DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 12. 2006.   #1
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default Beograđani i svi koji volite Beograd - odluka je na VAMA! - Kome dati 1.000.000 $ ?

Beograđani i svi koji volite Beograd - odluka je na VAMA!

Američki narod obezbedio je milion dolara za prijatelje, građane Beograda!

Sredstva će biti utrošena na jedan od dva ponuđena projekta koji vi izaberete:

1) Milion za ZDRAVLJE Beograda!

Milion dolara za nabavku najsavremenijih ambulantnih vozila koja će poboljšati zdravstvene usluge u gradu.

2) Milion za MLADOST Beograda!

Milion dolara za obnovu Doma omladine Beograda, kulturnog i infomativnog centra mladih Beograda.

Glasam na: http://www.beograd.org.yu/cms/lat_poll.php

Glasanje traje do 15. janura 2007. godine, do 12 časova.

Takođe možete da glasate i slanjem SMS poruke na broj Studija B 7701. Upišite 1 ili 2 i pošaljite SMS. Nema dodatnih troškova slanja. Servis važi za sve mobilne mreže.

Beograđani VI odlučujete!
VAŠ GLAS za bolji Beograd!

http://www.beograd.org.yu/cms/lat_poll.php
__________________
http://www.akcenat.info
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #2
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citao sam bas o tome u Blicu. I pored toga sto se trudim da dam neki svoj doprinos za Internet u Srbiji (a citao sam da su i racunari u opticaju) mislim da je najpametnije da te pare odu za nabavku dodatnih kola za Hitnu pomoc. Nadam se da ce neko stvarno da poslusa predloge gradjana.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kad smo vec kod toga, ja imam predlog kako da Beograd jako lako zaradi oko 10 miliona evra. Oterati one cigane oko gazele i prodati placeve nekim hotelima, bankama, ko god je zainteresovano - odatle je 3 minuta peske do centra grada, direktna veza na E-75 (Budimpesta - Beograd - Atina [Sofija] ), aerodrom je na 10 minuta odatle... trenutno nema bolje lokacije u beogradu a okipirana je katonskim kutijama i leglom zaraze. Ko god udje u Beograd sa zapadne i severne strane - prvo to vidi. Ko izlazi iz Beograda - poslednje to vidi. Prvi i poslednji utisak o gradu su kartonske kutije odakle iskacu cigani da zickaju na gazeli.

Sada, moze neko da me optuzi za "rasizam", "nacionalizam" ili sta god... Verujte da nemam nista protiv samih ljudi koji su se tamo naselili, bilo oni beli, zuti ili crni, vec protiv same ideje da to stoji tamo.

Kada bih ja recimo uzeo svoju porodicu i na Uscu preko puta "Usce Tower" ili recimo na Kališu, podigao kartonsku kutiju u kojoj planiram da zivim - siguran sam da bi me zandari oterali u roku od odmah, a pisale bi novine kao "verovali ili ne" - neka budala se pojavila tamo da gradi "karton siti". E posto su cigani "nacionalna manjina" (ili kako god ih krste) onda se tu umesa maltene i Amnesty International. Stvarno mi nije jasno...

Jesi kupio to zemljiste? Imas neku dozvolu? Alo, zauzeo si javnu povrsinu, beži bre odatle.

Dakle, nadam se da je jasno da ovo nema veze sa ljudima koji žive tamo nego sa celom idejom života tamo. A ako ćemo baš da budemo i velikodušni, od tih 10 milona evra za taj plac - neka svaki ganci dobije po 50 eur i da pewa.

Eto to je moj predlog - ja iskreno ne znam čoveka koji voli Beograd više od mene, a ovaj karton city mi je rak rana.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2006.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kad bolje razmislim najbolje je da tih $1M date meni:

1. potrosio bih $100 na daktilografski kurs (uzas koliko sam gresaka napravio u gornjem postu)

2. kandidovao bih se za gradonacelnika, racunam da ca te pare pokriti kampanju, a onda bi svanulo svima koji vole Beograd
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 12. 2006.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Off Topic: @bluesman: slazem se skroz. Kroz Cvijicevu svaki dan prodje jedan mali ciga sa konjskom zapregom, svaki dan. Ponekad proveze i mladju sestru, deca ko deca, simpaticni su, nemam nista protiv njih. Ali koliko je meni u znanju zaprezna vozila su zabranjena u gradu po vazecim prpisima, medjutim njega niko ne dira. Trolebusi ga obilaze, vozaci trube, napravi uvek haos u ulici, ali ga policija kulira. Bas me zanima sta bi se desilo kad bih ja doveo konja i odlucio da malo projasem centrom grada, da li bih dva coska presao da me ne uhapse.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 12. 2006.   #6
Alkion
book-keeper
Certified
 
Avatar Alkion
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 53
Hvala: 1
7 "Hvala" u 4 poruka
Alkion is on a distinguished road
Default

Kad neko zeli da ti pomogne, narocito na ovaj nacin, kultura nalaze da pokazes koliko zapravo cenis taj gest dobre volje.
Normalno je da sada g-din Bogdanovic izadje i kaze:
Ok, nije bitno sta ste izglasali!
Evo grad daje jos 1 milion pa cemo resiti oba problema.


