DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 09. 2007.   #271
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Uz tvrdnje mora da postoje dokumenti, a ti ako ih ne dostaviš imaćeš problema.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 09. 2007.   #272
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

@pedja
Poslednje pitanje koje si postavio je školski primer skretanja teme, da ne kažem trolovanja. Nemam ništa protiv da se javno i naširoko raspravlja o mom liku i delu (ako treba da poziram za ulje na platnu i oko toga možemo da se dogovorimo), ali bih te zamolio da to uradimo na nekom drugom mestu, posebno određenom za tu namenu.
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 09. 2007.   #273
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

@Nixa: ja sve sto pricam to je dokumentovano i lako proverljivo, kome je do toga stalo.

Dajte ljudi, kakav licni sukob. Ja se ovako odnosim prema Slobu Markovicu samo zato sto znam sta je sve radio sve ove godine a i to sto je radio je vrlo lako proverljivo. Dovoljno me dobro znate da mozete biti sigurni da ja ne pricam napamet. U ostalom, sta od ovoga sto sam rekao mislite da nije tacno?

Citat:
Sto se optuzbi za farsu tice ... hebote ... kamo srece da se sve u ovoj drzavi odlucuje na ovakav nacin kao sto mi ovde raspravljamo o domenima.
Slobo Markovic je do sada N puta organizaovao kojekakve javne rasprave o svakojakim pitanjima vezanim za domene a sve se to zavrsavalo tako sto su predlozi ignorisani ako nisu bili u skladu sa onim sto je vec unapred odluceno da se uradi, a ako su bili ocigledno dobra alternativa njegovim idejama, ali u neskladu sa nejgovim ciljem ,takvi predlozi su cak uklanjani iz javne rasprave. A na kraju, javna rasprava nikada nije donela neka ozbiljne izmene. Slobo to korsiti samo zato da napravi sliku kako je eto prosla demokratska procedura. Ko god je pratio desavanja sa .yu domenom godinama unazad, to moze da vidi iz aviona.

Citat:
Uslovi za strane firme nije da imaju neku adresu ovde nego da je ta adresa njihov zastupnik, ali ne da to bude registrovano zastupništvo za poslovanje nego zastupnik koga ovlašćuju da ih zastupa u ovom pravnom poslu. To može biti i neka pravna kancelarija što je i uobičajeno npr za zaštitu žigova.
Šta je konkretno alternativni predlog - da se strancima ne da, da im se da bez ikakve kontrole (čime ccTLD pretvaramo u babana psudo gTLD) ili nešto treće?
Ne, moj predlog je bio da se stranim firmama registracija domena uslovi zvanicnim predstavnistvom u zemlji. Nema nist aprotiv da to bude i zastupnistvo, ali ne samo za potrebe registracije domena. Ako firma nastupa na nasem trzistu ona mora imati ili predstavnistvo ili zastupnistvo da bi mogla da posluje. Postavljanjem tog uslova, omogucuje se stranim firmama koje zaista posluju na nasem trzistu da registruju i domene, a ne da ih registruju samo zato sto im je to iz negog razloga zgodno. Valjda je zbog toga i uvedena ta klauzula o ogranicavanju registracije domena za strane firme.

Ako to nije razlog, onda ne treba ni na koji nacin vrsiti ogranicavanje. Ovako kako ste predvideli necete postici nista drugo do da neki Pera napravi biznis tako sto ce se stranim firmama potpisivati kao administrativni kontakt i to im naplacivati ili, ce na kraju krajeva sam registrant preko koga se registruje domen sebe stavljati kao adminstrativni kontakt samo da bi uspunio predvidjenu klauzulu. Ako to vec nema nikakvu drugu svrhu, onda taj uslov treba ukinuti.

Citat:

Što nas dovodi do pitanja da li si ti pročitao predložena dokumenta?
• физичко лице, српски држављани, са пребивалиштем у Србији;
• физичко лице, српски држављанин, који нема пребивалиште у Србији,
само преко заступника (административног контакта) који има
пребивалиште, односно седиште, у Србији и који је српски држављанин;
Ja sam svoj kometar dao u kontekstu cele price o uslovljavanju ko moze da registruje .rs domen, da bih svoje misljenje izneo kao zaokruzeno.

