DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 10. 2011.   #11
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Pa tako isto mozes da kazes: sta ja ima da placam porez drzavi... i ja se slazem i sa jednim i sa drugim, ali dzaba nam to... drzava ti kaze sta smes, sta ne smes i kako smes da trosis pare, a kako ne, i mi mozemo da vicemo da je to nepravda, ali tako je svugde u svetu (i to je neophodno da bi drzava mogla da opstane ekonomski)
Nisi ukapirao. Na zapadu je ili zabranjen online betting uopste ili nije. Kod nas je zabranjen online betting van drzave.
Naravno da ne mislim da treba dozvoliti da neko trosi novac na pravljenje atomskih bombi jer "je njegov novac" i "ima pravo", ali hocu da biram DA LI cu potrositi taj novac u zemlji ili ne.
Ja jos uvek nisam nasao nesto sto recimo Nemacka explicitno zabranjuje da kupis van zemlje da smes unutar Nemacke recimo. (mozda moras da platis akcize kao na recimo duvan, ali imas pravo da kupis gde god zelis)

Tako da, ono na sta sam ciljao NIJE tako nigde u normalnom svetu.

Za online betting me iskreno ne zanima uopste, ali ima drugih primera gde se forsira kupovina unutar zemlje, a uslovi su uzas zivi. I tu ne mislim na nesto sto nasa zemlja uopste proizvodi!

BTW, porez mogu da biram gde cu da placam! To nam drzava ne brani Samo brani da se ne plati, ali ne i da se ne plati van!
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2011.   #12
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Nisi ukapirao. Na zapadu je ili zabranjen online betting uopste ili nije. Kod nas je zabranjen online betting van drzave.
Zbog čega je ovo lošije rešenje?

Ako ćeš da potrošiš 100 EUR na kocku, potroši ih u zemlji, jer od tih para finansiraju se razne stvari u Srbiji: crveni krst, lečenje kockara i sl.

Ili sedi u kola i idi u Segedin ili Ilok u internet cafe pa se kockaj odande, ako je moguće. Isto kao što Ameri odu na brod u medjunarodne vode.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2011.   #13
zoki
član
Certified
 
Avatar zoki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Serbia
Poruke: 57
Hvala: 2
8 "Hvala" u 7 poruka
zoki is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao pbogdanovic Pogledajte poruku
E sad mene opasno zanima kako oni planiraju da to zabrane, odnosno blokiraju? Sto je najgore, sprovodjenje zabrane spada na izdavaoce kreditnih kartica odnosno banke - koje su sada po novom zakonu obavezne da blokiraju uplate ka stranim kladionicama.
Resenje je - nemojte koristiti nase banke
zoki je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2011.   #14
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Zbog čega je ovo lošije rešenje?

Ako ćeš da potrošiš 100 EUR na kocku, potroši ih u zemlji, jer od tih para finansiraju se razne stvari u Srbiji: crveni krst, lečenje kockara i sl.
Ali ja necu nase kockarnice.. nije na tebi ili drzavi da mi odredjujes da moram u nase. To sto ja mogu da sednem u kola je nebitno. Nebitno je i sto mene ne zanima online gambling.
Znaci ti (drzava) mi diktirate kako cu da potrosim svoj novac - jer ovde ce te i te kockarnice samo dobiti dozvolu, davate samo te i te uslove, i sponzorisati to i to.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2011.   #15
Milos Micic
magla diler
Qualified
 
Avatar Milos Micic
 
Datum učlanjenja: 13.02.2007
Poruke: 168
Hvala: 69
18 "Hvala" u 13 poruka
Milos Micic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
pa gomila banaka i sada ne dozvojava gambling, ta provera se radi prilikom prvog placanja, salje se instrukcija da li se radi o gambling ili ne. to radi i moneybookers kad otvaras nalog
Ja nisam primetio nesto takvo kod intesine kartice,tj ona i dalje prolazi iako se cekira da ce te sredstva mozda koristiti za gambling. Elem niko vam ne brani da umesto karticom novac uploadujete na MB wiretransferom .
Milos Micic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2011.   #16
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

^heh... pa i meni je jedna mala na izlazu iz Kiškunhalaša i sladja i povoljnija, ali ipak bi morao u zvanični bordel u Budimpeštu da izaberem iz kataloga.

