DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 05. 2008.   #31
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Pa da, sigurno ima bar 10 Beograda u Americi, mora da se zna o kom se radi.
Ima jedan u Montani, nekad ga speluju baš Beograd a nekad Belgrade. Ima dva i po stanovnika
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #32
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
treba uzeti u obzir koliki je ovo grad, nije uospte isto da li je to neko selo u Svajcarskoj ili grad sa 2M stanovnika, pa cela Estonija ima manje ljudi od Beograda
Човек рече да паса луталица и бескућника има [i]свуда[/] ја само одговарам да то, из мог искуства, није тачно. Паса луталица и бескућника нема свуда, они нису инваријанта.

Шта је твоја теза када (претпостављам) кажеш како не важе исти аршини за село или за град од 2 милиона становника? У некој не-Србији, ни у малим ни у великим местима нема паса луталица, док у Србији богами има, без обзира на величину места.

Citat:
I nije ovo nikakav instant-patriotizam sa moje strane, samo me pogadja ta vecna navika da se po svemu pljuje, to je lecenje komplexa, a ne realna kritika problema...
Није свака похвала нужно инстант-патриотизам, нити је свака покуда нужно лечење комплекса, а свако побољшање треба да почне простим утврђивањем чињеница.

ф
__________________
Рад је створио човека. Рад ће га и уништити.
filmil je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje filmil za poruku:
Staro 26. 05. 2008.   #33
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

baš me zanima šta će sve da bude sledeće godine kad im Putin & Co. organizuju trandebal... nosiće nuklearne detektore sa sobom u restoran.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #34
twix
Web designer
Professional
 
Avatar twix
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: New York
Poruke: 358
Hvala: 52
724 "Hvala" u 64 poruka
twix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za twix
Default

Citat:
Originalno napisao filmil Pogledajte poruku
Човек рече да паса луталица и бескућника има [i]свуда[/] ја само одговарам да то, из мог искуства, није тачно. Паса луталица и бескућника нема свуда, они нису инваријанта.


ф
Nisam mislio bukvalno, za pse je relativno, ali generalno beskucnika ima svuda, pitanje je samo u kom broju & da li ih primetimo. Sad ako ces ti reci da postoji zemlja gde svima cvetaju ruze i da ne postoji nijedan beskucnik, zivi se kao u filmu, ne znam, bravo, jedan bambi za njih.
twix je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #35
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

E, sad mi nešto pade na pamet da se malo vezba PR: pozovite dotičnu blogerku (Kelly?) na ovogodisnji Blogopen (oće li ga biti?) i uverite je kako ćete sve uciniti da joj izbrisete neprijatne utiske sa Eurosonga. Dignite veliku prašinu oko svega da i drugi vide.

btw, sad baš slušam izveštaj na NBC kako je juče u Beogradu bilo super i prikazuju vatromet na kraju.

Poslednja izmena od Lalaland : 26. 05. 2008. u 03:59.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #36
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao filmil Pogledajte poruku
Шта је твоја теза када (претпостављам) кажеш како не важе исти аршини за село или за град од 2 милиона становника? У некој не-Србији, ни у малим ни у великим местима нема паса луталица, док у Србији богами има, без обзира на величину места.
Znaci ovo su sve slike pasa iz Srbije: http://www.flickr.com/groups/straydogs/pool/ ? U Atini ima jako puno ulicnih pasa, po Italiji ih ima, imas da ih vidis i u Parizu s vremena na vreme. U istocnoj Evropi skoro svugde gde sam bio isto (U Bukurestu doduse nema toliko pasa, ali zato imas ulicnu decu u ogromnom broju, koja duvaju lepak i prose). Verovatno ih ima i drugde, ali nisam bio pa ne znam.

Moja teza je vrlo prosta, svi gradovi sa par miliona stavnika su prljavi, imaju beskucnike, i imaju kriminal, a narocito kad ih uporedis sa nekim malim mestom gde svi sve poznaju. To je jednostavno tako, puno ljudi, puno problema. Veliki gradovi nude priliku da se covek utopi, ima vise posla, vise se novca obrce i zato privlace kriminal i polusvet, to je vazda tako bilo.

Danska je super uredjena zemlja, pa su decka jedne moje prijateljice (on je danac) izboli albanci nozem na izlazu iz diskoteke u sred Kopenhagena, jer se on nesto slucajno pokacio sa njima unutra. I to se desava, nije uopste neka retkost tamo.

Evo jos nesto na tu temu:
Citat:
The International Crime Victims Survey, conducted by Leiden University in Holland, found that England and Wales ranked second overall in violent crime among industrialized nations.

