DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 11. 2007.   #31
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
A koliko je dovoljno? 1? 2? 5? Šta je sredina? To je ono što crkva i pokušava vekovima. Zar se zbog toga i ne vode ratovi stotinama godina?
Ne, ratove vode smart ass-ovi sa oruzjem, to su ti koji se ne plase da talasaju. Talasaj brate mili protiv negativnih stvari koliko hoces al nemoj da talasas oko onog sto je dobro ... to je vec dark side of the force ...

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
"Milion smartass-ova" je ono što se zove tolerancija, a 1 smartass je ono što se zove diktatura.
Jeli a jel tolerancija pustiti citacice iz pasulja na TV i naciste da u udarnim terminima opravdavaju svoju ideologiju? Dokle ide takva tolerancija smart ass-ova?

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Zar meni treba neko da mi kaže u šta smem a u šta ne smem da verujem?
Pa da ako si tolerantan dopustices drugima da ti kazu da gresis bez neke velike pompe.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Eto ja verujem u Boga programera koji se zove Tastaturus i molim te toleriši me,
Hocu brate nema problema, samo u ovom slucaju ces dobiti toleranciju koja se daje petogodisnjem detetu

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
zašto bih ja morao da verujem da postoji jedan Bog za sve. I što sam ja luđi od tebe samo zato što ja verujem u više Bogova a ti u jednog? Zašto sam ja luđi što ne verujem da postoji ni taj jedan?
Nisam ja neki vernik ... al stvarno hocu da verujem da ima neceg vise od trke za novcem i prestizom ... da mozes da radis posao i da ga volis a ne samo zbog para ... ima jos hiljadu primera kad mislim treba verovati u nesto sto ne mozes da kvantifikujes ... a to je poenta Boga ... valjda ....

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Od patrijarha? Zašto se patrijarh pojavi svaki put pred izbore da "objasni" vernicima za koga treba da se glasa? Neću da elaboriram da ne bih izazvao flame, ali razmisli o tome.
Savetovao bih ti da procitas neku patrijarhovu biografiju pre nego sto doneses neke opste zakljucke o njegovom karakteru samo na osnovu ove jedne cinjenice. Covek je uradio i pretrpeo stvarno impresivne stvari. Vidis to je tolerancija, da ne donosis neke opste zakljucke o nekom samo na osnovu jednog podatka.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
A šta je to dobra postavka? Jedan je Bog i svi morate da verujete u njega, ako ne verujete ići ćete u pakao? Zašto je panika ako ja kažem da je crkva izgrađena na laži? Zašto je panika ako kažem da je crkva napravljena zbog kontrole? Zašto sve religije u osnovi imaju "budi dobar i ne talasaj"?
Ovo je cisto anarhisticko razmisljanje. Sto ne kazem da je lose. Ti znaci mislis da u toj crkvi je bas sve trulo i da to treba satreti pa od nule ... pa nisi jedini, mnogi kroz istoriju su tako mislli ... tako se jedna diktatura zamenjuje drugom ...
Misha je offline  
Staro 06. 11. 2007.   #32
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da ne širimo dalje... možda smaramo druge... ne vodi ratove oružje nego ljudi, a ljudi ratove vode u ime nečega, a u 99% slučajeva tu je religija.

A kada mi religiozan čovek kaže da grešim on ne kaže "grešiš" nego "gorećeš u paklu zbog toga".

A što su gore "čitačice pasulja" od popova, hodža... štatijaznam? I jednima i drugima moraš da veruješ na reč jer ne mogu da dokažu to što pričaju?

I zašto misliš da sam neozbiljan kada kažem da verujem u Tastaturusa? Vidiš da nisi tolerantan već me ismevaš.

