DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 09. 2009.   #51
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Немам појма. Нисам реко "бог", већ "натприродна бића".
Nije bilo ništa natprirodno kod Bude, čovek koji je kroz meditaciju došao do prosvetljenja (aka "smislio sam" ) pa je proglašen za najpametnijeg i postao učitelj. Nema govora o vaskrsnuću i čudima, samo je ideja Raja zamenjana reinkarnacijom (i još ponekim usputnim stvarima).

I sama reč Buda znači "probuđeni" ili kolokvijalno "provalio sam u čemu je fora"
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 02. 09. 2009.   #52
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Religija (ideologija, moral iz kojeg proističe) predstavlja kodifikovanu normu ponašanja. Nije suština religije i osnov za njenu pojavu molitva i post već onaj deo ne ubij, ne kradi... Nisu sukobi zbog religije, ona je samo dobar način za motivaciju protiv krivovernih. Čak i kad nje ne bi bilo, sukobi ne bi prestali samo bi se našli drugi izgovori.

U nakraćem, religija (ideologija) je ljudima potrebna i to je prirodan poredak stvari, i jednu uvek zameni druga (bar se tako u praksi pokazalo).

Na tu temu (poreklo morala i vere) recimo Frojdov Totem i tabu daju mnogo prihvatljivije odgovore od Ničeove Geneologije morala.

Ne znam zašto sam sve ovo napisao, ni kakve ima veze sa temom.

Poslednja izmena od Markok : 02. 09. 2009. u 02:17.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2009.   #53
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da nema religije ne bi bilo ni te motivacije. Kada religiozni fanatici shvate da idu da ginu u ime Boga, ali ne za Boga nego za interese povlašćene grupe ljudi, sigurno bi bilo mnogo teže da se regrutuje neko ko će za tebe da se opasa eksplozivom i digne se u vazduh. To neće da uradi ni za milione evra/dolara, osim ako naglasiš da ide za Boga i da će zbog toga u Raj gde će biti okružen sa 19 devica (nisam siguran da je baš 19, ali tu negde). Misliš da bi bilo lako naći drugi izgovor?

Aj, neću više... što reče Forrest Gump: That's all I have to say about that Ok, nije sve, ali je za ovu priliku i mesto previše
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2009.   #54
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Nema govora o vaskrsnuću i čudima, samo je ideja Raja zamenjana reinkarnacijom (i još ponekim usputnim stvarima).
Koliko sam ja razumeo, ne radi se o reinkarnaciji u smislu da jedna "duša" ponovo ide da živi u nekom novom telu, već mnogo jednostavnije i bez takvih "božanskih" svojstava (beskonačni život, itd.); više kao prirodan ciklus koji se ponavlja, kao voda što ključa, pa konstantno izbacuje mehuriće gore, itd.

Citat:
To neće da uradi ni za milione evra/dolara, osim ako naglasiš da ide za Boga i da će zbog toga u Raj gde će biti okružen sa 19 devica (nisam siguran da je baš 19, ali tu negde).
72, ni manje ni više. Kaže B. Maher da se vidi da ja reč o ljudima gde je cenkanje sastavni deo života - ni 100, ni 50, nego se našli na 72.

A zaista je smešno obećavati ljudima device nakon smrti :-)
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2009.   #55
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Koliko sam ja razumeo, ne radi se o reinkarnaciji u smislu da jedna "duša" ponovo ide da živi u nekom novom telu, već mnogo jednostavnije i bez takvih "božanskih" svojstava (beskonačni život, itd.); više kao prirodan ciklus koji se ponavlja, kao voda što ključa, pa konstantno izbacuje mehuriće gore, itd.
Еееее, сад си ме убедио - потпуно природна и рационална ствар

