DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 09. 2010.   #491
Manja
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.08.2010
Poruke: 27
Hvala: 8
12 "Hvala" u 5 poruka
Manja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Vladimir Rodic Pogledajte poruku
a jel neko shvatio ovaj drugi deo o pranju novca ? Ja kolko sam razumeo nisu placali porez. Jesam li dobro razumeo ?
Pranje novca = sav novac zaradjen vrsenjem krivicnog dela= osude li ih za organizovanje igara na srecu, sav novac zaradjen tim pute se smatra ilegalno stecenim, a bez osude o krivicnom delu org igara na srecu nema ni pranja novca, pranja novca bez krivicnog dela NEMA, tako je moralo biti smisljeno neko krivicno delo da bi se moglo prikaciti pranje novca gde su kazne mnogo vece!!!

Poslednja izmena od Manja : 09. 09. 2010. u 18:32. Razlog: ispravka
Manja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2010.   #492
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
NE kaže "on" oglašavanje već to JESTE oglašavanje.
Bojim se da se nismo razumeli. Potpuno je svejedno sta mislim ja, ti, mileusna ili bilo ko drugi sa ovog foruma o ovome. Tuzilastvo tvrdi da je i posredovanje a ne samo oglasavanje i to je osnova njihove optuznice. Ja sam govorio o tome na cemu je utemeljena optuznica a ne o tome da li je ona i opravdana.
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2010.   #493
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ vidimo svi manje vise na cemu je utemeljena optuznica, ne treba nam "prevoditi"...nego sta ti mislis da li je ona utemeljena na zdravoj pameti ili nije.
Ne moras razbijati glavu sa pravnim kvalifikacijama i tumacenjima, nego cisto sa stanovista nase struke.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2010.   #494
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Sto se tice profesije, bilo bi jako dobro oboriti tezu da je reklama sa linkom na bilo koji nacin razlicita od reklame bez linka, pa i od reklame na nekom drugom neinteraktivnom mediju. Nadam se da njihovi advokati imaju dovoljno znanja i sposobnosti za to.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2010.   #495
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
^ vidimo svi manje vise na cemu je utemeljena optuznica, ne treba nam "prevoditi"...nego sta ti mislis da li je ona utemeljena na zdravoj pameti ili nije.
Ne moras razbijati glavu sa pravnim kvalifikacijama i tumacenjima, nego cisto sa stanovista nase struke.
Nisam siguran da su svi najbolje razumeli, otud i odgovor na tvoju konstataciju zasto se adaptacija tretira kao pranje novca.

Optuznica treba da se temelji na zakonima a ne na zdravoj pameti. Nisam pravnik i ne poznajem dovoljno zakone koji regulisu ovu oblast (Zakon o igrama za srecu) pa ne bi ni komentarisao navode optiznice.

Ono sto znam je da:

- Igre na srecu su odlican i siguran izvor sredstava za svaku drzavu

- Zbog ove cinjenice svaka drzava strogo kontrolise igre na srecu

- Sa drzavom se nije zajebavati...

- Na zalost, odbrana sigurno nece moci da se pozove na to da je "Zivot prevazisao zakon".
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2010.   #496
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
...na taj način što su na srpskom i engleskom oglašavali ponude...
...oglašavali besplatne tikete stranih kladionica...
...preko hiperlinkovanih banera reklamirali najbolju ponudu...

Čime su izvršili krivično delo Neovlašćeno organizovanje igara na sreću

a optužnica sama sebe demantuje u prvom delu. Optuženi su oglašavali i reklamirali, a optužuju ih za organizovanje. Kontam da ovo svaki advokat može da obori kad je ovako sročeno.
Šta reći...
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2010.   #497
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

@rex
U uredjenim drustvima se zakoni i zdrava pamet podudaraju i ovakve pravne egzibicije nisu moguce. U nasilnim, neuredjenim i banana drzavama ovo dvoje se cesto razilazi. Vec je neko lepo spomenuo ranije na jednoj temi...i nacisti su imali pravno uredjeno drustvo i zakone, ali valjda se svi slazemo da su bili van zdrave pameti. Poredjenje je malo grubo, ali je sustinsko.
Naravno da ce pravna struka pokusati razresiti ovo pitanje i ne bi bio problem kad bi to bilo samo pravno pitanje, ali vec ovakva optuznica mi smrdi ili na zestoku namestaljku ili na totalno nepoznavanje zivota, Interneta, marketinga, linkova i sl.
Mi jednostavno ne smemo ostati nemi kod ovakve budalastine...mislim da je to jedan od onih slucajeva gde javno mnenje i struka mora ponuditi i svoje vidjenje.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2010.   #498
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Mi jednostavno ne smemo ostati nemi kod ovakve budalastine...mislim da je to jedan od onih slucajeva gde javno mnenje i struka mora ponuditi i svoje vidjenje.
Apsolutno se slažem ali evo već 50 strana trabunjamo a niko ništa da preduzme. Jel ima neko nekakav predlog kako da reagujemo. Dajte da se ova tema pretvori u mesto gde možemo da iznosimo ideje o tome a ne da vrtimo istu priču u krug.

Čekali smo optužnicu. Evo je. Dakle, da se radi.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2010.   #499
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Ova optužnica će da prsne kao petarda! Ma koliko se vi iz tog famoznog "odeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala" i iz Lutrije Srbije trudili, ubeđen sam da ni najnepismeniji sudija neće progutati budalaštinu da su oglašavanjem kladionica omogućili klađenje, a to je organizovanje klađenja! Kako je to oglašavanje = omogućavanje = organizovanje? Pa onda, ako televizija oglašava kafanu = omogućila je ljudima da jedu i piju u kafani = televizija je ogranizator jela i pića u kafani, a pošto nema dozvolu da se bavi ugostiteljstvom...

I šta znači omogućiti nekome nešto - znači učiniti dostupnim nekome nešto što mu inače nije bilo dostupno. Svi ti ljudi su mogli da se klade i bez njihovih sajtova, mogli su do tih kladionica da stignu preko Googla, preko nekog drugog sajta, direkto (preporukom prijatelja) i na sto drugih načina. Jasno je da je za sve te ljude klađenje ionako bilo dostupno tj. moguće, pa optuženi nisu mogli im omoguće nešto što im je već bilo omogućeno! Mogli su samo da im olakšaju pristup, izbor kladionice i sl, nikako da im omoguće klađenje.

Žao mi je njihovih muka i upropaštenog posla, a ova optužnica je sama po sebi sramota za državu i tužilaštvo.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2010.   #500
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

^^ diskutabilno je, to ti je slicno kao trackeri za piratovani materijal... videcemo sta ce sud reci...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Uhapseni zbog Internet kazina mileusna e-Business 129 16. 03. 2011. 20:26
Tužba zbog klevete na forumu borstale Opušteno 44 31. 01. 2008. 13:47
Java Script bug u FF zbog doctype-a! flash_back (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 10 07. 12. 2006. 23:42
Priča dana : Glavom u banderu zbog igrice Mr.Paja Opušteno 17 25. 11. 2006. 20:52
Tužba protiv Exit-a zbog domena www.exitfest.org Aleksandar Marković Opušteno 18 10. 11. 2006. 21:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:31.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.