DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 10. 2006.   #11
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

@blues:
u bugarskoj postoji sajt koji sadrzi samo subtritre na bugarskom
subs.unacs.bg
mozda da uradis tako nesta
lakse, a dovoljno dobro
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #12
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

@bluesman

Što se EUCa (trackera koji koristiš) tiče, slažem se da su smorili sa pravilima o postavljanju torrenta. Sa druge strane, sviđa mi se što za svaki film imam informacije o kvalitetu, ne moram da ga tražim na IMDBu, ako nisam siguran koji je kvalitet snimka - tu su screenshotovi itd.

Ja sam do sada tamo postavio jedan jedini torrent, ali stvari koje skidam puštam da se seeduju jako dugo, ako vidim da ima ljudi koji skidaju. I onako ne usporava net
Rezultat: UL-192GB, DL-166GB.

Registracija je bitna da bi mogao da ti se prati ratio (odnos UL/DL), a ratio se prati da bi se ljudi naterali da ne brišu torrent čim završe download. Povremeno se organizuje Leech vikend, kada se prati samo UL a ne i DL.

Prednost EUCa je brži protok u okviru SBB mreže i odvojen flow od spoljašnjeg saobraćaja. Za prednosti Podzemlje.com-a nisam siguran - osim što možeš lakše da nađeš domaće stvari, ali ne sećam se kad sam nešto domaće skidao.

Što se stranih sajtova tiče, pored thepiratebay.org preporučio bih ti i torrentz.com - sajt koji pretražuje druge torrent trackere, ume da bude prilično koristan kad tražiš neki raritet. Za jednog od najkvalitetnijih važi demonoid.com, ali za njega je potrebna pozivnica.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.

Poslednja izmena od Dušan Dželebdžić : 23. 10. 2006. u 08:34.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #13
Black dots
novi član
 
Avatar Black dots
 
Datum učlanjenja: 04.02.2006
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Black dots is on a distinguished road
Default

Radi posao www.torrent-finder.com
Black dots je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #14
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

blues... tako rade svi PRIVATNI torrenti.
Kod takvih torrenta nemoze doci do junk fajlova, manjka seedera itd sto je velika boljka javnih torrenta, takodje nemoze se desiti ono sto se desilo sa KazaaLite.

Ja u potpunosti podrzavam taj nacin rada, a ljudima kojima to neodgovara idalje ostaje torrentspy ili piratebay.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #15
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

@blues:
A sto se tice toga da su nepismeni, to je veoma tacno, ali da se nisi razbesneo verovatno ti ni to ne bi smetalo, svako od nas je verovatno u pocetku imao problem sa tim ratiom, ali samo kad udjes u fazon onda nije frka da se popravi.

Sto se search-a po stranim trackerima tice evo najboljeg sajta

http://torrentscan.com/
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #16
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Ja za search torrenta koristim http://scrapetorrent.com/index.php
Imam ga u Fx kao jedan search enginea i to mi je najbrzi nacin.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #17
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Zero-Cool
@blues:
A sto se tice toga da su nepismeni, to je veoma tacno, ali da se nisi razbesneo verovatno ti ni to ne bi smetalo, svako od nas je verovatno u pocetku imao problem sa tim ratiom, ali samo kad udjes u fazon onda nije frka da se popravi.
Nije, to mi je smetalo od prve sekunde, čim uđem na sajt primetim takve stvari. Bilo koji sajt. Šta ćeš, takav sam To je samo dodatna stvar, to uglavnom pokazuje kulturološki i civilizacijski mentalni sklop ljudi sa kojima imaš posla.

Što se tiče seed, evo sad sam gledao, ja i dalje seedujem oko 7 GB, a nekih 10 GB koje sam skinuo su jednostavno sklonili sa trackera pa nema ni svrhe da ih seedujem kada niko i ne može da ih skine. Kao što rekoh, skidam uglavno nekomercijalne i ne-pop stvari.

Ja bih verovatno i pomogao finansijski ili na drugi način, ali kada vidim attitude tih ljudi, rekoh već šta mogu da dobiju od mene.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #18
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

To ti je jednostavno po principu videla žaba da se konj kuje pa hoće i ona.

Osnivači EUC-a su takve stvari doživljavali od ljudi koji drže strane trackere (Privatne) pa sad i oni isto primenjuju na nas, ne kažem da su ta pravila loša, čak šta više jako su dobra da bi se održala neka disciplina, jer da nema toga svašta bi ljudi postavljali a i ti bi se sam iznervirao kao i ja da neko okači film i ne napise kakvog je kvaliteta pa ti skineš a ono bioskopčina teška i onda se zapitaš na čega sam ja potrošio svoje vreme i protok, ali i pored toga oni svi malo više preteruju.

Što se sklanjanja tiče svaki torrent ima vremensko trajanje od mesec dana ako se ne varam, za to vreme ljudi skidaju,a kad istekne taj torrent se automatski sklanja tj brise iz baze.

Da bi očuvao ratio najbolje je da skidaš torrente koji su sveži tj koji još uvek imaju seedera, ja obavezno pogledam da li ti koji skidaju imaju svi po 90% ili su na početku ako su na početku znači da će i oni od mene skidati i tako će mi se ratio zadržati na istom.

Sa ovim pristupom ne možeš povećati ratio ali ga možeš održati, a što se povećanja tiče, jebiga svi vole filmove, skineš neki novi film sa stranog trackera ili neki dobar ako imaš ali tu da je mlađi recimo od 2000-te pa na ovamo i to postaviš, uvek ima ljudi koji će to skidati, i tada ti lepo ratio naraste od dva ili tri filma može ratio puno da ti skoči.

A vidim da se sad popravljaš ratio ti je iznad 0.65 tako da samo opušteno i bez nervoze, malo treba da se udje u fazon.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #19
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Citat:
Da bi očuvao ratio najbolje je da skidaš torrente koji su sveži tj koji još uvek imaju seedera, ja obavezno pogledam da li ti koji skidaju imaju svi po 90% ili su na početku ako su na početku znači da će i oni od mene skidati i tako će mi se ratio zadržati na istom.
Pa valjda je poenta da skine ono sto mu treba...

Ovo oko donacija ne shvatam u potpunosti... Tacnije shvatam, admina mrzi da se cima ko je uplatio, da mu menja status i slicno...

@pokretanje sajtova: razumem te potpuno jer sam tako pokrenuo sve stvari u poslednjih 3 godina... iz zelje da se napravi bolje od postojeceg.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #20
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

ivanhoe, torrenti su savrseni za aktuelne i komercijalne stvari.

Tako da, ces filmove i muziku lakse naci na torrent indexima, dok redje i starije stvari tipa windows isa server ili tamo neki slabije poznati program ces teze. Za ove druge tu su emule (po mom misljenju scheise), dc ++ (po mom misljenju prva liga) i ostale mreze (software-i).
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Privatni torrent tracker Jonssquire Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 4 30. 08. 2010. 16:53
Torrent klijenti, plugin support Ivan Opušteno 2 29. 11. 2009. 15:39
CRM u Srbiji Eniac e-Business 1 24. 06. 2007. 21:30
private torrent trackers cvele Opušteno 11 09. 03. 2007. 14:00
IT u Srbiji Dejan Bizinger e-Business 21 24. 12. 2005. 01:29


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.