DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 31. 03. 2006.   #1
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Exclamation Prihvatiti ili odbiti posao?

Pozdrav svima!
Posoto je ovo moja prva poruka pokusacu da budem sto uljudniji i jasniji.

U naslovu poruke mozete i pretpostaviti o cemu je rec, vrlo jasno.
Ovaj posao me strasno muci u zadnjih par dana. Pricao sam sa nixa-om (poz za njega) i njegov odgovor je bio 50%-50%. Eto... Dilema...
Posto cu ja napisati podugacak post voleo bih da i Vasi odgovori na njega budu srazmerni.

Evo ga sinopsis.

Part I
Pre tacno mesec dana (na danasnji dan) sam se sreo sa buducim (kako se ispostavilo) problemom. Drugov sef, gazda, vlasnik, ... je zeleo da se ponovo uradi sajt za njegovu firmu (ne bih da imenujem, poznatiji ljudi su u pitanju). Posto evidentno nije zadovoljan sa sadasnjim sajtom i dizajnom. Jer zadnji put kada je taj sat radjen je bilo pre godinu dana i od tada nista nije menjano.
WebDev koji je radi taj posao je uzeo novac odradio sajt i vise se nije javio.
Elem, zbog obaveza na faksu itd... Da ne smaram. Rekao sam da ako zele da saradjuju samnom moraju mi dati oko mesec dana.

To be continued...


Part II
U neki dan prosle nedelje (ne secam se tacno) sam ponovo imao susret sa potencijalnim klijentom u vezi, naravno, izrade web sajta. Tu je pala neka prica o tome kako bi to trebalo da izgleda, sta ja sve zamisljam da bi tu trebalo da bude... I naravno cena. Ja sam tada rekao da covek prvo vidi kako ce to da izgleda, zamisao, koncept. Pa tek onda da odluci. Ok. To je bilo tada to. Dosao sam kuci, seo, trebalo mi je dva dana da uradim koncept i evo njega mozete videti ovde > http://www.cakucica.net/tezt/StarDance.png < E sad. Bas sam sakrio o kome se radi, al nema veze. Ovo je valjda izmedju nas.
Sutradan sam otisao ponovo na sastanak (jos uvek nisam prezentovao koncept) i pricali smo o ceni. On je naravno govorio o tome da je cena vrlo bitan faktor, da ne zeli da podceni nas posao (Plum Team Systems Inc.) i da on to potpuno razume, i zeli da saradjuje sa nama i u buducnosti. Da mi odrzavamo taj sajt (izmene teksta, dodavanje slika, videa) barem na 1 god. Sve to zvuci super, zar ne? Kome ne bi. Iako smo pocetnici (manje\vise) nismo bez mozga (mada se mozda takvi i traze danas...) i bez cene na usluge.
Evo prvo sta ljudi zahtevaju:
- videli ste koncept dizajna (ne mogu da objasnjavam, a siguran sam da imate gomilu pitanja. Ako zelite poslacu Vam na mail objasnjenje, samo mi javite).
e, sad pored onakvog mrtvog HTML-a najverovatnije oni zele:
- guest book
- shout box
- quick questions (verovatno u kontakt opciji)
- forum (verovatno ce morati da se customizuje)
- videli ste kuglu na vrhu strane ona ce morati da rotira (znaci 3D pa onda u Flash gif ispadne ruzan... A i preveliki)
- galerija slika naravno customizovana
- na 3 jezika treba da se radi (eng, ger, srp)
- radimo web marketing za njih nalazenje reklamatora, povecanje posecenosti, pronalazak web partnera...

I sta mislite koliko sam ja trazio za to?
150.00 eura za sajt i 20 eura odrzavanja. Sve to u ugovoru na 1 godinu.
Sada shvatam da sam loood 300%. Ali da nastavim dalje. On je onda odgovorio da je to verovatno ok cena, ali bi bilo bolje kada bi to podelili. Posto mi je upao bio u rec nisam stigao da zavrsim. Predlozio sam mu 30-40-30 opciju za placanje web sajta medjutim on se bas i nije odusevio tim. I dalje je isla prica kako su nekog sa kamerom odbili da snimi i izmontira njihove nastupe... I tako se taj razgovor zavrsio. Inconclusive, sto bi rekli Kinezi.

To be continued...


