DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Hardware
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Hardware Hardware reviews i preporuke

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 05. 2010.   #81
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Zavisi koji laptop je u pitanju i šta si radio. Ja imam Acer 7720Z sa 4GB memorije i Intel Dual Core procesorom i radi kao zmaj već preko godinu dana. Mislim za ovo što ja radim je i više nego dovoljno. Svakako za 3D grafiku treba nešto jače ali za web dizajn i programiranje + malo Photoshop-a, Flasha, itd... leti kao orao, sivi 'tić.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2010.   #82
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

vec godinu ipo radim na laptopu kao jedinoj spravi i vise se necu vracati na desktop masinu. 90% vremena radim na njemu, na eksterni monitor ga kacim samo kada hocu da pogledam nesto u visoj rezoluciji ili kada su igre i filmovi u pitanju. 15'', core2duo na 2ghz, 4gb rama i ati 3430 zadovoljavaju sve moje prohteve.... stim da u neko skorije vreme planiram da uzmem nesto novo jer izlazi starcraft 2

takodje ekstremna mobilnost (baterija/tezina) mi nije preterano bitna jer mi je bitno samo da racunar mogu da prenesem sa tacke a na tacku b. sluzi mi kao desktop replacement
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2010.   #83
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao xippi
takodje ekstremna mobilnost (baterija/tezina) mi nije preterano bitna jer mi je bitno samo da racunar mogu da prenesem sa tacke a na tacku b. sluzi mi kao desktop replacement
Tačno. Meni je ta priča o bateriji nešto besmislena ako se priča o nekakvom pravom radu jer to ionako podrazumeva da zasedneš za mašinu, pa onda može i da se ukopča u struju lepo i teraj..

To uglavnom studeni trube za bateriju koliko sam primetio, verovatno opravdano ako celo poslepodne provodi na predavanjima pa bi da ubije vreme surfujući i slično..
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2010.   #84
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Kao što sam verujem i napisao u ovoj temi prošle godine, ja sam jedno vreme radio samo na notebooku sa sve dockingom. Doduše, nisam bio preterano mobilan, to mi je više koristilo da malo promenim radno okruženje, pa kad se smorim za stolom, pređem malo na fotelju u drugoj sobi i sl. i povremeno za put.

S obzirom da sam imamo dock i veliki monitor i tastaturu nisam imao nekih problema sa udobnošću u radu i bio sam poprilično zadovoljan. Sve dok jednog dana nisam ukapirao koliko se čak i jedan budget desktop diže brže od mog ne-baš-budget notebooka. Isto važi i za brzinu pokretanja programa itd. itd. Tako da sam se sad ipak vratio na desktop. Notebook ponovo za ozbiljan rad? Može, ali neka ultra jaka mašina, puno memorije, SSD disk pa da vidimo, ali to ima svoju (veliku) cenu. Za sada mi je ok sa desktopom plus netbook za poneti. Mada ću sasvim sigurno da pazariti i neki novi notebook do kraja godine, ako ni zbog čega drugog, onda zato što sam geek.

Poslednja izmena od mileusna : 08. 05. 2010. u 20:21.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2010.   #85
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Primetio sam da većina koja kaže kako im je "super udobno" da rade na laptopu, spomenu kako imaju docking i dodatni veliki monitor kao i dodatnu tastaturu. Meni se ipak čini da vi koristite laptop kao desktop računar. I to preplaćeni desktop računar jer za cenu laptopa uvek može da se kupi 50-100% jači desktop računar sa odličnim velikim monitorom.

Dakle, meni se ipak čini da ima malo ljudi koji stvarno koriste laptop kao uređaj na kome rade, većina koja tvrdi da je tako u stvari radi na desktop računaru (samo što umesto kućišta imaju laptop).

Ok, i to nije loša varijanta, kada ti zatreba da poneseš posao, otkačiš se i nosiš sve sa sobom, nema kopiranja i muljanja, ali mislim da to nije ono o čemu govori ova tema.