Citat:
ICANN se opekao na primeru .su kod koga su delegirali novi domen, a nisu dobili garancije za ukidanje starih. Eksplicitno nam je traženo da se sporazumemo .RS-.ME oko budućnosti .YU domena i da se obavežemo da ćemo na kraju tranzicije ukinuti .YU. Za detalje najbolje pogledaj stenogram sa sastanka ICANN koji je odlučivao o delegaciji.
Zasto niste dali odgovarajuce garancije? Zato sto su se neki od ljudi koji su pripremali uzurpaciju nadlestva nad nacionalnim domenom vise puta javno izjavljivali to .yu domen treba da se ukine zato sto oni licno zele da raskinu svaku vezu sa Jugoslavijom. Ja sam od pocetka kada je pomenuta mogucnost da se .yu domen obrise skretao paznju da ce time biti napravljena velika i nepopravljiva steta sadasnjim korsinicima .yu domena. Upravo Slobo Markovic je taj koji je bio u prilici da utice da se sudbina .yu domena resi tako da se ne napravi steta, ali on prvi je izricit u tome da zeli da raskine svaku vezu sa imenom Jugoslavije i narano, nije nist apreduzeo da spreci stetu.

A verujem da svako ko se bavi obvim poslom, zna sta znaci kada ti neko administrativnom odlukom obrise domen u koji si ulozio desetak godina.

Resenje naravno postoji i drugacije, da se .yu domen zamrzne, da se svako njegovo koriscenje svede na redirekciju na odgovarajuci .rs domen i da se na svaki drugi nacin njegov a upotreba ogranici samo na obezbedjenja kontinuiteta postojecih domena u smislu da se obezbedi da svaka poseta preko eksternih linkova upucena na .yu domen, moze da zavrsi samo na .rs domenu.

Ceo ovaj problem se svodi na bezobzirno urnisanje svih onih koji su ulozili godine u svoje .yu domene, jer je nemoguce ne za dve godine, nego za dvadeset godina da nadoknade izgubljene spoljne linkove, i potpuno odsustvo volje da se zastite interesi upravo onih za koje se RNIDS kune da njihove interese hoce da zastiti.

Citat:
Što se tiče preduzimanja i ne preduzimanja tu sasvim imaš pravo na svoje mišljenje i ocenu. Samo se nešto ne sećam da si pokušao nešto da uradiš ni kroz skupštinu RNIDS ni na drugi način.
Mozda nisi u toku sa desavanjima od pocetka, ali treba da znas da je Slobo Markovic na sve nacine ignorisao i gusio svaku ideju koja nije bila u skladu sa onim sto je on zastupao, narocito ako j eona bili kriticka. A vreme mi je svedok da sam od pocetka aktivno ucestvovao na sve nacine koji su bili moguci.

Kao sto znas, dosta nas je bojkotovalo Skupstinu RNIDS, upravo zbog samovolje pre svega Slobodana Markovica, a onda i zbog aktivnog ucesca ljudi koji su ranije upravo i pravili zloupotrebe .yu domena, zbog toga sto su ti ljudi potpuno ignorisali glasove ljudi koji su bili nezadovoljni njihovim odnosom prema celom problemu i povrh svega sto su ogranicili ucesce na Skupstini (mada se kasnije ispostavilo, da su na skupstini upravo i ucestvovali i ljudi za koje je bilo receno da ne treba da se pojave, ali ne oni koji su kritikovali, nego oni koji su podrzavali Slobocu masineriju - prakticno su napravili prevaru, da bi izbegli da im se na Skupstini pojave ljudi koji imaju drugacije misljenje).

Nismo zeleli da budemo glasacka masina, da se pojavimo, i iako glasamo protiv, da budemo preglasani, ali ipak na broju i tako damo nekakav legitimitet celoj stvari. Ovako Slobo Markovic ne moze da kaze da smo ga mi podrzali jer nismo i vrlo smo jasno stavili do znanja zbog cega.

