DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Planiranje i usability
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Planiranje i usability Planiranje, legalnost, privatnost, arhitektura, principi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 07. 2012.   #1
Dejvid1976
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.07.2012
Poruke: 15
Hvala: 13
0 "Hvala" u 0 poruka
Dejvid1976 is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dejvid1976
Default Otvaranje Offshore Kompanije ili Domace Kompanije

Pozdrav svima,

Nisam u Srbiji vec duze vremena ali polako planiram svoj povratak i sa njim otvaranje nekoliko online biznisa. U processu sam otvaranja offshore bankovnog racuna i kompanije sto i nije tako jeftino i u narednih nedelju, dve trebam doneti odluku da li da to uradim ili da ipak otvorim firmu u Beogradu.

Sajtovi koje planiram pokrenuti bi bili sa domacim sadrzajem za Ex Yu prostor.

Posto sam van zbivanja u Srbiji svaki savet u vezi otvaranja kompanije bi mi dobro dosao.

Ukoliko citate ovo, procitajte i temu koju sam postavio u delu za zaposljavanje gde trazim iskusnog web developera.

Unapred zahvalan svima, forum je bomba!

David

Poslednja izmena od Dejvid1976 : 24. 07. 2012. u 18:04. Razlog: Konverzaciona greska.
Dejvid1976 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 07. 2012.   #2
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Razmisli dvaput o povratku u Srbiju
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje Nemanja Avramović za poruku:
Staro 24. 07. 2012.   #3
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ako ces taj biznis raditi samo sa pravnim licima (reklamiranje i sl) otvori lokalnu firmu jer je tako drugim firmama znatno lakse da ti plate. Ako ces raditi sa fizickim licima koristi offshore, jer ces inace morati da imas fiskalnu kasu i ako prodajes u regionu onda i zajbancije oko izvoza, pa ce cela stvar da bude previse skupa da bi vredela...

Ali moj drugarski savet ti je da ne pravis uopste lokalne biznise ovde, nego probaj da iskoristis iskustvo i kontakte iz inostranstva da radis odavde nesto za inostranstvo... mnogo je isplativije jer je ex-YU premalo trziste jos uvek, kriza je svugde, zakoni su losi... samo ce ti presesti sve zajedno...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje ivanhoe za poruku:
Staro 24. 07. 2012.   #4
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Izvinite drugari ali vi stvarno ne umete coveku da pomognete a lepo vas pita. Ja sam takodje van Srbije, imao sam svojevremeno firmu u Srbiji.

Moj je savet da ne planiras da odmah sve krenes kada dodjes nego da posto ocigledno nisi u toku kako stvari stoje u Srbiji, odvojis odredjeno vreme da se upoznas sa okruzenjem jer je vodjenje biznisa u Srbiji dosta birokratska procedura.

Elem puno srece ti zelim, ne slusaj ove kukumavke. Na njih se malo odnosi i onaj 'Law of Attraction' 'Kakve su ti misli, takav ti je zivot'.
desireco je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" desireco za poruku:
Staro 24. 07. 2012.   #5
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ne vidim razlog da ne otvoriš firmu u Srbiji. Nemam iskustva sa offshore, ali nije to baš tako jeftino. Kada se barata sa velikim ciframa sasvim sigurno se isplati, ali pošto ćeš ti raditi sajtove za naš region mislim da nećeš zaraditi toliko da ti se isplati zezanje sa offshore.

Naravno, jedino ako ćeš se baviti nečim što nije baš ni u skladu sa našim zakonodavstvom, tipa sajtovi za online klađenje i sl.

A sve ovo gore što su drugi napisali stoji, ali to nije bilo pitanje.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mileusna za poruku:
Staro 25. 07. 2012.   #6
Dejvid1976
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.07.2012
Poruke: 15
Hvala: 13
0 "Hvala" u 0 poruka
Dejvid1976 is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dejvid1976
Default

Hvala na dosadasnjim komentarima!

Pokusacu biti konkretniji sa pitanjem. Online biznis koji cu pokrenuti ce pruziti priliku odredjenom profilu ljudi da se reklamira na mom sajtu za xx dinara/dollara mesecno, godisnje, itd.