Ne sećam se da li sam pisao ranije u ovoj temi pa ću možda da se ponavljam, ali koliko god se trudio ne mogu da se ponovo privikavam na 15" monitor. A ako mi neko predloži da kupim laptop sa većim monitorom, onda moram da kupim i neka kolica da to vukljam sa sobom
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2010.   #86
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Tačno je to što si rekao da uglavnom koristimo laptop kao desktop, ali...

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ok, i to nije loša varijanta, kada ti zatreba da poneseš posao, otkačiš se i nosiš sve sa sobom, nema kopiranja i muljanja, ali mislim da to nije ono o čemu govori ova tema.
... što je, bar meni, jako bitno pošto često menjam lokaciju.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ne sećam se da li sam pisao ranije u ovoj temi pa ću možda da se ponavljam, ali koliko god se trudio ne mogu da se ponovo privikavam na 15" monitor. A ako mi neko predloži da kupim laptop sa većim monitorom, onda moram da kupim i neka kolica da to vukljam sa sobom
Nisam baš siguran za ta kolica. Laptop sa 15" ima X kg, a sa 17" x+2 kg. Ako za 2 kg trebaju kolica da se prenese laptop od stola do kola...

Sigurno da je desktop opcija brža/jeftinija/bolja ali za ovo što većina nas radi je dovoljan i sasvim skroman laptop tako da ovaj argument ne pije vodu. Igrice i filmovi sigurno nisu potrebni za "osnovnu spravu za rad".

U svakom slučaju, ja koristim laptop kao osnovnu spravu i sasvim sam zadovoljan.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2010.   #87
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da, da +2 kg ... da li si probao da šetaš sa laptopom na ramenu (ili leđima)? To "samo +2kg" je ogromna razlika, veruj mi

Kažeš "dovoljan je sasvim solidan laptop". Isto tako je dovoljan i sasvim solidan desktop, koji i dalje košta duplo manje. Osim toga, sa današnjim editorima ja se ne bih složio da je "dovoljan sasvim solidan". Pre bih rekao da je dovoljan ako hoćeš da možeš da startuješ editor, ali za neki normalan rad ili moraš da isključiš sve napredne opcije, pri čemu svoj editor pretvaraš u ulepšani notepad, ili moraš da imaš minimum 2GB RAM i jak procesor. A još ako je editor Java-based, eto veselja tvom CPU
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 08. 05. 2010. u 21:44.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2010.   #88
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Heh, evo ja koristim samo 15" laptop za sav rad. Jako retko ga nakačim na eksterni monitor. Svi programi rade sasvim ok, uključujući i Java-based IDE. Štaviše, sve mi se čini da će idući da bude 13-tica, zbog gabarita i mase jer ga vukljam na leđima maltene svaki dan.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2010.   #89
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Možemo ovako da nastavimo do prekosutra, ali...

Jesam nosio 17" laptop na leđima, kao i laptop sa 15" i jedan i drugi su mi bili teški. Da, desktop konfiguracije jesu daleko jeftinije, brže, stabilnije. Sve je to tačno.

Ali, mogućnost da možete da "ponesete" svoj posao gde god da krenete, da možete da radite gde god hoćete ili Vam je to potrebno, da možete da se zavalite u trosed i dalje nastavite da radite, skoro isto kao i na bilo kojoj desktop konfiguraciji, pored drugih stvari je meni dovoljno da odlučim da koristim laptop kao osnovno sredstvo.

Opet, svakom svoje, űber alles!
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2010.   #90
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

pa eto, jablan je jedan od retkih koji stvarno radi na laptopu

Slažem se da je to stvar navika, ali pored toliko eksternih uređaja velikog kapaciteta, raznih servisa poput dropbox, pa i SVN, mislim da je laptop izgubio taj argument "mogu lako da nosim svoj posao sa sobom". Pravi način kako će tvoj posao da bude uvek sa tobo je da ti je dostupan bilo gde na bilo kom uređaju.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Laptop se restartuje hypo Hardware 11 10. 06. 2010. 23:00
Preporuka za laptop do 60.000 din [nq] Hardware 32 05. 09. 2008. 11:49
Help Me Buy a Laptop! Petar Marić Opušteno 13 25. 11. 2006. 08:05
Laptop memorija od 1GB jasmanac Opušteno 10 05. 05. 2006. 15:57


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:03.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.