DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 03. 2011.   #51
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

@tamarab Najbolje da licno odes u Upravu javnih prihoda i probas da resis stvar (pozovi se na taj dopis sto si poslala, moguce da je ostao u nekoj fioci).
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 03. 2011.   #52
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Idi tamo lično i predaj ponovo žalbu, + žalbu na opomenu, pozovi se na dokumenta koja si već predala, proveri iznose koje od tebe potražuju (smanjeni su prošle godine, za preduzetnike valjda -80% u Beogradu), proveri tačno za svoju lokaciju/zonu koliko si dužna da plaćaš, oni bi morali da su dužni da rešavaju po pismenim dopisima i da daju informacije a ne da samo šalju opomene, konsultuj se sa advokatom, i onda kad skupiš sve informacije, žalbu br.2 ponovo napismeno + pismeno obrazloženje sa datumima kad si šta dostavila, sve formalno + poptis/pečat, lično tamo kod njih dok te ne prime, traži rešavanje pod oznakom HITNO. Nemoj da čekaš više vreme prolazi potraživanje se gomila. Zovi ih telefonom svaka 2 dana dok ne reše. Aktivno.

Ovo država je opšti haos, svaki dan nalaze nove i nove osnove da naplaćuju vazdušarinu, država sprovodi legalizovanu pljačku, i moraš da se boriš za sebe niko drugi neće. Ova taksa za isticanje firme je valjda najgori primer. Zatvaranje firme kao poslednje rešenje. Srećno.


Vidi i ovu temu http://www.elitesecurity.org/t376863-0#2835075
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje Gargoyle za poruku:
Staro 18. 03. 2011.   #53
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Konačno sam našla ono što mi je bitno i mislim da bih mogla da se pozovem i na ovo što je navedeno ovde:
http://www.mena.rs/kakopoceti/regist...eduzetnik.html

Najvažnija stvar koju sam ovde našla je sledeće:
Isticanje firme
Firma se može istaći na sandučetu ili ulaznim vratima stana koji se koristi kao sedište radnje.

Uprava za finansije grada Beograda po automatizmu izdaje rešenje o plaćaju firmarine za radnju. Ukoliko nije istaknuta firma može se tražiti od Uprave za finansije grada Beograda da ukine rešenje o plaćanju firmarine.

Da sam ovo znala ranije tada bih i tražila ukidanje. Ali pošto niko nije hteo da me uputi tek samostalnim traganjem sam konačno to našla. Da sam htela da budem pravnik, završila bih prava - ali mene su interesovale druge oblasti.
Imam utisak da su mnogi propisi namerno zakukuljeni da bi mogli mi nestručni da se navatamo i da se što manje bunimo - samo da plaćamo i ćutimo.
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 03. 2011.   #54
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Konačno sam našla ono što mi je bitno i mislim da bih mogla da se pozovem i na ovo što je navedeno ovde:
http://www.mena.rs/kakopoceti/regist...eduzetnik.html

Najvažnija stvar koju sam ovde našla je sledeće:
Isticanje firme
Firma se može istaći na sandučetu ili ulaznim vratima stana koji se koristi kao sedište radnje.
Uprava za finansije grada Beograda po automatizmu izdaje rešenje o plaćaju firmarine za radnju. Ukoliko nije istaknuta firma može se tražiti od Uprave za finansije grada Beograda da ukine rešenje o plaćanju firmarine.

Da sam ovo znala ranije tada bih i tražila ukidanje. Ali pošto niko nije hteo da me uputi tek samostalnim traganjem sam konačno to našla. Da sam htela da budem pravnik, završila bih prava - ali mene su interesovale druge oblasti.
Imam utisak da su mnogi propisi namerno zakukuljeni da bi mogli mi nestručni da se navatamo i da se što manje bunimo - samo da plaćamo i ćutimo.
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 03. 2011.   #55
Papermoon
turista
Certified
 
Avatar Papermoon
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Poruke: 71
Hvala: 5
19 "Hvala" u 4 poruka
Papermoon is on a distinguished road
Default

Vreme je za temu šta sve legalno može da se smanji kod svih pravnih formata i kako, ali da bude sa template-ima za kopiranje i štampanje
__________________
nja
Papermoon je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 03. 2011.   #56
Papermoon
turista
Certified
 
Avatar Papermoon
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Poruke: 71
Hvala: 5
19 "Hvala" u 4 poruka
Papermoon is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao tamarab Pogledajte poruku
Jel' to znači da će me osloboditi te besmislene takse? Oni mi do sad već tražili 77.000 a ja jedva skupim da platim 13-ak hiljada mesečno za doprinose što mi je mnogo značajnije i zapravo jedino zbog toga i radim ovo - da imam za doprinose pa šta pretekne to mi je jedina zarada. Zašto da plaćam tu taksu kad ne koristim to što oni žele da mi naplate.
Vrlo neugodna situacija.
Da li neko zna da li postoji i koja je forma zamrzavanja preduzetničke radnje? Glupo je da radiš za porez i od svega što zaradiš napraviš promet državi, a da tebi ništa ne ostane.

