DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 14. 12. 2010.   #21
Pelezinjo
novi član
 
Datum učlanjenja: 10.12.2010
Poruke: 3
Hvala: 13
0 "Hvala" u 0 poruka
Pelezinjo is on a distinguished road
Default

Hvala svima za odgovore i diskusiju.
Istini za volju jeste da domaci hosting ima nekih manjih prednosti sto se tice sporazumevanja,ali posto znam engleski to mi tako i ne predstavlja neki veliki plus.
Inace, radije ne bih nikoga jurio,isao mu na vrata, radi usluge koju sam platio.Ako je vec do toga doslo onda ...

Za pocetak cu pazariti neki manji hosting paket, pa kao sto neko vec rece, ako projekat uspe, onda cemo da se "sirimo".

Hvala jos jednom
Pelezinjo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2010.   #22
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

@bluesman

Jebiga, mislim da ne moram da nabrajam, kome se cita, moze da procita ovde (warning, malo je outdated tekst...)

Realnost je da ima svoje prednosti to kada ti je podrska tu, u istoj vremenskoj zoni, kada razume tvoje peakove, kada mozes da pricas, nadjes neko resenje... kada si jedan od stotina a ne jedan od stotina hiljada korisnika, kada ne znas da objasnis problem koji imas na engleskom... ima mnogo dobrih strana...
Ima razlike kada tvoj komentar javno moze direktno da dopre gde treba i postigne cilj, i kada je potpuno nevazan i ignorisan u moru drugih...

Razlog zasto je sada moj stav blazi i drugaciji je pre svega to sto je infrastruktura napolju danas daleko povoljnija i neuporedivo su bolji uslovi nego pre samo nekoliko godina, i sada se vise ne guzvaju stotine prezentacija na celeronima sa 1GB rama vec za iste pare uzimas quad heon ili opteron masine sa nekim storage sistemom ili scsi hardovima u raidu i 8 ili 16 GB rama...

Drugo, sve je vise firmi koje se zaista trude da posluju koliko toliko normalno... nekad ni najvece domace hosting "kompanije" nisu imale pravna lica...

Pa evo i ovo sto Jablan kaze... pravo jaceg... ok... ali sto je to drugacije nego napolje... imas sta ti je zagarantovano, i to je ok, ali to ne znaci da ce ti hosting zaista raditi zadovoljavajuce... i sta mozes da uradis? Da kukas i molis boga da te presele na drugu masinu dok i tamo ne dodje neko ko srce... ili da odustanes, eventualno pokusas sa refundom, i probas negde drugo gde takodje nema garancija...

Ovde bar imas coveka na telefonu... tamo imas bota na chatu, imas tickets koji mozda i ne rade u tvojim peak satima jer je u njihovoj zoni to noc...
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2010.   #23
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ovde bar imas coveka na telefonu... tamo imas bota na chatu, imas tickets koji mozda i ne rade u tvojim peak satima jer je u njihovoj zoni to noc...
Nađi ovde podršku koja radi 24/7. Napolju to i nije toliki problem. Neki angažuju ljude u drugim vremenskim zonama, pa tako site5, npr, ima dva full time radnika iz Srbije.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2010.   #24
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@ivan: To sve vazi kad su im serveri ovde, ali onda imas problem sa losom infrastrukturom u Srbiji. Vecina nasih hosting kompanija, osim onih najvecih, ipak renta te iste servere od theplanet, rackspace i ostalih. To obesmisljava taj lokalni support jer ti onda vristis nekom ovde, a onda on ide pa posalje ticket nekom tamo, ne moze skoro nista da ti zavrsi direktno. Samo imas dodatnog middlemena koji usporava komunikaciju...

Takodje tu je i nas mentalitet, sa kojim ja imam problem, ako nadjes ozbiljan hosting napolju uvek mozes da ih pozoves i oni ti zavrse sta treba kad su rekli . Kod nas je (bar po mom iskustvu) sve moze, dogovoricemo se, nema problema, i onda nista ne urade, moras 10 puta da zoves da ih podsecas... nisu svi takvi, znam i za par dobrih timova ovde (isto imaju servere napolju), ali to je pre izuzetak nego pravilo...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2010.   #25
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ivane, taj naš baja sa kojim pričaš telefonom, kada završi razgovor sa tobo mora da kontaktira CS firme kod koje je zakupio server, tako da si samo dobio dodatni korak. Dakle to nije prednost nego nedostatak.

A što se tiče ostalih stvari koje si rekao - meni se čini da si ti imao jedno ili dva loša iskustva sa nekim jeftinim hostingom pa sudiš po tome. Što se tiče peak-ova, to je jedino tačno ako imaš server van Evrope, a ja ti garantujem da u Evropi možeš da nađeš sjajan hosting pa time rešavaš problem.