Citat:
Citat:
Citat:
RNIDS je jedina organizacije u Srbiji koja je zaista uzurpirala nacionalni resurs. Sve druge agencije i preduzeca koja raspolazu nekim nacionalnim resursom su na veoma jasan i direktan nacin pod kontrolom drzave, koja je jedini valjani zastupnik javnog interesa. RNIDS je jedina potpuno privatna organizacija cije delovanje zavisi iskljucivo od malog broja ljudi koji su uzurpirali to javno dobro i njime raspolazu bez ikakve kontrole drzave ili javnosti.
Državnu posvećenost regulisanju ovog pitanja i unapređenju Interneta smo videli na delu zadnjih 20 godina. Razumem ranije težnje raznih državnih organa da ovo uzmu za sebe, ali ne razumem nekoga ko živi na Internetu i ne shvata čemu bi to vodilo.
Siguran sam i da ljudi vrlo dobro shvataju cemu vodi to da neko sam preuzme zakon u svoje ruke. Prisustvo jednog ministra na skupstini nista ne znaci - coveka ste nahvatali na brzinu, slozili mu pricu i verujem da mu ni danas nije bas sasvim jasno o cemu se tu radi. Valja znas sta znaci da rad RNIDS mora biti pod nadzorom drzave: morate imati jasan dokument kojim vam drzava prenosi nadleznost nad nacionalnim resursom. Kada smo vam govorili da to sto radite nije u redu vi ste nam navodili drzave u kojima je upravo sve izvedeno onako kako ste i vi to namerili, ali kada smo vam pokazali da to nej tacno, da i u tim drzavam, drzava itekako ima jasnu poziciju i odgovarajucu ulogu (sto je i sasvim logicno jer drzava ne moze da prepusti bilo kome da se privatno bavi na svoju ruku nacionalnim resursima), onda je krenula hajka na nas. ICANN ne moze da u Srbiji nista radi bez znanja i saglasnosti drzave. U svakoj drzavi je to tako. Normalno je da ce drzava da saradjuje sa ICANN-om, ali ste vi tu instancu preskocili - proglasili ste drzavu nenadleznom!

Citat:
Ja smatram da RNIDS ne treba da ulazi u sadržaje niti Web sajtova ni servisa koji se nalaze na domenima niti u značenje samih reči koje čine naziv domena (znači to je labela bez smisla, a ne reč koja ima smisao). Iako je ceo duh dokumenata RNIDS bazično takav neki kompromis sa relanim životom se mora napraviti.
Ovaj član je preuzet iz ustava i ako RNIDS ne bi delao u situacijama iz člana (direktno preneto iz ustava) onda bi RNIDS kršio ustav. Ja nisam pravnik, posebno ne stručnjak za ustavno pravo, ali ako imaš bolju formulaciju svakako je pošalji na predlog na sajtu http://www.rnids.rs/.
Sto se ne drzite tog principa da se ne mesate? Zasto bi ste vi propisivali sta je ustavno a st anije, sta je prihvatljivo a st anije. Lepo se pozovite na Ustav i Zakon, i proglasite se nenadleznim, kao sto ste se i za ostalo proglasili. Ako neko smatra da je neki domen uvredljiv ili problematican iz bilo kog drugog razloga, neka lepo to resi preko suda, a vi postupajte samo iskljucivo po nalogu suda.

Isto to treba da uradite i sa arbitrazom - da je ukinete. Prepustite to redovnom sudu, koji je nadlezan da tumaci Zakon ukljucujuci i zakon o zigu, imenu, autorskim i drugim pravima. Nasuprot tome, vi hocete da imate arbitrazu (jer se to placa) i jos se usudjujete da zahtevate da onaj ko trazi arbitazu jer smatra da su mu povredjana zakonom garantovana prava, i jos zahtevate da se lisi prava da pokrene sudski postupak ukoliko smatra da vi niste zastitili njegova prava? Ako to nije protiv zakonito i protivustavno ja ne znam sta jeste? Stavljate se iznad suda?

Citat:
Svakako računamo da će domen .rs biti popularan i u Republici Srpskoj. Registracija je omogućena i stranim i fizičkim i pravnim licima (pa samim tim i državljanima BiH odnosno Republike Srpske), ali moraju imati zastupnika u Srbiji (administrativni kontakt) inače dajemo registraciju licima koja su van domašaja pravosuđa Srbije.
Zastupnik ce na svakom sudu oboriti svoju odgovornost za upotrebu domena, jer je on fakticki ne mora i ne moze imati. On je samo adminstrativni kontakt. Upravo zbog toga ja i potezem to pitanje da, ako vec hocete da uvedete ogranicenje, uvedete to da firma ne moze da registruje domen, ako nema valjano zastupnistvo/predstavnistvo za svoje poslovanje u Srbiji. Registacija domena ne treba da glasi na firmu u inostranstvu nego na njeno zastupnisto/predstavnistvo. Na taj nacin je obezbedjeno da imate u zemlji nekoga ko pravno odgovara za domen, jer samo vlasnik domena ima odgovornost, a ne administativni kontakt.

