DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 09. 2007.   #51
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Hm... vidim da je par ljudi istaklo sam tahnicki deo sajta... No dobro ipak je ovo dev forum :P Sajt moze biti i plain htlm ako vrsi posao... a da pri tome to ne utice nimalo na krajnju cenu. A sa druge strane neko moze uloziti hiljade evra u razvoj aplikacije koja ce pokretati sajt a da vrednost sajta bude ravna nuli.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #52
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ja kada citam te postove kako iznos od 5 cifara u eurima za taj sajt nije veliki, pa i da je iznos bio 10 000 eura, zapitam se da li sam u Srbiji. Dajte molim vas, nedavno je prodat sajt za 5000 eura koji ima daleko vise potencijala od ovog.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #53
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Ja kada citam te postove kako iznos od 5 cifara u eurima za taj sajt nije veliki, pa i da je iznos bio 10 000 eura, zapitam se da li sam u Srbiji. Dajte molim vas, nedavno je prodat sajt za 5000 eura koji ima daleko vise potencijala od ovog.
Jeb'ga ... tako je to kad nekom zafali za burek i jogurt... Ili coveku puk'o film i zaposlio se da radi u Opstini.

Offtopic: BTW, zna li se kakve su transakcije bile vezane Kobajagrande.com?
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #54
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Ja kada citam te postove kako iznos od 5 cifara u eurima za taj sajt nije veliki, pa i da je iznos bio 10 000 eura, zapitam se da li sam u Srbiji. Dajte molim vas, nedavno je prodat sajt za 5000 eura koji ima daleko vise potencijala od ovog.
Kako moze cifra sama za sebe da bude velika, nije prodat sajt, kao sto je neko vec rekao nego ono sto je u njemu i rad koji je ulozen u njega. Ako je rad ulozen u njega veci od onoga sto bi se dobilo da je bio ulozen u nesto drugo off line onda ni 1 000 000e nije puno ako je 1 000 001e suma koju bi zaradali da smo radili off line.

Opet ponavljam, ovo je dobro za domaci internet ali onda ne treba da pricamo o ciframa nego samo o preuzimanju.
Dobitak vlasnika sajta i onoga ko je preuzeo sajt su njihova licna stvar i nacin na koji gledaju dobitak (novac, publicitet, pr...)
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #55
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja bih svoj sajt danas popodne prodao za 15k bez razmišljanja. Ima veliki potencijal, ali u mojim rukama to je sajt totalno bez marketinga. I takav kakav jeste pravi pare svaki mesec, ali nemam želju za održavanjem, jednostavno nemam više vremena i energije. Tako da ako neko misli da je 15K sitna lova - odmah dajem sajt za taj "džeparac". Eto da i ja zloupotrebim forum, a ovi "prodavci magle" mogu da računaju da je ovo i zvanična ponuda, pa ako već imaju nekoga ko im plaća da im proda "maglu" - ja nudim nešto bolje od magle
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #56
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Dinara? Prodato :P
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #57
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Kako moze cifra sama za sebe da bude velika, nije prodat sajt, kao sto je neko vec rekao nego ono sto je u njemu i rad koji je ulozen u njega. Ako je rad ulozen u njega veci od onoga sto bi se dobilo da je bio ulozen u nesto drugo off line onda ni 1 000 000e nije puno ako je 1 000 001e suma koju bi zaradali da smo radili off line.

hmm, mislim da je ovo nerealan rezon... koliko si rada ulozio to je tvoj problem, postignuta cena mora da se gleda u odnosu na ono sto realno mozes da dobijes za svoj proizvod, jer ekonomskom logikom gledano proizvod vredi upravo onoliko koliko je neko spreman da plati za njega, ni manje ni vise...

ako si ulozio vise rada nego sto si dobio para, onda si se zeznuo u planiranju posla, ali to nema veze sa prodajom, prodaja je uspesna ako izvuces vise para od prosecne cifre koja se nudi za takav sajt, onda si dobro prosao u cenkanju.. jer ti si rad vec ulozio, pa si ga ulozio, ideja je izvuci maximalnu mogucu kintu iz situacije u kojoj si..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #58
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Kada prodaješ neki biznis, da li prodaješ infrastrukturu stolove,stolice,kanc. materijal ili prodaješ potencijal tog biznisa?
Prodaješ isključivo ono što kupac vidi u tome. Kad prodaješ remen, ne možeš niti želiš znati hoće li kupac njime držati hlače ili će ga koristiti u sadomazo orgijama. Isto vrijedi i za Web sajt i za bilo kakav biznis.

Sve o čemu trebaš razmišljati je tvoj vlastiti interes, i to je cijela mudrost.
__________________
softwave.info
cromotion.net
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #59
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
koliko si rada ulozio to je tvoj problem, postignuta cena mora da se gleda u odnosu na ono sto realno mozes da dobijes za svoj proizvod, jer ekonomskom logikom gledano proizvod vredi upravo onoliko koliko je neko spreman da plati za njega, ni manje ni vise...
Previse idemo u uopstenu diskusiju bez potrebe, imamo konkretan slucaj i o njemu bi trebalo da diskutujemo ako cemo uopste da diskutujemo

Znaci zena koja je vlasnik sajta bi zaradila pare i bez ulaganja u sajt. Ona je u sajt ulozila svoje vreme koje isto tako i naplacuje i u off line svetu jer prodaje usluge. Ako je novac koje je dobila za to vreme ulozeno u stvaranje sajta manji od novca koji bi dobila da je vreme naplacivala u off line poslovima onda je prodaja na srednji rok neuspesna. To je sve sto sam na plastican nacin i bez svih informacija oko prodaje, cena njenih usluga i rada zeleo da kazem.

Mislim da smo saglasni da je ovo preuzimanje ma kakvo bilo dobro za internet zajednicu u Srbiji. Koliko je dobro za ucesnike preuzimanja je njihov problem i mislim da o tome ne treba da diskutujemo. Moje licno misljenje.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #60
MarkoBG
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 21.08.2007
Poruke: 11
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
MarkoBG is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ja bih svoj sajt danas popodne prodao za 15k ...
Posto nisam najbolje upoznat, mogu li znati koji je sajt u pitanju
MarkoBG je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:17.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.