DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 10. 2006.   #41
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Jablane tu si u pravu, ali postoji jedan detalj.

Kuca njihovog renomea i platezne moci bi valjda trebalo da ima i neki webdev tim? Ili barem da ima vrlo cvrst ugovor sa 3rd party solution providerom. Cisto kao kontra tezi da gotovo komercijalno resenje uvek neko radi i krpi, ne mislim ja da oni plate 2 sirota programera da im naprave CMS pa posle da cupaju kosu... Mali tim koji full-time radi na razvoju, sigurnosti i odrzavanju CMS-a je na godisnjem nivou prilicno konkurentan garsonjeri u Krusevcu Pritom, nije sve u ceni... ima nesto i u imidzu, zar ne?
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #42
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Imam blagi utisak da vam je visoka posećenost malo "udarila u glavu"... Pa ljudi ne dolaze na vaš sajt zato što imate dobar CMS, već zato što nudite nešto što drugi nemaju - koliko-toliko objektivne vesti i često ažuriranje istih. I, kao što sam već rekao, najposećeniji sajt nije (uvek) i najbolji (štaviše, voleo bih da se apstraktni pojmovi poput loš/dobar sajt malo opreznije koriste).
Apsolutno se slazem sa tim da ljudi ne dolaze na nas sajt zato sto imamo dobar CMS nego zbog sadrzaja. To je potpuno tacno. Ali zasto onda kada se kritikuje moja izjava da je B92 sajt najbolji spominje CMS!? Nisam ja rekao da smo najbolji sajt zbog naseg CMS-a .

Citat:
Porediš vaš sajt i Gugl... Gugl dobrim delom svojih poteza probija granice poimanja veba, što se ni za jedan vaš servis ne može reći. Čak i oni Guglovi projekti koji ne donose ništa revolucionarno imaju veliki odjek na tržištu i diktiraju poteze konkurencije (MS, Yahoo i ekipa). Ne bih da zvučim potcenjivački, ali vi ste instalirali Drupal za blog i šta očekujete - da devojčice počnu da lepe vaše postere?
Ja nisam poredio nas sajt sa Googleom, to ne mozes da procitas u mojim porukama. Ja sam poredio nas sajt sa sajtovima kao sto su BBC, CNN, NYTimes. Nas sajt sa Googleom nema nikakve veze. Ja sam spomenuo Google posto je nekima bitnije da napisu da je Google izbacio novi, nebitan feature na Google Talku nego da napisu nesto za domaci web.

Ne bih da me neko pogresno shvati. Na primer, Svakodnevicu blog smatram kao odlican blog i cak bih pitao Gorana da pise kolumnu na Tehnopolisu ali znam da ne bi pristao, barem ne trenutno . Ali, let's face it da li je vest da je Google Talk dostupan svima sa stanovista korisnika u Srbija i tech industrije u Srbiji i regionu bitnija od Tehnopolisa ili npr. Humanosti?

Slazem se da Drupal ima nedostataka i da je bolje da smo sami napisali blog ali to mnogo vise i kosta i duze traje. Inace, mnogi geekovi predlazu Drupal po pitanju sigurnosti i stabilnosti, i Slashdot i Spredfirefox su koristili ili koriste Drupal. Da li mozes da kazes koja je tvoja preporuka OS blog resenja za podsajt kao B92 Blog?

@boccio: Apsolutno se slazem sa svim napisanim

@Goran: Jos jednom, nisam poredio B92 sa Googleom. Takodje, pitanje i za tebe koji je po tebi bolji CMS kao multiblog platforma? Mozda Wordpress za vise korisnika ali to tada jos nije bilo na datom nivou ne znam kako je sada. Neki nisu losi, ali nemaju automatsko kreiranje RSS feedova za svaki blog i druge stvari.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #43
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Sto se tice usability-ja, ako si mislio na navigaciju ona se stalno poboljsava i mislim da je prilicno user-friendly.
Ovo je prilicno banalan primer ali pokazuje kakvo je njihovo poimanje user friendly navigacije: preko pretrazivaca naidjem na stranu sa komentarima na neku od njihovih vesti - a na doticnoj strani nema link na tu vest. Kako sad da nadjem vest? Gde su breadcrumbs?

Treba li da napomenem da je to tako vec duze vreme?
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #44
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan
Dejane mislim da je ovo najveći nonsens koji sam čuo u poslednje (veoma dugo) vreme. Trudiš se da budeš objektivan i korektan (što jesi, da se razumemo), tako da ti se ova izjava nikako ne uklapa u percepciju pomenute lokacije. On možda jeste najveći sajt u Srba, ali najbolji (čak i u najlabavijem smislu) -- pa nećemo se baš sada gađati vagonima...


Ako "ulaganjem" smatraš odobrenjem s vrha da se napravi nova sekcija sajta -- to je još jedan promašaj. B92 je velika medijska kuća koja u ovom slučaju ne honorariše tekstove (konkretno o tehnopolisu govorim), to je meni skoro uvreda. Znači vi pravite pare od posećenosti tog dela sajta, a ovamo šatro nemate da platite autore tekstova. Iz mog ugla ovo je još jedan dokaz kako je B92 samo jedan bully kojem se može jer ima veliku posećenost.
Koji sajt je najbolji u Srbiji?

