DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Regular expression i htaccess
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Regular expression i htaccess regex, PCRE, POSIX, upotreba Apache .htaccess , mod_rewrite

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 08. 2006.   #11
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Oprez! Nasao sam ranije par primera gde je server vracao 5xx, a nije bila fatalna greska. Bilo je to dosta davno kada sam gledao, pa ne mogu na brzinu da se setim, ali preporucujem ti da potrosis vreme da pregledas sve te poruke, da ne izbrises slucajno nekoga koga ne trebas.
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2006.   #12
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default

Upravo tako. Bolje ti prvo znaj koja je koja poruka (nadji negde spiskove), pa polako. Ustedeces dosta vremena. ;-)
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2006.   #13
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

[twinkie]$ dig dinke.net mx

; <<>> DiG 9.2.4 <<>> dinke.net mx
;; global options: printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 12568
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 3, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;dinke.net. IN MX

;; ANSWER SECTION:
dinke.net. 14400 IN MX 0 fltr-in2.mail.dreamhost.com.
dinke.net. 14400 IN MX 0 fltr-in1.mail.dreamhost.com.
dinke.net. 14400 IN MX 0 fltr-in3.mail.dreamhost.com.

;; Query time: 93 msec
;; SERVER: 66.33.216.208#53(66.33.216.208)
;; WHEN: Thu Aug 3 00:23:45 2006
;; MSG SIZE rcvd: 120

[twinkie]$ telnet fltr-in2.mail.dreamhost.com 25
Trying 66.33.206.231...
Connected to fltr-in2.mail.dreamhost.com.
Escape character is '^]'.
220 deathwish.dreamhost.com ESMTP
ehlo ja
250-deathwish.dreamhost.com
250-PIPELINING
250-SIZE 40960000
250-ETRN
250 8BITMIME
mail from: <pera@nepostojeci.com>
250 Ok
rcpt to: <pera@dinke.net>
550 <pera@dinke.net>: Recipient address rejected: User unknown.
quit
221 Bye
Connection closed by foreign host.
[twinkie]$


Ukratko, simuliras smtp protokol, do tacke kada dobijes podatak user ok ili 550 da user ne postoji i onda prekines konekciju. Nazalost, ovaj metod nije ni blizu 100% pouzdan, iz razloga koje je Zigor vec pomenuo.

Pouzdaniji metod je koriscenje qmail-remote programa za slanje mailova, jer on moze da salje natrag i konfirmaciju da li je mail isporucen ili ne, ali proces je znatno sporiji od ovog gore navedenog (ni on nije 100% pouzdan), plus moras da saljes e-mail korisniku.
[edit]Sa qmail-remote se nisam bakcao nekoliko godina, nije iskljuceno da ni taj metod vise ne funkcionise[/edit]
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 03. 08. 2006. u 10:32.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2006.   #14
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Jos jedan 'nacin' mi pade na pamet. Vidjao sam to kod MaMML komponente (newsletter manager) za Joomla. A koristi upravo onaj web beacon koji sam spominjao u drugoj temi.
Znaci u news letteru (ukoliko je u HTML obliku) ubacis IMG tag koji upucuje na neki php fajl na tvom serveru sa parametrom tog e-maila. Kad user otvori, ti imas zapravo informaciju da ga ja otvorio i da je ziv. Naravno da ni to nije 100% sigurna metoda ali mozda ako koristis par ovih filtera tj kombinacija smanjices broj nepostojecih e-mailova.
Uostalom ako neko ne zeli da otvori tvoj e-mail znaci da ga to vishe i ne interesuje da i bi bilo i dobro da ga skines sa liste (osim ako nije cilj napraviti broj).
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2006.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To je na žalost totalno nepouzdano, dovoljno je da korisnik izabere da sve čita plain text i da ga ti izbaciš sa liste pošto ti je nije "javilo"

Taj beacon se koristi najviše u nekim affiliate programima, radio sam nešto slično. Imaš recimo affiliate sajt koji prima i merchante i webmastere. Daš im linkove, a pošto želiš da proveriš svaki link, niko ne ide direktno na sajt nego link vodi na tvoj neki "redirect". Ti onda loguješ njegove podatke u bazu, i šalješ ga na sajt, a na sajtu stoji jedan IMG 1x1 koje je SRC="affiliatesajt/provera.php" u kojoj se ponovo proveravaju podaci korisnika, da li mu je to prvi klik ili neko fake-uje klikove, da li je dosao stvarno preko affiliate linka.... itd. Taj IMG izbaci samo 1x1 beli GIF i ne vidi se na strani.

Tu naravno postoji dosta "problema ako se proverava samo IP jer dosta ljudi koriste share-ovan IP, a dosta provajdera generiše dinamičke IP-ove za skoro svaki request, pa može da se desi da isti user na jednoj strani im jedan IP a na drugoj na istom sajtu totalno drugi.

Ja mislim da je, ako se ne traži aktiviranje profila preko email-a, dinketovo rešenje najbolje.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2006.   #16
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

puno hvala svima na odgovorima!

[nisam ni znao da se ta prica oko 1x1 gifa zove 'beacon' - ubise me tolika imena za sve i svasta ]

problem je ako gleda sve samo kao plain-text ili pak ako mu mail-client po defaultu blokira prikaz slika u mailu upravo iz tih razloga 'zastite privatnosti'. tako je recimo podeseno ovdje kod mene na poslu - kad otvoris mail umjesto slika crveni krizici i tek na korisnicki right-click + allow images se pokazu slike. posto mail koji ja saljem ljudima sadrzi samo tekst (dnevni horoskop od par recenica) i svi ovi sa blokiranim prikazom slika otpadaju. tako da mi to nije rjesenje.

cini se da cu morat svakako proc kroz sve mailove i vidjet sve povratne poruke, pa pronac spiskove poruka da vidim tocno sta koja znaci i brisat samo one koji su s fatalnom greskom (user unknown ili tako nesto), a ostali, npr. 'over quota' nek ostaju. ionako svaki mail ima obavijest o adresi za odjavu, pa ako se covjek sjeti nakon iks vremena pogledat mailbox i npr. sredit quota limit, ili ce greska nestat ili ce se odjavit, a oboje je prihvatljivo.

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja mislim da je, ako se ne traži aktiviranje profila preko email-a, dinketovo rešenje najbolje.
a nisam ni sam pametan, nesto mi je samo 'primanje dnevnog horoskopa na mail' presitna stvar da ih trazim aktivaciju. posto na sajtu nema nekog 'logged users area', to mi se cinilo ko previse komplikacije za obican dnevni horoskop; puno buke nizasto. iako, naravno da ima svoje ocite prednosti
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo

Poslednja izmena od dee : 03. 08. 2006. u 13:51.
dee je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2006.   #17
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

nasao sam nesto pa ako ce jos nekome bit korisno nek stoji ovdje:

http://www.supermailer.de/smtp_reply_codes.htm
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Provjera datuma i vremena tesic PHP 2 20. 10. 2008. 16:45
(JavaScript) provjera Kenny (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 6 21. 11. 2006. 20:02
Provjera korisnika putem SMS-a zira Planiranje i usability 9 18. 09. 2006. 12:10
Provjera dpi jpeg slike? dee PHP 10 14. 09. 2006. 16:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:22.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.