DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 11. 2010.   #231
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Interesantno...diplomatski sluzbenici se poticu na "spijunazu niskog nivoa"...tj. prikupljanje najrazlicitijih personalnih informacija o ljudima koji su na vezi - izmedju ostalog i brojevi kreditnih kartica!
Ima li neko logicno objasnjenje zasto im je to vazno?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 29. 11. 2010. u 13:10.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2010.   #232
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

meni zanimljivo kako mediji raznih zemalja prenose razlicite delove informacija, i to ne samo one vezane za njih, nego bas nasuprot cesto "zaborave" neke direktno vezane za njih... autocenzura, a mozda i nije samo "auto"...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2010.   #233
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Interesantno...diplomatski sluzbenici se poticu na "spijunazu niskog nivoa"...tj. prikupljanje najrazlicitijih personalnih informacija o ljudima koji su na vezi - izmedju ostalog i brojevi kreditnih kartica!
Ima li neko logicno objasnjenje zasto im je to vazno?

1. Što više informacija imaš o osobi bolje možeš da predvidiš njeno ponašanje.
2. Svi veliki igrači su nekada bili mali. To važi i za Putina, Obamu i ... onog dana kada počnu da postaju veliki tada počinju i da maskiraju informacije o sebi.

vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2010.   #234
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Ma ok...ali broj kreditne kartice? Navodi me samo na jednu mogucnost - da se ima pristup tom racunu, hakovan ili uz pomoc nekog bankarskog sluzbenika, zar ne?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2010.   #235
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Ma ok...ali broj kreditne kartice? Navodi me samo na jednu mogucnost - da se ima pristup tom racunu, hakovan ili uz pomoc nekog bankarskog sluzbenika, zar ne?
Pa... mislim da je to da bi se pratili načini na koji osoba troši novac. To su bitne informacije za kreiranje profila a dobar profil omogućava različiti metode manipulacije.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2010.   #236
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Vidis...to mi nije palo na um. Vrlo logicno i verovatno lako za pracenje.
Sad bi Mile tranzicija rekao...ma cim oni nama toliko nude te kreditne kartice, tu mora da nesto smrdi
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2010.   #237
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

BRADLEY MANNING...zvezda dana
Citat:
Manning je otkrio i koliko je lako bilo ukrasti sve američke diplomatske tajne. "Poslan sam u vojnu bazu kraj Bagdada, gdje sam sve podatke spržio na CD-ove i njima napisao 'Lady Gaga'. Nitko nije ništa posumnjao. Malo tužno", hvalio se Manning koji je zatim proslijedio dokumente Julianu Assangeu, osnivaču WikiLeaksa.

22-godišnji Manning je priveden već prije sedam mjeseci, pod sumnjom za curenje podataka, i od tada se nalazi u samici. Uskoro ga očekuje suđenje na kojem mu prijeti do 52 godine zatvora. Američki mediji također javljaju kako se Manning, što je vrlo netipično za jednog vojnika, otvoreno razmetao svojom homoseksualnom orijentacijom, iako Amerika ne gleda blagonaklono na homoseksualce u vojsci. Isto kao što nije želio šutjeti o svojoj seksualnoj orijentaciji, Manning nije želio sudjelovati u zataškavanju onoga što je smatrao zločinačkim radnjama, što ga je natjeralo da se obrati WikiLeaksu.
izvor index.hr
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2010.   #238
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Zvezda cega? Zatvora?

Nista novo nisu otkrili, bar do sada, osim mozda ovog da i arapske zemlje traze akciju protiv Irana iza zatvorenih vrata.

Samo su dali potvrdu onog sto Izrael vec godinama prica: da vecina arapskih zemalja privatno ne podrzava ni Hezbolah ni Iran ni slicne, samo da to javno ne smeju da kazu.


Nisam siguran da je bilo vredno, ako zaglavi 20-30 godina robije. Slavu kupi onaj Asanange, a ovaj klinac sedi u zatvoru?


Videcemo sta ce jos da ispliva, ima jos gomila dokumenata, mozda i bude nesto krupnije.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2010.   #239
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Evo ga, jos jedan biser, vezan za drugu stranu sveta (prenosim sa Guardian.co.uk):

Citat:
Wikileaks cables reveal China 'ready to abandon North Korea'

Leaked dispatches show Beijing is frustrated with military actions of 'spoiled child' and increasingly favours reunified Korea
...
The leaked North Korea dispatches detail how:

• South Korea's vice-foreign minister said he was told by two named senior Chinese officials that they believed Korea should be reunified under Seoul's control, and that this view was gaining ground with the leadership in Beijing.

• China's vice-foreign minister told US officials that Pyongyang was behaving like a "spoiled child" to get Washington's attention in April 2009 by carrying out missile tests.

• A Chinese ambassador warned that North Korean nuclear activity was "a threat to the whole world's security".

• Chinese officials assessed that it could cope with an influx of 300,000 North Koreans in the event of serious instability, according to a representative of an international agency, but might need to use the military to seal the border.

Ako ovako nastavi ispasce super za Amere.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2010.   #240
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ja sam uzeo antileaks.com, sad cekam da mi se javi Hilari da sve to laganica izdemantujemo
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 02:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 17:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 19:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 15:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 05:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:52.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.