DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 05. 2009.   #121
bOkIcA
Bojan Abramovic
Professional
 
Datum učlanjenja: 17.01.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 232
Hvala: 30
47 "Hvala" u 30 poruka
bOkIcA će postati "faca" uskoro
Default

Zadnjih par dana u nekoj firmi sluzim se Zend IDE-om i bljujem vatru tj mi je zhasu ciVe. Ocigledno je stvar navike na zavidnom vec nivou.
bOkIcA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 05. 2009.   #122
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

phpDesigner opet pobrljavio

Isti problem što sam opisao 2 stranice ranije...

Već sam počeo da tražim alternativu...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 05. 2009.   #123
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Hm bas sam krenuo da radim u KomodoEdit (presao sa UltraEdit-a), kad ono kilavi na malo vecim fajlovima >10MB ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 05. 2009.   #124
zidoo
profesionalac
Qualified
 
Avatar zidoo
 
Datum učlanjenja: 17.03.2006
Poruke: 109
Hvala: 9
15 "Hvala" u 10 poruka
zidoo is on a distinguished road
Default

Zend 5.5 ima mana al manje od ostalih. phpEdit odmah poslje, al ne radi u linux-u, al i onak planiram u skori vrijeme preci na windows :}
zidoo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 05. 2009.   #125
Marko Medojevic
član
Certified
 
Avatar Marko Medojevic
 
Datum učlanjenja: 12.05.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 82
Hvala: 20
293 "Hvala" u 7 poruka
Marko Medojevic is on a distinguished roadMarko Medojevic is on a distinguished roadMarko Medojevic is on a distinguished roadMarko Medojevic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Marko Medojevic
Default

Evo baš isprobavam PHP editore.
Uslovi sledeći:
- besplatan
- radi autocomplete sa klasama uključenim preko require/include
- ima podršku za Zend framework, tj. da može ceo lib da se ubaci u include path i da ima autocomplete sa klasama i objektima
- ugrađeni FTP klijent

NuSphere PHPEd je savršen samo je problem to što nije besplatan. Probao sam još Aptanu i NetBeans. Kod Aptane nisam uspeo da nateram autocomplete da radi, dok NetBeans nema FTP!
Da li ima neko predlog?
Marko Medojevic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 05. 2009.   #126
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
- ugrađeni FTP klijent
Šta je sledeće, da češka leđa dok kodiraš?

Nikako ne razumem zašto bi to bio uslov za editor!? Zar je toliki problem koristiti 2 programa koja rade jednu stvar, ali to što rade rade dobro? Uostalom, ako hoćeš i "kitchen sink included", onda nema drugog do Emacsa.

Ako stvarno moraš tako, možda bi ti korisnija bila podrška za nekakav source code versioning sistem, kao što je npr. Git (ili Subversion ili šta već koristiš).
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 05. 2009.   #127
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
Ako stvarno moraš tako, možda bi ti korisnija bila podrška za nekakav source code versioning sistem, kao što je npr. Git (ili Subversion ili šta već koristiš).
Mah, o ovom sam se neki dan zanimao malo, pa nisam jos zakljucio sta je bolje. Recimo Zend Studio ima mogucnost da se poveze na FTP server i da editujes fajlove direkt na serveru (naravno da on to radi transparentno - skine fajl, edituje, uplaoduje nazad i to). To mi se ucinilo jako korisno ukoliko mjenjam aplikaciju koja je vec publikovana.
Ono sto nisam skontao je - sta je bolje? Taj FTP pristup ili SVN ili nesto trece? Zasto SVN, mislim u cemu su tu razlike (verzije i slicno? koliko je tesko namjestiti ga?, da li je potrebno instalacija software na serveru i na klijentu?).
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 05. 2009.   #128
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Mah, o ovom sam se neki dan zanimao malo, pa nisam jos zakljucio sta je bolje. Recimo Zend Studio ima mogucnost da se poveze na FTP server i da editujes fajlove direkt na serveru (naravno da on to radi transparentno - skine fajl, edituje, uplaoduje nazad i to). To mi se ucinilo jako korisno ukoliko mjenjam aplikaciju koja je vec publikovana.

Ono sto nisam skontao je - sta je bolje? Taj FTP pristup ili SVN ili nesto trece? Zasto SVN, mislim u cemu su tu razlike (verzije i slicno? koliko je tesko namjestiti ga?, da li je potrebno instalacija software na serveru i na klijentu?).
Bolje je, valjda, ono što ti više odgovara. Nekad je najlakše menjati nešto direktno na serveru. Ipak, u svim ostalim slučajevima (~99% ?), verovatno je bolje da testiraš pre nego što postaviš to na server, pa onda takvo editovanje nije baš najbolji izbor.

Source code management i FTP su više kao babe i žabe, pa ne može baš da se poredi. O FTP-u može da se priča samo kao o jednom od načina za deployment.

