DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 05. 2006.   #11
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao borstale
I sad teško da 650 000$ može da pomogne. Ali dobro, opet bolje nego da se ne pokušava ništa. Koliko god ne cenim sadašnju Vladu, moram da priznam da ni jedna pre nje nije ništa ni pokušala.
Nije bas tako, ili nisi pratio, ili si zaboravio... Još je vlada pok. Đinđića agnažovala lobiste u americi što je bila preteča angažovanja Tadića da se kreira "srpski kokus" u američkom parlamentu i bilo je tu još mnogo pokušaja, uglavnom sa strane DS i još par stranaka naklonjenim DS-u. A onda su se pobunili razne "patriote" kao je to nepotrebno i skupo. Koliko se sećam, i SPC nije bila blagonaklona prema tome.

Sledeće, ovo nije potez vlade nego SNV, koji ne deluju kroz vladu srbije. Odakle im pare? Ne znam. Možda su se i setili da umesto u građevinski materijal za crkve koje niču na svakih 200 metara da bi zvrjale prazne, ulože u nešto pametnije. Opet, to su sve DSS kadrovi, nije nemoguće da su dobili neke "viškove" od Vlade, a to samo pogoršava celu situaciju jer ako niko ne govori iz kog izvora su te pare, to onda samo znači da nisu legalni izvori. Ali nećemo da gledamo dlaku u jajetu.

I u vreme Đinđića je već bilo kasno, ali ne i prekasno. Da je taj posao mogao biti odrađen kako treba (od strane ljudi koji su znali šta rade, kao na primer pokojni predsednik vlade Srbije) siguran sam da sada ceo svet nebi pevao pesmicu "pričajte srbi šta hoćete ali Kosovo mora biti nezavisno".

Ovi naši PR "stručnjaci" su se deceniju i po trudili da nama objasne kroz razne TV dnevnike, specijalne emisije, novinske feljtone... šta se dešava na Kosovu. Alo? Mi znamo i više nego što nam govorite, ali pričajte to onima koji odlučuju, onima koji će na kraju doneti rezoluciju o statusu Kosova.

Kasnije su neki čak "mislili" (ako može svaka moždana aktivnost da se nazove "mišljenje" ) da će kupovinom nekih satelita (čuvena afera "Davinić") verovatno saznati ono što već svi znaju... to je opet priča za drugu temu, samo mi nije jasno zašto taj Davinić i cela "ekipa" oko njega ne vuče bukagije negde u Požarevcu. I pitam se da li su pare za taj famozni satelit možda iz istog izvora kao i ove za lobiste. Vrlo verovatno.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #12
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
Inace, kad se vec bakcemo sa politikom, svima koji smatraju da je Kosovo srpsko ili albansko, toplo preporucujem da pazljivo procitaju ceo tekst sa ovog linka
U bre ala je ovo namascen tekst...
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #13
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Nije bas tako, ili nisi pratio, ili si zaboravio...
Pa, recimo da mi se kao kroz maglu javlja nešto sad kad si već pomenuo.
Nego, kad malo bolje razmislim o svemu, mislim da sam lupio i kad sam rekao da je bolje i ovo nego da se ne pokušava ništa. Nije bolje. Bolje je što pre završiti priču o Kosovu onako kako je već odlučeno da se završi, a ne ovako koristiti večito Kosovo za dnevno-politička prepucavanja (kao izgovor za odlaganje izbora, odlaganje donošenja Ustava, kvazi patriotske govore i sl). Iz svega treba izvući nauk za budućnost, a ne voditi izgubljene bitke.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #14
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Takav potez, u ovom trenutku, deluje smešno, još smešnije deluje cifra koja se pominje za lobiranje.

Jedino mi liči na pranje ruku - "eto, pokušali smo sve, pa čak i da se ližemo amerima" ... čemu pokušavanje u trenutku kada su već i neopredeljeni zauzeli stavove o statusu - pa nisu više neopredeljeni, ako sada treba da promene opredeljenje mora se uložiti nebrojeno više puta energije (novca) da se to postigne. Čista farsa.

