DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 01. 2007.   #11
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@milano: naravno da oni nisu tako rekli, ali to je poenta. Mozes da radis, ali ako hoces da radis na humanitarnim projektima onda moras nama da se javis da se posebno dogovorimo. E sada, ja mogu da zamislim kako to izgleda: odes tamo, pa dok na'vatas nekoga, pa napisi molbu, pa zahtev, pa objasnjenje, pa ovo-ono pa dok to neko pogleda, pa dok neko odobri... to ce da prodju meseci... a gomila pitanja "a zasto ti to radis", "ko si ti da to radis?" ... itd.

Osim toga, ne brini nista za "njihovo objasnjenje", onaj ko drzi monopol nema potrebe bilo kome sta da objasnjava. Kaze ti "uzmi ili ostavi" i to je to.

Sta ti mozes da kazes telekomu kada dobijes obavestenje: od petka do ponedeljka necete imati SMS jer ce server biti down zbog redovnog odrzavanja? Ako ti se ne svidja, idi ... ne znam... u Zanzibar... pa tamo pokusaj da radis nesto.

Znam kaizen sta hoces da kazes, ali ja opet kazem da se zloupotrebe lako resavaju. Ne mozes ti da kazes nekome "ne dam ti da radis to jer mozes da zloupotrebis". Mozes da kazes "uzmi radi, ali ako bude zloupotrebe, odracemo te od para i tuzbi...".

Pa ceo SMS sistem je tako napravljen, toliko su pokusavali da sprece zloupotrebe da su napravili potpuno nefunkcionalan sistem, rogobatan i kranje nepouzdan.

Znaci, istina je da ima prevaranata, ali ne mozes da zabranis svima da voze auto zato sto ima onih koji ne znaju da voze ili divljaju. Nadam se da kapiras sta hocu da kazem?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #12
kaizen
old school
Professional
 
Avatar kaizen
 
Datum učlanjenja: 07.02.2006
Poruke: 340
Hvala: 32
44 "Hvala" u 20 poruka
kaizen će postati "faca" uskoro
Default

Naravno, ali izgleda da ono pismo ja nekako drugačije tumačim od tebe. Ja tu ne vidim zabranu(trajno stanje) da nastaviš sa time, već obustavljanje dok se ne reše neke stvari(da na uvid, dobiju dozvole,...). Vidi sa njima o kakvoj proceduri je reč. Ja bih rekao da ćete ubrzo nastaviti sa dobrim delima, uz neko tvoje dodatno cimanje...
kaizen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #13
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ti ocigledno nisi nikada poslovao sa Telekomom
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #14
kaizen
old school
Professional
 
Avatar kaizen
 
Datum učlanjenja: 07.02.2006
Poruke: 340
Hvala: 32
44 "Hvala" u 20 poruka
kaizen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao nixa
Ti ocigledno nisi nikada poslovao sa Telekomom
Pa nisu valjda bili toliko strašni? Na poslu imam dvojicu kolega bivših radnika(inženjeri) Telekoma. Fini, razumni ljudi sa kojima se lako možeš dogovoriti. E sad... možda su baš zato bivši radnici...
kaizen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #15
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

jedno je inzenjer a drugo je uprava... inzenjer ti je isto sto i prodavac on je u donjim lestvicama organizacije... ali ne znam zasto ova tema ide u ovom pravcu...

ono sto je poenta je da je jadno koliko se ide u krajnost u nekim stvarima, pogotovu ako se uzme u obzir cinjenica da je neko kao Bizinger poznato ime na domacem netu a ne neki diler sa ulice... gluposti, ali dok je ljudi bice i njih
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #16
kaizen
old school
Professional
 
Avatar kaizen
 
Datum učlanjenja: 07.02.2006
Poruke: 340
Hvala: 32
44 "Hvala" u 20 poruka
kaizen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Eniac
jedno je inzenjer a drugo je uprava... inzenjer ti je isto sto i prodavac on je u donjim lestvicama organizacije...
Stvarno? Nixa molim te, jel si pregovarao sa upravom telekoma?

Citat:
Originalno napisao Eniac
ono sto je poenta je da je jadno koliko se ide u krajnost u nekim stvarima, pogotovu ako se uzme u obzir cinjenica da je neko kao Bizinger poznato ime na domacem netu a ne neki diler sa ulice... gluposti, ali dok je ljudi bice i njih
Zato što je poznat treba da ima poseban tretman?!