Part III
Taj koncept sam prosledio na email uz obecanje da ce mi se odgovoriti po prijemu maila sa konceptom.
Srbi smo, pa se to naravno nije desilo. Kada sam ga pozvao i pitao kako sto je stvari. Odgovor je bio: "Super je. OK.". I onda sta covek da pomisli...
Posle toga sam obavesten da cemo se cuti u petak. Danas.
offtopic
E sad jedno pitanje. Gde je moj pulicer? Umorio sam se od kucanja.
back on track
I culi smo se.
Covek je predlozio da to bude ovako.
Oni ce nama platiti 45 eura odmah po zakljucivanju posla, i onda na 3 rate isplatiti jos 105 eura (na koje sam ja dodao 15%) pa je ispalo 120. Stim da su te tri rate tri meseca. znaci bilo bi po 40 eura mesecno prvih 3 meseca bez placanja obaveze odrzavanja od 20 (koje je njima mnogo pa je to doslo onda na 15, ili ce biti po ucinku placano. Jos nije reseno).

Ako ste sve ovo procitali. Prvo da Vam cestitam. A onda da Vas zamolim da mi odgovorite.
Mene interesuje sledece:
1. Da li da uctivo kazem: "Hvala, dovidjenja?"
2. Da li da kazem: "Jel ti mi licimo na ovce za sisanje?"
3. Da li da kazem: "To je fer ponuda."
4. Da li da kazem: "Wow ti si nas Bog! Radicemo i za dzabe ako treba!"
5. Ili da kazem: "#$^&% li ti majku, onu nenormalnu bre!"

Vase misljenje je dragoceno. Naravno ovu odluku ce doneti moje kolege i ja. Ali cisto bih voleo da znam kakav je Vas stav o svemu ovome. Hvala! I jos jednom poz!

Poslednja izmena od sirNemanjapro : 31. 03. 2006. u 23:10. Razlog: Smajli se nije pojavio na jednom mestu.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2006.   #2
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

5 mi deluje kao najlogicnije resenje
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2006.   #3
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

I ja mislim broj 5, samo sto sam ozbiljan.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2006.   #4
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Default

nixa, mislim da je sekvenca 4, 5, 2, 1 intenzivnija
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2006.   #5
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Exclamation Sekvenca

Petre dopada mi se tvoja sekvenca. Mozda sam trebao da ubacim jos neku opciju.
Huh...
Dobro verovatno ce 99.9% reci pod 5. Ali mene interesuje sta da radim. Ne samo da zaokruzite odgovor. Da li da ponudim neke druge uslove? Koliko da trazim za sajt?
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #6
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Iskreno, cena koju si ponudio je premala u odnosu na ulozeno vreme i trud.
Necu ti reci koliko da trazis, sam proceni, to bi bilo najrealnije.

Mada, sudeci po njegovim odgovorima, tesko da ce pristati.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #7
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

br 1)
em je cena mala, em zabusavaju
jel imate dogovor s njima?
ako da, onda mozete i probati, inace nikako

zasto 1)?
uvek budi fin
neki to ne zasluzuju, al nema veze
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #8
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

150€ X 3, 50% unapred.
I da, održavanje posebno.
__________________
RainDog

Poslednja izmena od borstale : 01. 04. 2006. u 01:03.
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #9
krcko
A suicide bomber!
Certified
 
Avatar krcko
 
Datum učlanjenja: 05.08.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 63
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
krcko is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za krcko Pošaljite poruku preko Skype™ za krcko
Default

jes da se ja ne pitam mnogo (i'm jus' stupid programmer) al ja sam za to da prihvatimo pos'o (ja sam deo pts-a).
jes da je cena mala al nama treba neka kinta mesecno da bi placali hosting...

a ionako ja volim da radim free (freeware rulz!) pa mi netje tesko pasti da dobijem neku paru za "trud"
__________________
jQuery addict!
krcko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #10
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

iskreno, 150e je way too low, a kako se iz prilozenog vidi da su gnjavatori od samog pocetka... zamisli kako ce da izgleda natezanje oko osvjezavanja sadrzaja i novaca koje bi trebali da daju za to.

mis'im... ako 150 evra ne mogu da bace na astal nego bi da to ide u tri rate (mjesecne!).

i, jos jedna stvar: ako ti u startu ne cijenis svoj rad (tj. vi), ko ce drugi? normalno da ce da te iscrpe maksimalno (kao i svi ostali), ali bar da na kraju mozes reci "napatio sam se, al' sam i naplatio. vrijedilo je".
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ponuda za posao kickloop Poslovne ponude i zapošljavanje 0 02. 11. 2010. 01:48
Posao bluesman Opušteno 47 23. 05. 2008. 07:28
CNN: Saznajte je li vaš posao s**** Aleksandar Marković Opušteno 4 30. 05. 2007. 12:53


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:05.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.