DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 09. 2010.   #1
machete
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.09.2010
Poruke: 15
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
machete is on a distinguished road
Post Domaci sajt - prodaja oglasnog prostora, affilate programi

Pratim vec duze vreme vase diskusije medjutim vidim da se o tome u poslednje vreme malo govori, a znam da bi dosta pocetnika to zelelo da zna.
A pitanje je na koji nacin iskoristiti domaci traffic. Posedujem websajt originalnog sadrzaja na srpskom jeziku koji dnevno ostvaruje od 2-3 hiljade unikata i oko 10.000 otvaranja stranica, sa adsensom u proseku zaradim 0.6-0.9evra. To znaci da za 300.000 prikaza adsense oglasa moj sajt mesecno zaradi u proseku bednih 20 evra.

Alternative?
etarget - Saradjuje sa pravnim licima i isplacuje zarade istim.
httpool - Stanje isto kao i sa etargetom.
webgazda - malo oglasivaca, jos manja cena klika nego na adsensu
Direktna prodaja oglasnog prostora - verovatno ne bi pokrila ni troskove poreza i doprinosa ukoliko bi se otvorila firma

E sada bih voleo da cujem vase cenjeno misljenje...
machete je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2010.   #2
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Ne znači puno broj posetilaca dok ne kažeš ko su ti posetioci tj. čime se sajt bavi i kojoj populaciji je namenjen. Od toga mnogo zavisi na koji na koji način ćeš pokušati da zaradiš, i da li možeš sa tom posetom.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2010.   #3
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

25 000 adsense prikaza, prije ekonomske krize oko 10$ na dan, sada ni 1$ na dan.
Ja sam odabrao httpool pored adsense za 1 klik dobijem 0.5e, jeste da brzo nestane oglasa ali generalno za sada je OK. Ne treba ti firma ukoliko nećeš u Premium program.
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2010.   #4
machete
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.09.2010
Poruke: 15
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
machete is on a distinguished road
Default

koliko vidim ti si iz bosne, a tamo su stvari malo drugacije sto si tice ovih affilate programa tj. saradjuju i sa fizickim licima kao i u hrvatskoj
machete je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2010.   #5
machete
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.09.2010
Poruke: 15
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
machete is on a distinguished road
Default

@webarto u pitanju je sajt zabavnog sadrzaja, gotovo kompletna poseta je pretrazivaca, a sto se tice posetilaca to su uglavnom mladi ljudi 16-26
machete je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2010.   #6
agvozden
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2006
Poruke: 129
Hvala: 25
15 "Hvala" u 14 poruka
agvozden is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za agvozden
Default

Pokušaj da malo preoptimizuješ prikaz i prirodu oglasa. Sa tom posetom trebalo bi da imaš 2-3 evra dnevno.

Ukoliko koristiš ćirilicu moraćeš malo da prilagodiš direktive, pošto samo rusi i bugari emituju takve oglase.
__________________
moj blog | moj veb sajt | moj gradic | moj region
agvozden je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2010.   #7
freediver
član
Na probnom radu
 
Avatar freediver
 
Datum učlanjenja: 15.09.2007
Poruke: 40
Hvala: 0
8 "Hvala" u 4 poruka
freediver is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao machete Pogledajte poruku

Alternative?
etarget - Saradjuje sa pravnim licima i isplacuje zarade istim.
httpool - Stanje isto kao i sa etargetom.
webgazda - malo oglasivaca, jos manja cena klika nego na adsensu
Direktna prodaja oglasnog prostora - verovatno ne bi pokrila ni troskove poreza i doprinosa ukoliko bi se otvorila firma

E sada bih voleo da cujem vase cenjeno misljenje...

Uskoro ce biti jos jedna, javi mi se na PM.
freediver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2010.   #8
mrdr
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 18.04.2007
Poruke: 80
Hvala: 76
3 "Hvala" u 3 poruka
mrdr is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao machete Pogledajte poruku
Pratim vec duze vreme vase diskusije medjutim vidim da se o tome u poslednje vreme malo govori, a znam da bi dosta pocetnika to zelelo da zna.
A pitanje je na koji nacin iskoristiti domaci traffic. Posedujem websajt originalnog sadrzaja na srpskom jeziku koji dnevno ostvaruje od 2-3 hiljade unikata i oko 10.000 otvaranja stranica, sa adsensom u proseku zaradim 0.6-0.9evra. To znaci da za 300.000 prikaza adsense oglasa moj sajt mesecno zaradi u proseku bednih 20 evra.
To ti je otprilike to.

Moja neka iskustva kazu da najbolje zaradjuju povrsine koje bojom jako odudaraju od ostatka sajta. Mada, sve zavisi.

Citat:
Originalno napisao agvozden Pogledajte poruku
Pokušaj da malo preoptimizuješ prikaz i prirodu oglasa. Sa tom posetom trebalo bi da imaš 2-3 evra dnevno.
Da to nije malo preambiciozno?
__________________
Farmacija Forum
| Tekstovi | Posao
mrdr je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2010.   #9
machete
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.09.2010
Poruke: 15
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
machete is on a distinguished road
Default

@agvozden, nemoj misliti da sam toliki pocetnik Ova zarada je posle najmanje 5,6 promena pozicija i oglasa
machete je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2010.   #10
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Mislim da su "domaći" siteovi veoma loše plaćeni na adsense. Na httpool sam danas zaradio što ne bih na adsense za 7 dana, samo još da plate
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prodaja sajta - Kako verifikovati sajt na Digital pointu? Miki2 Web design, Layout, User Interface 1 15. 12. 2010. 09:17
Informacije o legalnoj prodaji oglasnog prostora Dzoni-GS Marketing i SEO 9 17. 01. 2010. 20:44
Baner 728x90 (devalvacija cena oglasnog prostora?) Miloš Lalić Marketing i SEO 6 02. 06. 2007. 01:58
U Srbiji raste prodaja kompjutera - 80% veca prodaja u prethodna 3 meseca STELLANOVA e-Business 19 27. 10. 2006. 19:27


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:17.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.