DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 31. 10. 2009.   #11
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa jeste, jako stara, ima nekoliko dana Ali nije tema "vest" nego posledice

Daj da vidimo te bugarske domene, ja nisam čuo za to.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 10. 2009.   #12
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

И мени је прво пао на памет сигурносни аспект целе приче, мада не могу да верујем да је Icann игнорисао сигурност код доношења ове одлуке. Видећемо...
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 10. 2009.   #13
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 08.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

ovo radi vec par godina.

http://икеа.com
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 11. 2009.   #14
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

цитат: "As of September 5 2009, anyone who wants to register an internet domain for the Bulgarian top domain level of .bg, can do so in Cyrillic."
t.j.: кирилица.bg

takodje, kao sto rekose gore, ћирилица.com je bilo moguce koristiti vec neko vreme (ja saznao za to putem jednog lokalnog SEO takmicenja, gde je lik registrovao .com domen gde je domain bio keyword (na bugarskoj cirilici) po kome su se takmicili)

dalje:

http://en.wikipedia.org/wiki/.%D0%B1%D0%B3
Citat:
On 24 October 2007, UNINET, a Bulgarian association announced that they will submit an application for creation of the .бг domain.

On 23 June 2008, the Government of Bulgaria officially announced its intent to operate the domain in a letter from Plamen Vatchkov, chairman of the Bulgarian State Agency for Information Technology and Communication, to Paul Twomey, president and CEO of ICANN, after several months of discussions within the Internet Society - Bulgaria involving senior government ministers.[2] ICANN approved the use of internationalized top-level domains on October 30, 2009.
lokalno u bugarskoj je nekoliko godina postojao i nezvanicni .бг koji se jako slabo koristio

P.S. da dodam
u srbiji je kirilica -> latinica jako jednostavamn proces
kao mali i ja sam ucio latinicu i znao kako da pisem srpski na latinici
medjutim ovde se latinica ne uci
iako postoje zvanicna pravila za transliteraciju, ranije se za osnov koristio francuski, kasnije engleski - tako mi je receno, bar
tinejdzeri (i ne samo, ali pogotovo oni) pisu neka slova na latinici svakojako
postoje nekoliko varijanti pisanja slova ч - neki ga pisu kao: ch, drugi 4, treci c itd
ili pak slovo Ъ - varijante su y, u, a - sve u zavisnosti gde ko i kako

opet, dali treba iili ne dodati celu utf8 zbrku - pojma nemam, tek neke stvari ce biti olaksane onima koji ne razumeju engleski (ko rece Kina?)

Poslednja izmena od robi-bobi : 01. 11. 2009. u 00:28.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 11. 2009.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nisam imao pojma Da mi je neko rekao da je video ćirilični domen rekao bih mu da lupa

Mene sada interesuje, pošto vidim da ima i .бг i .рф da li će nama dati .ср? U stvari, da li će nam uopšte dati ćirilicu?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 11. 2009.   #16
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

mogli bi da trazimo .pc ladno
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 11. 2009.   #17
Doc Holiday
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.09.2008
Lokacija: NS
Poruke: 32
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Doc Holiday is on a distinguished road
Default

Nista mi ovo ne mirise na dobro. Bas sam razmisljao sta ce sve da se promeni sa SEO aspekta, ali mi je nastala opsta zbrka u glavi.
Doc Holiday je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 11. 2009.   #18
gaganed
web dizajner u najavi
Certified
 
Avatar gaganed
 
Datum učlanjenja: 07.05.2009
Lokacija: Smederevo
Poruke: 88
Hvala: 53
5 "Hvala" u 5 poruka
gaganed is on a distinguished road
Default

Vidim ja da ce od ovoga da nastane neka velika zbrka, i da ce se koncept svega promeniti, web sadrzaj postaje vise lokalizovan...
__________________
ScalaTeam.com
gaganed je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 11. 2009.   #19
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

.бг i .рф jos uvek nisu zvanicni

kad su bugari dali zahtev za .бг - rekoh, koja glupost
ali malo price s ljudima oko mene i slicno, ubedilo me da i nije bas glupost

inace, po meni, jedini smisao da postoji domejn na cirilici je da je ceo url na cirilici, inace je bezveze
Off Topic:
takodje, nevezano a interesantno: EU ima zakon po kome se u svim zemljama EU euro pise: EURO
BG su ih naterali da promene zakon i da prihvate i alternativno ispisivanje, recimo u BG je ЕВРО (од Европа. uostalom tako se izgovara euro ovde vec godinama, te je bilo pitanje dali promeniti zakon ili naviku lokalnih ljudi)
kad su ovo .. 'postigli' - rekoh - kao da nemaju pametnija posla
ali, to sto se neko ne bavi pametnijim poslom, ne znaci da neko drugi ne moze da se bavi ovim

bugari smatraju da su njihovi Cirilo i Metodije (ne ulazim u detalje) izmislili cirilicu, kao i da je tadashnja bugarska doprinela prihvatanju i rasirenju kirilice, zatim slovenskog crkvenog jezika i druge slicne


otud i njihov zahtev za prvim cirilicnim domenom, jer je cirilica jedno od njihovih obelezja i nasledja

ovde, recimo, je nekulturno pisati na latinici po forumima
svi mogu da pisu, i uprkos gorespomenutim problemima sa transliteracijom, svi bi se razumeli, ali ovo je opsteprihvaceno kao nepisano pravilo
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 11. 2009.   #20
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
takodje, nevezano a interesantno: EU ima zakon po kome se u svim zemljama EU euro pise: EURO
BG su ih naterali da promene zakon i da prihvate i alternativno ispisivanje, recimo u BG je ЕВРО...
[/offtopic]

Grci - http://upload.wikimedia.org/wikipedi...uro_Greece.jpg

Igrom slučaja sam to pratio, spor nije bio oko ćirilice već oko slova, EU je tražila da bude ЕУРО.

Poslednja izmena od Markok : 01. 11. 2009. u 16:45.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Sta se desilo sa cg.yu domenima? ljtruba Sva početnička pitanja 1 18. 03. 2009. 01:35
wp 2.6.1 sam menja defult avatar pitchweis Web aplikacije, web servisi i software 5 27. 10. 2008. 10:19
SQL Collation Designator - Serbian Latin STELLANOVA SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 0 03. 10. 2008. 20:11
WP menja uneseni html ivanhoe Web aplikacije, web servisi i software 4 16. 02. 2008. 13:19
Još jedno početničko....o .ME domenima dark_mark Sva početnička pitanja 1 16. 01. 2008. 01:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:05.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.