DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Planiranje i usability
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Planiranje i usability Planiranje, legalnost, privatnost, arhitektura, principi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 03. 2006.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Srpske žene na internetu

Gledam malo statistiku i vidim da je registrovano oko 27% žena na sajtu, međutim kada pogledam statistiku onih koji plaćaju članarinu, tu žene učestvuju sa 44%. Znači skoro "lapo-lapo". To samo znači da žene daleko češće plaćaju članarinu nego muškarci. Vrlo interesanto, možda postoji neki psiholog-amater koji može da protumači ovo.

Isto tako, moram da priznam, da sam najveće probleme na sajtu, opet iznenađujuće, imao sa ženama. Tu čak mislim da su učestvovale sa 80% od problematičnih. Vrlo su tvrdoglave, nemoguće im je objasniti, ne prihvataju nikakav komentrar i njihova mora da bude poslednja pa makar to bilo i "obrišite mi profil".

Dok, na primer, skoro sam imao vrlo žučnu diskusiju sa jednim muškim članom koji je započeo temu o Miloševiću, pa je digao frku zašto je obrisana. Osim što se politički potpuno ne slažemo, dovoljno je bilo da mu kažem "e hajde da otkuliramo... pusti to..." i čovek je rekao "ok, slažem se". Vrlo teško, poučen dvogodišnjim iskustvom, da bih tako nešto čuo od neke žene sa sajta.

Pored toga, žene mnogo više obraćaju pažnju na detalje, vrlo često zapitkuju, ponekad i gluposti, ali ih nije sramota da pitaju. Najveći biser koji sam video do sada je kada je jedna članica predložila, pošto ne ume sama da postavi sliku na sajt, da ubaci ona CD sa slikama u svoj CD-ROM drive, a ja da dodam na sajt sliku koju mi ona kaže.

Žene su sklonije prevaama sa glasanjima. Imao sam jednu članicu koja je u 2 dana registrovala 28 profila samo da bi sa tih profila dala glasove sebi na glasanju za ženu mesec. Muškarci su skloniji da naprave ženski profil u kojem traže žene, vrlo su providni, dok su žene u tim pokušajima uglavnom inteligentnije.

Možda je ovo nekome interesantno... ne može da škodi
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #2
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Generalno, žene su te koje troše novac, i donose odluku o kupovini, te je većina reklamnih kampanja okrenuta upravo ženskoj populaciji.

Još jedan zanimljiv podatak, marketing agencije znaju gornju činjenicu i u svojim kampanjama ciljaju "slabiji" pol, o čemu govori i broj reklama u ženskim časopisima. Verovali ili ne, u poslednjem broju "Lepote & zdravlja" od oko ukupno 200 stranica, 95 su 1/1 (cela stranica) reklame.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #3
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Vrlo su tvrdoglave, nemoguće im je objasniti, ne prihvataju nikakav komentrar i njihova mora da bude poslednja pa makar to bilo i "obrišite mi profil".
..
dovoljno je bilo da mu kažem "e hajde da otkuliramo... pusti to..." i čovek je rekao "ok, slažem se".
Svako ko ima i cerku i sina lako ce da ti potvrdi da na sina mozes da viknes i zavrsis sa "objasnjenjem" tipa: "Zato sto ja tako kazem!" dok kod cerke to ne pali - objasnjavaces se malo duze :-)
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #4
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Generalno, žene su te koje troše novac, i donose odluku o kupovini, te je većina reklamnih kampanja okrenuta upravo ženskoj populaciji.

Još jedan zanimljiv podatak, marketing agencije znaju gornju činjenicu i u svojim kampanjama ciljaju "slabiji" pol, o čemu govori i broj reklama u ženskim časopisima. Verovali ili ne, u poslednjem broju "Lepote & zdravlja" od oko ukupno 200 stranica, 95 su 1/1 (cela stranica) reklame.
Apsolutno se slažem sa konstatacijom. Uostalom, obratite pažnju kada kupujete garderobu, 90% stvari su ženske. Negde sam takođe i čitao neka istraživanja da žene kada dođu do nekog novca sve potroše, dok su muškarci skloni štednji i investiranju. Na kraju, paradoks 8 marta (koji se doduse verovatno samo u Srbiji i slavi
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2006.   #5
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Ja ne postujem 8. Mart, ja mislim da "svojoj" zeni treba kupiti "poklon" kad god si u mogucnosti, a ne samo za 8. Mart, zato i verujem da je 8. Mart cista glupost!

