DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 06. 2011.   #11
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Ajde mozda jos dodatak. Moja situacija je drugacija, moj home office je 9-17 posto su nam tad conference call i ostale zajebancije, mailove mogu da pisem i van radnog vremena ali posto su mi kolege uglavnom u +1 -1 vremenskoj zoni ne radim nocu i slicno. Ja ustanem lepo u 6, u 7 pocnem da radim i do podne sam uradio sve sto treba i laganica.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 06. 2011.   #12
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default

Hvala svima na odgovorima!
Ono što me u ovoj temi najviše zanima je ta granica između poslovnog i privatnog u situaciji kada radite od kuće. Koliko god da je izolovan/poseban prostor u kome radite, to je ipak deo vašeg doma, što znači da je granica pre svega mentalnog karaktera, a ne fizičkog, i teško da je iste čvrstine iz dana u dan. Koje su to konkretne situacije koje čine da vam se granica istanji ili da je izgubite, a šta vam pomaže da je opet uspostavite?
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 06. 2011.   #13
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Miljana Pogledajte poruku
Hvala svima na odgovorima!
...što znači da je granica pre svega mentalnog karaktera, a ne fizičkog, i teško da je iste čvrstine iz dana u dan.
Lepo receno i primeceno.

Ja sam postavio jos jednu i za mene dosada najstabilniju granicu - vremensku.
Naime, pored dva skolarca u suprotnim smenama, sto znaci da je jedan uvek kuci, ne pomaze nikakav fizicki odvojen prostor ili kutak...uvek me nadju.
Zato sam pretezni deo aktivnosti prebacio na vecernje sate, negde od 7,8 uvece, kad se svi ukucani uglavnom smire uz TV, pa po potrebi do iza ponoci.
Naravno rutinski deo poslova koji trazi manje paznje i neka poslovna komunikacija ide redovno preko dana.
I onda kad pogledas, nemas radno vreme, sve je izmesano ali nekako sam vec svikao na to i ne zalim se.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku:
Staro 24. 06. 2011.   #14
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Dok nisam dobio dijete radio sam 9 sati na poslu i još 4-5 sati od kuće.... Produktivnost je bila ista jer ženi svakako trebam samo noću

No kada je došla beba, da gori kompletna firma ako si kući - onda si kući... Plače, ukakila se, gladna, žedna, smije se, ljuljaj, nunaj...

Moram priznati da mi je bilo strašno pomisliti da ću morati prestati raditi kući no sad i po 10 dana ne palim računar nakon 17:00....

I uopšte mi ne predstavlja problem niti me zanima nakon što dođem iz office-a...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje mangia za poruku:
Staro 24. 06. 2011.   #15
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Što se tiče same ličnosti, izgleda da je sasvim sve jedno, što neko reče
ako hoćeš/voliš da radiš, onda možeš i na drvetu, ali

što se posla tiče, verujem da je poslovnije iz kancelarije kao mesta za rad,
a ne iz kuće, što reče Varagić, zove te neko, Halo jel to ta i ta firma (važiš za ozbiljnu), Da izvolite: "Tata oću da piškiiiiiim".
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 06. 2011.   #16
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

http://www.youtube.com/watch?v=zbJAJEtNUX0

OMG kako ja nikad ne znam kako se attachuje YT video

Poslednja izmena od Dzordz : 24. 06. 2011. u 12:21.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dzordz za poruku:
Staro 24. 06. 2011.   #17
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Znam ja

__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 06. 2011.   #18
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Зависи и од куће и од канцеларије.

Пре једно шест година сам радио у канцеларији где је култура таква да мораш нон-стоп да ћаскаш са народом да те не би сматрали за намћора; таман кренем да радим а неко приђе и крене да прича како је лепо време али преко викенда очекују кишу После су ме пустили да радим од куће и то је била дивота: деца су ме много мање ометала него колеге из канцеларије, а кад направим паузу сви заједно одемо у шетњу до парка.

