DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 04. 2007.   #11
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

pa kada bi tako radilo ti zaista mislis da bih se ja baktao (ili bilo ko drugi) sa adwords?

ako hocu da mi neko drugi odredjuje kako cu ja svoje pare da trosim... za to postoje firme... koje se bave BAS tim poslom.

inace ovo sto pricas potpuno odudara od osnovnok koncepta adwords programa.

potsecam te da adsense postoji zbog adwords a ne obrnuto.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 04. 2007.   #12
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi
kad smo vec kod google-a: chek u 21-om veku ... uzas
Sta si hteo da kazes ovim? Bojim se da nisam upucen u pricu...
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 04. 2007.   #13
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao srdjevic
Sta si hteo da kazes ovim? Bojim se da nisam upucen u pricu...
kad zaradis neke pare preko adsense programa, google u nase zemlje ti salje pare samo chekom

oni sigurno nece da koriste gotove usluge 2checkout-a i MB-a, jer imaju slican servis, ali jedan bank wire mogu da naprawe. Ako ne mogu, onda da lepo srede onaj njihov google checkout (nisam siguran za ime)

e sad, zasto bi google to radio, kad i ovako stvari funkcionisu?
pa:
1) ne funkcionisu bas najbolje: drugaru su 2 puta slali chek i evo ovaj drugi je stigao tek prosle nedelje. Chekao ga je samo malo duze od godinu dana (DHL drugi put)
2) ja sam 100% siguran da je google-u jeftinije (sto se tice bilo kakvih resursa) da odrade sistem koji ce koristiti MB i slati pare tamo, nego sto sad salju chekove ... Moci ce da drze pare kod njih jos meseca dana (a to je vazno, jelte ) i da su svi opet super zadovoljni. Da ne pricamo o ustedjenoj hartiji i global warming... (gde odoh, jbt )
3) ovo nije neka sporedna stvar: adwords/adsense uveliko doprinosi ceni google-a.
4) bruka je bre, u 21 veku da mi salju pare koje ja mogu (u najboljem slucaju) da unovchim posle 2 meseca.

e sad, velike firme definitivno teze donose odluke, uvode novine i slicno
ali kaljaju svoj imidz ovim sto rade
a najnajgore je sto mu se ne vidi kraj

na lokalnom (bugarskom) forumu su pitali predstavnicu kad ce bank wire do bugarske. Odgovor: 'za sada se ne planira'.

mozda chek ima nekih svojih prednosti, ali mislim da su mane daleko mnogobrojnije

eto, to sam hteo da kazem ...
jedna od najvecih web firmi, chek i 21 vek - ne (treba da) idu zajedno!

P.S. primer da je MB dobro resenje za nase krajeve daju microstok sajtovi (na zoni ima dosta tema o njima, t.j. jedna velika tema o MB). Sve radi ok - sajt posalje pare, ti dobijes kroz koji dan i gotovo.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 04. 2007.   #14
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Bez namere da branim Google, iznecu samo moje misljenje:

Citat:
1) ne funkcionisu bas najbolje: drugaru su 2 puta slali chek i evo ovaj drugi je stigao tek prosle nedelje. Chekao ga je samo malo duze od godinu dana (DHL drugi put)
Ja licno sam od nekoliko desetina, mozda i vise, samo 4 puta imao problem sa dospecem (nije u pitanju samo google).

Citat:
2) ja sam 100% siguran da je google-u jeftinije (sto se tice bilo kakvih resursa) da odrade sistem koji ce koristiti MB i slati pare tamo, nego sto sad salju chekove ... Moci ce da drze pare kod njih jos meseca dana (a to je vazno, jelte ) i da su svi opet super zadovoljni. Da ne pricamo o ustedjenoj hartiji i global warming... (gde odoh, jbt )
Mislim da je izdavanje cekova za US kompaniju najjeftiniji nacin isplate (samo se odstampaju cifre i adresa), a verovatno i laksi za pracenje transakcija (ovo zbog njihovih poreskih organa) - tacno se zna kolika je suma otisla i kome. Postal service je prilicno dobro razvijen za celu teritoriju US, a ako malo bolje primetis zalbe korisnika koji nisu dobili cek - vecina ih je locirana van US.

