DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 12. 2006.   #1
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default Blogovi će doživjeti vrhunac 2007. godine

Iako su blogovi sada popularniji nego ikad, tehnološki analitičari iz Gartnera očekuju da će tek 2007. godine oni doživjeti svoj pravi vrhunac i potom neizbježnu stagnaciju.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/061216015
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 12. 2006.   #2
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Već sad većina blogova gubi oštrinu, a čitaoci volju za praćenjem velikog broja blogova. Baš smo pre par dana diskutovali kako je odnos signal šum sve nepovoljniji i kako cela situacija već polako smara.

Mene količina inforamcija koju mi feed reader nakupi odavno guši tako da sam značajno smanjio broj blogova koje čitam. Većinu pratim tako što preletim naslove i tek kad među njima naletim na nešto što smatram zanimljivim to pročitam.

Sve te priče o corporate blogingu itd smatram i više nego izvikanim. Samo još jedan način kako da konsultanti uzmu pare firmama.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2006.   #3
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Sve te priče o corporate blogingu itd smatram i više nego izvikanim. Samo još jedan način kako da konsultanti uzmu pare firmama.
Kako to? Blogovi zaposlenih u npr. Sunu ili Microsoftu su, po meni, prava stvar. Uvek imaš najnovije informacije za ono što te interesuje i slično. A ti ljudi koji rade na određenim stvarima i pišu o tome, vrlo često na tim blogovima pokazuju neke baš "cool" primere, odgovore na interesantna pitanja i slično. Ne ide to samo tako da pratiš blog tamo nekog pojedinca, već blog čitavog tima (koji radi na nekom proizvodu).
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2006.   #4
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Popularnost je nešto što dođe i prođe, ali suština blogosfere nije prvenstveno u masovnosti, već u dostupnosti tehnologije non-tech populaciji koja može aktivno, bez prepreka, da učestvuje u medijskom kreiranju i nečemu što se tek nazire kao digitalna demokratija (pogledajte novi Time i izbor ličnosti godine)

Što se tiče pomenutog odnosa signal-šum, on je upravo zbog pull prirode novog Weba da svesti na odgovarajuću meru (selekcija, filtracija, adaptacija).
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2006.   #5
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

@Ilija

Ima previse suma na Internetu uopste, blogovi nisu izuzetak. Bas naleteh na jedan blog u kome vrlo upucen navodi da je Armada izgubila 1588. zato sto su galeoni spori i tromi (a to je video u igrici!). Svako moze da napravi sajt ili blog i lupeta gluposti. Ah, sada, sto se blogginga tice, mislim da ce blog pre ili kasnije ustupiti mesto pravim CMS za article management, mada nece isceznuti, u obliku Livejournala.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2006.   #6
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs
Kako to? Blogovi zaposlenih u npr. Sunu ili Microsoftu su, po meni, prava stvar. Uvek imaš najnovije informacije za ono što te interesuje i slično. A ti ljudi koji rade na određenim stvarima i pišu o tome, vrlo često na tim blogovima pokazuju neke baš "cool" primere, odgovore na interesantna pitanja i slično. Ne ide to samo tako da pratiš blog tamo nekog pojedinca, već blog čitavog tima (koji radi na nekom proizvodu).
Postoji izuzetno mali broj kompanija koje na taj način mogu da eksploatišu (mreže) blogova. Ima dosta svetlih primera, među kojima sam najviše zapazio IE blog. Baš je bio praćen dok se IE7 razvijao i jedan je od razloga zašto se web development zajednica osećala kao da na neki način učestvuje u razvoju.

Šta je sa ostalim firmama kojima glavnim fokus nisu inforamcione tehnologije (proizođači kućne hemije, bele tehnike, opreme za grejanje, zanatlijske radnje itd itd itd)? Kako se u njihove živote uklapa "kompanijski" blog?
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2006.   #7
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Čuo sam zanimljivu inforamciju pre neki dan u jednom twit.tv podcastu - uskoro će broj blogova toliko narasti da će na svaki blog dolaziti jedan čitalac. Leo se našalio kako blogovi teže one to one komunikaciji. Iako zafrkancija, ističe jednu nezgodnu činjenicu - količina materijala objavljenih kroz blogove je ogromna i gotovo je nemoguće ispratiti sve.

