DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Award
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Award DevProTalk nagrade za projekat godine

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 11. 2006.   #81
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Kao drugo, tzv. "pitanje activecollaba": mislim da nema smisla da AC učestvuje u izboru za naj-sajt kao prvo zato što nije sajt, a kao drugo što mu bilo koja takva titula ništa ne znači jer jednostavno nema konkurenciju, barem ne na ovim prostorima.
to bi moglo da se resi uvodjenjem kategorije servis ili web aplikacija
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #82
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Odlično razmišljate, mislim i na one sa kojima se ne slažem.

Što se tiče AC, ja nemerno nisam koristio termin "sajt godine" već "projekat godine", pa bih time u izbor mogao da uđe i AC i slični projekti. Još jedan razlog je što bih recimo vrlo rado kandidovao neki IT / web časopis koji se pojavi, neku organizaciju seminara (ako upali ono što je Goran Aničić [ili beše Bizinger, ne sećam se] planirao pa dovede gomilu "faca" to zaslužuje bad da uđe u konkurenciju projekta godine u kategoriji "business" ili "marketing" ili ...).

@nixa: ne moramo sada da se patimo da pravimo neki super-cool sajt, dovoljno je neki iz ove hiper-produkcije blogolikih, samo da sve bude korektno.

@oliver: ideja sa usergroup i podforumom je odlična, tako ćemo napraviti. Samo bih ja napravio 2 usergroups, jedu za jury a drugu za sve ostale glasače.

Što se tiče samog žirija, ja bih rado izostao odatle da bih mogao da budem totalno objektivan.

Što se "prijemnog žirija tiče", ne mislim da mora da postoji nešto što će da definiše "prag kvaliteta", pre mislim da mora da postoji neko ko će jednostavno da proveri da li prijava ispunjava osnovne uslove. A za kvalitet će se pobrinuti ocenjivanje.

Članovi žirija: rekoh već da možemo da definišemo neki osnovi kriterijum po kojem nekom može da postane član žirija, ja bih ovom prilikom pozvao sve zainteresovane da se prijave, napravićemo posebnu temu.

Trebalo bi polako da "štikliramo" stvari oko kojih se većina slaže da ne bi u nedogled komentarisali nešto oko čega se načelno slažemo. Znači krećemo od kriterijuma, rokova, uslova,...

Citat:
Originalno napisao SirNemanjaPro
Znaci bice sastavljen od minimum 10 ljudi za koje TI smatras da mogu da budu u ziriju. I dont like this one bit.
Očigledno nisi čitao ili nisi razumeo šta sam govorio do sada, bilo kako bilo, da li ja biram ili neko drugi, ove godine čisto sumjam da ćeš TI ući u ovakav žiri. Da li treba da ti navodim razloge? Osim što tvoji komentari na forumu dosta članova dovode do WTF? nemaš ni jedan završen projekat, ne znam kako se ti kvalifikuješ uopšte u "ljude iz IT branše" kako sam sebe klasifikuješ, osim kao korisnik računara. Ti sad možeš da se ljutiš koliko hoćeš, može da ti se sviđa ili da me mrziš, ali ono što možeš UVEK da očekuješ od mene je odgovor bez zavlačenja, potpuno iskren i otvoren.

Oko subdomena: koliko god mislim da ne treba mešati engleski i sprski, slažem se da award.devprotalk.com zvuči najlepše.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #83
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
award.devprotalk.com zvuči najlepše.
i meni
__________________
http://www.akcenat.info
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #84
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

done
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #85
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Što se "prijemnog žirija tiče", ne mislim da mora da postoji nešto što će da definiše "prag kvaliteta", pre mislim da mora da postoji neko ko će jednostavno da proveri da li prijava ispunjava osnovne uslove. A za kvalitet će se pobrinuti ocenjivanje.
Iskustva koja znam iz slicnih situacija kazu da je to pozeljno, kada postoji mogucnost velikog broja prijava. Tako recimo funkcionise graficki bijenale "Suva igla". STotine umetnika iz celog sveta salju svoje graficke radove na konkurs, a selekcioni ziri odredjuje koji radovi zaista idu na ziriranje. Oni cak imaju i limit u broju radova koji mogu da udju na ziriranje.

Na vebu je to potrebno, da ne bi imao navalu prijava cija je jedina svrha da se izreklamiraju, jer ako ne postoje ulazni kriterijumi, svi prijavljeni ce se provlaciti kroz pricu sve do dodele nagrada i mnogi ce da se prijave samo zato da bi se pojavili u prici iako im do nagrade uopste nije stalo.

