DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 03. 2006.   #21
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao cvele
obicno se trudim da se iskljucim iz tema gde se ljudi trude da budu pametni... ali wtf?
Sam sebe si demantovao
jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #22
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Question Seo

Posto sam uredno procitao sve sto ste napisali imam par pitanja.
Koji su to: "Search Engine Friendly URLs". To nisam razumeo.

Interesuje me sta bi ovde moglo da se doda da bi ovo bio apsolutno kompletiran kod (naravno za head).

Kôd:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>
	<head>
		<title>ČaKućica.Net</title>
		<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
		<meta name="copyright" content="Copyright &copy; 1998 - 2006. by Plum&trade; Team Systems&reg; Inc.">
		<meta name="description" content="ČaKućica.Net je Va&scaron;a kućica na internetu! www.cakucica.net | Product of Plum&trade; TS Inc.">
		<meta name="distribution" content="Global">
		<meta name="expires" content="0">
		<meta name="keywords" content="cacak, cakucica, caforum, cacanska, cacanski, cacku, cacani, cacka, ca kucica">
		<meta name="rating" content="General">
		<meta name="robots" content="index, follow">
		<meta name="author" content="Plum&trade; TS Inc.">
		<meta name="revisit-after" content="1 days">
		<link rel='alternate' type='application/rss+xml' title='ČaKućica.Net' href='/rss/rss.xml'>
		<link rel="Shortcut Icon" href="cakucica.ico">
		<link rel="stylesheet" href="cakunet.css" type="text/css" media="screen">
		<script type="text/javascript" src="script/main.js"></script>
	</head>
Da li nesto treba da se izbaci? Da li mozda ipak nesto da se doda (sto je vrlo verovatno)?
Da li postoji neki spisak (lista) svih mogucih meta tagova? I koji su od vece koristi, a koji ne?
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #23
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nebi bilo loše da pročitaš nešto o meta tagovima pa onda postaviš konkretno pitanje. Tvoja pitanja su u fazonu "kažite mi sve o svemu".

A vrlo je jednostavno Search Google: meta tags i u prva 2 linka imaš sve što je potrebno da znaš. Pa se onda pojaviš sa konkretnim pitanjem ako ti nešto nije jasno.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #24
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Gorane, meni da nesto nije jasno ja bih otisao tamo. Ali ja tamo nisam nasao ni jedan gotov izgled 100% pravilnog headera.
Zato sam ovde postavio pitanje. I ja ne ocekujem od tebe da me vodis kroz pacju skolu vec lepo pitam da pogledate kod i kazete da li je ok ili ne.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #25
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

sirNemanjapro, mislim da bi bilo najbolje da pre nego sto ista napises na ovom forumu razmislis 2x..
"da li ce moj post biti konstruktivan ili cu samo da pravim shum na ovom forumu"
"da li mogu da dobijem odgovor na moje pitanje google pretragom"

A vecina postova ti je upravo to - shum..
I nemoj da mi pises nista na private, ako hoces da se obracunavas sa mnom, pogresio si i vreme i mesto
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 04. 2006.   #26
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain
sirNemanjapro, mislim da bi bilo najbolje da pre nego sto ista napises na ovom forumu razmislis 2x..
"da li ce moj post biti konstruktivan ili cu samo da pravim shum na ovom forumu"
"da li mogu da dobijem odgovor na moje pitanje google pretragom"

A vecina postova ti je upravo to - shum..
I nemoj da mi pises nista na private, ako hoces da se obracunavas sa mnom, pogresio si i vreme i mesto
Nisam mislio niti hteo nekoga da vredjam. I ne razumem zasto shvatas moju poruku "U cemu je problem?" kao agresivnu i podastavajucu.
Mozda ti smatras da je vecina mojih postova shum.. ali ja ne mislim tako.
Pozdrav!
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 04. 2006.   #27
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao sirNemanjapro
Gorane, meni da nesto nije jasno ja bih otisao tamo. Ali ja tamo nisam nasao ni jedan gotov izgled 100% pravilnog headera.
Prvo nejasna mi je tvoja recenica "meni da nesto nije jasno...". To znaci da ti je sve jasno - pa ne kapiram zasto onda pitas?

Drugi deo je jos cudniji. Sta hoces da ti kazem? Da ti je header dobar? Super je.

Ali ja sam te poslao na onaj link da bi procitao onaj tekst i onda bi sam mogao da shvatis da li ti je header dobar i sta ti treba a sta mozes da izbacis. Sve je lepo izlistano i dokumentovano. Da sam hteo da ti pisem citave teorije sta treba i sta ne treba - mogao bih da napisem jedan esej a sve je vec lepo objasnjeno milion puta na milion sajtova.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 04. 2006.   #28
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

sirNemanjapro, da zavrsimo polemiku: 15 postova dnevno nesto govori..

Moj savet ostaje na mestu, preispitaj svoje stavove i pokusaj malo ozbiljniji pristup. Znam da to ne ide preko noci, ali sto pre to uradis, bice bolje i tebi i nama.

Good luck
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 04. 2006.   #29
dejadj
član
Certified
 
Avatar dejadj
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Kruševac
Poruke: 95
Hvala: 3
2 "Hvala" u 2 poruka
dejadj is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dejadj
Default

Jebote, a ja se ustežem skoro godinu dana da pitam nešto?
dejadj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 04. 2006.   #30
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Da bluesman voleo bih od tebe da cujem sta imas da kazes, pa makar to bio i esej. Jer cenim tvoje misljenje i tvoj rad.
MorenoArdohain, polemike nije ni bilo jednostavno tebe je mucilo sto sam ja napisao da je ime i logo trademarkovan a nije. A kada sam ti rekao da to nije FINALNA verzija ti si rekao WTF. Eto. Nadam se da sam svima sve objasnio.
Ah da dejadj. Zasto upitnik na kraju recenice??? U svakom slucaju, pitaj. Nerazumem kako mozes godinu dana da cekas da pitas nesto.

Naglasavam da ovo nije flame niti post sa nepostovanjem. Ali molim Vas ne napadajte me za nesto sto nema veze s'mozgom i zdravim razumom.
Mojih 15 poruka dnevno su moje poruke. Mozemo svaku da procitamo da vidimo da li joj je mesto ili nije. Ne razumem zasto sada takva polemika... Jer zabranjeno pisati 15 poruka dnevno????

Moram da naglasim a da se ne shvati kao ulizivanje ovo je super forum. Strasno mi se dopada. Pogotovu soj ljudi koji je ovde. Smatram Vas kao bracu devove i molim Vas da ako sam nesto i pogresio (a smatram da nisam) budete stalozeniji i ne napadate me.

Hvala Vam svima sto ste tu. Veliki pozdrav od Nemanje.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potreban flash dizajner za izradu website intro-a bokacbl Poslovne ponude i zapošljavanje 2 20. 10. 2010. 09:07
Website editor rakche Sva početnička pitanja 1 24. 11. 2009. 22:10
Website-ovi na ti mLAN Opušteno 17 23. 10. 2009. 19:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:32.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.