Poslednja izmena od kaizen : 18. 01. 2007. u 03:12.
kaizen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #17
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ljudi imajte ipak u vidu kolika je firma Telekom, i koliko tu birokratje ima. Ne mora nuzno da bude neka zavera odmah, nego neki Pera Peric hoce da opere ruke da ga ne bi sefovi posle nagazili zbog zloupotrebe (kao sto je bilo sa onim kvizovima na poziv sto su drali ljude..). I zato su izglasali proceduru koja je birokratska kao i sve ostale procedure u drzavnim firmama uostalom...

Znam iz prve ruke pricu kako izgleda kad ides da montiras neku opremu u Telekomu. Ne mozes nigde da udjes bez dozvole, pa se onda to dogovara unapred, pa se salju brojevi licnih karti/ pasosa, pa se ceka da se to zavrsi u Telekomu i da se izdaju te dozovle, pa tek onda odes i zamenis karticu koja je crkla (sto je 15 minuta posla)..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #18
Sasa
drug član
Na probnom radu
 
Avatar Sasa
 
Datum učlanjenja: 10.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 11
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Sasa is on a distinguished road
Post

Slazem se...

Citat:
Originalno napisao milano
Ako je ova informacija 100% tacna, onda je ovo zrelo za vesti b92 i pljuvanje 24h dnevno po telekomu.
Mislim da ovo nece upaliti zbog trenutne kampanje koju radi B92 za Sigurne kuce...

Citat:
Originalno napisao bluesman
Meni inace ovo strasno smeta: "na kom ce se sajtu ona koristiti i, narocito vazno, u koje svrhe". Sta ih briga na kom sajtu i u koje svrhe?
Bluesman, sve sto si rekao podrzavam, osim ovoga "Sta ih briga u koje svrhe." Ja ne znam da li se taj servis nesto placa ili ne, ali... Ako se placa, onda je ok da "Sta ih briga", ali ako se NE placa, onda mislim da MORA da ih bude briga inace bi bilo "Avakarim kući da ručaš večeru od pare s telefon..." :-)
Mora ih biti briga i ne samo to, ti ili neko ko je zaduzen za humanost.org, morate im stalno slati i pokazivati stanja i rezultate i nacine upotrebe sredstava...
Ovo pricam samo principijelno jer znam za humanost.org, ali ako nema "U koje svrhe i racuni posle", veoma je podlozno prevarama. Zbog tih koji su varali godinama ranije, sada je tesko humanost.org-u da prikupi potrebno jer malo ljudi veruje... Raditi humanitarni posao je nekad MNOGO zahtevnije nego neki drugi...
Sasa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #19
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

Osnovni problem je alavost.....Želja za kontrolom svega i svačega. Telekom, po meni, treba da se bavi naplatom saobraćaja po njihovim resursima, ali se oni pojavljuju kao provajderi koji žele da rade i sve ostale servise. Ugovor sa provajderima bukvalno definiše detalje. Ako naplaćuješ neku SMS uslugu moraš da priložiš komplet point to point dokumentaciju koja objašnjava taj servis. Sticajem okolnosti, poznato mi je da u ugovoru sa provajderima ne postoji vrsta servisa namenjena humanim akcijama, osim ako nije posebno definisan nekim aneksom. Telekom to tumači ovako....ti skidaš lovu sa računa mojih korisnika, pa ćeš zato da se ponašaš kako ja kažem. Obzirom da se nismo dogovorili da lova sa prepaid i postpaid kredita ide na humane akcije....cvikam ti žicu. ?!?
Sve to u cilju zaštite 064/065 korisnika....po svemu sudeći - medveđa usluga, jer na ovaj način Telekom direktno usporava razvoj servisa i uskraćuju svoje korisnike za brojne benefite koje im ove usluge mogu pružati.
Frka se tek očekuje kad krene neki oblik m-paymenta.

Novinari samo napred ! Ovo je stvarno dobar primer njihovog preterivanja.
dark_mark je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #20
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

Obzirom da aktivista u domu u Zvečanskoj imao sam slične ideje...vrlo brzo sam shvatio da će Telekom izaći u susret samo ako Telekom ispadne human, a ne neki tamo indijanci.
dark_mark je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:45.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.