A sto se tice slucaja UnderGazelaGipsyTrashDownTown, zaista ne mogu da verujem da to tako stoji, stoji, stoji ... i stoji.
Aman, ako i imaju problema da dislociraju stanovnike, sta ih sprecava da odnesu one sporadicne gomiletine djubreta dostojne prave deponije.
Alkion je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 12. 2006.   #7
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Nemoj u Indiju, to je lepa zamlja sa lepom kulturom. Bolje u Kinu, kada oni nama izvoze kineze mozemo i mi njima cigane.

PS. Karta do Kine je jeftinija.
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 12. 2006.   #8
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain
Nemoj u Indiju, to je lepa zamlja sa lepom kulturom. Bolje u Kinu, kada oni nama izvoze kineze mozemo i mi njima cigane.

PS. Karta do Kine je jeftinija.

ma moze i na arktik sto se mene tice... samo da je 5000+km daleko, cisto da nemogu bas u prvoj generaciji da se vrate peske
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 12. 2006.   #9
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

Nemci su prošle godine obezbedili neku lovu da se izmesti to naselje. Da im se obezbede kontejneri i postave iza naselja Ivana Ribara na NBgd. Tada su ljudi iz blokova svakodnevno organizovali proteste dok se od te ideje nije odustalo. U međuvremenu je lova za to verovatno potrošena. I ganci su ljudi pa se mora pronaći neko humano rešenje. Ovako su oni uživaoci najatraktivnije lokacije na NBgd...do daljnjeg. A ideja je
Beogradu nedostaje higijene. I lovu bi trebalo spiskati na ekologiju i napraviti od Beograda malo prirodnije i humanije okruženje. Obzirom da je lova lako došla...lako će i otići.
dark_mark je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 12. 2006.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Naravno da su ljudi, niko to ne spori. Opet, zamisli sada da ti u sred bloka ubace 2000 ljudi (nebitno kakve su boje koze) koji su navikli da zive u kutijama, dovlace djubre do kuce, nemaju nikakvu higijenu... Bice gore neko kad su dosli Kinezi u Blok 70. Opet nemam nista protiv Kineza, ali blok 70 je sada najgori novobeogradski blok - uzas koliko je strokav.

Znaci, ovo je daleko ozbiljniji problem sada, a ozbiljan je samo zato sto je u pitanju "nacionalna manjina" jer se odmah u pricu uvode ljudska prava i zastite manjina... Mada, evo jos jednog primera.... Tamo oko 3. bulevara postoje one radnicke barake gde su po zavrsetku gradnje useljeni radnici i njihove porodice. E sad posto je posle nekoliko godina taj plac postao atraktivan, odlucili su da prodaju svo to zemljiste pored pruge i zidaju se velike i lepe office buildings. Ali smetaju barake! I kako su to resili? "Aj, mars napolje, ovo se rusi". I sada ko pita te radnike tamo, vidim da su istakli tablu "mi gradili Beograd a Beograd nas rusi" (malo pretenciozno, svaki seljak koji dodje u Beograd trvdi da je sa svoje 2 ruke izgradio bar 50% Beograda), ali opet ... ko ih pita ... mars napolje!

E pa braco radnici, ko vam je kriv pa niste cigani - onda bi mogli da trazite zastitu ljudskih prava. Ovako - mars napolje.

Toliko o dvostrukim standardima... ako neko pomisli da su moje poruke motivisane rasizmom ili nacionalizmom, samo da pokazem da nemaju ama bas nikakve veze sa tim - pricamo samo o zdravom razumu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nova odluka o devizama van zemlje MorenoArdohain e-Business 0 15. 02. 2007. 11:27
Da li je i vama AdSense poludeo? ppavlovic e-Business 16 11. 02. 2007. 17:50
Heh... kome li je ovo namenjeno... LiquidBrain Opušteno 0 29. 11. 2006. 12:10
E, ovo moram podijelit' s vama ;) Milos Vukotic Opušteno 7 07. 09. 2006. 16:05
Najbolje Internet marketing tehnike - po vama Dejan Bizinger Marketing i SEO 6 13. 08. 2005. 20:09


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.