Slično je i pitanje Haga - čovek koju svoju državničku karijeru započinje narodnom umotvorinom "deveta rupa na svirali" je dočekao da se ta rupa zapuši ... i sad odjednom akcije na sve strane, samo čekam kad će mi policija upasti u stan jer sam skontao da Mladić čuči već dve godine tamo iza veš-mašine (srećom pa je bio tih pa ga nisam primećivao) ...
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #15
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Je li ljudi, sta imate protiv toga sto je uradjeno? Bolje da nista nije uradjeno?

@Miloje

Veruj mi, da sam ja raspolagao tim parama za lobiranje, takodje bi angazovao agenciju iz USA, izmedju ostalog i za sajt. Sada, "kupujmo domace"??!

Ovo je tipicno srpski mentalitet "da komsiji crkne krava" koji nas je i doveo ovde gde smo, bolje da nista nije uradjeno nego sto je nekim Amerima placeno za sajt? WTF? BTW odluke su donosili drugi ljudi, kojih nema ovde da se brane.

Jos da dodam, domaci webdeveloperi umeju da naprave sajt ali americko javno mnenje ne poznaju. To bi bilo kao angazovati Tigar Pirot da opremi F1 tim.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 10. 05. 2006. u 11:52.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #16
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

tja, bar ce piloti helikoptera dobiti malo goriva da namaknu neki sat leta, posto je ocigledno neko iz vlade gledao previse filmova i smatra da potera nije potera ako ih nema bar 5 koji kruze okolo...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #17
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Uh uh, propustio sam ovo...

Citat:
Originalno napisao noviKorisnik
Takav potez, u ovom trenutku, deluje smešno, još smešnije deluje cifra koja se pominje za lobiranje.
Ma svakako, to su tri mecedesa S klase, bolje tako da se uloze pare/
Citat:
Jedino mi liči na pranje ruku - "eto, pokušali smo sve, pa čak i da se ližemo amerima" ... čemu pokušavanje u trenutku kada su već i neopredeljeni zauzeli stavove o statusu - pa nisu više neopredeljeni, ako sada treba da promene opredeljenje mora se uložiti nebrojeno više puta energije (novca) da se to postigne. Čista farsa.
Inicijativa i pare bile su Srba sa Kosova. A oni imaju pravo i da peru ruke, veruj mi. "Lizemo" Amerima? To je vec SRS retorika. Mi smo suvise "iznad" tih Amera da lobiramo, zar ne?

Citat:
Slično je i pitanje Haga - čovek koju svoju državničku karijeru započinje narodnom umotvorinom "deveta rupa na svirali" je dočekao da se ta rupa zapuši ... i sad odjednom akcije na sve strane, samo čekam kad će mi policija upasti u stan jer sam skontao da Mladić čuči već dve godine tamo iza veš-mašine (srećom pa je bio tih pa ga nisam primećivao) ...
To ce pre ili kasnije biti reseno na zadovoljavajuci nacin.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #18
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Thumbs down

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Je li ljudi, sta imate protiv toga sto je uradjeno? Bolje da nista nije uradjeno?
Trebalo je da bude urađeno više i ranije.I moglo je da bude.

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
@Miloje
Veruj mi, da sam ja raspolagao tim parama za lobiranje, takodje bi angazovao agenciju iz USA, izmedju ostalog i za sajt.
I ja.

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Sada, "kupujmo domace"??!

Ovo je tipicno srpski mentalitet "da komsiji crkne krava" koji nas je i doveo ovde gde smo, bolje da nista nije uradjeno nego sto je nekim Amerima placeno za sajt?
Nije srpski mentalitet je ne raditi nista a onda se prekasno batrgati.

