme na poruke čiji je jedini cilj "ventiliranje" nezadovoljstva i širenje straha, defetizma ili panike. To nije substanca koja može da se upotrebi za korisne svrhe. DAKLE DA, apsolutno očekujem da nam se SVI pridružite, pa da nas što više ZAJEDNO peva istu pesmu, koja će onda imati mnogo bolje izglede da postane mainstream tune.

Šta ti misliš, da sam ja pre deset godina, kada sam pokretao priču oko reforme registra .yu domena imao nešto više uticaja na promenu tadašnjeg stanja stvari od tebe ili bilo koga drugog na ovom forumu? Imao 20 i kusur godina, ideju "kako to treba da izgleda" i čvrstu nameru da stvari isteram do kraja, pa sam unaokolo skupljao ljude koji su samnom pevali istu pesmu i rešavali probleme koji su iskakali u hodu, dok konačno nismo poslali u istoriju mučenje sa YU NIC-om.

I NE, NE mislim da je određeni broj kritika ovde nekoristan, neosnovan i neupotrebljiv, i to sam jasno rekao više puta, a delio sam i "zahvalnice" ljudima sa dobrim idejama po ovom threadu. Ali, odnos hejt-artikulisana priča je dosta loš i to stvara atmosferu u kojoj praćenje ove teme mogu da podnesem ja i eventualno još svega par hardcore forumaša

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #119
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

i ja pratim temu bez problema....
deda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #120
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao smarkovic Pogledajte poruku
@jablan
Osim očekivanja da se objavi iznos ovog konkretnog ugovora, ja nisam video neke konkretne predloge. Ako sam nešto propustio, molim da me ispraviš
A sto onaj, meni licno simpaticni, covek sa sesirom, ponavlja i ponavlja da se sajt deaktivira i vrati u radionicu za novu verziju, to je hate ili konkretan predlog?

I nemojte vise o parama, to su nikakve pare, zato me i cudi da su neki ljudi spremni da im cela javnost pljuje u lice zbog 1000, 2000 eura. Nemas pojma da radis posao, tu jasno mislim na taj agitprop, i onda si zbog 1000-2000 eura spreman da "broadcastujes" svoje neznanje i neprofesionalizam. Brukaju sebe, ali i kompromituju celi UO i organizaciju u celini.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" oksite za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.RS - Redovan sex se nastavlja, ovaj put sa developerske strane zira Web aplikacije, web servisi i software 35 13. 06. 2009. 01:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:56.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.