Ајде пробај још да је "научно докажеш" па ћемо сви у будисте...
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2009.   #56
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Da li shvataš da komunizam nije ukidanje religije nego nova religija.
По твом мишљењу. Прави комуниста би се смртно увредио да му то кажеш и лепо ти објаснио да је то чиста наука заснована на Дарвину, Хегелу, Марксу и осталима. Нема ама баш ничег у комунизму што се ослања на било шта неприродно (чак ни реинкарнацију) и не обећава следбеницима ништа ван овог света.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2009.   #57
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Da nema religije ne bi bilo ni te motivacije. Kada religiozni fanatici shvate da idu da ginu u ime Boga, ali ne za Boga nego za interese povlašćene grupe ljudi, sigurno bi bilo mnogo teže da se regrutuje neko ko će za tebe da se opasa eksplozivom i digne se u vazduh.
А јеси ли чуо за Вијетнамске "пионире" који су управо то радили много пре Арапа и то убеђени да их после смрти не чека баш ништа? Нисам сигуран ни да су јапанске камиказе биле баш религијски мотивисане, а и кнез Синђелић тешко да је имао религијске мотиве кад је дигао себе и Турке у ваздух (хришћанство забрањује самоубиство)
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2009.   #58
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Еееее, сад си ме убедио - потпуно природна и рационална ствар
Nisam ja tebe ubeđivao bilo šta, jer ni sam nisam ubeđen u nešto, osim u ono što nauka može da verifikuje. Samo sam se nadovezao u priči, jer mi je nekako izgledalo da bluz malo više to (reinkarnaciju) opisuje kako je to mislim češće kod hinduista - a to nije slučaj kod budizma.

Citat:
Ајде пробај још да је "научно докажеш" па ћемо сви у будисте...
Svašta. Ono što ja opažam, jeste da takva priča budista ima donekle sličnosti sa teoretskom fizikom ovih godina. A to je meni interesantno, ali ne u smislu: "Au, to je to - budizam znači," nego jednostavno da ima neke sličnosti sa naukom, sigurno više od.. npr. hrišćanstva.


Npr. baš što se tog ciklizma prirode tiče, evo npr. jedne interesantne teorije koju predlažu 2 poznata teoretska fizičara, knjigu sam čitao ranije ove godine: Endless Universe.


Citat:
For theoretical physicists Steinhardt and Turok, however, that bang is but an echo, resounding within a bold new cyclical theory of the cosmos.
..
According to this theory, the Big Bang was not the beginning of time but the bridge to a past filled with endlessly repeating cycles of evolution, each accompanied by the creation of new matter and the formation of new galaxies, stars and planets.

Inače, čini se meni da ti nisi baš u toku sa teorijama koje poslednjih godina predlažu fizičari, pa da ti preporučim nešto drugo osim ove gore knige (koja je inače meni kasnije postala malo dosadna jer je ipak, čini mi se, namenjena fizičarima).

Michio Kaku je napisao nekoliko odličnih knjiga kako bi teoretsku fiziku približio običnim ljudima, pa preporučujem "Parallel Worlds." Naslov knige jeste malo (više) bombastičan, ali je knjiga odlična i vrlo interesantna. I obrađuje mnogo zanimljivih detalja iz istorije, itd. Prva liga.

Inače, autor je vrlo poznati teoretski fizičar (i npr. jedan od ljudi koji su izveli neke značajne formule za string teoriju), a ideja da je naš univerzum samo jedan od mnogih koji se rađaju i nestaju paralelno i besprestano kao mehurići sapunice (ili kao ključala voda, kako rekoh) - i to čak možda jedan iz drugog, njemu izgleda sasvim verovatna, pa tako da mali ja ne vidim razlog da odbacim takve teorije.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 02. 09. 2009. u 07:38.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2009.   #59
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
По твом мишљењу. Прави комуниста би се смртно увредио да му то кажеш и лепо ти објаснио да је то чиста наука заснована на Дарвину, Хегелу, Марксу и осталима. Нема ама баш ничег у комунизму што се ослања на било шта неприродно (чак ни реинкарнацију) и не обећава следбеницима ништа ван овог света.
Opet ti Religija ne podrazumeva obavezno prisustvo nečeg neprirodnog, tj. božanskog, itd. Često, ali ne obavezno.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 09. 2009.   #60
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

heh, otvorim temu o googlu u srbiji posle mesec dana i ono, u svega 2 stranice od googla ste stigli do teorije religije i istorije KPJ, wtf?! ..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
"Google Energy"...Google trguje strujom? 3banchi Opušteno 7 14. 01. 2010. 10:27
Google to charge businesses for Google Apps Peca Opušteno 10 01. 12. 2007. 16:09
Google vs. Microsoft vs. Yahoo! (was Google placa milijardu dolara za 5% AOL) Dejan Bizinger e-Business 105 04. 12. 2006. 14:06
Google Analytics - Urchin from Google bluesman Marketing i SEO 26 20. 12. 2005. 19:38
novo od google inc -> google print nixa Linkovi 2 06. 08. 2005. 15:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:08.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.