DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 09. 2007.   #21
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Kako sam <etičnost>konsultant za Infostud (SEM), bio sam konsultant i za Trust-HR (BizDev)</etičnost>, a bio sam i pozvan da učestvujem u pomenutoj KZN juče, mogu da do određenog nivoa da objavim detalje ove akvizicije. Razlog zašto bih to uradio je upravo ono što je ovde već rečeno - mislim da je ovo veoma dobar događaj za Srpski Internet (a i bio je dogovor da se tako nešto kaže na KZN, ali novinari to nisu pitali!)...

Iznos je petocifren u EUR (isplaćen odmah nakon potpisivanja ugovora, iz tekućeg priliva Infostuda), i pored toga Nataša dobija i procente za različite vrste konkretnih usluga koje se prodaju i koje će se prodavati iz ove oblasti. Takođe, ona dobija i fiksni mesečni iznos za auriranje sadržaja, ali je u statusu honorarnog saradnika, i nastavlja nezavisno svoj HR consulting posao.

Mislim da je ovo sasvim lep dil za firmu koja u momentu preuzimanja ima oko sto klijenata (kao što su BFC, Coca Cola, Delta...) pretplatničkog servisa.

Poslednja izmena od Dragan Varagić : 05. 09. 2007. u 20:32.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2007.   #22
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

malo bajata vest... jos 29. septembra je Varagic ovo objavio, dodushe tada nije bilo poznato koji sajt su kupili...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2007.   #23
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku
Vest sa Infostuda

"Infostud kupio portal trust-hr.com
Miloje vest je bajata, od juče

Da se vratim na stvar, u suštini, koliko se da videti, radi se specijalizovanom skromnom Joomla template sajtiću (kada imate pripremljene sadržaje ovakvu lokaciju možete postaviti za 2 dana) na koji je Nataša postavljala tekstove na temu HR-a. Da budemo iskreni, ona je ove tekstove moga da postavi direktno na Infostud u neku savetodavnu sekciju, ali je ovako mnogo bolje sa PR strane.

"Preuzimanje" je samo marketinški potez u cilju promovisanja Infostud brenda, i to je sasvim Ok. Bilo šta da promovišete preko Medija centra izazvaće odgovarajući medijski eho.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2007.   #24
Davor Vlajkovic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.05.2006
Poruke: 139
Hvala: 72
1.111 "Hvala" u 26 poruka
Davor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić Pogledajte poruku
"Preuzimanje" je samo marketinški potez u cilju promovisanja Infostud brenda, i to je sasvim Ok. Bilo šta da promovišete preko Medija centra izazvaće odgovarajući medijski eho.
Zahvaljujem na iskrenosti I rest my case.
Davor Vlajkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2007.   #25
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

I šta je tu problem sa tim? Ne znam šta misliš da si dokazao? Što bi morao da te laže neko oko toga? Pa to je normalno kao "dobro jutro", a ti se ponašaš kao da je "eureka"?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2007.   #26
Davor Vlajkovic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.05.2006
Poruke: 139
Hvala: 72
1.111 "Hvala" u 26 poruka
Davor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished road
Default

Samo želim da se stvari nazivaju pravim imenom. Ništa više, ništa manje.
Davor Vlajkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2007.   #27
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Drago mi je zbog vlasnice sajta Trust HR, dobro je to za srpski Internet. Vidim ima dosta tekstova u bazi, to je samo po sebi vrednost koju Infostud ovim dobija. Za taj sajt sam cuo iz e magazina.

Ne iznenadjuje me sto cifra nije objavljena, iz raznoraznih razloga. Dobro je sto je barem izrazena kroz broj cifara ali je jos vise interesantnije da je jedan sajt u domacim uslovima dobio 5 cifara u eurima a Alexa rang je nesto manji od 10 milionitog mesta i jos bitnije uopste nema Google PR. Ali, sigurno postoji razlog zasto je sajt dobio te pare. Izgleda sajt ima vrlo malu posetu ali je dobro sto ima pretplatnicki servis i ako 100 klijenata placa 5000 dinara godisnje za informacije na sajtu onda se i moze razumeti cena od 5 cifara. Postoje nekoliko servisa u Srbija koji su zasnovani na prodaji kvalitetnog znanja i informacija, nemaju veliku posetu ali rade dobro i imaju puno potencijala. Mene trenutno najvise odusevljava jedan servis u Srbiji necu da pominjem ovde, taj servis ima malu ali jako strucnu ciljnu grupu, izgradjen je fin biznis na tome i ima mnogo potencijala. Mislim da je jedna od buducnosti srpskog Interneta nudjenje kvalitetnog premium sadrzaja.

Sticajem okolnosti znam da ce uskoro vrlo verovatno biti novih slicnih dilova. Dobro je sto vlasnici sajtova pocinju da naplacuju svoj trud kroz razne nacine i postavljaju svoj projekat na visi nivo.

BTW. Postujem eticnost.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 05. 09. 2007. u 21:16.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2007.   #28
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Generalno, ovo je veoma dobra stvar, jer Infostud na neki način, indirektno reklamira ceo domaći internet. Odjek će preneti neki tamo novinari 24 časa, Kurira, Blica (doduše verovatno IT nepismeni, ali nema veze) znači mnogo u promociji Interneta kao biznis sredstva. Zamislite tamo nekog taksistu, livca, ratara(...) koji bistri novine uz vopi ili radžu, pa pročita "jedan sajt preuzeo drugi" - "Ej! Pazi boga ti, pa tu može i da se ućari"

Svakako dobra vest koja prosečnom srbendi sliku čini daleko privlačnijom i opipljivijom.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2007.   #29
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Iznos je petocifren u EUR (isplaćen odmah nakon potpisivanja ugovora, iz tekućeg priliva Infostuda), ...
Solidna cifra, i lepa motivacija drugima.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2007.   #30
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Prvi put sam cuo za ovaj sajt i prijatno sam se iznenadio. Bas fin i ozbiljan sajt. Ne ulazim u finansijski "momenat", ako je stvarno u pitanju rad jedne zene, onda sigurno joj nije bilo lako da proda nesto u sta je puno truda i vremena ulozila.

Sto se tice lepih vesti za Srbende, tu delom i mogu da se slozim. Ali sto se tice struke, to bas i nije neka posebna vest. Dobra vest je kad jedna firma medju 10-20 uspesnih u "grani" (aplikacije, Web, animacije, security) kupi drugu uspesnu. Ali ako imate Infostud i Trust HR kao prilicno usamljene u svojim oblastima, to je "izmedju njih samih", ne moze se zvati nekom najavom buduceg trenda.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.