Kao što su neki prvi blogovi nastali kao filteri online sadržaja, tako će nastatiti i neki novi oblik koji će filtrirati ono što nam stiže kroz RSS (meni padaju na pamet serije kao što su Sunspots na SvN, News wire na Sitepointu etc). Jednostavno, linkove koji autori navedenih blogova smatraju da su vredni pažnje.

Takođe, evo ga još jedan skoriji tekst o RSS-u i suviše učestalom pojavljivanju članaka na izvesnim blogovima. Ko je probao da prati Techcrunch. R/WW i slične zna u čemu je problem.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2006.   #8
ZeroStyle
profesionalac
Qualified
 
Avatar ZeroStyle
 
Datum učlanjenja: 22.09.2006
Poruke: 115
Hvala: 0
2 "Hvala" u 1 poruci
ZeroStyle is on a distinguished road
Default

Ja odavno se spremam da napisem nesto na tu temu ali nikad vremena, jednostavno mislim da dosta ljudi zivi u zabludi, prvi sarajevo-x idu s takvim clancima da bi povecali bazu usera na blogger.ba koji je u njihovom vlasnistvu. Naime s vremena na vrijeme izlaze ovakve teme koji blogove kuju u oblake, tj je nesto sto mjenja svijet bla bla a uopce nemaju pojma o cemu pisu. Naime potrebno je da neko napise jedan clanak sta je blog, i sta znaci kvalitetan blog. Za mene blog koji oni podizu u nebesa je samo hrpa smeca nista vise ali zato bloga poput pusione, ili borja, ili biznisblog , pa dnevnikelektrika itd to su blogovi koji podizu web na novi nivo mada je veoma cesto u pozadini toga vlastito cms rijesenje i veoma mocna masinerija iza toga za razliku od glupih blogova na nekim stranicama na koje se registrujes s dva klika.

Ono sto me nervira sad iskljucivo kod nas je veliki broj blogova, od svih ti blogova mozda ima izuzetaka ali u vecini slucajeva su neko sranje , nigdje veze i sta se desava ja trazim neku jebenu informaciju na lokalnom pretrazivacu pogodak ili google i prvih 5 stranica mi izbacuje rezultate ****in bloga kojeg kad otvorim nema nista pametno osim baljezganja djecice od 12 godina.

Podrzavam privatne blogove kao dio tj web na kojem pisu svoje frustacije ili desavanja u njihovom svjetu, objavljuju radove, daju preporuke itd..


Treba praviti razliku između blogova (pravih) i onih koji djeca rade na blog servisima.
ZeroStyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2006.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

mislim da mesate babe i zabe.. kao sto postoji Politika, ali postoji i Skandal, tako postoje blogovi koji sluze da pruze informacije, ali i oni koji sluze da se ubije dosada, tracari, prica o glupostima i sl... niko nikog ne tera da cita nesto sto ga ne zanima, niti postoji potreba da se prati sve redom....recimo na tv-u niko ni ne pokusava da odgleda sve emisije na svim kanalima, nego sa vremena na vreme pogledas sta ima zanimljivo, izvrtis par kanala i to je to... a nravno treba imati u vidu da (pretposavljam) i najgluplji blog ima nekoga koga to zanima, pa makar to bila i mama od vlasika bloga...

a shum koji de facto postoji na celom internetu nije problem blogova ili sajtova, nego search engine-a koji (za sada) nisu u stanju da proberu informacije dovoljno dobro..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2006.   #10
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao ZeroStyle
to su blogovi koji podizu web na novi nivo mada je veoma cesto u pozadini toga vlastito cms rijesenje i veoma mocna masinerija iza toga za razliku od glupih blogova na nekim stranicama na koje se registrujes s dva klika.
blog ne cini softver, vec tekstovi (i komentari)
svakako UI i slicno je vazno, ali ja cu radije citati grozan, skoro neupotrebljiv blog ali sa odlicnim tekstovima (a posto koristim rss reader, to ustvari nema veze (uglavnom) )
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Korporativni blogovi u Srbiji Miloje Sekulic Linkovi 10 04. 06. 2007. 13:36
Dev blogovi Ilija Studen Opušteno 0 07. 06. 2005. 09:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.