DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 10. 2010.   #621
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Referal uvek postoji. I za običan baner, vlasnik sajta želi da zna koliko si mu ti ljudi doveo na sajt, znači neki treking kod je uvek prisutan, to ne mora da ima veze sa affiliate programom.

Bet-at-home uzima u zakup i banere po klasičnom principu naplate CPM, znam iz iskustva. Imaju na Blicu i onaj baner na koji ne može da se klikne pa je opet tu. Sasvim sam siguran da Blicu plaćaju po klasičnom principu zakupa reklamnog prostora, a ne po affiliate programu.
Sve je tacno sto si naveo...ali pogledaj cookie koji je smesten kod mene na timsportu :

1 cookie

Name
paramsValue
%3Fadid%3D10633xxyyyzzzz
Hostwww.timsport.netPath/
SecureNo
ExpiresAt End Of Session

Ovo je cookie koji je kreiran kada sam promenio njihov link.

Ovo je cook. kada sam pristupio putem regularnog linka %3Fadid%3D1063310%26lang%3Dsr

..vidi se da je u pitanju identifikacija oglasivaca.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 08. 10. 2010. u 18:36.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #622
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Sve je to OK, prati se konverzija. To se radi i nevezano za kladionice. Recimo oglašivač plati 1000 EUR baner na nekom sajtu. Onda prati kolika je konverzija kod posetilaca koji dolaze sa tog sajta, bilo da je u pitanju registracija članova, kupovina proizvoda, pretplata na newsletter, šta je već cilj. Na kraju meseca podvuku crtu, podele tih 1000 EUR sa brojem ostvarenih akcija i odluče da li im se i dalje isplati reklama na tom sajtu po ceni od 1000 EUR ili ne. Nije broj klikova jedino što se gleda. 100 poseta sa jedno sajta može da bude vrednije od 1000 poseta sa nekog drugog sajta.

Poslednja izmena od mileusna : 08. 10. 2010. u 18:44.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #623
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Yup, sad me zanima, da li se onda iz strukture linka i cookiea moze utvrditi sa sigurnoscu ili prepoznati da li se radi o aff. linku? Mislim ne vezano za ovu temu.
Ili je affiliate samo pravni odnos medju partnerima?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #624
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

^ Sutra da odem u sud u Tunguziji, i da podnesem zahtev sudu da pribavi dokaz da li je Blic clan affiliate programa, i onda taj isti zahtev, zajedno sa potvrdom o prijemu zahteva u sudu, prevedem sa tunguskog an engleski i overim kod tumaca, onda sve to lepo u PDF i posaljem affiliate programu zahtev, dobio bih podatak u roku od odmah. Veliki je pritisak na njima zbog laznog reklamiranja i spama, da ce pustiti niz vodu svakog affliliate-a samo tako. Sad samo mozemo da mislimo kako tek rade na zvanicne zahteve suda i policija, pa skoro na svim znacajnijim programima imas hvalospeve kako uspesno saradjuju sa svim medjunarodnim telima i organizacijama koje se brinu o ovome i onome.

PS: U vezi sa ovim, videcete kako ce tuzilac mahati papirima koje je dobio od gambling sajtova.

Primer:
Citat:
Usage of information

If requested we may submit your information to local or government authorities.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od oksite : 08. 10. 2010. u 19:25.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #625
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Dakle, ako ti stvarno misliš da će se ljudi iz Srbije manje kladiti online samo zato što je oglašavanje ovih kladionica zabranjeno, onda...
onda šta?

