DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 01. 2009.   #51
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Citat:
Originalno napisao webgazda Pogledajte poruku
... zar nije onda logicnije da ce bolje odraditi posao specializovana aplikacija koju razvijaju odredjeni ljudi za svoje potrebe? od one aplikacije koju razvijaju za sve i svasta?!???
Ako ti "određeni" ljudi znaju šta rade, naravno da je bolje. Ipak, skoro uvek je slučaj da su ti "određeni" ljudi pa je uvek bolje rešenje Joomla, ili bilo koji drugi CMS
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2009.   #52
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao webgazda Pogledajte poruku
Probaj i nadji ozbiljnog investitora koji ce kupiti Joomla sajt za ozbiljan novac (100.000 < ... eur)

Zelim da upoznam tog!

Kada god sam pricao sa ozbiljnim ljudima o nekim sajtovima, prva pitanja su bila osnovne informacije o aplikaciji kao i o tome koliko je razvijena...

Ne moze neko da me ubedi da ce napraviti bolju socijalnu mrezu o Karika sa Joomlom! Ljudi rade na tome vec godinama i ako je manji boroj programera angazovano nego na Joomla projektu
Ljudi ne kupuju sajtove i aplikacije, vec trziste, community, brend...
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2009.   #53
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Citat:
Originalno napisao webgazda Pogledajte poruku
svi mediji, agregatori, sajtovi...neko ko prenosi njihove vesti ili delove, slike, snimke... mora da plati odredjenu tarifu kao sto to vec godinama radi B92, Blic... a tarife nisu bas niske, tj zavise od toga sta zahtevas, koliko vesi, slika, video snimka, dodatnih usluga...

u slucaju da se ne potpisuje ugovor sa njima, tuze...a postoji i sansa da dobiju...
Ovo je vrlo interesantno pitanje. Bilo je ranije natezanja da li se RSS sme preuzimati i prikazivati na drugim sajtovima ili ne. Degojs nas je uspeo uveriti da se RSS ne sme preuzimati bez pitanja, osim ako to nije naznaceno u terms & conditions na koji nacin to sme da se uradi.

Da li vlasnici agregatora pitaju medije, ili uzimaju ovo zdravo za gotovo?
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2009.   #54
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
Ljudi ne kupuju sajtove i aplikacije, vec trziste, community, brend...
Slazem se, ali... Nije stvar da li neki sajt moze biti super u Joomli - moze. Moze i u svakom drugom CMS, Wordpress-u itd. Sigurno niko ne bi rekao za TechCrunch da nece da ga kupi jer koristi Wordpress, jer u tom slucaju ne kupuju ljudi aplikaciju.

Medjutim, slazem se i sa tim da jedan CMS ne moze da bude "devojka za sve". Moze, ali ce se vremenom naici na zid. Za mnoge stvari je bolje napraviti sve od nule ne zato sto je to po defaultu bolje od neceg sto je vec hiljade ljudi ukljuceno u pravljenje nego zato sto postoji mogucnost da iako ti zelis da napravis community sajt ili agregator, mnoge stvari ne nalazis u gotovim resenjima, stalno moras da ih pravis i onda dodjes u situaciju da posle silnih prepravki i unapredjenja shvatis da je bolje da si napravio sve sam.
Cesto se vrednost necega ogleda u tome koliko je tesko nekom drugom to isto napraviti i koliko brzo. Naravno, sto je teze i sporije moguce napraviti nesto, to je ujedno i vrednost veca.

Iako se cesto ne kupuju sajtovi zbog aplikacije i tehnologije, nekad se upravo samo i zbog toga kupuju jer ostalo prakticno nemaju.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dejan Bizinger za poruku:
Staro 16. 01. 2009.   #55
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao marinowski Pogledajte poruku

Da li vlasnici agregatora pitaju medije, ili uzimaju ovo zdravo za gotovo?
Preporucljivo je da se ima dozvola, po mogucnosti pisana. Na mom proslom poslu kada me je neko pitao da li sme da preuzima RSS tako da samo preuzima prvi pasus a za ostalo da se ide na izvor vesti moj odgovor je uvek bio: Naravno da moze i onda bi se medjusobno zahvalili.

To ne bi trebalo nijednom mediju da bude problem da mu neko preuzima deo vesti, sem ako tamo neko u tom mediju ne razume Internet. Cinjenica je da procenat koji veliki portali dobiju od razlicitih RSS agregatora nije uopste zanemarljiv i oni koji prate svoje statistike to znaju da cene.