Citat:
4) bruka je bre, u 21 veku da mi salju pare koje ja mogu (u najboljem slucaju) da unovchim posle 2 meseca.
Koliko je meni poznato, cekovi su odmah naplativi u US, voleo bih da se javi neko ko je lociran u EU da iznese svoja iskustva. A to cekanje je vise problem lose izvedene bankarske provere, nego samih cekova. Ovde se ceka oko mesec dana, a cujem da su cekovi sa manjim iznosima na nekim mestima naplativi odmah.

Btw, zaboravim da spomenem bankwire, to je verovatno neekonomicno za njih, jer zahteva trosak od 30-40 usd po transakciji. Verovatno bi moglo da se izvede da se trosak odbije od novca koji se salje, ali ko sto rekoh, cek je za mnoge US kompanije najelegantnije resenje.

Edit 2: voleo bih da Srdjevic iznese svoja iskustva sa cekovima, posto vidim da je lociran u US.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho

Poslednja izmena od MorenoArdohain : 11. 04. 2007. u 19:14.
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 04. 2007.   #15
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

(odosmo u oftopic)

^ dobro, neka sve to stoji, ali za US
a siguran sam da dobar deo adsense korisnika nije odatle

a sto se tice bank wire-a: neka su 40usd, meni je dhl 20-tak$
jos 20$ i pare su odmah, tu, ne bakces se, ne gubim dragoceno vreme ...
ionako gubis jos malo kad unovcujes chek ..


"Ja licno sam od nekoliko desetina, mozda i vise, samo 4 puta imao problem sa dospecem (nije u pitanju samo google)."
neka si dobio 40 chekova. 4 je svaki deseti - nije bas malo

ako se koristio neki elektronski nacin problema ne bi imao ni jednom (il blizu toga. pre ovo drugo)

"tacno se zna kolika je suma otisla i kome"
ovo se takodje zna 'iz cuga' kod bilo kod el. prenosa. e sad, kakwo je stanje sa njihovim poreskim i silcnim organima - ne znam

kad sam rekao 2 meseca, mislio sam na 1 mesec 'putovanja' plus 1 mesec 'unovcavanja'
no, to i nije toliko bitno - kad neko stigne do redovnih cekova, onda prima cek na odredjeni period i ne broji za koji je mesec sad dospeo
ono sto jeste problem je sto chek trazi od mene vreme (idi tamo, idi opet tamo, posle vamo)

bilo kako bilo, google nije glup i sigurno ima svojih razloga, a ja se mogu samo nadati da ce uskoro da bude napretka i u pravcu koji je meni drag
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 04. 2007.   #16
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Izbjegavajte razmjenu linkova. Ako vam neki drug webmaster ponudi nesto takvo samo je odbijte. Umjesto toga radite na sadrzaju svog sajta. Jednom kad imate kvalitetan sadrzaj na vasem sajtu mozete racunati na blogove i drustvene mreze u vasem podrucju da ce generisati pristojnu kolicinu linkova. Stvaranje kvalitetnog sasrzaja na vasem sajtu ce se isplatiti. Pomozite ljudima u vasem govornom podrucju i oni ce vam uzvratiti i poduprijeti vas.
Znaci li ovo da DPT i Mycity samo gube razmenom linka?
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 04. 2007.   #17
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Peca
Znaci li ovo da DPT i Mycity samo gube razmenom linka?
Ma, tupe ga... Problem je u tome što Google još uvek ne prepoznaje "naše" jezike pa ima problema sa određivanjem sličnosti sajtova, tako da ulinkovani sajtovi različitih tematika unose zabunu u algoritam.