Twenty-six percent of English citizens -- roughly one-quarter of the population -- have been victimized by violent crime. Australia led the list with more than 30 percent of its population victimized.
Gledao sam nedavno i neke statistike i UK ima oko 5 puta veci globalni crime rate od Hrvatske (valjda je 5-ta na listi, a Hrvati su negde 16-ti ako sam dobro zapamtio). Koliko sam ja citao istrazivanje UN na tu temu, u svim Balkanskim zemljama je otprilike isti crime rate, pa ti vidi jel sigurnije ovde ili u UK? Jeste ako zivis u skupom kraju, ali je zato drasticno nesigurnije ako si siromasan... to su stvari koje turisti obicno ne vide, pa se onda stvara ta (pogresna) slika kako je u "ne-srbiji" sve sjajno i bajno... negde jeste, negde nije..

eh, tako, sorry na dugom postu, ali besposlen pop i jarice krsti... a to samo zato sto pop ocigledno nema internet
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 26. 05. 2008. u 04:04.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #37
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Da li sam ja slep ili samo ne gledam, ali gde god da sam ziveo u poslednjih 10 godina (Firenca, Bologna, Berlin, Oxford, York i Madison u US) nema lutalica. U Bg. ispred zgrade je mog mladjeg brata (10 god) jedan sa kojim se cesto i igrao ugrizao za zadnjicu
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Denis_Radenkovic za poruku:
Staro 26. 05. 2008.   #38
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

@Ivanhoe

Statistika? Batali se toga. Kriminala u UK imash, naravno, i imash beskucnika (ali nema pasa lutalica), ali kako si ga ti sastavio izgleda kao da je ovo zemlja vandalizma gde samo brojish dane dok te neko ne izbode.
__________________
PHP <del>Rul</del>LOLez!
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #39
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
E, sad mi nešto pade na pamet da se malo vezba PR: pozovite dotičnu blogerku (Kelly?) na ovogodisnji Blogopen (oće li ga biti?).
Biće ga. Ali s obzirom da će biti u Boru (Brestovačkoj Banji) nisam siguran da je pameto dovesti je...
Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
baš me zanima šta će sve da bude sledeće godine kad im Putin & Co. organizuju trandebal... nosiće nuklearne detektore sa sobom u restoran.
Pa, možda hoće, možda neće, ali ako budu dobijali batine u centru Moskve pisaće isto ovako.
Poenta je u tome da li kad zoveš goste središ stan ili ne. Mi smo samo malko gurnuli prašinu ispod tepiha, ali se nekako tepih pomerio.
__________________
RainDog

Poslednja izmena od borstale : 26. 05. 2008. u 09:27.
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #40
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja nikada nisam prihvatao "opravdanja" tipa "pa i drugi isto tako". Osim sto je infantilno, vrlo je i opasno, sto smo videli u 90-im godinama kada su isti izgovor "i oni su" koristili razni zlocinci da opravdaju svoje zlocine. Valjda mi je od tada ostao taj problem sto ne mogu nikako da prihvatim taj izgovor.

Pitanje pasa lutalica se rešava u roku od 5 godina, samo da ima političke volje (i nešto para). Ja sam viđao pse lutalice i na drugim mestima, ali nigde se ne kreću u čoporima kao kod nas. Svojevremeno sam morao da tražim neki štap ili nešto slično kad god sam se vraćao kući jer sam često imao "susrete" sa takvim čoporima ispred zgrade u kojoj sam stanovao i jednostavno ne možeš da uđeš u zgradu.

Što se tiče prosjaka, verovatno nije politički korektno da kažem šta mislim, pa ću prećutati, ali me izuzetno nervira kada stanem na semafor pa mi se okešaju sa "daj dinar".

Ovde je problem u mentalitetu, čujem danas da se u Brazilu okupilo preko 3 miliona ljudi na gay paradi (naravno nisu ni blizu svi oni gay, iako o tim gay paradama ne mislim ništa lepo) a kod nas se štampa "turistički vodič korz beograd" gde se izričito napominje da ako ste gay ne bi trebali da se puno kurčite (piše "držite za ruke i slično") dok šetate ulicom ako niste planirali da dobijete batine.

Zašto su ovi ljudi dobili batine? Za sve to su krivi političari koji šire ksenofobiju, koji predstavjaju evropu kao najveće zlo koje mrzi srbe (i pravoslavlje)... i šta će onda klinci koji još i ne umeju da misle svojom glavom? "Brate idemo da j... kewu ovima iz evrope".

A opet, isti ti političari i njihovi sateliti ubeđuju nas same kako nam je jako lepo ovde, pričati priču kako su evropljani šokirani lepotom Beograda je mnogo dalje od istine nego priča da su ti isti evropljani prijatno iznenađeni da ovde ipak ne živi neko divlje pleme ljudoždera kako smo zaslugom opet tih istih političara predstavljani poslednjih 20 godina.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT Dan 2008 vuknikolic IT događaji 6 08. 10. 2008. 15:43
E-trgovina 2008 - Palić 16-18.04.2008. Dragan Varagić IT događaji 70 19. 05. 2008. 14:57


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.