DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > PHP
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

PHP PHP aplikacije, Smarty, PEAR

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 08. 2005.   #1
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default Nova platforma

Dakle, doneo sam čvrstu odluku da u potpunosti odbacim PHP4 (osim u slučajevima krajnje nužde ili dobre "plate") i pređem na PHP5. Više... http://area51.cryostudio.net/entry/l...4-to-php5.html
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 08. 2005.   #2
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Default

Znaci javno se odrices PHP4

Pa uvek je tako php3 -> php4 , php4 -> php5 samo je pitanje trenutka kada ce ti vecina servera pruziti tu mogucnost.

Poz!
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2005.   #3
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Pa lepo ali ... to jednostavno u komercijalnom svetu (jos neko vreme) nece ici.

Ja sam u svojoj sadasnjoj firmi gotovo uradio isto, a onda sam saznao da jpgraph koji smo intezivno koristili za iscrtavanje grafova ne radi sa php5 - i za sada odustali od prelaska na php5. Dalje nismo ni gledali.

Sve dobro sto si rekao za php5 stoji (cak ga je i Bruce Eckel nahvalio na svom blogu). Ali u ovom trenutku raditi *komercijalnu* aplikaciju koja ne radi na php4 je samoubistvo.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2005.   #4
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

ili bolje receno bankrotstvo ..

Ilija ti volis da programiras,ali ne kao vecina .. ti uzivas u tome

E sad,imas tu momenat,gde klijenta ne zanima sto je php5 ,xxx puta bolji zbog xxx stavki od php4,aspx,jsp,cfd i slicno ... njega samo zanima jedna stvar da to radi

to je ceo catch ...cela caka

Ja ne radim ovaj posao jer ga preterano volim ( da kazem da ga ne volim,morao bih da idem u ludnicu,jer neko ko radi po ceo dan nesto sto ne voli je lud ) ja ga radim jer mi donosi lepu svotu para,i radicu ga do trenutka kada ce nesto drugo ili drugacije da mi donosi vise novca nego sada.

Cist market,cist biznis .. nema tu emocija ...

mislite o tome
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2005.   #5
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Cist market,cist biznis .. nema tu emocija ...

mislite o tome
A emocije i snazna privlacnost koja je osecam kad se pomene novac?
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2005.   #6
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Default

Nixa nije od onih koje interesuje slava i novac. Ovo drugo je sasvim dovoljno

Mozda bi bio interesantan podatak (ako se neko seca ili zna) koliko je trebalo vremena da svi predju na php4 od trenutka kada se on pojavio.
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2005.   #7
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Nixa je od onih koji su wish to be lord from shadow ,showreal i te fore su bljak ,but
back to subject:

php4 ce ostati sigurno jos godinu dana nesto sto ce da se vrti po serverima i aplikacijama ,ma koliko god mi to zeleli ili ne

]
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2005.   #8
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Čestitam na odluci, svaka odluka zaslužuje čestitke ma kakva bila.

Ali mislim da si prenaglio. Najprostiji primer: dođe čovek, hoće sajt, ima plaćen hosting... a ti sad moraš da ga ubediš da mu ne valja to što je platio i da mora da uzme drugi hosting samo zbog toga što ti ne radiš PHP4? Nije bitno ni kakav sajt, ni koliko para... Kao da neko drži u Beogradu specijalizovan servis samo za Buick, naiđe po neki koji vozi i to, ali većinu vremena igraš pasijans i diviš se fensi natpisu svoje fensi firme iznad fensi ulaznih vrata

Što se tiče prelaza sa PHP3 u PHP4, to je bilo gotovo bezbolno. Najprostiji razlozi su bili to što su skriptovi imali drugačiju ekstenziju pa su lako mogli da "kohabitiraju" (isti sam B. Tadić ) a i prelaz nije bio tako bolan, sve što je radilo sa PHP3 radilo je i sa PHP4. PHP4 je bio samo jakio poboljšani PHP3, novi features su uglavnom bili nove funkcije i ekstenzije (recimo u php4 mysql je postao built-in, da bi ga u php5 opet dali kao extenziju). Provajderi se nisu dvoumili da odmah postave PHP4 na servere, samo su remapirali extenzije i .php3 je iako php3 script teran da radi sa php4. Neki su cak isli dotle da su php4 scriptovima davali extenzije .php4.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2005.   #9
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
dinke
Ali u ovom trenutku raditi *komercijalnu* aplikaciju koja ne radi na php4 je samoubistvo.
Navedi mi par razlloga, opštih, a da nije nedostatak hostinga (što često i nije problem)? Generisanje grafikona je potreba relativno malog broja aplikacija, ali je vas odvratilo što više spada u specifičan slučaj nego u neko pravilo.

JpGraph 2.0 će biti PHP5 only koliko vidim, a sad je u beti.

Citat:
shoba
koliko je trebalo vremena da svi predju na php4 od trenutka kada se on pojavio
U to vreme se nisam bavio PHPom (tad je na dnevnom redu bio Delphi), ali koliko znam PHP4 je masovno zaživeo tek nakon PHP 4.1 (koji je tada doneo dosta novih stvari tipa $_GET umesto $HTTP_GET_VARS autoglobalnih promeljivih, register_globals Off itd). Većina pretpostavlja da će se isto desiti i sa PHP 5.1 jer on donosi *značajan* skok performansi, PDO i daleko je ispeglaniji od 5.0

Citat:
bluesman
Ali mislim da si prenaglio. Najprostiji primer: dođe čovek, hoće sajt, ima plaćen hosting... a ti sad moraš da ga ubediš da mu ne valja to što je platio i da mora da uzme drugi hosting samo zbog toga što ti ne radiš PHP4?
Kao što sam rekao, praviću PHP4 aplikacije ako to bude nužno, a ja budem želeo da prihvatim taj posao.

Generalno je problem kod nas jer se uglavnom naplaćuje po projektu, ne po satu. Da je situacija drugačija rado bih ostao na PHP4

Citat:
bluesman
Što se tiče prelaza sa PHP3 u PHP4, to je bilo gotovo bezbolno
Koliko je problema bilo sa postojećim skriptama kad si hosting prebacio na PHP5? Ako me sećanje dobro služi nikakvih (ili minimalnih).
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2005.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pre nego sto sam server prebacio na PHP5 (za one koji ne znaju, ovaj forum trenutno radi na mom serveru gde je PHP5, a ako neko hoce hosting neka se javi ) prvo sam na svom racunaru kod kuce stavio PHP5 i testirao sve zivo. To je trajalo nedelju dana i moram da priznam da nije bilo ni jedne greske, odnosno bilo cega sto nije radilo na PHP5 a radilo je na PHP4.

Ali, Ilija, nije to tema

Ja i dalje pravim PHP4 kompatibilne aplikacije.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
php platforma bojan`s Sva početnička pitanja 1 10. 08. 2008. 16:00
PHP DEbug platforma Pedja PHP 0 08. 08. 2007. 00:21
Potreban C ili C++ programer (Linux platforma) MorenoArdohain Poslovne ponude i zapošljavanje 1 20. 06. 2006. 00:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:46.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.