DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 05. 2008.   #11
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Jel' to uvod u filozofsku raspavu?

Znam šta je pretnja, ali pošto ovde kod nas internet ne samo da nije regulisan nikakvim zakonima već zvanično skoro i "ne postoji", pitanje je prilično konkretno, zar ne? Kod nas zvanično internet nije media.
Nije filozofija nego znam iz praktičnog iskustva. B92 podnese prijave protiv NN lica zbog pretnji emailom, zar ne?

Kad je proglašena nezavisnost Kosova i ja sa preko sajta primio neke komentare koji su se mogli okarakterisati kao pretnja jer "puštamo šiptarske komentare". Konsultovao sam advokata (ujaka) da li to treba shvatiti ozbiljno i prijaviti. On je rekao da ne treba shvatiti ozbiljno ali da treba prijaviti. U obe stavke se slažem sa njim, better safe then sorry. On je dugo godina bio i sudija i tužilac pa je primio i podosta pretnji u karijeri i zna kako se prema tome treba postaviti.

Doduše, na kraju ne znam šta je sa tim bilo i da li je i prijavio, poslao sam mu IP, email adrese i sl, ali brzo se situacija smirila (frka oko Kosova) i sve je palo u zaborav, pa se ne setim ni da ga pitam da li je tad podneo prijavu.

Poslednja izmena od mileusna : 23. 05. 2008. u 00:58.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2008.   #12
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Recimo, pretnja SMS-om ne moze da se uzme kao dokaz. Ono sto ce policija da uradi po prijavi te devojke, da kada sledeci put bude primila poziv od istog lica, doticni ce biti pozvan na informativni razgovor. Onda ce on to lepo da iskulira, reci ce "casna pionirska rec, vise necu da je uznemiravam", potpisace se ispod izjave i on je cist pred policijom. Za pola sata ce biti van stanice. Kod nas ne postoji ono americko "zabranjen prilaz na 300 feets od osobe". Nazalost, jedini slucaj kada ce da sud / policija da reaguje i tog "ukloni" jeste ako je on fizicki napadne.

Obavezno treba da se podnese prijava da bi se dobili listinzi od provajdera, sta dalje, ne znam.

Mere predostroznosti su: jedna bocica pepper mace u dzepu ili 300 evra pametno ulozenih u posao obrade tri rebra posle cega se "obradjeni" nece setiti da se nasmeje jedno 6-7 meseci.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2008.   #13
Paimonia
ecce homo
Na probnom radu
 
Avatar Paimonia
 
Datum učlanjenja: 23.05.2008
Lokacija: Бањица
Poruke: 26
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Paimonia is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Vace
samo "brute force" rešava problem na duže staze...
Тачно.

Ја сам једном приликом обавестио органе реда о томе да је једна девојка данима злостављана од стране породице, да јој не дозвољавају да напусти стан, користи телефон и сл. Казали су да се они не мешају у породичне несугласице. То, дакле, није имало право дејство. Песница у врата и претње - то јесте.

Једном сам покушао да пријавим украдени мобилни телефон. Прво нису хтели да прихвате пријаву јер, према њиховим схватањима, није био довољно вредан (70 €). После мог урлања на пандуре и објашњавања да ми Телеком другачије неће дати картицу са истим бројем су попустили уз неку опаску у фазону: "Ала овај смара...", али након што сам им објаснио да знам и ко је украо телефон, за њих сам постао нем. Није било силе да они мрдну дупета. Једно је да се попуни образац, али да се суоче са лоповима - не долази у обзир. Ко зна, можда су опасни. Онда сам позвао другаре из интервентне, рекао им да причекају да прво ја видим шта се може и све је решено...

Следећа занимљивост је случај кад су ми неки пробисвети растурили сплав (угоститељски), побацали намештај у воду и сл. Сазнао сам ко је то урадио (на реци се све зна ), пријавио надлежним органима реда и опет ништа, с тим што су тада били веома љубазни, узели су отиске и понашали се као да ће нешто бити од њих. Време је пролазило, а ја сам на крају обавештен да су одустали од истраге због следећег: "Маторци би убили ове клинце да знају шта су радили.". То је једини случај у коме нисам употребио brute force јер ни сâм нисам био сигуран докле бих ишао.

Да не набрајам примере којих заиста има много... Последњи је најописнији. Један мој другар је приведен и провео је ноћ иза решетака јер је њему неко украо бицикл. Ово се догодило пре око двадесет година па моје становиште није да полицији данас не треба веровати. Никада није требало.
__________________
Svi Poslovi na jednom mestu... Srbija!

