DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

(X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS Client scripting tehnologije, Dynamic HTML, Cascading Stylesheets, XML i standardi

 
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 01. 2012.   #1
Dzonny
član
Certified
 
Avatar Dzonny
 
Datum učlanjenja: 02.01.2010
Poruke: 67
Hvala: 2
4 "Hvala" u 4 poruka
Dzonny is on a distinguished road
Default XML parsiranje i uklanjanje pojedinih elemenata

Pozdrav.

Potreban mi je savet oko uklanjanja pojedinih elemenata iz xml fajla koje preuzimam. U pitanju je kursna lista čiji sadraj uzimam odavde:
Kd:
http://kursna-lista.info/dev/rates2.php?code=rsd&xml
Kao to vidite lista je poveća, a i pokazuje za neke valute samo nule, npr:
Citat:
BGN 0.0000 1 BGN = 0.0000 RSD
RON 0.0000 1 RON = 0.0000 RSD
RUB 0.0000 1 RUB = 0.0000 RSD
TRY 0.0000 1 TRY = 0.0000 RSD
Da li mi moete reći kako da uklonim pojedinačne elemente u ovom slučaju, dakle npr da vuče sve podatke osim ovih koje sam naveo, i da li je to uopte moguće u ovom slučaju?


p.s - da li je neko upoznat sa time da li NBS nudi xml fajl sa kursnom listom, poto ja nisam uspeo da nadjem takav fajl?

Unapred zahvalan,
Nikola

Poslednja izmena od Dzonny : 24. 01. 2012. u 21:01. Razlog: naslov teme
Dzonny je offline   Odgovorite uz citat
 


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Moete ne započinjati nove teme
Moete ne slati odgovore
Moete ne slati priloge
Moete ne izmeniti svoje poruke
vB kd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Miljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadraji nastali na Sajtu su vlasnitvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadraje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za tetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt moe sadravati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadraje. Ne kontroliemo niti podravamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadraje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadraja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu tetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com dri i čuva druga prava vlasnitva na web sajtu. Web sajt sadre materijale zatićene copyright-om, zatitne znakove i druge informacije o pravu vlasnitva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zatićene pravima vlasnitva njihovih nosilaca i ona ostaju zatićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasnitvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvravate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zatićenu pravima vlasnitva. Slanjem informacija ili sadraja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvravaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadraje i da iz takvih sadaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadraje. Svi zatitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasnitvo kojim raspolau njihovi vlasnici.