DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 06. 2010.   #1
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default Individual Adsense Account Payment Na Ime Preduzeca

Pretpostavimo da imam individual adsense account (znaci ne bussines). I pretpostavimo da je payee name=Marjan D Miric. Onda na kraju pretpostavimo da ta osoba (Marjan) otvori preduzece koje se zove (onaj skraceni naziv) - Marjan D Miric. Da li u tom slucaju cek koji stize na ime Marjan D Miric moze da se unovcava na ime preduzeca Marjan D Miric?
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2010.   #2
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

U skraćenom nazivu ćeš imati
1. Marjan D Miric d.o.o.
ili
2. Agencija Marjan D Miric
ili
3. STR Marjan D Miric
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2010.   #3
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Cenim misljenje ali se pitam jel to iz licnog iskustva ili prijatelj ili nesto slicno - tj koliko si siguran u to.

Zato sto upravo ispred sebe imam resenje APR-a i tu kaze(naravno nisu u pitanju tacni podaci nego samo primer ali):

Puno poslovno ime preduzetnika: Marjan Miric Preduzetnik - Samostalna Agencija Za Internet Marketing - Zekapeka, Paracin
Naziv:Zekapeka.

Sada naravno raspitao sam se u bankama i oni kazu da treba samo da pise taj naziv=Zekapeka i adresa firme i da je to njima dovoljno informacija za cek. Ali ja pitam zato sto je mozda neko imao konkretna iskustva sa ovim.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2010.   #4
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

U svakom slučaju ti na skraćenom imenu ne piše lično ime i prezime.
Ako unovčavaš čekove na takav način moraš izdavati i fakturu kojom pokrivaš priliv novca... tako je po zakonu. Ti možeš raditi drugačije i verovatno ćeš sa čekovima proći kako su ti u banci rekli ali imaj na umu da već godinama u nazad postoji objedinjena evidencija svih pravnih i fizičkih lica na nivou države i ako te kojim slučajem pozovu iz poreske uprave grdno ćeš se namučiti da im objasniš odakle su ti te pare i zašto nisi platio porez na zaradu iz inostranstva, zašto nisi izdao fakturu i zašto nisi prijavio porez na ukupan iznos godišnjeg prihoda...

Ako mene pitaš, ja se ne bih igrao na taj način.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2010.   #5
freediver
član
Na probnom radu
 
Avatar freediver
 
Datum učlanjenja: 15.09.2007
Poruke: 40
Hvala: 0
8 "Hvala" u 4 poruka
freediver is on a distinguished road
Default

Zasto bi se petljao sa tim kad mozes da legalno otvoris adsense business account na preduzece i da ti cekovi stizu najnormalnije.
freediver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2010.   #6
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao freediver Pogledajte poruku
Zasto bi se petljao sa tim kad mozes da legalno otvoris adsense business account na preduzece i da ti cekovi stizu najnormalnije.
Zato sto mi je ovako mnogo lakse + vec preko 36 sati cekam da me prime u adsense kao bussines account. Vrlo je mala verovatnoca da ce da me prime - imam jos resenja ali mislim da mi je lakse da se petljam sa nasom poreskom upravom nego sa google-om.

Poslednja izmena od buksula : 16. 06. 2010. u 17:58.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2010.   #7
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ja ne razumem koji je tvoj problem?! U AdSense uneseš da ti čekovi stižu na Agencija Zekapeka i to je to....
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2010.   #8
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Ti možeš raditi drugačije i verovatno ćeš sa čekovima proći kako su ti u banci rekli ali imaj na umu da već godinama u nazad postoji objedinjena evidencija svih pravnih i fizičkih lica na nivou države i ako te kojim slučajem pozovu iz poreske uprave grdno ćeš se namučiti da im objasniš odakle su ti te pare i zašto nisi platio porez na zaradu iz inostranstva, zašto nisi izdao fakturu i zašto nisi prijavio porez na ukupan iznos godišnjeg prihoda...
Sta je ta objedinjena evidencija fizickih i pravnih lica?
Mislis da se razlikuje procedura na koji google isplacuje cekove za pravna i za fizicka lica.
A sto je problem da im objasnim odakle mi pare ako imam uredno sve fakture invoice-e i kopije cekova. + I porez sam naravno platio i to je porez na ime firme -tj na ime na koje su cekovi i poslati.

Znaci tu je jedini problem ako se razlikuje procedura isplate cekova za pravna i za fizicka lica koji radi google - tj citybank.


Da u banci su mi rekli da treba da izdajem fakturu i invoice i sve to - jos ne znam kako to da uradim ali znam da to ne bi trebalo da bude problem.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2010.   #9
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

jel moze postojeci adsense account da se prebaci na bussiness, i kako?

imao sam prvo licni adsense nalog, na moje ime i prezime.
zatim sam samo promenio to 'ime' i stavio naziv agencije...
u procredit banci mi bez problema unovce te chekove - naravno na devizni racun moje agencije [izdam normalno fiktivnu fakturu Googlu].

krshim li neki pravilnik/zakon time sto taj adsense nalog nije bussiness?
ja uopste ne vidim gde ja u adsense accountu mogu da vidim/promenim vrstu mog accounta.

teshi me jedino pretpostavka da mi banka ne bi ni unovcila te chekove da je nesto tu naopako.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2010.   #10
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Ja ne razumem koji je tvoj problem?! U AdSense uneseš da ti čekovi stižu na Agencija Zekapeka i to je to....
Ne to nije problem - tako cu uraditi.

Problem je sto je adsense account individual a ne bussines (i znaci u taj individual sam uneo naziv agencija zekapeka) i ko sto sam reko gore nisam siguran da li postoji ikakva razlika izmedju nacine isplate (znaci od google citibank-e pa sve do nase do banke u kojoj sam otvorio racun na ime firme) individual i bussines adsense cekova.
Mada izgled individual cekovi su u dlaku isti kao i bussines.

Da li npr ti imas individual account u koji si ubacio ime firme i novac dobijas bez ikakvih problema isto pitanje i za sve ostale voljne da odgovore.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
M-payment Miljana e-Business 22 07. 03. 2011. 10:19
OffShore Banking Account za Unovcavanje Adsense I Affiliate Cekova buksula e-Business 10 03. 03. 2010. 02:01
Koji "Payment Gateway to accept online payment"? raindog e-Business 3 03. 09. 2009. 21:49
AdSense account issue Milan S. aka Morlak Marketing i SEO 7 07. 12. 2007. 20:22
m payment dark_mark e-Business 3 09. 05. 2007. 20:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:02.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.