Sto se tice mesecnog prihoda, plan je da se ne bude pohlepan ali su naravno ocekivanja i vera u uspeh veliki inace ne bi imalo smisla ni sprovoditi ideje u delo. Igracemo na kvalitet i mukotrpan marketing, a cilj (ili nada) je da se ocekuje neki promet od 2500+ Eura mesecno posle nekih 9-12 meseca postojanja i da se pokrene jos jedan online business i tako se proporciono siriti kao kompanija svake godine .

Naravno sve mora biti legalno 100%, a sa ovim gore u vidu nisam siguran da li bi moje poslovanje bilo smatrano legalnim ukoliko koristim offshore kompaniju, a novac zaradjujem na teritoriji Ex Yu i drugo pitanje bi bilo koliki bi bio porez koji bih morao platiti ukoliko otvorim Srpsku kompaniju? Mozda povezano sa ovim je omoguciti korisnicima placanje SMS-om, itd zasta predpostavljam da bih morao imati Srpsku kompaniju i da ne mogu sklopiti ugovor sa mobilnim operaterom kao fizicko lice?!

Ovo su naravno pitanja za neko pravno lice ali posto sam ja eto daleko (Dubai) nije mi bas jednostavno sve to saznati odavde.

Pozdrav i svima koji me savetuju da razmislim pre vracanja ali to je vec neka druga tema koja nije za ovaj forum.

Hvala!

Poslednja izmena od Dejvid1976 : 25. 07. 2012. u 01:46.
Dejvid1976 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2012.   #7
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Nemojte praviti sajtove koji zaradjuju samo od marketinga... ovo ne pricam napamet... i ne pricam samo ja.
Osmislite model zarade koji se ne zasniva [vecim delom] na marketing.
I ovo ne vazi samo za Srbiju vec za sva trzista generalno.
Marketing je ogranicen izvor zarade, i cesto nepouzdan [nestalan].
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Peca za poruku:
Staro 25. 07. 2012.   #8
web roštiljdžija
novi član
 
Datum učlanjenja: 09.01.2012
Lokacija: Beograd
Poruke: 3
Hvala: 2
1 "Hvala" u 1 poruci
web roštiljdžija is on a distinguished road
Default

Naravno, da je offshore poslovanje legalno, pa tako svaki tajkun u Srbiji koji drži do sebe posluje. Međutim za obrt sredstava koji očekuješ, odgovarajuća forma je d.o.o. ili čak agencija - preduzetnička radnja. Mislim da ti se ne isplati otvarati offshore za 20-30 hiljada godišnje.

Na ova dva linka ćeš uglavnom naći potrebne informacije u vezi osnivanja firme u Srbiji.
Srećno

http://www.mena.rs/kakopoceti/sadrzaj.html
http://media4.neskwebart.com/2011/10...ovek-20111.pdf
__________________
Manifestacije
web roštiljdžija je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" web roštiljdžija za poruku:
Staro 25. 07. 2012.   #9
Dejvid1976
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.07.2012
Poruke: 15
Hvala: 13
0 "Hvala" u 0 poruka
Dejvid1976 is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dejvid1976
Default

Peco,
Kao prvo hvala, kao drugo mislim da si u pravu generalno govoreci ali ja verujem u uspeh svoje ideje i nameravam je progurati do kraja svestan rizika. Ulozicu dosta truda, rada i kvaliteta u to sto radim pa ako se ne uspe, nista, ucimo iz toga i pokrecemo nesto novo. Idealno bi bilo kada bih pronasao nekoga u Srbiji koga nebih samo zaposlio da kreira website vec ko bi se zainteresovao da kasnije aktivno radi marketing ili mozda da bude i moj partner, zasto da ne.

Web Rostiljdzija
Hvala ti na odlicnim linkovima, vredi procitati. Inace otvaranje offshore firme kosta oko 2200 USD i godisnja posle po nekih 550-600 dolara. Vredi imati, posto se ja necu zaustaviti samo na jednom biznisu, a kako sada stvari stoje verovatno cu otvoriti obe firme pa ce mozda svo naplacivanje i zarada ici na offshore kompaniju preko koje cu da "subcontract" srpsku kompaniju za marketing, itd.
Dejvid1976 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2012.   #10
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Odakle vam cijene za offshore ?

Ja sam dobijao ponude za reda 400USD papirologija i 140USD godišnje (Florida) ili 220 Delaware recimo...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mangia za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:16.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.