Iskreno da ti kažem, ako ti konstantno moraš u peakovima da kontaktiraš support jer imaš problem, ili si prerastao taj server ili si našao neki krš za sitne pare, i u jednom i u drugom slučaju - vreme je da menjaš server.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2010.   #26
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Plushosting koji se reklamira na Bureku
kaže da ima svoje servere, u Zagrebu, a planiraju da
uspostave i u Beogradu tj nege u Srbiji

[šala]Ne verujem da izgledaju Ovako
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2010.   #27
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

Ignorisete jednu bitnu stvar, pozivajuci se na to da ako imamo hosting koji odavde renta negde masine... u 95% slucajeva problem koji korisnici imaju ne zahteva intervenciju tamo, vec je dovoljno da admin ovde promeni podesavanja, odobri nesto ili prosto provede coveka kroz potrebno...

Ja u principu nisam imao previse iskustva sa losim hostingom na licnim projektima jer sam uvek temeljno istrazivao, a pritom sam i vodio racuna da, koliko je to moguce, sajtovi budu optimizovani... sto uglavnom nije slucaj...

Inace... uskoro selimo Burek u Srbiju nakon 8 godina seljakanja po Evropi i Americi... mislio sam da taj dan nikad nece doci, ili da ga bar ja necu doziveti, ali ljudi kod kojih se selimo su me zaista uverili u kvalitet i ozbiljnost... a i reference govore... Blic i Krstarica su ovde
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2010.   #28
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

^
A zašto ne sastavite svoj server i samo iznajmite liniju kod nekog internet providera?
webarto je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje webarto za poruku:
Staro 18. 12. 2010.   #29
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ja imam u planu da se prebacim u Evropu skorije. Za Srbiju još nisam siguran, koliko sam video serveri i nisu toliko loši, razlika u cenama se smanjila u odnosu na prošle godine, ali se i dalje škrtari na bandwidthu što me najviše odbija da malo ozbiljnije čak i razmotrim ponude. Pri tome, kad kažem hosting u Srbiji, mislim da je server fizički u Srbiji, ne na posrednika koji hostuje u USA/EU.

Ontopic, za WP lični blog, čak iako si Dragan Varagić, mislim da će svaki hosting da ti odradi posao, samo da izbegavaš baš neke anonimuse.

Citat:
Originalno napisao webarto Pogledajte poruku
A zašto ne sastavite svoj server i samo iznajmite liniju kod nekog internet providera?
Dodatak: Bandwidth je upravo najskuplja stavka kod naših provajdera. Takođe, ako je infrastruktura loša, nema redudantne konekcije, UPS-eva, generatora struje i sl. ako pukne mreža ili nestane struje onda je svejedno da li je server tvoj ili rentiran, sajt neće raditi. Hadrver nije toliko bitna stavka koliko podrška i infrastruktura.

Poslednja izmena od mileusna : 18. 12. 2010. u 23:26.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje mileusna za poruku:
Staro 18. 12. 2010.   #30
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Što se tiče podrške rijetko ko će dostići onaj nivo != balkan, prvi hosting koji sam kupio prije 2 godine je bio kod 50webs.com, nisam imao pojma šta i kako a učinilo mi se povoljno, od tada sam kod njih kupio oko 50 domena, ali ni jedan site ne hostujem (znači samo kupujem domene), i svaki problem koji sam imao u roku od 10min odgovore još i bolje, poprave, bez obzira na to.

Ja lično sam sve siteove prebacio u "domaću" firmu (serveri su ipak u USA), jer mi se lakše nagoditi za cijenu, ono što nude unlimited na hostgator i to okači mačku o rep, za kontakt osobu imam inžinjera a ne bez uvrede nekog ekonomistu (imao sam i takvog zato pišem).

Što se tiče kolokacije servera, iznajmio sam bio 100mbps liniju, i zab'o server, kad nešto nije radilo moja dužnost je bila da odem i to riješim. Cijena za godinu dana je bila oko 1200e.
webarto je offline   Odgovorite uz citat
7 članova zahvaljuje webarto za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hosting mail-a Pxilip Sva početnička pitanja 8 08. 02. 2010. 12:29
File hosting ppavlovic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 7 28. 09. 2009. 11:52
Hosting orangem Sva početnička pitanja 3 19. 09. 2008. 12:48
ASP.NET hosting valderama Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 1 26. 07. 2007. 15:14
DNS only hosting? Pedja Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 9 12. 11. 2006. 00:20


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:22.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.