DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 06. 2009.   #91
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Slobo, nećeš verovati ali moram da se složim sa stellanovom Već sam ti 2 puta napisao odgovor na ono što si napisao, ali ni jednom nisam poslao. Osećam da će mi ovaj put uspeti.

Ne bih ulazio u ostale detalje, ali mene strašno iritira deo priče gde ti govoriš kako je ovaj fijasko proizveo dobru stvar - to što su se gospoda ipak obratila. Wow, hajmo sada svi na kolena pa da se zahvalimo Bogu na tome. I još da su rekli nešto pametno - pa da se svi lagano razilazimo. Amen.

Smetalo mi je i prvi put kada si spomenuo, a smeta mi i sada. Sorry, ali meni smešno zvuči ta tvoja priča... kao sve je odrađeno jako loše, od planiranja do realizacije, ali eto izrodila se jedna dobra stvar što "Bogovi" napokon pričaju sa smrtnicima. Pa, to što si rekao je toliko grozno da jednostavno ne umem sada da ti objasnim koliko. Prosto se brinem za tebe, očigledno si već predugo u toj priči sa takvim ljudima.

Takođe se ne bih složio da su to uradili zbog osećaja odgovornosti prema javnosti, već jedno sasvim prizemno opravdavanje, gomila izgovora, pozivanje na "umetničke slobode" i slične nebuloze kao i namerno skretanje priče u totalno druge pravce samo da se skrene pažnja sa jedne jedine činjenice: zasrali su žestoko.

I kampanja nije "polarizovala" javnost, da bi se to desilo mora da bude bar slična snaga polova. Ovde se desilo da su naručioci kampanje na jednoj strani, a SVI ostali na drugoj. Ako sam dobro shvatio, čak se i pojedini članovi UO ograđuju.

A te fore "Dođite na RNIDS skupštinu pa ćemo da pričamo otvoreno". Pazi majku mu... pojavimo se tamo, damo im legitimitet, a onda oni naprave nešto ovako. Iskreno da ti kažem, skuplja mi se još od Vignjevića, one gospođe i ostalih "dobrovoljaca"... stvarno se nadam da nikada neću dovoljno jako poželeti da im dođem tamo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 07. 06. 2009.   #92
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
Naravno, tebe bas ne vidim kao najveci problem u toj grupi, ali sam siguran da si svestan da si deo neuspeha koji se zove uredjenje Internet domena u Srbiji.
E ovo me stvarno nervira, sto se nisi ukljucio u rad RNIDS-a. Ja sam odro grlo na skupstinama sa razlicitim inicijativama, zasad bezuspesno kad vecina nadvladava....
Pravila su krs, ima jos gluposti (skenirana "dokumentacija", adresni prostor itd.), liste UO su zatvorene i dalje za javnost, te UO i dalje deluje kao koherentno telo iako se i tu ljudi krljaju (x puta je Sloba bio preglasan). Softver je krs, websajt je krs itd.
Ali ja za razliku od tebe se i dalje krljam sa vecinom...
Zato sto se ti ne ukljucujes u rad skupstine!
Dodjite na skupstinu, menjaju se pravila, menja se statut RNIDS-a...
Ucestvujte...
torbica je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje torbica za poruku:
Staro 07. 06. 2009.   #93
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
A te fore "Dođite na RNIDS skupštinu pa ćemo da pričamo otvoreno". Pazi majku mu... pojavimo se tamo, damo im legitimitet, a onda oni naprave nešto ovako. Iskreno da ti kažem, skuplja mi se još od Vignjevića, one gospođe i ostalih "dobrovoljaca"... stvarno se nadam da nikada neću dovoljno jako poželeti da im dođem tamo.
Aj dodji ako smes... Firmu imas...Izazivam te da im stanes na crtu!
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #94
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Konkretno, kako bi mozda RNIDS trebao raditi na popularizaciji interneta i .ts domena u Srbiji. Ovo je kao neka srz, a
ceo tekst je na blogu
  • Pod hitno smanjenjiti cene! Slažem se da cena .rs domena ne može biti možda 9$ kao što je slučaj sa .com domenom (bar ne trenutno), ali mislim da je trenutna cena više nego bezobrazna.
  • Gerila vcastovi. Inspiracija? Vcast što je Zoran Torbica već radio za Cri.rs. Komunikacija putem vcastova je izuzetno efektna, pogotovo kada se ponudi i simpa i originalan content.
  • Radjenje dobrog copywritinga i atraktivnog dizajna sa poštovanjem web standarda, kako za principijalni sajt, tako i za svaku sledeću kampanju. Obavezno angažovanje dokazanih web profesionalaca za taj posao (pa i ako su odabrani po babu i stričevima). Trenutni sajt RNIDS-a je užasno loše urađen, pa čak i za jedan institucionalni web sajt! A o tehničkoj strani sajta Zelim.rs neću reći ništa više nego da je sajt urađen kao školski primer “Ovako ne treba raditi”, bar ono što se vidi na frontu!
  • Pravljenje malih i simpa edukativnih buzzova. Inspiracija? Pa možda Istok Pavlović?
  • Transparentnost, transparentnost i transparentnost. Voditi jednu organizaciju kao što je RNIDS nije isto kao i voditi privatnu kompaniju. Neophodno je konstantno pravdati svoje postupke i biti smarački transparentan. Ako neko u RNIDS-u nema živaca za takvo poslovanje, možda je bolje da ode odmah!
  • Komunikacija (i opet tri puta)!!! Doduše u ovoj aferi to je možda i jedini pozitivni delić svega. Ljudi koji su odgovorni za kampanju, su “sišli među ljude” i odgovaraju (pravdaju?) na pitanja na Elitesecurity forumu. Jedino što postoje dva problema!
    Prvo: za komunikaciju se ne čeka da dođe do sranja nego se komunicira non-stop! To je rules N°1 u ovoj novoj “mrežnoj ekonomiji”!
    Drugi problem je što se ta komunikacija obavlja na jednom privatnom forumu! OK, opet ponavljam, u ovoj situaciji je bolje i to nego nikakva komunikacija, ali to ne smete sebi više dozvoliti. Ako ne znate na kojim se kanalima danas razgovara, uzmite profesionalce da vas nauče!
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" blogowski za poruku:
Staro 07. 06. 2009.   #95
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Default