Suština mog gnjeva je usledećem.
Pre dve godine kontaktirao sam ljude bliske važnim (tada) političkim faktorima u zemlji Srbiji i bliske tadašnjem "Koordinacionom centru za KiM" sa predlogom da se pokrene internet PR kampanja. Ljudi koje sam kontaktirao bave se i lobiranjem. Bio sam podstaknut nasiljem koje se tada sprovodilo na KiM (progoni, ubistva, paljenja verskih objekata) i zaprepašćen činjenicom da je internet potpuno ali potpuno neiskorišćen od strane zvaničnih ili nezvaničnih organa ove države. Koja recimo u press sluzbi ima i internet odeljenje. I svu potrebu logistiku, pristup arhivama, sredstva, itd.

Moj deo posla (volonterski zamišljen naravno) bio bi da animiram ljude koji bi mogli da projekat iznesu tehnički, dizajnerski itd (kao što je urađeno za poplavljeno selo Jaša Tomić npr.). Odgovora ni razumevanja nije bilo.

Ne bi da elaboriram zašto je bilo potreban angažman ljudi bliskih državi. Izvori materijala su jedan od osnovnih razloga. Sticajem okolnosti gledao sam brojna štampanja materijala za potrebe pomenutog Koordinaciono centra i uverio se koja količina materijala se gotovo svakodnevno generisala, pripremala, štampala i distribuirala po svetu. Trebalo je osmisliti pravi način i staviti je na internet.
Uprošćeno govoreno.

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Jos da dodam, domaci webdeveloperi umeju da naprave sajt ali americko javno mnenje ne poznaju. To bi bilo kao angazovati Tigar Pirot da opremi F1 tim.
Deweloperi i ne treba da poznaju američko javno mnenje. Ima ko poznaje.

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #19
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Možda su se i setili da umesto u građevinski materijal za crkve koje niču na svakih 200 metara da bi zvrjale prazne, ulože u nešto pametnije.
Hmm, a sta prvo izustis kada si u nevolji ili jako bolestan? Nemoj tako... Najvece svetinje koje imamo na Kosovu jesu crkve. Svi preostali Srbi na Kosovu jesu opstali samo zato sto su bili pored nasih svetih hramova. Nemojmo mesati gradske crkve sa manastirima, to su dve razlicite stvari...

Kosovo jeste i uvek ce biti sveta zemlja srpska ma ko vladao njome. Bili smo i pod turskom vlascu 500 godina pa je opet posle toga na njoj zivelo Srba. I opet ce ziveti...
jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2006.   #20
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@jasmanac: A ko je pominjao srednjovekovne crkve na Kosovu? Ja sam pričao o ovim novim crkvama od armiranog betona koje niču posle 1990. Evo recimo, u mom bivšem kraju, od vidikovca do Košutnjaka su nikle 3 crkve i par kapela i sve pride. Jedna od njih je "rođena" u vreme bombardovanja, a stvar je u tome da sve zvrje prazne osim kada je neki veliki svetac pa i svrati poneko kada ide sa pijace. Pri tom, još nije rešeno pitanje izbeglica koji u Rakovici žive u nehumanim uslovima. Ti i ja pričamo o potpuno različitim stvarima, nisam ni spomenuo manastire na kosovu sagrađene u prošlim vekovima.

@miloje: To što je internet poptuno neiskorišćen od strane srpskih vlasti je zato što su to potpune neznalice koje i dalje misle da je internet samo fensi igračka geekova.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 10. 05. 2006. u 14:29.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
SrboDroid, srpska Android aplikacija :) dootzky Opušteno 3 01. 10. 2010. 14:33
preg_match koji propusta "srpska" slova flash_back Regular expression i htaccess 10 17. 11. 2008. 10:22
Capital.ba - Novi poslovni portal Republika Srpska bokacbl e-Business 0 06. 09. 2007. 18:58
Prodaja pixela - Srpska verzija Mr.Paja Marketing i SEO 13 24. 11. 2005. 23:46


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:12.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.