Šta znam, softver se retko kad piše odjednom, uglavnom se radi u iteracijama. Npr, možeš da imaš nekakav kod za koji znaš da radi, a da koristiš nekakvu sporednu granu (branch) za razvoj, da ne bi brljao po kodu koji radi. Posle samo merdžuješ grane i ideš dalje. Možeš, recimo, da ustanoviš da je prethodna verzija bila bolja, pa poželiš da se vratiš. Ili hoćeš da vidiš dokle si stigao u odnosu na prethodnu verziju. Lakše je uraditi nekakav "git diff", nego da kopaš po kodu. Ima još sto (boljih) razloga i objašnjenja koje možeš i da izguglaš. Sad, možeš ti svaki čas da praviš verzije (snapshotove), pakuješ to u nekakav zip, tar.gz ili šta već, da radiš diff pešice. Ali, prosto rečeno, mnooogo je lakše voditi računa o verzijama kroz nekakav source code management sistem, nego da sad izmišljaš toplu vodu. Štaviše, to se sve geometrijskom progresijom komplikuje ako radiš timski.

Na kraju, ako je to ikakav argument, znam neke koji su sa pristupa "editovanje direktno na serveru" prešli na nekakav SCM. Ne znam nikog ko je probao, pa se pokajao.

Što se tiče izbora, toplo bih preporučio nekakav distributed SCM, ako ni zbog čeg drugog, onda zato što imaš kompletnu istoriju i lokalno. Ja nisam neki napredan korisnik, ali recimo od skoro koristim Git i čini mi se da je dosta brži u odnosu na Subversion, manje prostora zauzima, grananje (branch) bolje radi... uz ostale prednosti koje i ja tek otkrivam.

Ako radiš timski, mislim da je instalacija na serveru neizbežna. Naravno, ulogu servera može imati čak i nekakva tvoja lokalna mašina. Kako ćeš raditi deployment, to je već sasvim drugo pitanje. Možda nekakav ftp-sync programčić, ima toga po netu, a nije previše teško napraviti ni neki skript koji će to da radi. Ima sličnih tema i ovde na forumu.

Edit: Upravo čitam zanimljiv, a pristupačan tekst o konceptima Gita, pa ako još nekog zanima: The git parable.

Poslednja izmena od nn.nn : 24. 05. 2009. u 14:25.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 05. 2009.   #129
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

SFTP je meni MUST HAVE feature kod editora.
Sav kod koji razvijam mi se nalazi na development serveru, kome mogu da pristupim i sa wc solje ako mi dodje. Varijanta skini/izmeni/uploaduj je potpuno gubljenje vremena i zivaca. Ne prihvatam cak ni FTP pa onda da radim tunneling, zasto? zato sto me smara da imam trista stvari na kompu. Uz to, ceo taj fazon (tunneling) mi deluje prljavo.

U lokalu ne radim vec godinama zato sto necu da imam apache i mysql na desktop pc-u, nema potrebe za time.

Pricas o "kitchen sink included" ? Ja samo pricam da hocu kompletan razvojni alat u jednom.

Jos uvek koristim Aptanu (koja nije editor btw vec plugin za eclipse) zajedno sa jos nekoliko pluginova.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 05. 2009.   #130
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Tjah, sto ljudi, trista ćudi. Naravno, ako tebe to zadovoljava, ako ti olakšava rad, onda je opravdano. To što ja ne razumem, ne znači da ne grešim. Ali ni obrnuto. Što se tiče rada u lokalu, više volim da imam sve što je neophodno na licu mesta, možda baš zbog toga što u WC-u nemam mrežu. Naglasak na "neophodno", za kodiranje je dovoljan editor i source kod, u krajnjem slučaju, i ne vidim zašto mora da zavisi od FTP servera. Nekad možda nemaš shell pristup, već samo FTP. Ili moraš da radiš off-line.

Verovatno grešim, ali ako sve radiš preko (S)FTP-a, onda ne koristiš version control? Valjda je jasno da pokušavam da kažem da je to korisnije/važnije, nego da sve radi remote (btw, na Linuxu imaš komandu sshfs, pa mountuješ remote fs i ne treba ti sftp). Ne kažem da nije moguće raditi kvalitetno i bez toga, ali za nas koji umemo da zabrljamo, čini mi se da je važnije.

Sad, ako postoji integralni alat koji radi sve što treba i kako treba, što da ne. Ja još nisam naišao na takav, a i mrzim da pravim kompromise u vezi editora. Svaki mi je dobar ako radi isto kao Vim. Navika je čudo. YMMV.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koji font koristite u editoru? bluesman Programiranje 53 22. 10. 2009. 00:53
Tekst odsečen nakon karaktera koji sadrži umlaut Ilija Studen PHP 8 02. 03. 2008. 09:19
koji JS menu koristite? dootzky (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 6 17. 11. 2006. 22:32
Koji AV software koristite dinke Opušteno 22 12. 03. 2006. 07:05
Koji framework koristite? Ilija Studen PHP 3 19. 06. 2005. 19:25


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:26.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.