Citat:
RNIDS je osnovan na neprofitnim osnovama i deluje na potpuno isti način kao što to rade nacionalni registri u svim razvijenim državama sveta.
U svim tim drzavama drzava je dala saglasnost. Vi ste to preskocili i uzurpirali administraciju .rs domena. Ako je sve u redu i nema problema zasto ondaniste od drzave trazili direktnu saglasnost, da kao i sv druge drzave, i nasa lepo iza dokument kojim vam daje ovlascenje da je zastupate, nego trazite tu saglasnost ispod zita, i smatate da je imate zato sto je, eto, ministar prisustvovao skupstini ili zato sto neke drzavne ustanove imaju ucesca u radu RNIDS?

Sto se i sada nepozoves na drzave koje si ranije pominjao kao uzore kao sto su Francuska ili Australija? Zato sto smo pokazali da si lagao. U Francuskoj je drzava propisala da tri ministra odgovarajucih ministarstava moraju biti u upravnom odboru organizacije na koju je preneta nadleznost administracije njihovog domena. Ne adrzavaniej umesana nego vrlo cvrsto kontrolise domen. U Australiji koju ste najavljivali kao idealan slucaj, ispostavilo se da zaista drzava ne uzima direktno ucesce ali je izdala dokument kojim je dala ovlascenje drugoj organizaciji da administrira domen i upravo tim dokumentom zadrzala pravo da u bilo kom trenutku to ovlascenje uskrati ukoliko utvrdi da se administracija ne vrsi u interesu te drzave i njenih gradjana.

Niko ne tvrdi da drzava treba da kontrolise domen, ali mora d aima vrlo jasnu i izricitu ulogu u kontroli kako se domenom raspolaze, jer taj domen je drzavni i nacionalni interes i sasvim je prirodno da drzava ima nacina da reaguje ukoliko taj interes nije zasticen.

Citat:
Slobodan Marković:
RNIDS, dakle, nema niti statutarni osnov, niti bilo kakvu drugu mogućnost da radi na maksimizaciji svog profita.
RNIDS i ne radi na svom profitu, vec se radi o tome da ljudi kao sto si ti preko RNIDS stvaraju sebi profit. Ne treba zaboraviti da si ti zamenk direktora CRI, da si direktno poslovno zainteresovan za .rs domene i da je tvoja firma vec pocela da rezervise .rs domene za svoje klijente (to sve stoji na vasem sajtu). Znajuci jos i to da si ti osnovao CRI kao nevladinu organizaciju i da si za njeno osnivanje isposlovao strane donacije (to su sve javno dostupne infomacije) ida si od toga napravio privatnu firmu koja se bavi internet provajdingom, onda ova tvoja izjava:

Citat:
Stabilan rad nacionalnog registra Internet domena u svakoj zemlji počiva na podršci i poverenju koje zajednica ima u taj registar. Sadašnji nivo podrške i poverenja, koji je rezultirao stvaranjem RNIDS i delegiranjem nadležnosti nad .rs domenom od strane ICANN, je stvar koja nije pala s neba, već je građena godinama, uključivanjem u ovaj proces stotina pojedinaca, firmi, državnih organa, medija, pa i običnih građana na forumima poput ovog.
... moze samo da se prihvati kao licemerna, jer upravo ti si taj koji je svojim postupcima podrio svako poverenje i podrsku javnosti. Ti bi prvi trebalo da budes po strani jer je konflikt interesa u tvom slucaju vise nego ocigledan, ne samo zbog svih tvojih angazmana nego i zbog stavova i izjava koje izrazavas.

Koje su to stotine, kada na svakom forumu cim nesto u vezi .yu i .rs postane aktuelno, uvek ima mnogo ljudi koji vas kritikuju (mada uglavnom kritike pobrisete). Koje su to stotine sto vas podrzavaju kada imate 22 clana? Na osnivackoj skupstini ste imali 33 firme i organizacije (ukljucujuci i recimo, za ovu stvar veoma bitne, kao sto su "Zene na delu"), od kojih ste samo 17 potpisali kao osnivace. Sada vam se clanstvo cak i smanjilo? Na toliko desetina hiljada .yu domena, vi imate 17 clanova medju kojima naravno nema mnogih imena kojima bi tu trebalo da bude mesto? I ti tako samouvereno pricas o podrsci, o poverenju, o ugledu?

