DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 01. 2007.   #1
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default Ogranicenost nekih institucija

Radi se o SO Savski venac i njihovim sistemom, ako ga tako mozemo nazvati, koji ce svakom razumnom coveku biti sumanut. Jutros potrazim po Internetu informacije o vadjenju dokumenta drzavljanstva i nadjem njihov sajt. Ajd' dobro, gledam tu do koliko sati mogu izvaditi papire, jer rade do 2 po mojim saznanjima. Vidim postoji mogucnost da se internetom naruce dokumenta. Super reko', nemoram da se cimam po guzvi u gradu.
Citat:
Originalno napisao SO Savski Venac
Изводи се уручују у року од 2 - 5 дана за лица са пребивалиштем на територији Града Београда-куриром. За лица са пребивалиштем ван територије Београда изводи се достављају путем поште,а рок доставе зависи од ажурности поште.
2 - 5 dana?! Za isporuku u Beogradu!? A pritom naplacuju po 200 dinara dostavu, pa njemu se od dve dostave na slicnoj destinaciji isplati da pali kola, cemu 2-5 dana? Niko ne koristi ovaj servis? Niko ne zna za ovo? Yeah right...

Nista od toga ne bi bilo tako lose, da ih nisam nazvao na telefon istaknut na sajtu.

"Dobar dan, Katarina na telefonu.", ljubazna osoba sa druge strane se javila.
"Dobar dan, treba mi informacija za dostavu dokumenata kurirom, porucivanje preko sajta, znate.." Prekinu me u pola recenice: "Cena je 190 dinara po dokumentu.".
"Znam procitao sam, nego me zanima zasto je tako dugo potrebno da stigne?"
"potrebno je 3 do 5 dana".
"Pa na sajtu pise 2 do 5, jel to znaci da je relativna druga cifra? U svakom slucaju, da li su uracunati vikendi?"
"Ne, samo radni dani. Ali dostava se vrsi vikendom" Pa reko da je pitam sta oni to imaju da rade pet dana oko vadjenja jednog pisljivog dokumenta, sem da cekaju da se par nas iz istog dela grada javi pa da dostave, ali precutao sam.
Blago iznerviran, pitam ljubaznu sagovornicu da li bih mogao da porucim preko sajta papire, ili u krajnju ruku preko telefona, jer im je sistem inace za one koji ne znaju rade do 14h za podnosenje zahteva, ali vadjenje je od 14-16h sutradan.

Naravno odgovor: "Nemozete (u fazonu sta vam pada na pamet), preko sajta i telefona se mogu poruciti samo za stizanje na kucnu adresu. Pa koja je razlika da dodjem licno i porucim preko sajta (Bre!), tome i sluzi, ne?
Ne gospodine, preko sajta moze samo dostava da se vrsi, pa reko ako je do 190din platicu da ne gubim 2 sata da odlazim da predam zahtev kada vec postoji sajt preko kojeg se to moze izvrsiti...

Jos uvek sam iznerviran od njihovog pristupa.. Verovatno sam ja budala, a to sto oni rade je sasvim logicno?
Nemam reci, toliko o uvodjenju interneta u institucije.
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #2
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

jos je veca fora sto ne mozes da izvadis dokumenta ako si u inostranstvu
ne salju postu van granice...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #3
dejadj
član
Certified
 
Avatar dejadj
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Kruševac
Poruke: 95
Hvala: 3
2 "Hvala" u 2 poruka
dejadj is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dejadj
Default

STRAŠNO!

U Kruševcu još veća provala, registruješ se preko sajta pa onda moraš da odeš lično u opštinu i preuzmeš parametre za logovanje!

Užas je naša furka!
dejadj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #4
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

Mislim da blago preterujesh. Em je 2-5 dana neki normalan i podnoshljiv rok, em ako vec naruchujesh dokumenta zashto bi dolazio po njih? Ili idesh, ili naruchujesh poshtom, ne vidim shta te tu nervira.

Ja ni u Engleskoj ne znam nijednu drzhavnu sluzhbu koja bi ti bilo shta isporuchila za manje od "two business days".
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

razlika je sto je 2 business days u Engleskoj zaista 2 dana, 2-5 business days u Srbiji je nedelju dana jer ko ce da raznosi te papire stalno, lepo sacekaju dok se nakupi, a u medjuvremenu dodje vikend i tako se to razvuce u nedogled..

Inace mene ti iz opstina uzasno nerviraju. Na Savskom Vencu se nalazi porodiliste i zbog toga pola Beograda mora da ide kod njih. Naravno oni od toga fino zaradjuju i ne pada im napamet da to slucajno prepuste nekom drugom. I onda ja moram da se cimam do Kneza Milosa, cekam u guzvi i sa sve njhovim cudnim radnim vremenom, a opstina Palilule mi je na 100 metara od kuce i nema guzve. Cak oni u opstini Palilula imaju sve podatke o meni, jer sam jednom greskom otisao tamo i zena je na kompu izvukla sve podatke i rekla mi gde treba da idem. Znaci nije da nema uslova nego S.Venac nece da deli kolac sa ostalima, a nas ko j***
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #6
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Htjedoh gore navedeno potvrditi - 2-5 radna dana je stvarno OK rok. Ne ceka neko tamo samo tebe da zatrazis dokument. Bilo bi samo fino kad bi postojala sluzba koja kaze 'oki - hoces odmah - dodji, plati i nosi'.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #7
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

^Znas li ti sta sadrzi taj dokument u sebi i koliko je potrebno da se materijalizuje fizicki ( odstampa )?

Srbija = **** hole ( "Skeptiča jama" © Žika Pavlović )
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #8
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao eXciting
^Znas li ti sta sadrzi taj dokument u sebi i koliko je potrebno da se materijalizuje fizicki ( odstampa )?
Nema veze, ne postoji automatizam koji to na osnovu web narudzbe stampa, stavlja u kovertu i dostavlja kuriru.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #9
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Postoji covek, sluzbenik, a garantujem da ih ima po troje na svaki zahtev, sede po kancelarijama. Od to troje jedan zna da otvori mail, drugi da ga procita a treci da ga protumaci. E kad sve to urade onda vide da je vec kraj radnog vremena, a sutra dodje Zivkicin mali ( Zivkica sa 2og iz racunovodstva ) njemu treba za Boga pitaj sta, pa daj njemu da uradimo...

Da se ja pitam, ja bih zaposlio klince iz Ekonomske škole, dva cela razreda, da vidite kako bi se to sve razletelo. Jos za svaku dostavu das im po 50 dinara... Uuu lave, da vidis kako ce stvari da se promene.

Ima da dodju Zarkovcu na adresu i da mu se izvinjavaju sto nisu mogli da stignu za 1h, vec su zakasnili 3 minuta.

Volim nemacku preciznost, marljivost i postovanje.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #10
oliver78
profesionalac
Professional
 
Avatar oliver78
 
Datum učlanjenja: 03.09.2005
Lokacija: Glogonj, Pančevo
Poruke: 250
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
oliver78 is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver78
Default

Citat:
Originalno napisao eXciting
Volim nemacku preciznost, marljivost i postovanje.
Ehhh, da...

Daleko je Sunce...
__________________
http://oliver.glogonj.net
oliver78 je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Arhitektura nekih tabela me muci! Dzordz SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 22 28. 11. 2006. 12:55
Najposećeniji sajtovi državnih institucija cvele Opušteno 0 13. 10. 2006. 14:12
Problem sa dupliranjem nekih rezultata u SELECT DISTINCT ... LEFT JOIN upitu IcecreamMan SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 3 01. 03. 2006. 13:53


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:36.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.