Sigurna sam da ovo nekako može.
__________________
nja
Papermoon je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 03. 2011.   #57
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

mozes da zamrznes radnju, a cak mozes posle i da je pokreces samo na odredjeni period, mesec dva, odradis posao, i onda opet zamrznes...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 03. 2011.   #58
Papermoon
turista
Certified
 
Avatar Papermoon
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Poruke: 71
Hvala: 5
19 "Hvala" u 4 poruka
Papermoon is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao tamarab Pogledajte poruku
Jel' to znači da će me osloboditi te besmislene takse? Oni mi do sad već tražili 77.000 a ja jedva skupim da platim 13-ak hiljada mesečno za doprinose što mi je mnogo značajnije i zapravo jedino zbog toga i radim ovo - da imam za doprinose pa šta pretekne to mi je jedina zarada. Zašto da plaćam tu taksu kad ne koristim to što oni žele da mi naplate.
Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
mozes da zamrznes radnju, a cak mozes posle i da je pokreces samo na odredjeni period, mesec dva, odradis posao, i onda opet zamrznes...
Tnx! Znala sam da može Za to vreme ne plaćaš poreze ni doprinose? Od kada teče zamrzavanje, od dana podnošenja dokumenta ili može i retroaktivno?
Koji je dokument referentan za to?
__________________
nja
Papermoon je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 03. 2011.   #59
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

drugarica je zamrzla agenciju dok je bila na trudnickom (to je obavezno po zakonu), i mislim da joj je jedini trosak u tom periodu bio odrzavanje racuna u banci, ali nisam siguran oko ovih ostalih detalja, najbolje da se ipak raspitas licno...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2011.   #60
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Juče sam bila u Poreskoj upravi da se požalim za opomenu po kojoj u roku od 5 dana treba da platim zaostalu firmarinu + kamate koja je sad porasla na 100.000 a pre tri meseca je bila 77.000 iako sam tada podnela Dopis u kome sam tražila da me oslobode takse jer nikad nisam isticala firmu. Od podnošenja Dopisa nisam dobila nikakav odgovr niti je iko dolazio da utvrdi faktičko stanje. Službenica mi je odgovorila da je taj Dopis otišao na drugostepenu komisiju i da se takvi Dopisi rešavaju otprilike za 2-3 godine a da me taj zahtev u Dopisu ne oslobađa dosadašnjih obaveza plaćanja po prispeloj Opomeni.
Trenutno na računu imam 2.000 dinara jer sam juče uplatila Doprinose za PIO a dugujem još 10.000 za Zdravstveno i porez na dohodak što ću uplatiti čim sakupim pare tj kad uspem da zaradim i posle toga više nemam ništa na računu. Kako da stvorim 100.000 u roku od 5 dana i zašto da platim firmarinu dok ne dobijem odgovor da li sam oslobođena ili nisam - znači valjda da imam pravo da dobijem odgovor i nisam kriva što oni ne mogu da rešavaju predmete brže od 2 godine.
Kako je moguće da opomene i rešenja rešavaju u hitnom roku kada treba da nam uzmu pare a da naše zahteve i dopise mogu da reše tek za 2 godine a da mi moramo da im platimo sve iako tih para nemamo.
Ako na računu ne budem imala ni dinara a oni pokušaju da mi blokiraju račun, da li mogu svoja zaduženja za Doprinose za socijalno i porez uplatim direktno preko naloga za uplatu, a ne preko banke i naloga za prenos kako bih mogla barem da overim zdravstvenu knjižicu za naredni period jer u protivnom neću imati ni para da platim pregled kod lekara bez overene knjižice.
Kome sad da se žalim?
Kome da se žalim što me niko na vreme nije upoznao sa pravom da kao preduzetnik mogu da tražim da me oslobode plaćanja firmarine i da nisam obavezna da ističem firmu?
Glavni razlog na koji sad ciljaju je bio što svoj Dopis za oslobađanje od takse nisam uručila u zakonskom roku od 8 dana od prijema rešenja. Tada nisam znala da imam pravo da se oslobodim te takse a oni nisu hteli to da mi kažu već sam do tog saznanja došla tek nedavno preko Interneta "prekopavajući" sve moguće propise i sajtove na kojima sam tražila precizne odgovore i pokušala da raspetljam zakonske neusaglašenosti. ...
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Otvaranje firme GaVrA Sva početnička pitanja 70 29. 03. 2011. 00:16
Osnivanje Offshore firme teknoledge e-Business 38 01. 03. 2010. 18:18
Predlog za ime firme Ilija Studen Opušteno 36 18. 01. 2007. 07:50
Hosting od kuće (firme) BluesRocker Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 10 07. 08. 2006. 00:55
Naziv firme jasmanac e-Business 23 14. 06. 2006. 10:07


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.