Medjutim, novinskim agencijama nije prakticno nikakva korist da se njihove vesti tako plasiraju.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2009.   #56
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Pojasnjenj, ja sam veliki pobornik koriscenja specificnih resenja za specificne namene... za slucaj da je neko pomislio drugacije.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2009.   #57
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku

Medjutim, slazem se i sa tim da jedan CMS ne moze da bude "devojka za sve". Moze, ali ce se vremenom naici na zid.
Da, to dodje kad je koncept vec potvrdjen. Ako govorimo o inicijalnom ulaganju, koriscenje out of the box resenja je vrlo jeftin nacin da se isproba ideja. Lako je posle uraditi upgrade po meri.

Citat:
Iako se cesto ne kupuju sajtovi zbog aplikacije i tehnologije, nekad se upravo samo i zbog toga kupuju jer ostalo prakticno nemaju.
Zar to nije onda isto out of the box resenje samo sto je u pitanju expensive custom box?
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2009.   #58
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
Da, to dodje kad je koncept vec potvrdjen. Ako govorimo o inicijalnom ulaganju, koriscenje out of the box resenja je vrlo jeftin nacin da se isproba ideja. Lako je posle uraditi upgrade po meri.
Slazem se. To je dobro u slucaju kada se minimalnon investicijom/rizikom zeli napraviti nesto. Ja sam zapravo vrlo cesto pobornik toga, to je za mnoge najbolje - krenuti sa nekim dovoljno dobrim/dobrim OS resenjem i ako se pokaze da je posao na pravm putu nacice se i za custom resenje.

Citat:
Zar to nije onda isto out of the box resenje samo sto je u pitanju expensive custom box?
Ne znam da li dobro razumem pitanje, ali hteo sam da kazem da neko moze da kupi servis koji nema ni community, ni brend, nije ni prvi krenuo sa tim poslom, vise je na bazi prototipa (funkcionalnog prototipa) nego sto je utemeljen u praksi ali to kompanijama iz grupe GYM + Cisco, Amazon + VC ne predstavlja prepreku da investirajuu njih/da ih kupe zbog potencijala koji imaju ili zbog necega sto samo oni imaju. To mislim na ona resenja koja su najbolja u tehnoloskom smislu ali najgori u marketinskom/promo smislu. Ne mora da znaci da je Jaiku mnogo gori (ili uopste gori) od Twittera ali je pre neki dan Google odlucio da se vise ne bavi istim i sa jos par akvizicija koje se nisu pokazale kao dobar potez ili nisu nasle nacin da se iskoriste.

Da se vratimo na pricu o agregatorima i konstatacije "O ne, jos samo jedan agreagator". Ako odete u neki hipermarket videcete ceo red istih proizvoda, cesto gde jedan brenda izrazito dominira ali to nije sprecilo onih npr. 9 drugih da imaju proizvod iz iste grupe. Oni vrlo cesto prodaju isti proizvod ali isto tako cesto se ne obracaju istoj ciljnoj grupi. Moje misljenje za sve u zivotu je - da sve sto je dobro moze da nadje mesto pod suncem. Nazalost, neko ko je dobar, zbog najcesce tog promo razloga, to mesto ne nadje a neko ko nije dovoljno dobar, bas iz istog razloga, to mesto nadje.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2009.   #59
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Thumbs up

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku

Ne znam da li dobro razumem pitanje, ali hteo sam da kazem da neko moze da kupi servis koji nema ni community, ni brend, nije ni prvi krenuo sa tim poslom, vise je na bazi prototipa (funkcionalnog prototipa) nego sto je utemeljen u praksi ali to kompanijama iz grupe GYM + Cisco, Amazon + VC ne predstavlja prepreku da investirajuu njih/da ih kupe zbog potencijala koji imaju ili zbog necega sto samo oni imaju. To mislim na ona resenja koja su najbolja u tehnoloskom smislu ali najgori u marketinskom/promo smislu.
Pa, da, kupuju dakle neko gotovo ili polu-gotovo tehnolosko resenje koje moze ali i ne mora biti okosnica projekta. U tom slucaju govorimo o application development biz (makar i kao unintended consequence). Ako tu ima da se ponudi nesto jedinstveno, by all means

p.s. kako se brisu greskom u zaglavlje stavljene ikone?

Poslednja izmena od Lalaland : 16. 01. 2009. u 21:50.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2009.   #60
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

nego mogli bi da se vratimo na temu Aktuelnosti.com

ne treba niko da hvali, treba da vidimo druge stvari
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Red hat Regionalni centar u Vrscu? LiquidBrain Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 1 27. 03. 2008. 16:47
MappedUp.com - News agregator jasmanac Linkovi 0 26. 08. 2006. 12:53


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.