Potroši pare kako oćeš, ali ako kupuješ kockanje, prostituciju, drogu, oružje... sve te "društveno kontroverzne" aktivnosti svaka država na svetu kontroliše manje ili više rigorozno.

Ti ovaj detalj vidiš kao uskraćivanje nekih sloboda; drugi vide kao pomoć društvu, ujedno i win-win situaciju i za potencijalne kockare i za državu.

To što navodiš za dozvole je potpuno drugi problem, tipična srbijanska političko-ekonomska priča koja se rešava na druge načine...
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2011.   #17
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

prvo, lako je moguce ograniciti, tj zabraniti bankama radi se vec u nekim zemljama, ne u zemljama EU. U nekim zemljama EU su to probali, ali su ih kladionice dobile na evropskom sudu pa su zakoni morali biti promenjeni. Po EU shvatanjima imas pravo da zabranis potpuno online kladjenje ili da dozvolis svim EU kompanijama da rade pod istim uslovima ma gde da su registrovane. Ne moze da dozvolis samo domacim, a zabranis EU kompanijama jer se kosi sa svim sto EU jeste. Ono sto mozemo je da to radimo dok nas ne tuze i da posle isplatimo odstetu.

Problem novog zakona je sto ga je pisala jedna kladionica onako kako misle da im odgovara. Od toga koliko smo interesantni ozbiljnim kladionicama zavisi kako ce se primenjivati. Opcija 1 je da strane kladionice briga za ovako malo trziste i da ne otvore svoja predstavnistva i ne udju na ovo trziste kao sto se desilo u nekim zemljama, i da cekaju da dobiju na sudu pa da se trziste otvori za sve. Opcija 2 je da popuste i otvore predstavnistvo ovde tj npr willhill.rs i da imas opciju da se kladis ili igras poker tu, oni isplacuju, primaju upate i da to bude ok. Kad bi svi dosli ovo bi bilo najbolje za nas, ali nije realno. Realna varijanta je da ce doci par sitnih igraca poput bet-at-home, a da ce npr ladbrokes koji je svuda to radio tuziti drzavu.

Sto se MB-a tice on je nelegalan ovde, po shvatanju drzave i koriscenjem istog cinite prekrsaj. MB-u tj Skrillu ne moze Srbija da zabrani sta ce njihovi klijenti da radi, ali moze da zabrani bankama da primaju uplate sa MB-a ili da procesiraju kartice na MB. To sto ce time ubiti neke profesije i frilensere, sumnjam da ih briga.

U US online kladjenje nije zabranjeno, nego nije dozvoljeno u kladionicama koje nemaju US dozvolu, a ima ih koje imaju i gde je dozvoljeno.

Srpski drzavni online kazino i poker su prosle godine prihodovali (ne profitirali) ukupno 14.000 evra od svoje aktivnosti. Toliko o tome sta im je monopol doneo i kako su umeli da ga iskoriste. Da domace kladionice koje forsiraju ovaj zakon umeju da naprave i vode online klad/kazino/poker do sad bi ga napravili na Gibraltaru i vodili bi biznis worldwide kao bugari sa Gamebookersom na primer, ne bi trazili zakon koji ce ih zastititi. Cim takav zakon pisu, jasno je da postoji razlog sto se stite.

Ne nadajte se koriscenju novca od poreza jer je zakon napravljen tako da se porez placa na razliku izmedju uplate i dobitka, sto omogucava da se smanji na najmanju mogucu meru. To je resenje koje nigde ne postoji.

Jedina zemlja koja ima slican zakon ovom je Italija, ali ne bas isti, tamo bilo koja EU kompanija moze da registruje bez posebnih uslova it sajt i samo mora da radi preko njega tj preko italijanske firme.

No mi nismo u EU i necemo biti narednih 10-ak godina tako da imamo lufta da se malo jos izvacari.
djoca je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" djoca za poruku:
Staro 17. 10. 2011.   #18
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

^+1

napisao si sve sto sam ja hteo. tenks
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:30.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.