DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Sva početnička pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Sva početnička pitanja Sva početnička pitanja bi trebala da se postavljaju u ovom forumu, a ako se pretvori u kvalitetnu diskusiju interesantnu svima - prebacićemo je u odgovarajući forum. Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 09. 2010.   #11
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
^ Jel Visa Virtuonka?
Visa Electron Business, mada sam koristio i karticu za fizička lica. Za 3-4 godine samo jednom nisu prihvatili karticu.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2010.   #12
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Da, Virtuonka, ali sad nema šanse da se setim da li sam unosio taj trocifreni kod. Čak mi je nešto u malom mozgu da sam se iznenadio što nema koda, a možda sam i pomešao sa nekim drugim sajtom. U svakom slučaju kod je opcion što se tiče Vise, i neki sajtovi ga traže a neki ne. Pomaže da se smanji fraud, ali Amazon sigurno ima i brdo drugih mehanizama a verovatno znači i ako si ranije kupovao kod njih.

Inače Virtuonkom sam pre godinu dana kupio čak i navigaciju za kola na amazon.de, samo što je isporuka bila u Beču, pa neko posle donese. Tako uostalom i knjige naručujem da ne bi gatao hoće li da me ovde opale sa špedicijom.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 09. 2010.   #13
JovanT
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 11.01.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 100
Hvala: 66
11 "Hvala" u 9 poruka
JovanT is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao X3mE Pogledajte poruku
Meni je u principu jedino čudno to što me nisu nigde pitali za taj trocifreni validacioni kod. Nije da sam neki expert za internet bankarstvo (čak naprotiv ), ali sam mislio da to uvek mora da se unese.

Ispravite me ako grešim.


Не мора. Мени приликом регистрације домена на GoDaddy нису тражили. Потребно је само име и презиме, број картице и датум истека.
JovanT je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" JovanT za poruku:
Staro 04. 09. 2010.   #14
X3mE
Miloš Ranđelović
Certified
 
Avatar X3mE
 
Datum učlanjenja: 16.05.2008
Lokacija: Beograd/Niš
Poruke: 66
Hvala: 26
23 "Hvala" u 14 poruka
X3mE is on a distinguished road
Default

Nisu mi ionako ni odgovorili na mejl, tako da ću otkazati.

Ovaj sajt koji je Džordž pomenuo ima to što mi treba, pa ću videti preko njih da naručim.
__________________
Nisam zgodan, al' sam zato nezgodan.
X3mE je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2010.   #15
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Izvinjavam se što dižem temu iz mrtvih ali osjećam potrebu da jadni napaćeni narod u B jebenoj H obavijestim...

Poručio sam knjigu sa Amazona i danas me zove lik iz Sarajeva kako je knjiga zadržana na carini. Na knjigu od cca 40USD će mi naplatiti 35KM za carinjenje, špediciju i ko zna šta još.

Pitao sam ga kako je moguće da mi to nikada nije naplaćeno i da mi je knjiga stizala na kućna vrata i pazite sada objašnjenja...

- "Pa znate, njima dnevno stiže preko 1000 paketa i oni ne mogu stići sve pregledati."
- Da li to znači da ja mogu recimo tenk da uvezem u dijelovima i da oni ne stignu da ga pregledaju pa mi donese poštar na kućna vrata, sve sa granatama
- "Pa ovaj da, ovaj ne, ovaj može.."
- A hoću li ja sada ići u zatvor jer nisam platio carinu na 10-ak knjiga koje su mi stizale prije? Da spremim toplu garderobu i da vas upozorim da imam slab stomak na zatvorsku hranu...
- Nećete nećete ići u zatvor jer niste vi napravili grešku

Ukratko.... Kanada majka... Što dalje odavde...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mangia za poruku:
Staro 15. 12. 2010.   #16
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Ma gamad najgora i ja tako svašta naručivao, i dolazilo, i jednom naručim retrovizor koji je koštao 170$, kada je došao skoro toliko u KM je bila otkupnina, nekih 4-5 taksi, ja pitam šta je ovo, tip slegnu ramenima... rekoh vrati ti to odakle je došlo...
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2010.   #17
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@Mangia
Dobro si prosao sto se zalis
DHL i UPS u Srbistanu naplacuju po 40-50e spediciju samo + carina i ostalo.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2010.   #18
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Ma vjerujem da je u Srbiji gore ali zaista sam mislio da ima neke pameti u ovoj državi jer nisam imao prije nikakvih problema. Evo i na sajtu im piše daje nekomerc. roba i lične stvari vrijednosti do 200KM oslobođena carine.

Neki dan su nam u firmi naplatili carinu na robu koja je oslobođena carine. Čovjek mi pročita kako su elektornske komponente oslobođene carine ali pošto je taj čip dio rutera on ga mora cariniti kao ruter iako čip spada u elektronske komponente.

Ja ga zamolio da me više ne zove ukoliko ima tako glupe zaključke jer zaista nemam šta pričati sa njima...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2010.   #19
zidoo
profesionalac
Qualified
 
Avatar zidoo
 
Datum učlanjenja: 17.03.2006
Poruke: 109
Hvala: 9
15 "Hvala" u 10 poruka
zidoo is on a distinguished road
Default

@mangia, sad su mi jasne neke stvari

Ja sam prije 2 godine iz USA narucio 3 paketa: snowboard (156cm), vezove (x2 - pozamasna kutija ko od TV-a) i buce (isto velika kutija, jos i najteze) i na prva dva paketa sam fino platio carinu i sve, a na zadnji paket 1.5e (cini mi se usluge nase poste Sarajev - BL).

Ma jebeni Diznilend :P
zidoo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2010.   #20
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Juče sam zvao carinu da se raspitam malo oko toga. Ne bježim ja od plaćanja carine i ne bih je poručio legalnim putem da nisam mislio na carine i poreze.

Uglavnom ispala je opšta frka. Zvao me i neki šef špedicije sa privatnog mobitela da vidi zašto ce čitava carina digla na noge zbog jedne knjige i zašto su ih zvali ovi oni. I odjednom ne treba 34 KM platiti nego 48KM na šta sam ja poludio i rekao da ću i to platiti i nakon 24h doći sa TV ekipom da snimimo prilog o njihovom radu na unapređenju nauke i stalnoj borbi protiv tih tamo ljudi koji stalno hoće da znaju nešto. Čak su me i prepadali da ne zovem carinu i ne spominjem da sam prije primao knjige jer će mi ono oteti muško dijete, obračunati goli otok, poslati u Zenicu, čupati nokte i zavrtati uši...

Istresali su me da im kažem sa kim sam pričao na carini u ko mi je rekao da na knjige nema carine. Na kraju me zamolio da ne primim knjigu kada dođe i da je odbijem pa će mi se oni dalje javiti kada to riješe.

Sad su me toliko zapalili da ću ovo istjerati do kraja sve sa novinarima.

mangia
Pukovnik u penziji...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Banca Intesa Visa electron. Milos Micic e-Business 10 31. 01. 2010. 05:29
GoDaddy i BancaIntesa Visa Internet mileusna e-Business 12 01. 04. 2009. 23:22
flickr i visa tamburix Opušteno 0 04. 07. 2007. 14:42
Imam VISA Virtuon, i sta sad?! sirNemanjapro e-Business 18 01. 11. 2006. 23:56
Visa-prom redizajn chole Web site, dizajn i multimedia 5 06. 07. 2006. 11:41


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.