U ovom postu sam objasnio logiku države http://www.devprotalk.com/showpost.p...&postcount=563

Ne, ne mislim da će se ljudi manje kockati. Potreba za kockanjem je konstanta i zato je to jedan od strateških državnih resursa koje sve države štite (pa i ova naša, kakva god da je).
*** dodato: štite tako što pokušavaju da što veći dohodak građana preusmere na svoje sisteme kockanja (naravno da je nemoguće da to bude 100%, pa nisam ni ja baš toliki moron)

Američki primer je jedan od neuspelih pokušaja državne regulative. Mislim da ova diskusija treba da se zasniva na primerima koji dovode do boljeg obrazovanja, zdravstva, državnih medija, sudstva...a moje lično mišljenje je da država treba da štiti svoje strateške interese a ne da bude pod uticajem korumpiranih pojedinaca. To znači da i ako nisam za ovu vlast, pozdravljam oduzimanje imovine porodici (pre dva dana) koja se obogatila na jednom od strateških resursa, sa tim novcem osnovala svoju stranku i pokušala da utiče na ovo društvo u celini.
Nažalost, i dalje ima puno negativnih primera koje ne pozdravljam

Poslednja izmena od vidak : 08. 10. 2010. u 19:28.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #626
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Da li misliš da ova diskusija treba da se zasniva na neuspelim pokušajima državne regulative ili je korisno da pominjemo primere koji dovode do boljeg obrazovanja, zdravstva, državnih medija, sudstva...?
Mislim da ne treba da se zasniva ni na jednom ni na drugom jer to i nije tema.

Ja sam samo u jednoj rečenici naveo da mislim da je ta zabrana oglašavanja bezveze što i pokazuje primer sa timsport.net, a ti si se odmah uhvatio boljeg zdravstva i obrazovanja što je potpuno van konteksta, ja se onda upecao i odgovorio i tako odosmo offtopic u regulaciju. Al ne znam ni kakve veze slučaj Karić ima sa svim ovim.

Poslednja izmena od mileusna : 08. 10. 2010. u 19:40.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #627
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Meni se čini da je situacija jasna jer država je zakonom o oglašavanju omogućila oglašavanje putem internet sajtova i istovremeno jedan specifičan segment oglašavanja jasno i precizno regulisala t.j. zabranila u Zakonu o igrama na sreću, Zabrane, član 10. stav 2) Prikupljanje uloga u Republici za učestvovanje u igrama na sreću koje se priređuju u inostranstvu; i stav 3) Prodaja, ustupanje, izdavanje, oglašavanje i svako drugo predstavljanje inostranih srećki i tiketa (listića) za igre na sreću na teritoriji Republike; http://blog.itseminar.org/istrazivan...opera-u-srbiji.

Čini mi se da je takva pravna regulativa u interesu građanja Srbije t.j. svih nas a razloge zašto država štiti svoje resurse pa i kocku kao strateški resurs već sam objasnio.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #628
headcutter
Ivan Cosic
Certified
 
Avatar headcutter
 
Datum učlanjenja: 15.07.2005
Lokacija: Beograd/Vršac
Poruke: 66
Hvala: 4
9 "Hvala" u 8 poruka
headcutter is on a distinguished road
Default



valja?
__________________
DebeljucaIvancosic
headcutter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #629
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

e, nemojte da se zezate sa ovim natpisima u blizini suda, Dalibor je solidno najebao zbog onog: anarhizam nije terorizam. Maltretirali su ga mesecima, oduzeli mu pasos, jedva se ocvek izvuce iz zemlje.

Tako da treba suptilnije, recimo stavis text: Da li je affiliate marketing krivicno delo?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #630
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Dopada mi se i majica i ona i spreda i pozadi...
@ivanhoe...nece panduri ukapirati, mislice da devojka poziva na sado-mazo party.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Uhapseni zbog Internet kazina mileusna e-Business 129 16. 03. 2011. 21:26
Tužba zbog klevete na forumu borstale Opušteno 44 31. 01. 2008. 14:47
Java Script bug u FF zbog doctype-a! flash_back (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 10 08. 12. 2006. 00:42
Priča dana : Glavom u banderu zbog igrice Mr.Paja Opušteno 17 25. 11. 2006. 21:52
Tužba protiv Exit-a zbog domena www.exitfest.org Aleksandar Marković Opušteno 18 10. 11. 2006. 22:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.