Ono što Google treba da nauči je sledeće:
Citat:
Pomozite ljudima u vasem govornom podrucju i oni ce vam uzvratiti i poduprijeti vas.
Bre, ovo je Srbija. To ovde ne radi. Ljudi neće ovde da ti pomognu i da te podupru. Poslao sam X mejlova raznim sajtovima tražeći linkovanje sadržaja da bi zajedno boost-ovali ranking i nijedan se nije upristojio ni da kaže "ne može". Svi bre nešto ćute ko...
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 04. 2007.   #18
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain
Edit 2: voleo bih da Srdjevic iznese svoja iskustva sa cekovima, posto vidim da je lociran u US.
Pa pazi ovako: ovde je posta zakon. Dakle, posta radi sve, i sve ide postom. I nema kradje, osnova svega, dakle. Tom logikom, sve se radi postom. Stigne ti racun za struju/vodu/gas/auto/kredit/itd, a u njemu i koverta, napises cek, vratis sa stubcem u koverti i to je to.

Naravno, za nas "smelije", postoji i mogucnost (naravno) online placanja, koju ja koristim. Ali, gazdi stana kiriju saljes postom, najobicniji cek, na njemu njegovo ime, a on u svakoj prodavnici uz ID primaoca ima prodju, ili u svojoj banci (direkt na svoj racun) bez provizije.

Kartice koristis za kupovine, a cekove za privatne stvari. Cisto ko suza, a kesa (prljavog, ipak, slozices se, ko to sve pipa...) nigde. Ja drugaru kad treba da dam kintu da mi kupi nesto (a da je recimo preko $100, ipak sam u dusi pa nigde bez cash-a), napisem mu lepo cek.

Amerika je zemlja koja ne moze bez neta, to stoji. Google je net firma, ali su pravila americka, nema tu pogovora, a ni prigovaranja. Ameri koriste net, ali gro ljudi salje cekove za sve ipak, ne koriste net za placanja. Opet, to su ljudi sa masinama sa WinXP od pre 2god (zadnji reinstall) kupili OEM, bole njih, njima je to komplikacija.
Ovde kad god i dobijes nesto, bilo sta u novcanoj vrednosti, samo cek ide. I posta radi...

Ja u postu nisam krocio jos u americi (nisam slao pakete, a koverte ubacujem u sanducice), a u banci sam bio 3 puta za evo 2 godine, jednom da otvorim racun. Za sve ostalo rade telefon (diktiras kreditnu) i posta/cek. Eto...

Inace, na ATM-ovima (bankomatima) postoji kutija sa kovertama, i slot za ubacivanje. Ubacis cek, napises svoj broj racuna, sutra ti legne na racun. Ne moras na salter uopste, ima drive-thru ATM-ova na svakom koraku. Jbg, funkcionise sve...

@robi:
E sad, to sto je nasa zemlja u propasti i nista ne radi kako treba (jos ukidamo cekove, nije ni cudo, kad ih koristismo ko kreditne), to je vec totalno druga prica... Ili se pomiri sa tim, ili pali vaniako ti se ukaze prilika. Sta drugo da ti kazem... :-(
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 04. 2007.   #19
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

hvala, korisne informacije
cak pomalo i interesantne (ovo za ATM )

to sto kod njih (vas) tako radi je lepo, ali ja sam opet ubedjen da je elektronskim putem ovo mnogo lepse

e sad, cinjenica je da je ovo za cekovima mnogo pristupacnije obicnim ljudima (sa cekom u prodavnicu, cek na bankomatu ...)
mislim, znao sam da tamo rade dosta sa cekovima ali ovo je ipak vise nego sto sam mogao da pretpostavim

to opravdava to sto google ima opciju zvanu chek, al ne opravdav sto nema i neku drugu
no da ne gnjavim vise, rekao sam sta sam imao, sad citam
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
"Google Energy"...Google trguje strujom? 3banchi Opušteno 7 14. 01. 2010. 09:27
Google to charge businesses for Google Apps Peca Opušteno 10 01. 12. 2007. 15:09
Google vs. Microsoft vs. Yahoo! (was Google placa milijardu dolara za 5% AOL) Dejan Bizinger e-Business 105 04. 12. 2006. 13:06
Google Analytics - Urchin from Google bluesman Marketing i SEO 26 20. 12. 2005. 18:38
novo od google inc -> google print nixa Linkovi 2 06. 08. 2005. 14:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:31.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.