Jedno off pitanje: kada ste poslednji put videli kvalitetnu developersku diskusiju na DPT kojoj je posvećena dužna pažnja kao ovakvim glupostima? Zašto je "opušteno" jedan od najpopularnijih podforuma (oko 40% svih poruka na forumu)?

Moderatori bi, po meni, trebali češće i strožije da koriste svoje makaze.
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #96
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
E ovo me stvarno nervira, sto se nisi ukljucio u rad RNIDS-a....
Ali ja za razliku od tebe se i dalje krljam sa vecinom...
Zato sto se ti ne ukljucujes u rad skupstine!
Dodjite na skupstinu, menjaju se pravila, menja se statut RNIDS-a...
Ucestvujte...
Pa zasto da se ukljucim kad ja nisam strucnjak u toj oblasti? Ja sam dao kriticke komentare na sajt zelim.rs, i na rezultate svih akcija i pokusaja nadleznih institucija i pojedinaca u proteklih desetak godina. Nisam davao predloge, samo sam poentirao kad je meta tako vidljiva i polumrtva od samaranja svakog zivog na ovoj diskusiji.

Opet, tuzno je sto sam svestan da iako mi ccTLD problematika i regulativa nisu ni medju 50 "subjecta" mog professionalnog interesovanja, ipak, i bez lazne skromnosti i kolegijalnosti, verovatno bih vam sedeo u nekom savetu mudraca u tom RNDIS-u, takav je profesionalni i ljudski kvalitet ostalih.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #97
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Petar Marić Pogledajte poruku
Jedno off pitanje: kada ste poslednji put videli kvalitetnu developersku diskusiju na DPT kojoj je posvećena dužna pažnja kao ovakvim glupostima? Zašto je "opušteno" jedan od najpopularnijih podforuma (oko 40% svih poruka na forumu)?

Moderatori bi, po meni, trebali češće i strožije da koriste svoje makaze.
Ne razumem šta hoćeš da kažeš... ako je poruka da ovoj temi nije mesto u "opušteno" - slažem se. Ja nisam ni primetio u kom je forumu, jer uvek idem preko "nove poruke" i ne obraćam pažnju na te "detalje".

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Aj dodji ako smes... Firmu imas...Izazivam te da im stanes na crtu!
Torbice, po ovom pitanju ti ne možeš da porediš mene i sebe. Ti od domena živiš, a meni je tehnički sve jedno da li je .com, .rs... ja sam se uključio u diskusiju iz drugih razloga, više patriotskih. Ne patriotskih zbog ".rs" nego zato što ne volim da u mojoj zemlji konce povlače nesposobni ljudi koji od politike prave karijeru i šište im za ono šta rade. Živeli smo i radili i sa onim co.yu pa smo nekako preživeli. I posle toga, umesto da napravimo ogroman skok, i dalje igramo jarjačkinje - barjačkinje sa drugim ljudima ali istim mentalitetom. A možda je više "trule kobile" nego ovo.

Druga stvar, ja nekako sve teže uspevam da izbrojim... krenem 1, 2... i ne stignem do 3, već mi je 10. I to mi se ne sviđa kod mene jer mi je i fitilj sve kraći pa "moram da kažem pa kud puklo". Ne mogu i ne želim da ćutim, pa sam navukao reputaciju matorog drkadžije. Plašim se ako odem tamo da ću da napravim što ne želimo ni ti ni ja, a bogami ni oni.

Glavni argument im je "nije nam lako". A kome je lako? Šta je uopšte u životu lako? Odeš u WC pa stvar može da se zakomplikuje, jedini na svetu kojima je "lako" su oni koji imaju košulje zakopčane na leđima.

I dosta više ti "dobrovoljnihi" organizacija, napravi čovek sranje, pa se "povuče" a sranje ostane iza njega i nikom ništa. A onda dođe sledeći dobrovoljac pa ima izgovor da je sranje nasledio.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #98
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Samo još da dodam... kada već pričamo o konstruktivnim predlozima... dovoljno je bilo da je neko (kome je iole stalo) pročešljao nekoliko foruma, filtrirao postove i dobio bi poduži spisak dobrih predloga i ideja. Ne pričam konkretno za ovaj slučaj, nego od samog početka kada se prvi put povela priča o .rs domenima.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #99
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

A ja bih i dalje voleo da znam ko je organizovao izradu sajta zelim.rs, koliko je to placeno, i da li je bilo josh nekih ponuda ili je to uradjeno preko veze?
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2009.   #100
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

pa reche covek [ex direktor RNIDS-a] da je dodelio izradu sajta svom prijatelju, jer ima poverenja u njega
onako, burazerski

kolko je naplaceno niko ne govori.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.RS - Redovan sex se nastavlja, ovaj put sa developerske strane zira Web aplikacije, web servisi i software 35 13. 06. 2009. 01:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:30.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.