Сад имам своју канцеларију а и радим у чисто софтверској фирми где су мање више сви "намћори" и гледају своја посла, па је ситуација другачија.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dragi Tata za poruku:
Staro 24. 06. 2011.   #19
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Malo mi je degutantan ovaj Varagićev članak. Znači ove "tata ..." anegdote i sl. Nepotrebno devalviranje profesije. Očekivao bih neki afirmativan članak od njega a ne ovo. Rad od kuće i freelance uopšte su sasvim normalna stvar i ovde a pogotovo u svetu. Radi se ozbiljan (pritom visoko tehnološki) posao - pravi se promet, plaća se porez, ljudi/porodice žive od toga.

Međutim ovde u Srbiji se na rad od kuće gleda kao na neki neuspeh valjda što se nisi uvalio u neku "ozbiljnu" firmu nego prčkaš solo tamo nešto po kompjuteru iz svoje sobe. Lično imam loša iskustva u tako nekom lošem odnosu nipodaštavanja u komunikaciji na relaciji firma od kuće <-> "ozbiljne" domaće firme. Srpska posla i obsolete mindset.

Nego ovde u Srbiji ti sve "ozbiljne" firme uredno dolaze sa svojim low budgetom, standardni stav: posla ima, para nema - uklopi se, a sa druge strane telefona očekuju ono fancy office staklo/čelik, parking sa 50 mesta, 10 tel linija, sekretarice svaka bolja od prethodne ... oćete kafu ili čaj dok čekate direktora.

Na normalnom (inostranom) tržištu svako ima svoje mesto i zna se šta od koga može da se očekuje, pa tako kad su se klijentu svidele cene i uslovi on zna s kime komunicira. Zna se za šta se angažuje freelancer od kuće a za šta velika firma koja će odvojiti 10 programerra na 6 meseci za projekat. I onda to toliko i košta. I za svakoga ko zna i radi - ima posla. I za male i za velike.

Da, i gde su ono počeli Jobs, Gates, Zuckerberg?

Poslednja izmena od Gargoyle : 24. 06. 2011. u 18:33.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje Gargoyle za poruku:
Staro 24. 06. 2011.   #20
squirll
Wait, What?
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2010
Poruke: 148
Hvala: 8
188 "Hvala" u 14 poruka
squirll is on a distinguished roadsquirll is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Сад имам своју канцеларију а и радим у чисто софтверској фирми где су мање више сви "намћори" и гледају своја посла, па је ситуација другачија.
Eh da je meni tako neko okruzenje

I kancelarija i "kucna kancelarija" imaju svoje dobre i lose strane, ja licno nisam nikad radio u kancelariji vec samo freelance, i naravno bude tu problema oko ukucana tipa "e izvini a da stavim dve kasike secera ili tri", "jao sta sam sad videla na tv-u, neki majmuncic mali skida sam banane sa drveta" i sl stvari...malo je problem (pogotovo meni) kad mi neko prekine koncentraciju, tako da sam svoje poslove prebacio na 22H + sati kada svi ukucani legnu, uvece mi treba npr 2-4H za posao dok mi tokom dana treba duplo vise. Ono sto me nervira je sto ne menjam okolinu, uvek si na istom mestu pa zna biti malo monotono + kad si okruzen drugim ljudima onda sam sebe vise teras da radis dok ovako si malo opusteniji...
U svakom slucaju probao bi i da radim u kancelariji, da okusim malo i taj nacin zivota

E da i u mom slucaju, problem kod freelancinga....nemas radno vreme...0-24H si "Dezuran" i kad god nekom zatrebas cima te...dok bi u firmi bilo malo drugacije
__________________
Svakog dana uvlacim linije pa misle da se drogiram.

Poslednja izmena od squirll : 24. 06. 2011. u 21:52.
squirll je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" squirll za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:57.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.