Poslednja izmena od Paimonia : 27. 05. 2008. u 03:13.
Paimonia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2008.   #14
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Jel' vi to ozbiljno govorite o "brute force" kao nacinu rjesavanja problema, ili samo se samo malo kur**mo po forumu?
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2008.   #15
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Ma da, najbrutalnija stvar koju su napravili bilo je pisanje domaceg u skolsku svesku...
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2008.   #16
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Ako se prijavi policiji, "brute force" tog trenutka prestaje da bude opcija. Ovde treba dobro razmisliti sta ciniti. Nekad je samo "brute force" opcija, nekad policija, a nekad nesto sasvim trece..
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2008.   #17
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Sa primenom sile treba biti pazljiv jer zavisi o kakvom se ludaku radi. Mozda se povuce, a mozda jos vise krene da pravi sranja.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2008.   #18
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Pod mogucnoscu da budem izlozen paljbi...

1. Nasilje ne valja
2. Nasilje je nekad neizbezno resenje
3. Nasilje radja nasilje

Stoga...

1. Izbegavajte nasilje
2. Ukoliko morate da pribegnete nasilju potrudite se da to uradi neko umesto vas (po mogucstvu javna sluzba za tako nesto)
3. Ukoliko cete sami da koristite nasilje neka to bude uverljivo (da budete dovoljno strasni da druga strana ne pomisli na osvetu).


Narodna poslovica: Punog pistolja se boji jedan covek, a praznog dva.

Ja sam potpuno ne nasilna osoba i zadnji put kad sam bio u fizickom obracunu imao sam 17-18 godina cisto da ne mislite da pozivam na anarhiju
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2008.   #19
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

A zar nikada niste culi da lepa rec i gvozdena vrata otvara, to se moze sve resiti jednim nazovimo kulturnim gestom.

Jednostavno neka bude iskrena kad je pozove i neka ga zamoli da je vise neuznemirava.

Ovo oko murije je opste poznato, sve dok neugrozava one koji finansiraju muriju murija nepreduzima nista, kad su meni pre 4 godine neki olosi napravili minus nebitno koliki dzukci su obavili samo informativni razgovor, a posto sam se sa bratom dopisivao mailom i u sali rekao da cu lika da ustojim, kerovi su uspeli da se dokopaju tog maila pa cak iako sam pukao recicu (jer ovde ima par momaka koji znaju pricu) ~70.000$, zato sto se lik koji je za to odgovoran dobro ucepio nacelniku supa, ucenjivali mene da nepokrecem postupak jer cu na osnovu maila ja da najebem.

Tako da ako nemate maksimalni prioritet u policiji uopste se i necimajte sa njima, jer taj ko se neustrucava da proganja ima ledja u to budite sigurni, u krajnjem slucaju potvrdu da ima bagove u glavi.

Nek ipak pokusa lepo, cak i psi znaju da poslusaju kad se kaze molim te, pre desetak dana rot iz komsiluka pokusavao da me napadne 3 dana uzastopno, prve dve veceri sam preskakao ogradu, treci dan odlucio da ga se resim ako se ponovo pojavi, pojavio se i kad sam ga ugledao umesto da ga isprangijam rekao sam mu "zajebi me molim te, ali molim te", samo se okrenuo i otisao i sada kad god naidjem samo me pogleda i nastavi da spava.

Ukoliko molba nepomogne, onda verujem da nije problem ni bez policije saznati identitet osobe koja je proganja, snimanje se podrazumeva, od sada na dalje, posle toga ukoliko policija odbije saradnju pokrenuti gradjansku parnicu, a odstetu koju ce morati potom da joj plati ce ga definitivno smiriti.
__________________
bre cbc fb
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2008.   #20
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Baic, na žalost ne možeš računati na zdrav razum nekog ko preti ljudima... da ima trunku toga, ne bi ni bilo te situacije.

Kada smo već kod iskustava, meni su pre 2 godine hteli da zovu interventnu brigadu da me hapse jer sam napravio veliku "gužvu" u MUP-u. Naime, ukrali su mi auto ispred zgrade, dan pre nego što sam krenuo na more, kada sam se vratio sa mora otišao sam tamo da pitam da li ima nekih novosti i policajac mi ladno kaže "ma to je negde na Kosovu u delovima, hajde nemoj da smaraš..." na šta sam ja poludeo i onako iznerviran između ostalog optužio ih da su oni u talu sa tim lopovima i da je policija najveća mafija u ovoj zemlji... i tako...

Ova devojka mi je javila da ga je "neko" pozvao telefonom (saznala je njegovu adresu i teleofon) i samo mu je rekao da "sada i on zna gde ovaj stanuje", pa su za sada pretnje prestale. Videćemo šta će se desiti, ja iskreno mislim da samo zastrašivanje funkcioniše jer takvi koji prete ženama su običko beskičmenjaci koji ceo život leče neke frustracije.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Virus na sajtu Gargoyle Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 36 03. 10. 2010. 22:37
Virus na sajtu Mitrović Srđan Sva početnička pitanja 3 09. 08. 2009. 23:57
Placanje SMS-om na sajtu ? SqlByte Planiranje i usability 2 26. 11. 2007. 23:20
Firefox na MS sajtu dinke Opušteno 1 22. 09. 2006. 00:04


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.