Citat:
Ti znaci mislis da u toj crkvi je bas sve trulo i da to treba satreti pa od nule ... pa nisi jedini, mnogi kroz istoriju su tako mislli ... tako se jedna diktatura zamenjuje drugom ...
... a jedina dobra diktatura je diktatura crkve? Da, mislim da je crkva (svaka crkva) najveće zlo, jer svaki fijuk najalakše nađe izgovor da ne radi to što radi za sebe nego u ime Boga, crkve... Najveći zločini u istoriji su počinjeni u ime religije.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 06. 11. 2007.   #33
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

ne vredi ti blues, onaj ko zeli da slepo veruje, verovace bez obzira na argumente koje mu ti izneses

citat iz filma:
-what about dinosaurs fosiles?
-god put those there to test our faith



__________________
kodi je offline  
"Hvala" kodi za poruku:
Staro 06. 11. 2007.   #34
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Da ne širimo dalje... možda smaramo druge...
Pa nemoj onda i dalje da postavljas zanimljiva pitanja

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
ne vodi ratove oružje nego ljudi, a ljudi ratove vode u ime nečega, a u 99% slučajeva tu je religija.
Naravno da losi ljudi zapocinju ratove u ime plementih stvari ... tako ih najlakse opravdavaju ... al ne samo religije, vec i demoktarije, humanosti itd ... Pa nece sigurno reci: "Zdravo poljaci ja sam Adolf Hitler i napascu vas zato sto hocu vase teritorije!"

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
A što su gore "čitačice pasulja" od popova, hodža... štatijaznam? I jednima i drugima moraš da veruješ na reč jer ne mogu da dokažu to što pričaju?
Ok, ajde dokazi mi postojanje ljubavi? Evo dijalog iz jednog filma:
"
Osoba 1: What about love?
Djavo: Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate. "

Jel se slazes sa ovim?

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
I zašto misliš da sam neozbiljan kada kažem da verujem u Tastaturusa? Vidiš da nisi tolerantan već me ismevaš.
Ja sam rekao da cu biti tolerantan!?!? Ismevas ti mene sto kazes da u to verujes. A ne brkaj toleranciju sa neodgovornoscu ... bilo bi neodgovorno od mene ako bi ti dopustio da napunis 6 godina a da ne preispitamo zajedno odakle ta tvoja vera u Tastaturusa.

E ime Tastaturus je strava inace, mislim da bi se tako zvao programer iz Asteriksa i Obeliksa da su ga imali

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
... a jedina dobra diktatura je diktatura crkve?
Ko je to reko? Pa nema dobre diktature ... al stvarno mislim da napred mozes da krenes samo ako nadogradjujes ... a ne rusis pa stvaras od nule ... to je pokusavano 1000 puta, zato sto je lakse tako ...
Misha je offline  
Staro 06. 11. 2007.   #35
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

stvar je u moci nad ljudima... nebitno da li tu moc pruza religija ili nesto drugo, ako postoji nisha koja pruza moc, naci ce se vec neko ko ce da pokusa tu moc da prigabi i iskoristi za svoje ciljeve...

Recimo rano hriscanstvo je bilo jako podeljeno. Jos uvek su ih Rimljani bacali lavovima, a oi su se vec medjusobno progonili, spaljivali jedni drugima spise, a tadasnji biskupi su se uveliko medjusobno borili za vlast i svoje vidjenje toga "sta je Isus hteo da kaze" . Na cuvenom Nikejskom saboru je Konstantin odlucio da ih utera u red pa su seli i dogovorili se koje ce se price nadalje drzati... tako da je to sve jedna prilicna rasomonijada..

Inace ima ovde zanimljiv text http://bs.wikipedia.org/wiki/Prvi_nikejski_sabor
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 06. 11. 2007.   #36
caiser
Miljan Karadzic
Certified
 
Avatar caiser
 
Datum učlanjenja: 06.01.2007
Lokacija: Frankfurt
Poruke: 76
Hvala: 9
3 "Hvala" u 3 poruka
caiser is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za caiser Pošaljite poruku preko MSN za caiser
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Ovo je cisto anarhisticko razmisljanje. Sto ne kazem da je lose. Ti znaci mislis da u toj crkvi je bas sve trulo i da to treba satreti pa od nule ...
Ovo je nihilizam a ne anarhizam. :P
caiser je offline  
Staro 06. 11. 2007.   #37
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kodi Pogledajte poruku
ne vredi ti blues, onaj ko zeli da slepo veruje, verovace bez obzira na argumente koje mu ti izneses

citat iz filma:
-what about dinosaurs fosiles?
-god put those there to test our faith


A ko ovde slepo veruje? Hoces da se kladimo da bi ti ja mogao izneti vise primera i od tebe i od ovog filma gde se vidi koliko je crkva katastrofalno pogresila tokom vekova? Ja nisam poceo ovom tematikom da se bavim posle ovog filma niti ovaj film uzimam kao neki ultimatni dokaz bilo cega ...

