DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Planiranje i usability
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Planiranje i usability Planiranje, legalnost, privatnost, arhitektura, principi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 10. 2009.   #41
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Ja radim, ali ne na netu, radim druge poslove. Pa bih zeleo da tu neku ustedjevinu ulozim na netu, jer mi se cini da na netu moze manje da se ulozi novca, a da se nesto zaradi.
Pa vidiš, tu je kvaka, pogrešno ti se čini i odatle kreću svi nesporazumi. Da je web "leba bez motike" svi bi se time bavili, zar ne? Ako hoćeš dodatni prihod a da ništa ne radiš, stavi pare u banku ili kupi akcije.

Ti radiš druge poslove i od toga zarađuješ, zar ne, sam si napisao? Što misliš da je na webu drugačije, da se ne radi a zarađuje se? Odakle ti takva predstava?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2009.   #42
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default

Upravo tako, radi se na netu, zato zelim i da platim taj radi, da se napravi sajt, podigne na odredjeni nivo i onda na dalje zavisi od mojih umeca, snalazljivosti i srece, da li cu uspeti da zadrzim taj nivo, da ga podignem na veci ili da propadne!
martinluter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2009.   #43
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Pa tako može, ali to onda nije dodatni prihod bez puno rada...
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2009.   #44
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao martinluter Pogledajte poruku
Nisam bloger, kao sto je vecina vas ovde i ne zelim takvu vrstu rada. Nemam smisla za toliku pisaniju.
Koliko ja znam, skoro niko ovde nije bloger koji direktno živi od svog bloga (možda neko ima nešto na engleskom jeziku).

Svaki od sajtova koji ljudi ovde rade ima neki content, ali stvarati content za sajt i blogovati nije isto.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2009.   #45
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku
Moram da kažem da mi se čovek javio na privatnu poruku i između redova rekao da ne želi da prihvati ponudu, jer misli da mu je tu nešto sumnjivo.
Sreća pa nisi rekao da si jedan dan sa sajtom u Srbiji imao 435.569 poseta. Šta bi tek onda mislio.

Poslednja izmena od Markok : 17. 10. 2009. u 00:48.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2009.   #46
bane06
Branimir Ivanov
Qualified
 
Avatar bane06
 
Datum učlanjenja: 19.09.2007
Lokacija: Sofija, Bulgaria
Poruke: 143
Hvala: 62
24 "Hvala" u 19 poruka
bane06 is on a distinguished road
Default

Moje misljenje nije problem platiti nekoga da ti napravi sajt (webdesig, seo i content).
Ako neko hoce da zaradjuje mesecno konstantnu sumu novca, ono sto njemu treba je: ideja (kolko vidim sam autor ove teme najpre trazi pomoc u otkrivanju ideje).
Stoga, preporucujem da se ne zuri sa bilo kakvim ponudama.
Seo je moj hobi koji mi mesecno donosi i dohodak, zaradjujuci od reklama.
Ako sam nesto naucio za poslednje 2 godine od kad sam poceo da se interesujem za ovu oblast, to je da treba dobroo proucavati trziste i konkurenciju, analizom doci do ideje.
Ja imam u planu nekoliko projekta- za sad samo ideje, i nema teorije da ih kazem nikome.
Kratak savet martinluteru: ako hoces da zaradjujes na srpskom trzistu onda prouci strano i vidi sta ovde tek moze da zazivi. za 5000 evra mozes mnogo vise od 300€ mesecno
bane06 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2009.   #47
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Off Topic: Kad smo već kod ideja: Možda bi bilo isplativo napraviti sajt za nacionalističko-šovinističke ratove komentarima...? Npr. registruješ srbijadotokija.com, tamo nasložiš neku "nebeski narod" priču, ostaviš otvoreno polje za komentare i živiš od posjeta iz susjednih zemalja
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Milos Vukotic za poruku:
Staro 17. 10. 2009.   #48
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bane06 Pogledajte poruku
Ako sam nesto naucio za poslednje 2 godine od kad sam poceo da se interesujem za ovu oblast, to je da treba dobroo proucavati trziste i konkurenciju, analizom doci do ideje.
Bravo, to je to. Sad si mu već rekao 50% onoga što bi mu i ja rekao...
martinluter, pročitaj ovu rečenicu jedno 20 puta. Samo ta informacija vredi svih tih 5000 eura koje hoćeš da uložiš, i više.

80% uspeha je istraživanje tržišta, 10% dobar sajt, i 10% dobar content (ovo je mišljenje većine top marketara)

Pogledaj šta se dešava u Srbiji. Svi pokreću sajtove o automobilima, mobilnim telefonima, nekretninama, traženju posla, ili upoznavanju preko neta. Sve tržišta odavno popunjena i karte odavno podeljene.
Skoro svi startupi su u oblastima koje su već odavno prezasićene i gde treba da se uloži mnoooooogo više od tih 5000 eura da bi uspeo.
To što si predložio sa automobilima, na primer, nema šanse da se probije pored već postojećih osim ako nisi stvarno veliki igrač.

Ovo što ti ja predlažem, naravno, nema nikakve veze ni sa kolima ni sa nekretninama.
Plače mi se kad god vidim novi sajt o automobilima u koji neko ulaže svoju energiju i trud... jer znam unapred da će pući najstrašnije, a samo da je izabrao neku drugu oblast mogao bi sa 50x manje truda i novca da postigne vrhunske rezultate i da ostvari svoje snove.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com

Poslednja izmena od istok : 17. 10. 2009. u 02:32.
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2009.   #49
gaganed
web dizajner u najavi
Certified
 
Avatar gaganed
 
Datum učlanjenja: 07.05.2009
Lokacija: Smederevo
Poruke: 88
Hvala: 53
5 "Hvala" u 5 poruka
gaganed is on a distinguished road
Smile Bas lepo

Citat:
Originalno napisao martinluter Pogledajte poruku
Upravo tako, radi se na netu, zato zelim i da platim taj radi, da se napravi sajt, podigne na odredjeni nivo i onda na dalje zavisi od mojih umeca, snalazljivosti i srece, da li cu uspeti da zadrzim taj nivo, da ga podignem na veci ili da propadne!
Hm...bas lepo. Zelis samo da ti neko da ideju cime bi mogao da se bavis u zivotu, da ti osnuje firmu, registruje, pokrene posao, a tebi onda da ostavi da bude "gazda" - san svakog Srbina.
Tog se 'leba neces najesti.
__________________
ScalaTeam.com
gaganed je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2009.   #50
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

^ A zbog čega je to problem da ne radiš ništa, a kaplje ti lova?

Vodeći se istom "gazda" idejom, čak i sajtom slične tematike, razmatram uskoro da dam sledeći oglas:

Izdajem web-sajt

-ili-

Izdajem digitalni poslovni prostor

Svi se upljuvaše da objasne ljudima kako internet može da se kao medij takmiči sa offline svetom i pobedi na radost svih PR/Marketing, npr. oglasni prostor na sajtu vs. novine, TV,... Zašto onda lepo ne preuzmeš i neke koncepte na kojima je baziran posao u offline svetu, u ovom slučaju "poslovni prostor".

Sve je stvar percepcije, gledaj na ponudu kao otvoreno radno mesto.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Offline promocija, sajt 40 evra Ivalex e-Business 11 01. 03. 2010. 08:30
„Dinkiću, dođeš nam još po 980 evra" glaspodrinja.com Opušteno 10 06. 02. 2010. 20:33
Hteo bih da otvorim sajt kao... jovica888 Marketing i SEO 75 01. 06. 2009. 15:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:00.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.