Zivi bili...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2006.   #6
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ne bih rekao da je 8.mart smisljen da bi zene dobile poklon, kao sto ni 1. Decembar nije smisljen da bi neko dobio 2-3 besplatna kondoma...

poenta je u skretanju paznje na neke stvari, i u vreme kad je 8 Mart smisljen, pocetkom proslog veka, to je imalo jako puno smisla, danas mozda ima manje... inace interesantna trivia je da, mada se 8.mart uglavnom vezuje za istocni blok i SSSR, prva ideja za dan zena je potekla iz Amerike..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 03. 2006.   #7
phoenix
član
Na probnom radu
 
Avatar phoenix
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 46
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
phoenix is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za phoenix Pošaljite poruku preko MSN za phoenix
Default

A o kom se sajtu radi, ako nije tajna?
phoenix je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2006.   #8
Anelej
novi član
 
Avatar Anelej
 
Datum učlanjenja: 24.03.2006
Poruke: 7
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Anelej is on a distinguished road
Default

) interesntna razmisljanja
Ali momci niste upravu.
Jeste tacno je da nas bombarduju raznim "Lepotama i Zdravljima" gde zele da postave standard za zenu:
--------------------------------------------------------------------------
-Da razmisljaju samo o tome da li je moja kosa INTENZIVNE BOJE(svasta izraz za intenzivnu boju ne postoji)

-Da li imamo celulit ili ne i kako raditi vezbe zatezanja na pauzi u kancelariji(svasta !!!)

-Bobarduju televiziju sa raznim praskovima i deterdzentima kako belo nije belo( pitajte bilo koju zenu da li razmislja uopste o tome - uzas!)

-I generalno ne teraju samo nas u ludilo vec prave neki stereotip i kod vas muskaraca.
--------------------------------------------------------------------------

E pa evo ovako posto predajem u skoli racunara-specijalisticke kursevie vezane za web i grafiku recicu Vam koliki je postotak zena.
U grupi od 10 polaznika samo su 2 -3 muskarca.Sve ostalo su zene , koje vredno uce.
Vezano za trosenje novca...Hm
Citat Dinke:
Apsolutno se slažem sa konstatacijom. Uostalom, obratite pažnju kada kupujete garderobu, 90% stvari su ženske. Negde sam takođe i čitao neka istraživanja da žene kada dođu do nekog novca sve potroše.

Kao Zena, necija supruga i majka ne slazem se sa tim.
Svaka zena u Srbiji mora dobro da pazi na svaki dinar jer je sve uzasno skupo i svaka "pametna" zena ce se dobro presabrati par puta pre nego sto kupi bilo kakvu robu koja joj je i te kako neophodna.

Citat Degojs:
Svako ko ima i cerku i sina lako ce da ti potvrdi da na sina mozes da viknes i zavrsis sa "objasnjenjem" tipa: "Zato sto ja tako kazem!" dok kod cerke to ne pali - objasnjavaces se malo duze :-)

Naravno !
Ne kazem da smo savrsene , vec smo samo razlicite ....i u tome je car)))
Bez obzira na sve
Zene su i vase mame i vase bake i vase sestre i vase zene))
Mislite o tome
Anelej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2006.   #9
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Anelej
E pa evo ovako posto predajem u skoli racunara-specijalisticke kursevie vezane za web i grafiku recicu Vam koliki je postotak zena.
U grupi od 10 polaznika samo su 2 -3 muskarca.Sve ostalo su zene , koje vredno uce.
Šta si htela ovime da kažeš?
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2006.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mislim da su žene u većem broju polaznici kurseva jer nemaju predrasuda i nije ih blam da kažu da se ne razumeju u nešto. Nije macho reći "ja ne znam ništa o tome" i to je po meni glavni razlog.

Apropo "lepota i zdravlje", meni je sve to jako gadno, ali su tu žene najviše krive. Pa zar nisu svi urednici tih časopisa u 95% slučajeva žene? Što reče jedan lik:

Ne mogu da shvatim žene koje na svoje telo pa i na intimne delove gde je koža najosetljivija sipaju ključali vosak, zatim ga svuku i iščupaju dlaku iz korena, a na kraju i dalje se plaše paukova.

Jedan citat za kraj:
God may have created man before woman, but there is always a rough draft before the masterpiece.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Draft srpske Creative Commons licence Dušan Dželebdžić e-Business 1 11. 03. 2007. 18:56
Telekom Srbija kupio Telekom Srpske cvele e-Business 22 16. 02. 2007. 19:04


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.