Druga opcija je da se u takmicenju za nagradu ucestvuje po pozivu, to jest da svako moze da prijavi neki sajt a da u nagradi ucestvuju samo oni sajtovi koje ziri pozove na ucesce (i oni pristanu). Na tom principu funkcionise Uzicki pozorisni festival, selektoru se prijavljuju predstave, a on ih sve odgleda i odlucuje koje poziva na festival.

E da, jos jedna bitna stvar, kod ziriranja, glasovi clanova zirija treba da se saznaju odjednom za sve clanove da bi se onemogucile kalkulacije. Ako se glasa na forumu, svaki clan zirija bi recimo mogao da uploaduje datoteku sa svojim glasovima ali sifrovanu, pa kada svu posalju svoje glasove, tek onda clanovi zirija daju lozinke kojom se datoteke mogu otvoriti.

Poslednja izmena od Pedja : 27. 11. 2006. u 08:40.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #86
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Citat:
Na vebu je to potrebno, da ne bi imao navalu prijava cija je jedina svrha da se izreklamiraju, jer ako ne postoje ulazni kriterijumi, svi prijavljeni ce se provlaciti kroz pricu sve do dodele nagrada i mnogi ce da se prijave samo zato da bi se pojavili u prici iako im do nagrade uopste nije stalo.
word
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #87
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic: ... pomalo se gubim u ovoj diskusiji, nisam primetio da li su već dogovorene neke stvari o kojima bih želeo ... razmišljao sam da li da krenem s novom temom, no ipak ostavljam modovima ovde da splituju po potrebi ...

Interesuje me tehnička implementacija konkursa.

Pošto ovde već imamo forume, kao logično mi se nameće da se otvori jedan forum tipa Showroom, gde će se objavljivati kandidature i potom ostavljati na evaluaciju članovima foruma - to bi se moglo nazvati javnim ključem, ali ne za prosto glasanje.

Što se tiče postavljenog pitanja ulazne selekcije - postoje moderatori foruma za eliminaciju totalnog škarta. A druga stvar je što model Showrooma nije uopšte naivan za kandidate - ako nešto ne valja to bude dobro opljuvano.

Može da se postavi pitanje ko podnosi kandidature - da li može svaki član foruma da predlaže po slobodnom izboru ili mora da bude povezan s projektom koji predlaže? ... ... ...

Kad se utvrdi kalendar - taj forum je slobodan za kandidature do određenog trenutka kad se ukida mogućnost otvaranja novih tema ...

...

Što se tiče žirija, mislim da je najefikasnije da se izbor ljudi prepusti moderatorskoj, odnosno administratorskoj ekipi, pošto formalno odgovara za sajt.

Zgodno bi bilo da se utvrđeni žiri izdvoji kao zasebna grupa i dobije svoj forum zatvorenog tipa, koji za cilj ima da im omogući da donesu odluke o pobednicima.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #88
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Predlog:

Prijavljivanje nije ovde na forumu već na posebnom sajtu (onaj subdomen o kojem pričamo).

Kada se prikupe prijave, napravi se selekcija i ovde na forumu se napravi jedna tema (u kojoj ne može da se komentariše) sa svim prihvaćenom radovima, po kategorijama. Pored svake prijave stoji opis onako kako je prijavljeno.

Ne mislim da žiri treba da se bilo šta dogovara oko pobednika, možda jedino oko tehničkih pitanja.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #89
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Moze i jedan predlog od mene, tice se poddomena i imena "kontesta". Da li je neophodno da se zove na engleskom ako je regionalnog/nacionalnog karaktera? Aludiram na award.devprotalk.com. Mislim da bismo mogli izleteti sa necim malo originalnijim na srpskom - npr. "Krem srpskog Weba" ili nesto slicno/permutovano/totalno drugacije? :P
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #90
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Joj bre, znam, i meni je to totalno bzzze, ja bih na srpskom, ali od svega što smo mogli da se setimo - award zvuči najmanje bzzze.

nagrada.devprotalk.com je jedino što nije predugačko a ima nekog smisla

Hajde smislite nešto. Webby je zauzeto Њеби ? Nešto geek? Skraćenica: NZPG ... nemam pojma više. Fali nam malo kreativaca, osećam se kao kada moram da registrujem domen do 5 slova - kao da udarim u zid.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
srbija usla u darwin awards 2007 ivanhoe Opušteno 3 29. 01. 2008. 09:07
VIDI Web top 100 2006 Aleksandar Marković Linkovi 0 19. 12. 2006. 10:53
Downtime 2006-08-30 bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 1 31. 08. 2006. 20:21
eTrgovina 2006 Dragan Varagić e-Business 156 10. 04. 2006. 21:47


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:21.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.