Citat:
Onog momenta kada registar izgubi poverenje i podršku zajednice kojoj služi, situacija je sazrela da njegov posao preuzme neko drugi.
S obzirom kako ste zaobisli da vam drzava da saglasnost da radite to sto radite, tesko da ce neko da poveruje da cete rado prepustiti taj posao nekom drugom. Zasto niste administraciju nacionalnog domena uzeli normalnim i legalnim putem, nego ste zaobisli drzavu? Zasto bi vam neko verovao da cete to prepustiti nekom drugom?
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 09. 2007.   #274
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Peđa , još jednom te molim pre nego što ću biti prinuđen da povedem neke korake da dokumentuješ javno audio/video/slika .. kako god, tvrdnje da Sloba Marković ili bilo ko ko stoji u RNIDS je uradio bilo koju nelegalnu radnju, kao i da je uradio bilo kakvu proneveru položaja.

Ne tražim mnogo ?
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 09. 2007.   #275
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

@Pedja

Dokumenti o kojima se raspravlja su proizvod evolucije različitih predloga i dokumenata koji su dolazili sa raznih strana tokom proteklih 6-7 godina. Ja većinu njih nisam pisao, a lično se ne slažem sa nekim predloženim rešenjima, ali šta je tu je -- ipak je ovo proces u koji su uključeno dosta strana i ja se u njemu ponajmanje pitam za bilo šta.

Kao što sam više puta napomenuo, RNIDS je dobio podršku vlade. O tome je diskutovano na sednici vlade u maju ove godine. Nisam bio na toj sednici, nisam video taj dokument i ne znam šta u njemu piše. Pismo podrške upućeno je direktno ICANN-u preko Ministarstva nauke.

Što se tiče ostalih navoda, ti o mojoj organizaciji i firmi u kojoj radim imaš pouzdane podatke kao što Karla del Ponte ima pouzdane podatke o tome gde su Karadžić i Mladić... a za sve ostalo o čemu pričaš je već skoro sve rečeno, pa će svako za sebe da izvuče odgovarajuće zaključke.

Molio bih te sada da ili preneseš ovu diskusiju u drugi odgovarajući thread ili da prestaneš sa flejmovanjem i trolovanjem, jer na taj način sebično prisvajaš diskusiju i uskraćuješ priliku drugima, koji imaju nešto pametno da kažu, da u njoj učestvuju.

Poslednja izmena od smarkovic : 29. 09. 2007. u 21:51.
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2007.   #276
mikikg
Aleksandar Marković
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 21
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
mikikg is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za mikikg Pošaljite poruku preko Skype™ za mikikg
Default

Pitanje, da li postoji tehnicka dokumentacija ili bar nacrt iste vezanih za protokol registracije/administracije .rs domena i kako ce biti realizovan API interface za registrante?

Znam da je neophodno pravno regulisati sva pitanja pre nego sto bilo ko moze da registuje domen, ali takodje kao osobi iz svere tehnike mi je jako bitno da nas nacionalni domen bude tehnicki organizovan po najvisim standardima i da poseduje mogucnosti kao drugi domeni. Pre svega ovde mislim na registraciju u realnom vremenu preko API komandi.

Predostavljam da neko/negde radi na tome ... voljan sam da pomognem oko gore spomenutog ...
__________________
Do IT Your WWWay!
www.netsector.net

Poslednja izmena od mikikg : 30. 09. 2007. u 01:29.
mikikg je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2007.   #277
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

Koliko je meni poznato, komunikacija bi trebalo da se odvija preko XML poruka tj. EPP protokola http://en.wikipedia.org/wiki/Extensi...oning_Protocol Takođe, ove pravne dokumente je potrebno usvojiti pre nego što određeni delovi softvera RNIDS budu napisani/prilagođeni, jer se u tim dokumentima nalaze pravila koja softver mora da poštuje u komunikaciji sa OR.

No, više detalja će biti dostupno kada za to dođe vreme. Nakon toga će biti određen pretpostavljam relativno mali, ali nadam se razuman period da OR prilagode svoje sisteme. Takođe, planirano je da RNIDS pruži manjim OR, koji ne budu mogli/želeli da integrišu API, mogućnost da koriste neku osnovnu client aplikaciju za registraciju i održavanje domena.

Poslednja izmena od smarkovic : 30. 09. 2007. u 02:02.
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2007.   #278
mikikg
Aleksandar Marković
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 21
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
mikikg is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za mikikg Pošaljite poruku preko Skype™ za mikikg
Default

Hvana na odgovoru.

Samo sam malo zabrinut jer RFC 4931 zahteva veoma ozbiljan tehnicko-programerski pristup koji mora RNIDS da realizuje, predpostavljm, na svojoj mrezi i svojim racunarima i nemoguce je to odraditi u kratkom vremenskom periodu. U tom smislu me interesuje da li je ista zapoceto? Jel je poceo neko da to "kocka" u npr Javi?