Btw slazemo se da crkva nije isto sto i vera ... dovoljno
Misha je offline  
Staro 06. 11. 2007.   #38
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Ok, ajde dokazi mi postojanje ljubavi?
Samo da prokomentariše ovo (koristiš se klasičnim metodama tipičnih za vernike)... ljubav je nešto što se oseća, psihofizičko stanje, dokazano je i teorijski i praktično i zasniva se na dobrim emocijama, dok se osnove religije zasnivaju na zastrašivanju i strahopoštovanju prema nečemu što ne može ni da se vidi, ni da se oseća ni da se dokaže postojanje istog, osim ako reči samozvanih "božijih poslanika" ne svhataš kao krajnji i nepokolebljivi dokaz.

I hrišćanstvo je bilo u početku samo sekta, zašto su sada toliko agresivni prema nekim novim sektama? Kaže se da su se hrišćani namučili kroz ostoriju dok nisu dobili priznanje, a onda su postali gori od svojih tirana, spaljivali sve koji ne misle isto, naturali im da veruju u iste stvari, vodili ratove porkštavanja, po čemu su bolji od Pontija Pilata? Zar se mesija / sin Božiji ne buni zbog toga?

Što reče ivanhoe, prvih par vekova hrišćanstva je proteklo u međusobnom ubijanju dok nisu našli jednog "korektora i lektora" koji je od nekoliko desetina postojećih jevanđelja napravio jedno, koje može da se zove "prečišćena verzija", odnosno cenzurisano. I to je onda natureno kao krajnja i nepokolebljiva istina. Da li zbog istine ili zbog moći?

Religija je spas očajnika, poslednja slamka, znam, i ja sam se u jednom kratkom periodu hvatao za tu slamku jer sam bio u bezizlaznoj situaciji, ali edukovan čovek tu nikako ne bi smeo da traži svoje odgovore.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 06. 11. 2007.   #39
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Ok, potpuno mi je blisko ovo sto si rekao, a i nacin analize kojim je krenuo ivanhoe je blizak onome kako i ja razmisljam. Al ne znam odakle ti ideja da ja branim crkvu ... tu je nesporazum ... jednostavno mrzim iz danceta duse manipulativnost ... i abadzijsko ponasanje tipa, ma nista to ne valja ... rusi to i gradi od nule ... pa onda cinizam kao argumentacija ... to je sve ... a ovo sve sto zamerate crkvi stoji itekako. I mnogo vise od toga ...

Svakako te ni pod razno necu pitati da mi prakticno dokazujes ljubav al ti stvarno zvucis kao neko ko je izgubio svu veru u crkvu ... al dobro sasma shvatam zasto
Misha je offline  
Staro 06. 11. 2007.   #40
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Religija je spas očajnika, poslednja slamka, znam, i ja sam se u jednom kratkom periodu hvatao za tu slamku jer sam bio u bezizlaznoj situaciji, ali edukovan čovek tu nikako ne bi smeo da traži svoje odgovore.
Blues, no offense, preterujes, pogotovo sto si i administrator foruma - ovakva izjava nekome moze biti uvredljiva. Ja sebe ne smatram ocajnikom (naprotiv), nisam u bezizlaznoj situaciji (naprotiv), nisam ne-edukovan (naprotiv), a i dalje sam religiozan. Nisam od onih koji idu preterano u crkvu, odem ponekad - kad mi se ide tj kad osetim potrebu. Ali mnogo cesce idem u crkvu kad sam srecan nego kada imam neki problem, jer sam tada fokusiran kako taj problem da resim. Iskreno, ja sam religiozan za sebe - ne namecem drugome to, niti se time busam u prsa, to je neki moj svet i to je to. Imam prijatelje koji su ateisti, budisti, katolici, protestanti, muslimani, i to je skroz ok - njihovo pravo koje ja postujem. Svako veruje u nesto, bilo to personifikovano nekom religijom ili ne. U svakom slucaju, citam ovu vasu diskusiju i ne komentarisem, to je vase misljenje sto iznosite, ali mislim da su stanovista kao ova iz tvoje poruke stvarno preterana.
kai je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
The Simpsons Movie Nemanja Avramović Opušteno 10 02. 08. 2007. 10:28
Review za dvd-movie-shop.org cvele Marketing i SEO 7 30. 08. 2005. 00:54


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:10.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.