Ne mislim na odobrenje sa vrha. Svi servisi dosta kostaju. I sam Tehnopolis kosta, jer se koriste resursi zaposlenih koji su placeni.

Autori trenutno nisu placeni kroz tekstove, ali bi to vrlo brzo trebalo da se promeni posto radim na tome. Svi oni su pristali na takav oblik saradnje posto pretpostavljam da znaju da nisu samo pare ono sto donosi korist. Postoji nesto sto se zove i self promotion. Mnogi bi platili kada bi mogli da pisu na B92 Blogu, ali ne mogu.

Napomena: Mi ne zaradjujemo na Tehnopolisu. Kada budemo zaradjivali, zaradjivace i nasi saradnici. Ne znam da li neko vidi neki baner na Tehnopolisu koji nije nas.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 04. 10. 2006. u 16:54.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #45
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Najbolji sajt u Srbiji je DevProTalk. I tacka.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #46
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

...lud zbunjenog... Ovde neko nekog ne razume.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Ali zasto onda kada se kritikuje moja izjava da je B92 sajt najbolji spominje CMS!? Nisam ja rekao da smo najbolji sajt zbog naseg CMS-a .
Pa ti si potegao argument kako je vaš sajt najbolji (evo sad mi smešno kad kucam ovu rečenicu ) Niko od nas u startu i nije kritikovao sadržaj, već upravo CMS.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #47
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Ulaze se u nove servise a i pored toga mi se cini da to ne nailazi na adekvatan odjek npr. na blogovima. Na primer, kada Google izbaci nesto novo bez obzira koliko je to korisno pogotovo za nas iz Srbije svi ce o tome da pisu na svom blogu. A mi ako izbacimo blog, tehnopolis i slicno retko ko odluci da pise o tome na svom blogu.
Google ima u sustini dosta specifican brending i zajednicu medju geekovima koji ga obozavaju. Sva srece sto b92 komjuniti niji toliko mocan u Web sferi, inace bi nam domaci Web izgledao kao b92 blog.

Kad vec prozivas domacu blogosferu, bilo bi dobro da se vidi koliko je to domacih blogova i uopste kvalitetnih sajtova linkovao b92 u poslednjih godinu dana, a da ti blogovi ne pripadaju blog.b92.net mrezi ili autori tih blogova paralelno pisu i za b92 blog i imaju vlastite blogove.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #48
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Mnogi bi platili kada bi mogli da pisu na B92 Blogu, ali ne mogu.
Nadam se da čuješ sam sebe dok to izgovaraš...
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #49
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

rekoshe ljudi ovde dosta toga pametnog, pa samo da napomenem da se slazem..

B92 ima ozbiljnih problema sa upotrebljivoscu, ja sam stalni korisnik vec jako dugo i dalje mi se desava da se ponekad potpuno pogubim pokusavajuci da nadjem neku vest.. kako sajt raste i usloznjava se, to postaje sve veci i veci problem..

Takodje, da ne ispadne kako samo pljujem svaku novu inicijativu, da napomenem da mi se tehnopolis bas svidja, konacno ima da se procita nesto interesantno svaki dan, na srpskom jeziku, a da nije u vezi sa politikom.

Doduse sudeci po komentarima i ljudima koji te komentare pisu, mozda bi trebalo da se vise orijentisete na textove ala politikin zabavnik, zanimljivosti iz sveta tehnike, nego na neke geek teme... posto su geekovi ocigledno u manjini...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #50
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Ja cu kao i obicno biti antiprotivan

Prvo, drago mi je da se otvaraju novi servisi.

Sto se tice Tehnopolisa, nisam znao da ne placaju autore. To mi se ne dopada. Drugo, vec sam rekao sta mislim o politici moderisanja komentara na B92 (nista dobro).

Nisam uopste siguran koliko takav servis u sklopu B92 moze biti zanimljiv na duze staze ljudima sa DTP (napominjem "na duze staze"). Ciljna grupa sajta B92 trazi manje strucne tekstove, i takvih treba da bude. Ja ne vjerujem da cu ga redovno posjecivati (komentarisati tekstove sigurno necu), iz istog razloga iz koga ne idem na CNN da citam tehnoloske tekstove.

Meni se licno ne dopada niti uredjivacka politika niti mnogo toga na B92 (u svim medijima, TV je negdje na dvocifrenom kanalu da sto rjedje naletim na njega), niti mogu smatrati ozbiljnim sajtom nekoga ko dozvoljava da mu se na sajtu uopste (a kamoli tek na naslovnoj strani) pojavljuju tekstovi nekoga ko sebe vabi imenom Queeria.

Sajt B92 smatram jedim od najmanje demokraticnih sajtova (sta god to meni u mojoj glavi znacilo) i primjer kako se uredjivackom politikom sajta i reakcija korisnika pokusava formirati javno mnenje.

Dejane, ovo nije nista licno, cak nije upuceno tebi, veoma postujem ono sto ti licno radis.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Lansiran sajt Humanost.org Dejan Bizinger Web site, dizajn i multimedia 172 15. 10. 2008. 01:19


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:30.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.