Da ne bude ko sto neko ovde rece, Bind i par shell skripti ...
__________________
Do IT Your WWWay!
www.netsector.net

Poslednja izmena od mikikg : 30. 09. 2007. u 02:51.
mikikg je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2007.   #279
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

Nisam direktno zadužen za tehnikalije, tako da ne mogu sada precizno da ti kažem status softvera. Koliko je meni poznato, nešto se već 'kocka', ali nemam više detalja, jer sam ovih par nedelja imao zaista dosta posla oko ovih dokumenata koji su sada na raspravi (a posao sa sređivanjem 500+ komentara mi tek sledi kada se rasprava završi). Što se tiče implementacije, to jednom mora da se uradi i trajaće koliko treba da traje. Meni su rekli da će sve biti spremno do kraja godine, pa trenutno računam sa tim vremenskim okvirom. Ono što je najvažnije jeste da se softver pre puštanja 'u divljinu' dobro istestira i da se OR pripreme za rad sa njim. Te dve stvari su najbitnije i ako to bude značilo određeno pomeranje rokova, so be it.
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 09. 2007.   #280
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Peđa , još jednom te molim pre nego što ću biti prinuđen da povedem neke korake da dokumentuješ javno audio/video/slika .. kako god, tvrdnje da Sloba Marković ili bilo ko ko stoji u RNIDS je uradio bilo koju nelegalnu radnju, kao i da je uradio bilo kakvu proneveru položaja.
Nixa, afera sa najmanje jednim .yu domenom koji je ugasen iz politickih razloga je svojevremeno drmala javnost. Ako ti za to ne znas, onda si debelo neinformisan.

Takodje, svojevremene registracije domena ad hok, preko reda nisu nikakva tajna, to su neki provajderi i javno reklamirali, i to je profesorka Tasic morala da energicno resava (izmedju ostalog i na osnovu dokaza koje je od mene dobila). Jednom od tadasnjih admina .co.yu domena su cak promenjene nadleznosti, to jest, prestao je da bude admin za co.yu domen. To nije nikakava tajna, a pojave su poznate svakome ko se interesovao za registraciju .yu domena. A ako malo obratis paznju, videces da je kao jedan od razloga za reorganizaciju NIC-a (sto je preraslo u organizaciju NRIDS) upravo i resavanje takvih problema.

Iz tvoje reakcije, meni se cini da nisi mnogo upucen u desavanja, a zaista nemam vremna ni volje da zadovoljavam tvoju radoznalost. Ono o cemu ja pricam su opste poznate stvari i svako ko je zainteresovan lako moze da ih proveri.

To cu da radim kada me neko bude tuzio, sto se nije desilo niti ce se desiti, jer ja ne izmisljam stvari.

Ako ti je do banovanja, banuj me. To nece promeniti stvari.

Citat:
Slobodan Markovic
Što se tiče ostalih navoda, ti o mojoj organizaciji i firmi u kojoj radim imaš pouzdane podatke kao što Karla del Ponte ima pouzdane podatke o tome gde su Karadžić i Mladić... a za sve ostalo o čemu pričaš je već skoro sve rečeno, pa će svako za sebe da izvuče odgovarajuće zaključke.
Hoces da kazes da nije istina da si sa Torbicom osnovao CRI kao nevladinu organizaciju i da ste za to dobili stranu donaciju? Svojevremeno su tom informacijum bili puni svi IT forumi i IT casopsisi.

Hoces da kazes da CRI skoro od prvog dana nastupa na trzistu kao internet provajder, prodajuci internet pristup? Ko je onda u vase ime davao ponude i izdavao fakture?

Hoces da kazes da danas nisi zamenik direktoria CRI, koji se bavi internet provajdingom, hostingom i registracijom domena? Zasto onda tako pise na sajtu CRI?
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Preporuka za .RS registar? DejanVesic Domain Name Service (DNS) 25 20. 09. 2012. 13:53
Besplatna registracija .RS internet domena Pedja Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 33 23. 01. 2012. 14:21
Učešće SPC u izboru ćiriličnog Internet domena Srbije nn.nn Domain Name Service (DNS) 86 08. 03. 2010. 18:20
RNIDS - Dan Registra nacionalnog Internet domena Srbije stecko IT događaji 4 08. 03. 2010. 15:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:43.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.