DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 07. 2007.   #71
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Off Topic:

Dragi tata, hocesh li da mi otvorish firmu ?
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #72
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@mungos, ja mislim da su te jedva dočekali na zicer da ti q.... Ne znam kome nije jasno o čemu se ovde radi? Eventualno nekome ko nije ni pogledao sajt, ali onda ne znam zašto komentariše. Na sajtu je sve savršeno jasno šta rade, čime se bave, za koga rade, šta nude... đe ba zapelo?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #73
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Zaključavaj zemljače. Koje ima šta da kaže, rekao je. Jes da je 50+ nivesa celzijusa, ali valja se nešto i raditi...
mungos je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #74
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default


2) Problem identifikacije je u istoj nijansi pink boje koju koriste i oni i mi. Tu po meni sličnosti prestaju.


OK, da razjasnim, ne mislim da je rip vec da sajt vizuelno nije originalan sto mislim da moze da vam naskodi. Da li je koncept sajta nov ili ne, ne znam, ne bi da ulazim u to, ali je svakako zanimljiv. Cinjenioca je da se RD i HUGE nalaze na istom trzistu, imaju slicnu ako ne i identicnu delatnost, i lice... dosta. Nije u pitanju samo boja vec i pojedini delovi interfejsa – Home/Work layout, lista servisa kod svakog case studija, "Next case –>" link itd.
Ako bih naisao na sajt koji promovise iste ili slicne usluge, koristi iste boje, slican layout, koncepciju i pojedine delove interfejsa kao 38one, I would not be happy

Okupljanje domacih dizajnera, developera i drugih kvalitetnih ljudi sa nasih prostora da pruzaju usluge pod jednim imenom je odlicna ideja, ali nisam siguran za ovaj sajt. Deluje kao predstavnistvo HUGE u exYU, sto nije, i stvara pogresnu sliku o vama – dok sam pregledao sajt naki dan, Sarah je sedela pored mene i mislila je da gledam isti sajt – Sarah nije vasa ciljna grupa ali je zanimljivo znati vidjenje nekoga sa strane ko je samo bacio pogled na par stranica oba sajta. Klijent mozda ne zna za HUGE pa na kratke staze to mozda i nije neki problem, ali na duge staze ovo nije najbolje resenje.

Sad malo kad razmislim o pinku i brendovima u svijetu telokomunikacija to je T-mobile, djevojčicama je prva asocijacija Barbie, u japano je to Nintendo, u Berlinu je Love Parade...
Ako se ne varam ta preduzeca medjusobno nisu konkurencija.

u interfejs dizajn kompanijama pink izgleda da asocira na HUGE, jer su oni relativno skoro (cca 2 god, možda i malo kasnije) izašli sa novim sajtom koji koristi tu boju.
Kao sto rekoh, nije boja vec kako je ta boja upotrebljena.

Na colormix strani dizajneri i dizajnerke koje veoma respektujem došli su do još 20 boja koje bi mogle da zamjene tu pink, ali ono tako se savršeno uklapa u interfejs, da meni ni jedna od tih boja ne izgleda bolje. Ako možeš da nam pomogneš oko boje koja bi bila bolja od te pink samo naprijed

Umm, mozda


Naravno, HUGE nije izmislio tu boju, dobio npr. link na sajt http://www.bedsupperclub.com/ gdje se koriste iste boje.

Nijanse su drugacije – it does make a difference


Što se tiče osjećaja da se trudimo da budemo nešto / neko drugi, to si mi rekao i krajem prošle godine kad smo pričali i kad sam ti rekao da planiramo kompaniju pretencionzno da nazovemo Rainfall Daffinson.
Ime je pretenciozno, not my cup of tea i podseca me na Dafinu , ali je OK.

Da, slazem se, gotovo isto. Ali kao i da je bitno sto je isto. Zune je slican dizajnu iPod-u pa ni to nema veze. Neko ako napravi isti interfejs kao Google samo promeni ime ne znaci nista za Google, samo moze da im laska.
Zune nije iPod a ovde je RD u ulozi ovog "nekog"
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio

Poslednja izmena od Denis_Radenkovic : 19. 07. 2007. u 17:34.
Denis_Radenkovic je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #75
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Potpuno razumijem šta hoćeš da kažeš, primjedba je na mjestu.

Citat:
Originalno napisao Denis_Radenkovic Pogledajte poruku
dok sam pregledao sajt naki dan, Sarah je sedela pored mene i mislila je da gledam isti sajt – Sarah nije vasa ciljna grupa ali je zanimljivo znati vidjenje nekoga sa strane ko je samo bacio pogled na par stranica oba sajta.
... I ko kaže da žene nisu bitan faktor u donošenju odluka

/me otišao na bazen :P
mungos je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #76
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

^ ako se Sari ne dopadne logo koji radim, uglavnom ga ne pokazem na kraju
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio
Denis_Radenkovic je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #77
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
@mungos, ja mislim da su te jedva dočekali na zicer da ti q.... Ne znam kome nije jasno o čemu se ovde radi? Eventualno nekome ko nije ni pogledao sajt, ali onda ne znam zašto komentariše. Na sajtu je sve savršeno jasno šta rade, čime se bave, za koga rade, šta nude... đe ba zapelo?
Meni nije jasno kako direktor ovog cuda od strategic design consultancy dva dana zaredom, u sred bela dana, ima vremena za odlazak na bazen, dok ja, kome kao nisu bitni finansijski rezultati, zbog obima posla nisam spavao u selu kod starog oca i majke poslednje 2-3 godine.

Meni ovde, u ovoj zemlji, u ovom narodu, neke stvari nikada nece biti jasne. Ili ce pre biti da su mi vrlo jasne ali ih nikako ne odobravam?

PS: Meni je satnica reda velicine 40-50 dolara, za neke poslove i mnogo veca, cisto da i to bude jasno onima koji ne zele i ne cene sudbinu outsourcing programera koji "gube zdravlje i rade za drugoga".
__________________
dooConsult
oksite je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #78
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
Meni nije jasno kako direktor ovog cuda od strategic design consultancy dva dana zaredom, u sred bela dana, ima vremena za odlazak na bazen, dok ja, kome kao nisu bitni finansijski rezultati, zbog obima posla nisam spavao u selu kod starog oca i majke poslednje 2-3 godine.
hehe, you got him Mada koliko čitam još nije odlučio da li je direktor, CEO ili umetnički direktor Možda se recharge-uje na bazenu... biće ono "vruća jesen... " ili "varljivo leto..."
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #79
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

omg ovo pocinje da bude zabavno
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #80
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Off Topic:

Na ovom threadu samo fali Ron Jeremy

__________________
HuxleyDev
McKracken je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nek si se ti nama Mungos, vratio torbica Opušteno 87 25. 04. 2010. 01:37
Rainfall Daffinson zapošljava vrhunske Web interfejs dizajnere mungos Poslovne ponude i zapošljavanje 20 22. 08. 2007. 11:35
Rainfall redesign modeus Web site, dizajn i multimedia 13 17. 04. 2007. 12:59
Offshore company... Ilija Studen e-Business 15 06. 02. 2007. 11:09
Anti WEB 2 Company blogowski Linkovi 3 28. 08. 2006. 01:26


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:48.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.