DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 10. 2008.   #21
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 08.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

znači nije do banke nego do veze.
ništa novo nismo naučili, carry on...
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 10. 2008.   #22
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Ima puno veze sa bankom jer i kreditni odbori se razlikuju od banke do banke.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 10. 2008.   #23
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

^ mada je i dalje ... koga znas
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2008.   #24
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mangia Pogledajte poruku
Donekle korektno razmisljanje ali kako onda da dobije kredit? da uzme tudji identitet
To me podsetilo na ono kada roditelj kaze svom detetu da ne prica sa strancima a onda dete pita kako ce onda da upozna nove osobe. Ili onaj drugi slucaj kada se posao daje samo onima koji imaju iskustva a ako bi svi isli po toj logici niko ne bi dobio svoj prvi posao.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2008.   #25
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Ja sa Intezom nisam imao problema...imam njihovu Visu elektron, Maestro i Internet karticu, a bogme su mi uvalili i Dinacard koji u zivotu nisam koristio... Pri tom nikad platu nisam primao preko njih, niti mi je racun agencije u Intezi...znaci samo devizni licni i uglavnom su iskukali da uzmem te kartice, a posto su im slatke one devojcice na salteru nisam mogao tvrda srca biti...elem, bas ne kapiram u cemu je fora. Inace isto kao i ti, nikad nisam uzimao kredit u zivotu...Doduse te kartice imam jedno par godina pa moze da bude neka nova fora u vezi ove 'krizice'
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2008.   #26
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

^Slatke devojcice? Na koji od onih buldoga mislis? Mislim ok, ja samo svracam u Save Kovacevica, tamo nesto to ne videh

Elem, ne znam, cak ni toj koja me je zvala jutros telefonom da mi javi "tuznu vest" nije bilo jasno kako i zasto sam odbijen. A zvao sam veceras ortaka koji radi tamo i on mi je rekao da pausalce po defaultu tretiraju tako i da tu nema pomoci. Ali cu (naravno preko veze) napraviti neki workaround tako da dobijem debitnu karticu koja ce biti povezana sa mojim deviznim racunom bez suludih kamata (kad vec ne koristim kreditiranje), manje vise to sto mi treba. Ali opet, tretman klijenta koji kod njih ima racun od 2001 ... bah
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2008.   #27
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Ja sam vrlo lako dobio CC od Raiffeisen, na agenciju. Radi OK samo je kompikacija oko prebacivanja sredstava na karticu. Pogotovo deviza.

U Intezi imam dinarski rn. za agenciju i uglavnom sve radi ok, osim što se otelim dok dočekam red kad mi nešto treba, pošto je u svim filijalama uvek gužva. I još mi naplate 50-125 din. svaki dan za platni promet. U raiffeisen bar imaju odvojen platni promet pa čak možeš i da se zavališ u fotelju dok završavaš posao.

Nisam siguran da će da te tretiraju bilo gde kako treba ali pokušaj Raiffeisen.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2008.   #28
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Paušalci su u svim bankama "ugrožena vrsta". Prijatelj je u Intezi pre neki dan imao iste perispetije za CC, i glat su ga odbili (paušalac). Slično je i sa SZR na knjige. Jednostavno, preduzetnike banke ne vole jer se teško naplaćuju dugovi, iako za SZR se odgovara sopstvenom imovinom. Slični problemi su i u Hrvatskoj (čuo sam nedavno).

U Meridijan banci prate promete firme (bez obzira na vrstu firme) mesec-dva, i u odnosu na priliv sredstava određuju limit za CC.

Kada ste doo, tada više nema ovih problema, a status u banci veoma zavisi od ostvarenih prometa. Radim sada sa jednom firmom u BG koja ima gold partner status u Intesi, i oni su prezadovoljni njihovom uslugom. Slicno je u svim bankama.

Što se tiče fizičkog lica, mislim da za CC (sa depozitom i bez) najbolje usluge daje Unicredit, ali kod njih nema mogućnosti bez ozbiljnijih prometa (i doo) da se dobije CC na firmu.

U NLB Continental nije problem dobiti CC kao firma, ali mislim da i dalje komplikuju nesto sa potvrdama naloga za prebacivanje sredstava na CC racun (ovo treba proveriti).
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2008.   #29
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Ja otisao u Meridian banku, ostavio polog, dobio zlatnu VISA i MasterCard bez problema. Licni racun i firmin racun su mi u drugoj banci.

Takodje, sve operacije u toj banci sam obavljao vrlo brzo bez cekanja. Izdavanje nove kartice nakon sto mi je prva istekla je trajalo 20 sekundi, koliko bi i trebalo da traje.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2008.   #30
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Ima tu još detalja u ovoj priči.

Ako ste paušalac, to za državu znači da u bilo kojem preseku vašeg poslovanja vi nemate više od 2 mil. din prihoda na godišnjem nivou (manje od 20.000 EUR), što opet znači da možete imati eventualno jednu ili dve osobe koje su legalno zaposlene. To znači da ste u domenu micro firmi, koje poreznici praktično ni ne gledaju, sem kada moraju (uglavnom zbog doprinosa). Kako ste praktično za državu "boranija", tako vas i većina banaka posmatra... Nije baš dobro po banke, ali je surova realnost. Definitivno niste u kategoriji ovakvih firmi:
http://www.draganvaragic.com/weblog/...iji-za-2007-g/

Na žalost, ovo govori i o razvoju e-biz ovde, jer većina vas ste poznati u ovom svetu, a još možete da radite po principu dizanja 100.000 din dnevno kao paušalac.

Ako imate više od 2 mil. din, morate preći na knjige, pa se onda postavlja pitanje da li ostati szr ili preći u d.o.o. status. Ovo je naročitno bitno pitanje kada pređete 4 mil. din prometa na godinu dana, gde automatski ulazite u PDV zonu.

Naravno, svi ovi prometi se mogu proveriti i na www.apr.gov.rs, uključujući i eventualne blokade računa, što je veoma korisno kada hoćete da vidite ko je firma s kojom bi eventualno trebalo da poslujete (mislim generalno za posao).
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koja znanja treba Internet marketing expert? MarioFr Marketing i SEO 69 11. 10. 2012. 15:14
Preporuka za banku rex e-Business 18 26. 03. 2010. 10:25
RSS ne otvara kako treba marijano (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 0 29. 09. 2009. 14:39
Kako da registrujem kompaniju koja bi pruzala usluge preko Neta? Nena e-Business 1 11. 09. 2006. 14:34


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.